Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Çarpıntı hissi...

arkadaşlar bende son 2 aydır kalbimde acayip bişeyler oluyo... nasıl anlatsam kuş çırpınıyo gibi ve neefesimde bi acayip oluyo boğazımda sanki iki yerden nefes geliyomuş hissi yaratıyo çok acayip ama bu çarpıntımıdır... anlık bişey oluyo 2 günde bir ya da arada sırada oluyo... ya da psikolojik midir???
doktorluk mudur ??? nedir bu ya:):a015:

Bence psikojik şakkıdı

doktor doktor doktor....

kendinizin doktoru olun arkadaşlar, bahsedilen kalp çarpıntılarının çoğunu yıllarca yaşadım ki buna küçüklüğümden beri yaşadım denilebilir ne zaman doktora gitsem birşeyin yok denildi,bazen kalbime sancı girerdi bıçak saplanır gibi,kıpırdayamazdım nefes alamazdım,acile giderdim...doktor;birşeyin yok!!

arayın araştırın kendinizi sorgulayın,yediklerinizi inceleyin,yediklerinize göre kalp ritminizi inceleyin hemen ilaca koşmayın ya da kestirip atmayın.

en son geçen sene farklı bi sebepten acile gittiğimde doktor rutin muayene namına kalp ritmime baktı ve şok oldu :) nası bunu tedavi etmedin sen diye :) batasıca hastaneler batasıca doktoralar,herkes üstüne alınmasın ama tam 5 defa kalbim ağrıyor çarpıntım var dedim, doktora gittim. beş defa da psikolojik diye kapıdan gönderdiler... ee sonuç;kalp ritmim bozan da yine bir kalp doktoru oldu aslını isterseniz, tedavi göreyim derken bana ağır dozda bir ilaç verdi,şikayetim artınca doktor değiştirdim ve yenisi bana eski doktorumu dava etmemi söyledi kalp ritmim düzgün bir ilaçla altı ayda düzebilecekken artık ömür boyu ilaca mahkumum!
ekstra sistollerim aşırıya kaçınca doktor yakma işlemi yapalım dedi,işe yarama ihtimali %70 ama ben %30luk dilime girdim malesef...
doktor doktor demeyin,herşeye inanmayın,araştırmadan okumadan asla ilaç içmeyin!!!

yaşım 22 ama beloc zok müptelasıyım, bir gece içmesem yatamıyorum:) böyle olması gerekmezdi...

tekrar söylüyorum önce kendi kendinizi muayene edin önce kaynağını bulmayı deneyin,yazık olmasın size de :)

doktor doktor doktor....

kendinizin doktoru olun arkadaşlar, bahsedilen kalp çarpıntılarının çoğunu yıllarca yaşadım ki buna küçüklüğümden beri yaşadım denilebilir ne zaman doktora gitsem birşeyin yok denildi,bazen kalbime sancı girerdi bıçak saplanır gibi,kıpırdayamazdım nefes alamazdım,acile giderdim...doktor;birşeyin yok!!

arayın araştırın kendinizi sorgulayın,yediklerinizi inceleyin,yediklerinize göre kalp ritminizi inceleyin hemen ilaca koşmayın ya da kestirip atmayın.

en son geçen sene farklı bi sebepten acile gittiğimde doktor rutin muayene namına kalp ritmime baktı ve şok oldu :) nası bunu tedavi etmedin sen diye :) batasıca hastaneler batasıca doktoralar,herkes üstüne alınmasın ama tam 5 defa kalbim ağrıyor çarpıntım var dedim, doktora gittim. beş defa da psikolojik diye kapıdan gönderdiler... ee sonuç;kalp ritmim bozan da yine bir kalp doktoru oldu aslını isterseniz, tedavi göreyim derken bana ağır dozda bir ilaç verdi,şikayetim artınca doktor değiştirdim ve yenisi bana eski doktorumu dava etmemi söyledi kalp ritmim düzgün bir ilaçla altı ayda düzebilecekken artık ömür boyu ilaca mahkumum!
ekstra sistollerim aşırıya kaçınca doktor yakma işlemi yapalım dedi,işe yarama ihtimali %70 ama ben %30luk dilime girdim malesef...
doktor doktor demeyin,herşeye inanmayın,araştırmadan okumadan asla ilaç içmeyin!!!

yaşım 22 ama beloc zok müptelasıyım, bir gece içmesem yatamıyorum:) böyle olması gerekmezdi...

