burun estetiği sonrası şişlik..

Çok saçma geldi bana sabirsizim diye iğne olmam açıkçası ben dr dedigi halde bile iğneden yana değilim bir sürü riski yan etkisi ve dezavantajı varken. Benim 5 ay oldu.
Size geçmiş olsun

ben ameliyat olalı üç hafta oluyor.ameliyattan bir hafta sonra alçım çıktığındaki duygularımı ne siz sorun ne ben soyleyeyim.eski burnumun ucu hafif düşüktü ve yine cok olmayan bir kemerim vardı ama en azından burun gibi burundu yani cıkıktı yüzümle bir gibi değildi.alçıdan sonra gördüğüm burun ise hiçbir şekilde burna benzemiyordu sanki alnımın ve yanaklarımın uzantısı gibi duruyordu,basık ve yassıydı sanki burnumda kemik namına bir şey yokmuş gibiydi.şiştir tabi diyordum ama bu kadar da olmaz gibi geliyordu.

inanılmaz moralim bozuldu,burnum bakılacak gibi değildi,yüzümü de son derecede garip gösteriyordu.küçük bi alçı daha koydular sonra,onu da yine bir hafta sonra çıkardıklarında az biraz yassılık gitmişti ama yine de hiç normal gözükmüyordu.hatta yolumun üstündeki başka bir estetik cerrahın olduğu yere gidip hemşireyi bulup sordum böyle kalmaz değil mi diye;iner tabi daha merak etmeyin dedi de biraz ikna oldum gibi

doktorun verdiği 3 farklı masajı beşer dakika yaptım,yüzüme günde iki defa on-onbeş kere soğuk su çırptım,geceleri yatarken de ödem giderici kremle kapladım burnumun yanlarını,ucunu,bir de alnımla burnumun birleştiği yeri,uyurken hafif dik yatmaya da özen gösterdim ve suanki sonuc inanılmaz,gercekten büyük fark var,artık neredeyse hiç rahatsız etmiyor burnum(bu seferde azalan şişlikler burun ucuma indi biraz,tamamen geçmesi için altı ayı bulacağını biliyorum),şişliklerim baya indi,kemiğim belirginleşti,yassılık gitti çok memmnunum.doktorum hakkında hiç de iyi düsünmüyorken şuan ilk randevumuzda teşekkür edicem çünkü ters de davranmıstım burnumun o halinden dolayı ama sabırlı olmak lazım.
ödem giderici krem olarak ne kullandınız aca

Benim ilk ay kontrolumde doktor kontrol ettikten sonra igne yapti. Bes defa. Rahatlatacak seni dedi, saniyorum bahsettiginiz kortizonlu igne. Etkisini gostermesi bir iki hafta alabiliyormus internette oyle okumustum. Burun ucu ve burun ucunun alti cok sertti, acikcasi kendiliginden mi yoksa igneden mi bilmiyorum ama bir rahatlama ve yumusama var. Burun ucunun altinda dudakla birlesen kisim bayagi hissizdi sertlikten. Simdi parmagimla degince hissediyorum hareket edebiliyor. Iyi geldi sanirim. Herkese yapilacak diye bir sey yok. Benim boyle bir igneden haberim dahi yoktu, doktorunuz sizin icin uygun goruyorsa yapmali bence. Masaj olayinda oldugu gibi, bazi doktorlar odem insin diye masaj veriyorlar ama her hastaya degil. Bana vermediler masaj mesela.

Dediginiz yöntemi arkadasim uyguladi.Ameliyata bir kbb ve bir estetik cerrahla girdi hemde uni rektörü.Ama hala nefes alamiyor,burnu ufacik kalmis ameliyattan sonra burnu yamulmus,baya bi sorun yasadi.Bende 1 ay önce oldum Almanyadayim bu arada.Burnumda alciyi acinca bi egrilik vardi dr eliyle diger tarafa baski yapip bantladi.her hafta gittigimde diger tarafa bastirip trkrar bantladi.Bantlar tam 2 hafta kaldi burnumda.Cuma gittim bantlari aldi o an aynayi verdi baktim egrilik yok cok sevindim Ama sanki ordan cikinca evde gidene kadar arabada sisti mi ne oldu anlamadim evde aynaya bakinca hafif egrilik hissettim,masaj yapiyorum günde 3 kere.bi bakiyorum duz bi bakiyorum egrilik var.Hasta ediyor beni gecmezse bide.cok kötü bisey huzursuz olmak.Burnum sis farkindayim Ama yamukluk gecmezse ne yaparim bilmiyorum .masaj yapinca düzeluyor aradan zaman gecince tekrar egri oluyor sanki cildiricam

Benim sorunum; sağ taraftan kemik eğriliği, sol taraftanda burun ucu kıkırdağı kırığıydı. Tabi bu sıkıntılar yüzümdeki orantıyı bile bozmuştu yamuk gibi duruyordu. Daha çok kısa bir süre geçmesine rağmen elde edilen sonuçtan mennunum. Artık sağdan ve ön profilden resim çekilmekten korkmuyorum.

