Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Çarpıntı hissi...

ayzu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2008
69
0
arkadaşlar bende son 2 aydır kalbimde acayip bişeyler oluyo... nasıl anlatsam kuş çırpınıyo gibi ve neefesimde bi acayip oluyo boğazımda sanki iki yerden nefes geliyomuş hissi yaratıyo çok acayip ama bu çarpıntımıdır... anlık bişey oluyo 2 günde bir ya da arada sırada oluyo... ya da psikolojik midir???
doktorluk mudur ??? nedir bu ya:):a015:

arkadaşlar bende son 2 aydır kalbimde acayip bişeyler oluyo... nasıl anlatsam kuş çırpınıyo gibi ve neefesimde bi acayip oluyo boğazımda sanki iki yerden nefes geliyomuş hissi yaratıyo çok acayip ama bu çarpıntımıdır... anlık bişey oluyo 2 günde bir ya da arada sırada oluyo... ya da psikolojik midir???
doktorluk mudur ??? nedir bu ya:):a015:

aynı şeyi bende yaşıyorum;sanki aklıma bişey gelmişte çok heyecanlanmışım kalbim yerinden çıkacak gibi oluyor , çok yorgunmuşum gibi hissediyorum ..bugün dayanamadım tansiyonumu ölçtürdüm normal çıktı..troit olabileceğini söylediler...en kısa zamanda test yaptırıcam sen de aksatma cnm..geçmiş olsun

tıpa tıp aynı sorun bendede var doktorum kalp cerrahına eko yaptırmamı soyledı ınsallah kotu bısey cıkmaz :KK43:(

inş. çıkmaz cnm bak bu ara durdu yine ya...
sıkıntılı zamanlarda da olmuyo aksilik sıkıntıyı atlatınca oluyo sanırım... biraz araştırdım netten bu tür olan çarpıntılar psikolojikmiş artık öle diyolar ama gidicem en kısa zamanda bakalım....
sizlerede geçmiş olsun...

Aynı sorun bendede var arkadaşlar özel bir doktora gittim bütün test tahlil hepsi yapıldı ama hiç bişi çıkmadı..Psikolojik üzülünce,yorulunca oluyo.....

aynı durum bende de vardı, doktora gittim kalbimde üfürme olduğunu söyledi, fakat korkulacak bişey değilmiş bebeklerde bile olabilcek birşeymiş
ama emin olmak istersen doktora git derim

saol cnm dedim ya bu aralar geçti ama insanlar illa başına bişey gelince doktora giderler :))))
ihmal etmiycem bakalım bu sefer

buna benzer bişey bende de wardı sanki aniden titreme gibi bişi hissediyorum.bikaç saniye sonra geçiyodu.doktora gittim amabişey çıkmadı ekgde.hala da oluyo ara ara ama ne zaaman olucağını bilemiyorumki gün içinde.ekg sırasında olmadı anladım bişi çıkmıyacağını ama doktor da anlamadı....

arkadaşlar bu çarpıntı bende uzun zamandır var ama ne zaman geeleceği belli olmuyor,uykuda uyurken,pc başındayken,yemek yerken çok oldu böyle..çarpıntı geldiği zaman öksürüyorum.ama bunu ben kendim yapmıyorum.sadece o zaman öksürme hissi geliyor ve o kadar çarpıntı oluyorki bayıltma aşamasına geliyor.şu ana kadar bayılmadım.ancak öksürükle geçirebiliyorum..çarpıntı bittiğinde bir süre kendimi toparlayamıyorum ve ellerime bakıyorum tir tir titriyorlar..ailemde kalp rahatsızlığı var,tansiyonumda düşüktür.bu öksürme hissi genelde kalp krizi geçiren insanlarda meydana gelirmiş.kalp krizi geçirme esnasında öksürürseniz krizi atlatabilirmişsiniz.bununla ilgili doktara gitmedim.gitmem gerekiyor..