tekrar söylüyorum önce kendi kendinizi muayene edin önce kaynağını bulmayı deneyin,yazık olmasın size de :)

Arkadaşım öncelikle çok çok geçmiş olsun.Bu genç yaşında yaşadıkların kolay değil.Ben de 26 yaşındayım bende de ekstralar var.Hemde çok yoğun.Allah yardımcımız olsun.O psikolojiyle kendinizin dr u olun demişsin ama canım benim nezle grip değil ki bu,kalp.Dolayısıyla illa dr a gitmek ve güvenmek zorundayız.He sonuç iyi olur kötü olur orası tartışılır ama maalesef kalp konusunda dr kontrolünden geçmek ve dediklerini uygulamak şart.Ama ben şundan da yanayım.En az 3farklı hastanenin dr kontrolünden geçmek şart.Bende beloc kullanıyorum,hemde hiç faydasını dahi göremedim.

Arkadaslar bence kalb rahatsizligi her ne olursa olsun doktora gidilmeli ve bir degil birkac doktor muayene etmeli. bende 1 ay önce böyle bir rahatsizlik gecirdim cok köttü oldum gece uykumdan uyaran kalbimin carpintisiydi 5 dakika filan sürdü ama nerdeyse bayilacaktim nefesimi bile zor aliyordum mide bulantisi ve bas dönmesi de vardi esim hemen acili cagirdi onlar geldi ama benim carpintimda gecmisti kendimi cok yorgun ve halsiz hisediyordum doktor bana böyle carpintilarda soguk buzdolabindan su icmemi ve büyük tuvaletini yapar gibi ikinma hareketini yapmami önerdi ve tehlikeli birsey olmadigini söyledi aksam agir yemeklerde kacinmami ve spor yapmami önerdi. Ben ama ginede baska dokorlara gittim aynisini söylediler.

arkadaşlar aynı problem bendede var özellikle 2 gündür çok sık oluyorr ,, arada bir kalbim pır pırr sanki boğazımda hissediyorum arkama yaslanıp bekliyorum geçmesini pazartesiye kadar geçmesse doktora gitmeyi düşünüyorum..

ritm bozukluğu bu.birçok insanda var
bendede vardı.birçoğu farketmiyo bile kendinde bunu.ama kesinlikle stresle alakası var

kesinlikle dr a gidin ama.bana hap vermişti beloc.eşim o aralar askere gitmesi gerekirken gitmiyordu.bu yüzden başladı bende .çok stres yapmıştım.hapı içmeye başladım.birkaç ay sonra eşim gitti askere.bir sene kadar daha devam etti çarpıntılarım.ve askerden dönmesine iki ay kala hapı içmeyi bıraktım.çünkü geçmişti.önceden bırakmaya çalıştığım zaman yine başlıyordu çarpıntı.bazen o çarpıntılar bedeniimi bile sarsıyordu.meğer benim tek stresim o zamanlar askerlikmiş.eşim döndü çarpıntı gittiiii....

Merhaba arkadaşlar ,bendede vardı bu çarpıntı sorunu 3 ay beloc kullandım geçmedi.ablasyon denilen bir operasyon geçirdim 4 gün önce şu anda bir problemim yok ama bundan sonra nasıl olur bilemiyorum....

Bende senelerdir çarpıntı ve ekstra atımlarla uğraşıyorum..
2 ay önce damarımı yaktı doktor. (ablasyon deniliyor buna)
ınanın ölüyordum..
Benim ameliyatım çok zor geçti.
Kalbimin ritmi daha da bozuldu ve malesef hiçbir işe yaramadı.
Sürekli doktordayım.
Evet, şiddetli bir çarpıntı var ama neden olduğu belli değil diyorlar.
Beloc'la idare edebiliyorsanız edeceksiniz,
yok eğer edemiyorsanız, o zaman ablasyondan başka çare yok dedi bana doktor..
Benim ameliyatımın başarısız olduğunu ve yinelenmesi gerektiğini söyledi..
Moralim çok bozuk.
Ağlayıp duruyorum.
O ameliyatı bir daha yaptırmam imkansız..
Çok zor geçti benimki.
Allah hepimize yardım etsin.