Ameliyat sürecinde yaşadıklarımı elimden geldiğince anlatmaya çalıştım ama sanırım izlemek daha ayrıntılı olacaktır :-)

Olmayı düşünenlerin merak ettikleri şeyleri, olanlarında izlerken yeniden o günlere döneceği şeyleri anlattığımı düşünüyorum.

Ben çok şükür ağrısız acısız bir burun ameliyatı süreci yaşadım, şuandaki halinden de oldukça mennunum.

İstediğim doğrultusunda doğal bir burun tercih ettim ve o şekilde bir sonuç çıktı ortaya. Zaman geçtikçe daha da düzelecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba canım bugün 42 gün oldu burnum bu halde çıkıntı olan yerde kıkırdak gibi bir sertlik var diğer tarafta yok. Artık düzeleceğine umudum kalmadı çok üzülüyorumEki Görüntüle 1950349
Merhaba canım aynı sıkıntılar bende de var bnm de sol burnumun iç kısmının üstünde şişlik bar ne yapmalıyım ?Burun ameliyatımın 22. günündeyim şiş ve burun ucum yamuk çok moralim bozuk geçer mi?

@effssuunn @hasret dogan kızlar öncelikle geçmiş olsun. Burnuna bayağı bir işlem yapılmış ve en kalın derili insanlardan biri olarak yazmak istedim. Çok sakin olun öncelikle. 9. Ayımdayım hala burnum şiş. İlk ayımda yüzümün tamamı şişmişti gözlerim birbirinden ayrık duruyordu öyle söyleyeyim. Asimetriler, cildin kötüleşmesi, aşırı kalkıklık, koca burun geçiyor geçmesine de o kadar uzun zaman alıyor ki... benim hala tam inmedi burnum zaten hissediyor insan: ama aradaki farkı görebiliyorsunuz her ay. Eğer kalıcı bir sıkıntı varsa bile bunu ya doktorun kendisi anlat ya da siz 4. Aydan sonra anlarsınız. Şu an gözlerinizin sizi yanıltmasına izin vermeyin. Veeee lütfen ama lütfen belirtileri internete yazıp şu deformitesi bu deformitesi diye kendinize teşhis koymayın. Kalmıyor öyle birşey çünkü
Benimde çok kalkık iner mi sizce 40 gün oldu

burun ucunun alti yani dikis atilan yerde sisiyormu kizlar sanki benim sarkik gibi duruyor klkiklik normale dondu artik 65 gun oldu ama bu sarkikliktan dusuk gibo duruyormu boyle olupta gecen varmi birde hala top gibi
o sarkıklık zamanla iyileştikçe dikiş kısmı düzeliyor canım dert etme

Tatlim kavisi sisler indikce ortaya cikiyor ucuda normal sis olmasi benimki hala sis birgun iyi oluyor birgun top gibi ve ucunu hala hissetmiyorum dr hem derin kalin hemde ucuyla cok oynadim falan dedi 6 aya duzelir dedi birde ben kapali ameliyat oldum iyilesme suresi yzun oluyormus acik ameliyat daha cabuk iyilesiyormus benim 1aylik haliyle simdika arasinda daglar kadar fark var seninkide duzelecektir tatlim...
merhaba çok uzun zaman olmuş, burnunuzun ucundaki sertlik geçti mi

Bugün tam 2. Hafta doldu yuzumdeki sislikler tamamen gitti gibi, morluklar cizgi şeklinde ama iyileşme süreci yavaşladı biraz.burun şişliklerime gelince ilk gün bandajlar cıktığında aynada karşılaştığım avatar görüntüsünden kurtuldum gibi biraz birazAma hala şiş tabiki, önceki burnumda çok küçük olmadığı için, gören biri ameliyat olduğumu morlukları görmese anlayamazEn büyük sorunum nefes alırken biraz zorlanıyorum, birde sesim burnum tıkalı gibi çıkıyor:/ umarım içerideki yaralar iyileşmediği için böyledir:KK43:
burun ucu sertliğiniz geçti mi

Gecer canim ya dr kafayi yememis ya sana girintili cikintili burun yapsin onlar kesin ödemdir cok sert oluyo seni anliyon kemik zannediyorsunda gercekten degildir gececektir ben ne burunlar gordum resmen çokmustu sag tarafi onlar bile duzeldiyse seninki hayli hayli duzelir kalbini ferah tut canim...
Gerçekten mi çökme düzeliyor mu benim 5. Ay ve burnumun sol kanadı hafif içeri çökmüş ama hala burnum şiş

X