:1shok::1shok: cnm senn durumun benden de vahimm yanlızzz hiç ihmal etme yaaa bu arada ben gittim bişey çıkmadı psikolojikmişşş.... korkmaya gerek yokkk teş.ederim sizleredeeee :1hug:

benim gibi olan varmııı? kafayı yicem kalbim her yemekten sonra normal atarken ara ara tek hızlı atıyo tekrar düzeliyo pskoljim bozuldu dr gittim hiç bişi anlamadılar gençsin bişşi yok diyolar ama herzamn olmuyo ara ara bu ara çok oluyo allahım yardım et bazende titreşim şeklinde elektrik çarpıntısı gibi bi atış oluyo napcam ben yaaaaaa:KK43:

cnm psikolojik işte takma kafaya eğer düşünürsen oluyo bak dene psikolojik olduğuna inan eğer bişey olsaydı zaten hastane de tahlil falan çıkardı.

arkadaşlar merhaba benimde 2002 yılında başlayan çarpıntı problemim vardı.yılda 2 veya 3 kez oluyordu ama acayip korkutucu bişeydi.1, 2 sene önemsemedim.ancak bir defasında acile yetiştim hemen eko yapıldı ve 170 çıktı.normal bir insanda 80 olması gerekir biliyorsunuz.zaten doktor da gençliğinden dolayı kaldırdı vücudun bu çarpıntıyı dedi.ama tabi bişey anlamadılar.troid olabilir dendi testleri yaptırdım ancak bişey çıkmadı.ben de kardiyoloji ye gittim.holter takıldı.ve Allah a çok şükür o cihazın üzerimde olduğu gün çarpıntım oldu.cihaz onu kaydediyo.doktor incelediğinde direk teşhisi koydu.ve beni tedavinin yapılacağı cebeci kalp merkezine yönlendirdi.Allaha karşıma konusunda uzman doktorlar çıkardığı için de şükrediyorum .Ablasyon adında bi işlem yapıldı.konuyla ilgilenen olursa daha ayrıntılı bi açıklama yaparım.

arkadaşlar kafeinli içecekler tüketmemk gerekiyo kafeinli içecekler çarpıntı yapıyo bende de oluyo :içelim:

benimde çarpıntım var doktor holter cihazı bağladı bakalım ne çıkacak 24 saat üstümde taşıyacağım

Arkadaşlar....
Bu bahsettiğiniz şeyin adı: "Ekstrasistol"
Yani "ek atım"..

Kalp, normal ritminde atarken, araya fazladan birkaç atım daha sıkıştırıyor..
Böyle olduğunda, aniden derin nefes alma ihtiyacı hissediyorsunuz..
Sonra düzeliyor..

Bu hissi çok iyi biliyorum çünkü,
yıllardır yaşadığım bir sorun..

Hatta bu ekstrasistoller bazen o kadar şiddetlii oluyor ki,
O ek atım anında, kalbimde "GÜP" diye bir atımı direk hissediyorum..

Senelerdir doktor doktor gezdim.
Hepsi "bir şeyin yok." dedi..
Ama bu ekstrasistolü, sadece holter takıldığında ve şansınız varsa
holter takılıyken ekstrasistol olursa (yani kaydedilebilirse) teşhis ettirebiliyorsunuz..
Holterde çıkmazsa, birşeyin yok derler..

Ben defalarca holter taktırdım..
Bir türlü yakalayamadım..
Ama peşini bırakmadım..
En son hotler takıldığında 28 tane ekstrasistol olduğu tespit edildi..
Ve şükür bir ad konuldu rahatsızlığıma..

Sebebi yok.. Tedavisi yok..
ılacı yok..
Denildiğine göre zararı da yok..
Ama psikolojinizi ve normal yaşam standardınızı mahveden birşey..

Rabbim hepimizi kurtarsın...

uzun zamandır yoktu ben de ama bugünde oldu ya çk acayip bişeyy korkutucu...

allah kötü şeyler yaşatmasın

Arkadaşlar bu durum üç nedene bağlıymış..birinci neden psikolojik.2. neden tiroid..3. neden ise rtim bozukluğu..

bende de vardı kardiyologa gittim
ekg,24 saatlik holter falan taktılar
mvp die bişey varmış doğuştan kalp kapağı çöküklüğü o çarpıntı yapıyomuş bende
ama dr hiç önemsemedi yani ameliyat gerektiren bişi degilmiş ama 2 yılda bir kontrol ettir dedi
çarpıntı için basit bi ilac yazdı ihtiyac duydugumda alıyorum.
ama çarpıntının bisürü sebepleri olabiliyo,sebebini öğrenmek lazım.

bendede sık sık oluyor psikolojik dediler çünkü tüm tahlil ve tetkikler normal çıktı..ancak kan testi yaptırdım demir bağlamalarım ve hemogram değerim çok düşük çıktı tedavi gördüm ama yükselme olmadı çarpıntıda genelde regle olmaya yakın dahada artıyor kansızlıktan olduğu saptandı kalp doktorunca yapılan tetkiklerde bir şey çıkmayınca mutlaka kan değerlerinize baktırınız...

X