Birde moonca arkadaşım,
şu an 4 gün oldu demişsin ve bilgisayarda yazı yazabiliyorsun..
Senin adına sevindim.
Ben 4 günlükken kendi ihtiyaçlarımı bile nerdeyse karşılayamıyordum.
7. gün kalbime giren kriz gibi bir ağrı ve yanmayla kendimi kaybettim.
Hastaneye kaldırdılar beni.

Şu an 2 ay oldu ve çarpıntılarım aynen devam ediyor.
Ameliyattan önce yanma diye birşey bilmezdim ben,
ameliyat sonrası birde yanma kaldı bende.

Merak ettim, nerde ve hangi doktora yaptırdın ameliyatını?
Ve şu an nasılsın?

benim çarpıntılarım aşırı demir eksikliği anemisinden kaynaklandığını öğredim. şu an ilaç kullanıyorum çarpıntılarım biraz daha az oluyor bakalım ileriki günlerde sonuç ne olacak

arkadaşlar kalbim bugün 1 saat boyunca attı kendimi siyamiersek acilde buldum.kalp atışım 140 ı bulmuştu.damardan ilaç verip kalp atışımı durdurdular.sizinde başınıza geldimi..gene çok korkuyorum aynı şey başıma gelecekmi die.psikolojim allak bullak oldu.

arkadaşlarım hepınızın yazılarını okudum ben 26 yasındayım ve bende 16 yasımdan berı ara ara olan carpıntılar yasıyodum cok hızlı hemde cok önemsemedım cunku herkez benımde oluyo dıyordu bıgun babamın kalbıne stant takılıyordu Allah razı olsun prof Aytaç öncül e carpıntılarımdan bahsettım hemen o anda bana elektro cektı ve kısa pr sendromu dığer bi adıda wolf parkinson white sendromu teşhisi koydu..doğuştan ve kalbın kendıne aksesuar bı yol seçmesi yanı fazladan 2 cm kadar bı damar..Ama bu konuda kendını gelıstırmıs olan yine prof kamil adaletın benı görmesını ıstedı capaya yatırmak ve tedavı etmek ıstedı ama konusmalarımızda korkulucak bısı değil gıbı sözler söylediği icin ve yenı evlenmıstım o sure hastaneye yatmaktan kaçtım ve tedavı olmak ıstemedım bu sekılde mutluyum ben dedım... aradan 1 yıl gectı hamıle kaldım kadın doğumcum benı kalp doktorunun görmesını ıstedı ve amerikan hastanesi alparslan eryılmaz adlı doktora gittim ondanda Allah razı olsun cok ılgılendı ve oda benı kamıl adaletın görmesını ıstedı cunku bu arada hamılelıkten olsa gerek carpıntılarım 220 ye cıkıyodu ve hastanede bana carpıntımın ınmesı ıcın dıltızem adlı ılacı vuruluyodum ve bebeıme bısey olursa dıye dualar okuyarak..ve kamıl beye gıttım oda bana damarımı yakmaktan bahsettı ama damarım cok tehlıkelı bı yerdeymıs radyofrekans ısıtma ve soğutma işlemi anjioyla gerçekleştırdıklerı bişey bilmiyorum doğum yaptım 3 aydır hıc carpıntım olmadı bılmıyorum korktum acıkcası bı arkadas damarım yakılırken canım cok yandı demıs gunlerce bu acıyı hıssetmıs napıcam bılmıyorum ??

geçen yıl nurolojiye bu tür şikayetle gitdim.panik atak dedi.antidepresan vermişdi iyi geldi ama kilo aldırdı..

