çelik set alırken neye dikkat etmeli

Evet ence bi kriterdir çelik derecesi. 316 celok en kaliteli sayılır. Mesela ben evlenirken 2 set çelik tencere aldım. Biri karaca biri emsan. Karacanın çeliği 316, kalınlığından bile belli. Emsanin kaç bilmiyorum ama ince oldugunu girebiliyorum. Emsan olanda soğan kavururken bile bi yanık oluyor hemen tencerenin iç duvarlarında. Karacada bunu yaşamıyorum. Emsan olani krema yaparken süt serbet kaynatirken , mercimek vs haslarken kullanmaya basladim mecbur🤦🏻‍♀️ Bu şekilde anlatabilirim çelik kalitesi farkını.
ya çok sevindim yorumunuz için🙏 ben de sadece karacada gördüm açıkcası yemek takımlarımda oradandı zaten bir sürüde çeşit var burdan alıcam bende yüksek ihtimalle

valla bence hangisi ucuzsa onu alın inanın marka derece hiç fark etmiyor ben inter marka almıstım ceyizde en iyi markaydı berbat hemen karardılar tencelerin hepsi aynı madde den yapılıyor üstüne bir etiket atıyolar neymiş marka benim pazardan tek tek aldığım sıradan tencereler inter den çok çok güzel hiç bise olmuyor yıllardır kullanıyorum
bu tarz eşyalar biraz şans işi bence bende bu sekilde markasız aldığım ne varsa pişman oldum 😅 şimdide çatal kaşık seti almışken iyi birşey almak istiyorum dayanıklılık konusunda gelenim gidenim çok oluyor çok sık kullanıyorum çünkü bu tarz eşyalarımı

Altının icindeki bakir oranina gore saflik derecesi14 ayar, 18 ayar, 24 ayar gibi farkli farklidir. Paslanmaz celik de 304, 316 olarak degisir. Su icinde surekli kalan gemilerde 316L paslanmaz celik kullanilir. 304 paslanmaz celik bir sure sonra paslanir yani oksitlenir. Paslanmaz celik icindeki demir, krom, karbon...miktarina gore kalite kalitedir. Icindeki karbon miktari dustukce celik daha az oksitlenir, yani paslanmaz hale gelir. 316L daha kaliteli olandir.
ay harika oldu bu bilgiler😍 teşekkür ediyorum. 316 olarak alıcam kesinlikle çatal kaşık setimi🙏

Bende eskilerin esnafı bir ihtiyardan şöyle bir şey duymuştum, iyi bir çelik ürün alacağında yanında ufak bir mıknatıs götürüyormuş. Mıknatıs kötü çelikleri pek tutmuyormuş, ne kadar güzel tutarsa onun çeliği daha safmış, daha iyiymiş. Tutuşu arttıkça çelik miktarı artıyormuş. Her görünen şey gerçek çelik değil ama satıcılar hepsine çelik diyor demişti.
hiç duymamıştım bunu sanırım içerisindeki çelik kalitesinden kaynaklanıyor. açıkcası bende mağaza mağaza gezdim çatal kaşık almak için bu hangi derece çelik diyince cevap bile alamadım çoğu kişide bilmiyor :)

bu tarz eşyalar biraz şans işi bence bende bu sekilde markasız aldığım ne varsa pişman oldum 😅 şimdide çatal kaşık seti almışken iyi birşey almak istiyorum dayanıklılık konusunda gelenim gidenim çok oluyor çok sık kullanıyorum çünkü bu tarz eşyalarımı
TAbiki karar sizin bende marka aldığım hiç birsey ise yaramadı mesala sinbonun blender setini aldım 2 sene garintisi var 2 ayda bir tamire gönderiyorum 😊bence artık çatal kasığını almıssınızdır bile aldıysaniz gülele kullanın

Benim granitlerin miyadı doldu küçük boy çelik tencerelerim var ama granit almayacağım büyük boy alacakken açılmış bir konu oldu😇
Hiç bir fikrim yok ama bilgi edindim teşekkürler😅

TAbiki karar sizin bende marka aldığım hiç birsey ise yaramadı mesala sinbonun blender setini aldım 2 sene garintisi var 2 ayda bir tamire gönderiyorum 😊bence artık çatal kasığını almıssınızdır bile aldıysaniz gülele kullanın
evet aldım canım karacanın 316 çelik çatal kaşık serisinden buldum. ayrıca bence şans işi biraz bu işler. ben alırken markaya değil aslında kalitesine kadar bakıyorum bu sadece çelikte değil plastik ürün alırken bile kaç kere geri dönüştürüldüğüne bakan biriyim 😅😅

Benim granitlerin miyadı doldu küçük boy çelik tencerelerim var ama granit almayacağım büyük boy alacakken açılmış bir konu oldu😇
Hiç bir fikrim yok ama bilgi edindim teşekkürler😅
ben çatal kaşık aldım aslında tencere değil ama sevindim seninde faydalanmana :)🙏

Bende çatal kaşık alıcam şu an araştırmadayım siz ne aldınız tavsiye eder misiniz?

Bende çatal kaşık alıcam şu an araştırmadayım siz ne aldınız tavsiye eder misiniz?
merhaba ben karacanın 316 çelik serisinden halley modelini aldım canım görünüm olarak çok güzel kaliteside 316 çelikten baya sağlam ben 2 kere kullanabildim henüz ama çok memnunum şimdiden bile tavsiye ederim sanada

merhaba ben karacanın 316 çelik serisinden halley modelini aldım canım görünüm olarak çok güzel kaliteside 316 çelikten baya sağlam ben 2 kere kullanabildim henüz ama çok memnunum şimdiden bile tavsiye ederim sanada
Çok teşekkürler bende bakayım o zaman bi modellere. bunlar makinede falan yıkanıyor dimi bu arada

Çok teşekkürler bende bakayım o zaman bi modellere. bunlar makinede falan yıkanıyor dimi bu arada
evet yıkanıyor tabii zaten 316 çelik olması daha dayanıklı ve sağlam olmasını sağlıyor makineye atabilirsin hiç sorun olacağını düşünmüyorum

evet yıkanıyor tabii zaten 316 çelik olması daha dayanıklı ve sağlam olmasını sağlıyor makineye atabilirsin hiç sorun olacağını düşünmüyorum
Hani bu tarz bazı çelikler makineye atılmıyor ya onlardan sandım ben çok iyimiş o zaman tekrardan sağol canım bende bakayım hemen

evet aldım canım karacanın 316 çelik çatal kaşık serisinden buldum. ayrıca bence şans işi biraz bu işler. ben alırken markaya değil aslında kalitesine kadar bakıyorum bu sadece çelikte değil plastik ürün alırken bile kaç kere geri dönüştürüldüğüne bakan biriyim 😅😅
Güle güle kullan kardesim 🌹

X