çelik set alırken neye dikkat etmeli

kediler

Nirvana
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2007
343
279
hanımlar size bi sorum olcak çelik set alıcam ama hangi çelik türü almalıyım bilemedim. çelikler arasında bi sınıf ayrımı gibi bişey var mı şu model alırsan daha uzun ömürlü olur gibi.bi kere alayım tam olsun yıllarca kullanayım istiyorum. paslanma kararma bükülme gibi sorunları olmaması için ne tercih etmeliyim? internette bakarken 304 ve 316 diye çelik çeşitleri gördüm kafam karıştı arasındaki fark nedir bilen var mı?

güncelleme: sanırım yanlıs anlasılma olmuş🙈 ben tencere seti önerisi veya marka önerisi istemiyorum hanımlar çelik çatal kaşık seti alıcam bu ürünlerin çelik derecesi gibi bir şey varmış buna göre almak istediğim için detaylı bilgi alabilmek adına açmıştım başlığı 😊🙏

Son düzenleme:
kızlar size bi sorum olcak çelik set alıcam ama hangi çelik türü almalıyım bilemedim. çelikler arasında bi sınıf ayrımı gibi bişey var mı şu model alırsan daha uzun ömürlü olur gibi.bi kere alayım tam olsun yıllarca kullanayım istiyorum. paslanma kararma bükülme gibi sorunları olmaması için ne tercih etmeliyim? internette bakarken 304 ve 316 diye çelik çeşitleri gördüm kafam karıştı arasındaki fark nedir bilen var mı?
316 iyidir. Sanıyorum ki tencere setinden bahsediyorsunuz. Ben Korkmazdan almıştım, çok memnunum.

Bende bilmiyodum aslında ama çelik sektöründe çalışan bi arkadaşım var o söylemişti bana bende çatal kaşık değiştirmeyi düşünüyorum aslında 5 yılda o kadar eskidiki sanki 50 senedir kullanıyorum gibi (
Benimkilerde nerden baksan 15 yillik var, yenileyecegim zaman kesinlikle 316 çelik olandan alicam

Bende bilmiyodum aslında ama çelik sektöründe çalışan bi arkadaşım var o söylemişti bana bende çatal kaşık değiştirmeyi düşünüyorum aslında 5 yılda o kadar eskidiki sanki 50 senedir kullanıyorum gibi (
işte bende öyle olsun istemiyorum ya:KK43: almışken bi kere alaym diyorum malum herşeyin fiyatı uçuk. bu 316 çelik içinde internetten biraz daha araştıraym en iyisi ben çok teşekkürler 🙏🏻

Kesinlikle 316 çelikten üretilmiş ürünlerden alın mutfak eşyalarınızı kardeşim evlenirken hepsini buna dikkat ederek aldı çok memnun şu an sağlamlığından kalitesinden. Cidden farkı kendini belli ediyor.

Kesinlikle 316 çelikten üretilmiş ürünlerden alın mutfak eşyalarınızı kardeşim evlenirken hepsini buna dikkat ederek aldı çok memnun şu an sağlamlığından kalitesinden. Cidden farkı kendini belli ediyor.
ya çook teşekkür ederim bilgilendirme için diğerlerine göre nasıl bi farkı var kullanım olarak peki?

316 çeliği denizaltlarında ve sanayilerde kullanıyorlar dayanıklılığını buradan ölçebilirsin ayrıca ısınmaya ve paslanmaya çok çok daha dirençli ama çatal kaşık bıçak setlerinde ve tencerelerde kullanıldığını bende bilmiyordum daha doğrusu hiçbi markada görmedim 😅 bizim evlerimizdekiler klasik 18/10 dediğimiz 304 çelik aslında bunu biliyorum sadece. şahsi fikrim 316 çelik bulursan al çocukların belki onların çocukları bile kullanır 👌🏼

kızlar size bi sorum olcak çelik set alıcam ama hangi çelik türü almalıyım bilemedim. çelikler arasında bi sınıf ayrımı gibi bişey var mı şu model alırsan daha uzun ömürlü olur gibi.bi kere alayım tam olsun yıllarca kullanayım istiyorum. paslanma kararma bükülme gibi sorunları olmaması için ne tercih etmeliyim? internette bakarken 304 ve 316 diye çelik çeşitleri gördüm kafam karıştı arasındaki fark nedir bilen var mı?
Karaca almamaya dikkat edin

X