arkadaşlarım hepınızın yazılarını okudum ben 26 yasındayım ve bende 16 yasımdan berı ara ara olan carpıntılar yasıyodum cok hızlı hemde cok önemsemedım cunku herkez benımde oluyo dıyordu bıgun babamın kalbıne stant takılıyordu Allah razı olsun prof Aytaç öncül e carpıntılarımdan bahsettım hemen o anda bana elektro cektı ve kısa pr sendromu dığer bi adıda wolf parkinson white sendromu teşhisi koydu..doğuştan ve kalbın kendıne aksesuar bı yol seçmesi yanı fazladan 2 cm kadar bı damar..Ama bu konuda kendını gelıstırmıs olan yine prof kamil adaletın benı görmesını ıstedı capaya yatırmak ve tedavı etmek ıstedı ama konusmalarımızda korkulucak bısı değil gıbı sözler söylediği icin ve yenı evlenmıstım o sure hastaneye yatmaktan kaçtım ve tedavı olmak ıstemedım bu sekılde mutluyum ben dedım... aradan 1 yıl gectı hamıle kaldım kadın doğumcum benı kalp doktorunun görmesını ıstedı ve amerikan hastanesi alparslan eryılmaz adlı doktora gittim ondanda Allah razı olsun cok ılgılendı ve oda benı kamıl adaletın görmesını ıstedı cunku bu arada hamılelıkten olsa gerek carpıntılarım 220 ye cıkıyodu ve hastanede bana carpıntımın ınmesı ıcın dıltızem adlı ılacı vuruluyodum ve bebeıme bısey olursa dıye dualar okuyarak..ve kamıl beye gıttım oda bana damarımı yakmaktan bahsettı ama damarım cok tehlıkelı bı yerdeymıs radyofrekans ısıtma ve soğutma işlemi anjioyla gerçekleştırdıklerı bişey bilmiyorum doğum yaptım 3 aydır hıc carpıntım olmadı bılmıyorum korktum acıkcası bı arkadas damarım yakılırken canım cok yandı demıs gunlerce bu acıyı hıssetmıs napıcam bılmıyorum ??

canım benim geçmiş olsun??

merhaba arkadaşlar bende çarpıntı oluyor yaklaşık 3 haftadır var ve gerçekten çok korkutucu dün akşam yine öyle oldum çarpıntım oldu beynim uyuşuyordu sol kolumda uyuşma oldu çok korkuyorum daha önce doktora gittim kan tahlillerimde birşey çıkmadı çarşamba günü randevu aldım kardiyolojiden ne gerekiyorsa yaptıracam bi kalbime baksınlar.banada ilaç vermişlerdi diderol kullandıktan sonra biraz hafifliyor neden böyle oluyorum çok korkuyorum mafoldumben

merhaba kızlar bendede çarpıntı sürekli oluyo doktora gittim tahlil yaptırdı sonunda renin aktivitesi yüksek çıktı bu nedir renin aktivitesi ne demek lütfen yardımcı olun çok korkuyorum kötü bişidir diye :çok üzgünüm:

merhaba arkadaşlar benimde küçüklüğümden beri vardı çarpıntım ama fazla olmuyordu
evlendikten sonra çoğalmaya başladı stres tetikledi sanırım birde özellikle kahve yapıyordu
özel hastanede holter takıldı ogünde kahve içtim bilerek çarpıntım gelsin diye 5-6 saat sürdü 230 atmış en fazla düşünebiliyormusunz başta dr. benmle ilgilenmdi sinirim bozuldu, sonuçları beklerken bayılmışım sonra acile getirdiler svt cinci ritm bozukluğu dediler, siyami erseke sevk etti dr. ama orda birşey yapamıycaklarını söylediler ordan başka yere gittim süründüm resmen en son bu konuda uzman prof. birini buldum sonunda ablasyon işlemi yaptılar ve çook mutluyum sakın ha ertelemeyin sonra doğum sırasında problem çıkabilir,
artık istediğim kadar kahve içebiliyorum en çok buna seviniyorum bir kahvekolik olarak :):kahve:

arkadaşlar ritim bozukluğu neden olur bende hergün ilaç kullanıyorum dideral kullandığım ilaç bu ilacı kullanmayınca çarpıntım yine oluyor.çok kötü oluyorum midem bulanıyor başım dönüyor beynim uyuşuyor kolum uyuşuyor titremeye başlıyorum çok kötü oluyorum çok da korkuyorum ALLAH hepimizin yardımcısı olsun

arkadaslr bende carpıntı sorunu yasıyorumm bir iki defa yasadım şimdiye kadar cünkü kahveryle pek aram yoktu şimdi ise normalde sevmediğim kahve içmeye basladım kısın etkilemiyordu ama şimdi bariz olarak içtikten 5-10 dakika sonra kalp krizi geicircem sandım sol kolum uyustu ve cok paniikk yaptımm anlatamam kalbimin üstünde bir damarda düğümlendi sanki bişeyler. kahve içemem heralde bundan sonra saglıgımdan önemli değil ya dedemdede kalp sorunu vardı daha önce hiç böyle sikayetlerim olmamıstı.arastırayım derken buradaki konusmaları okudum meger ne cok insan bunu yasıyormus.ablasyon tedavisi de korkutucu gelior kulagıma.onun yerine kahveden vazgecerim daha iyi.

X