Bu nasıl bir gebelik anlamadım...

A

aysegul25

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi aysegul25
Kızlar şu anda hamileyim ama çok garip bir hamilelik yaşıyorum. Hamile olduğumu öğrendiğim andan itibaren gebelik kesesi ve yolk kesesi görünüyor. Ama emriyo bir görünüyor bir görünmüyor. Çok garip bir anlam veremedim. Bundan 20 gün önce 5+4 günlük hamile iken acile gittim emriyo görünmesi lazım dediler. Beklememi istediler. Aradan 1 hafta geçti kendi doktoruma gittim. Doktorumda göremedi 6-7 haftalık olması lazım gebeliğin ve bu durumda emriyo görünmesi lazım dedi. Ertesi gün aynı hastanede ayrıntılı ultrasona girmemi istedi ordada görünmese kürtaj dedi. Ama ayrıntılı ultrasonda emriyo göründü 4 mm dedi doktor. Ayrıca kalp atışınıda gördük. Ve bebek 6 hafta 1 gün dedi. Üstünden 10 gün geçti yani bugün hafif lekelenmem oldu sancımda vardı yine acile gittim. Bugün bebek 7+5 günlük ve daha net görünmesi gerekirken malesef acildekiler emriyo net izlenemedi dedi. Acildeki doktorlara 10 gün önce kalp atışını gördüm diyince onlarda şaşırdı. Ayrıntılı ultrason istediler. İyice kafam karıştı. Bu nasıl bir gebelik anlamadım. İkilemde kaldım. İçinizde bu konuda bilgisi olan var mı? Yada böyle bir durumla karşılaşan var mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• Konu Sahibi aysegul25
Biliyorum çok karışık bir durum. Bende daha karışık anlattım herhalde. Kimse cervap vermemiş. Neyse yinede teşekkür ederim kızlar. Bu akşam başka bir doktordan rabdevu aldım. İnş. herşey yolundadır. Dün gecede rüyamda gördüm. Emriyoyu ve kalp atışını çok net izledim. İnş. rüyamdaki gibi çıkar. Allah ne veriyorsa hayırlısını versin. Allah isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın. Umarım hepniz sağlıklı gebelikler geçirip sağlıkla bebeklerinizi kucağınıza alırsınız.

• Konu Sahibi aysegul25
canım inş hayırlısı olur
bebegini kucagına alırsın.benim görümcemin 4 ay hiç gözükmedi bebegi. üzülme bi sorun yoktur umarım.hayırlı haberlerini bekliyoruz.üzme kendini.

• Konu Sahibi aysegul25
canım inş hayırlısı olur
bebegini kucagına alırsın.benim görümcemin 4 ay hiç gözükmedi bebegi. üzülme bi sorun yoktur umarım.hayırlı haberlerini bekliyoruz.üzme kendini.

Canım cevap için çok teşekkür ederim. 4 ay görünmedi diyince rahatladım biraz. İnş. dediğin gibidir.

• Konu Sahibi aysegul25
inş canım üzülme yaramazdır bebegin ondan gözükmüyodur aklına kötü bişi getirme 2 kez gözükmüş ve kalp atışları duyulmuş merak etme

• Konu Sahibi aysegul25
Biliyorum çok karışık bir durum. Bende daha karışık anlattım herhalde. Kimse cervap vermemiş. Neyse yinede teşekkür ederim kızlar. Bu akşam başka bir doktordan rabdevu aldım. İnş. herşey yolundadır. Dün gecede rüyamda gördüm. Emriyoyu ve kalp atışını çok net izledim. İnş. rüyamdaki gibi çıkar. Allah ne veriyorsa hayırlısını versin. Allah isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın. Umarım hepniz sağlıklı gebelikler geçirip sağlıkla bebeklerinizi kucağınıza alırsınız.

canım böyle bir durum başımdan geçmedi ama bence biran önce git muayene ol inşallah kötü birsey yoktur tutunur bebeğin iyice sana Allah yardımcın olsun

• Konu Sahibi aysegul25
Allah yardımcın olsun,umarım güzel haberleri alırsın,bizi de haberdar edersin.

• Konu Sahibi aysegul25
evet gerçekten garip bi durum inşallah iyi haberler alırsın daha önce böyle bişey hiç duymamıştım.allah yardımcın olsun:teselli:

• Konu Sahibi aysegul25
ayşegülcüm içini ferah tut inş bu akşam tüm ikilemin bitecek bizede cevap yazmayı unutma allah hayırlısını versin

Kızlar şimdi doktordan geldim. Ve şimdi daha garip birşey öğrendim. Kesenin içinde 2 tane yolk kesesi oluşmuş. Yani ikiz gebelik dedi doktor ama emriyo net izlenemedi yine :KK43: İyice kafam karıştı. İkiz gebeliklerde bebekler geçmi gelişiyor sizce... 1 hafta sonra tekrar kontrole çağırdı. Böyle muallakta olmak çok kötü birşey sevinsem mi üzülsem mi anlamadım. Belkide bebekler gelişmiyor... :KK43:

Canim Bazen Geç Görülebiliyor Meraketme Benim Bebişte Geç Görülmüştü Hatta Gelişmiyor Felan Bile Dedilerdi Ama Bişi çikmadi Sadece Geç Yumurtlamişim Ben:eek:

gerçekten çok karışık bi durum tatlım benim aklım almadı bir türlü senin için hayırlısı neyse o olsun sen sıkma canını sadece sabırla dua et ki güzel şeyler olsun

Canım sabırlı ol inşallah bebeğin sana sımsıkı tutunur hayırlısıyla bir dahakı gıttığinde onu görürsün.Dualarımız seninle hayırlısıyla güzel haberler alırsın.Merak etme herşey yolundadır allahın izniyle

canım dualarımız seninle sabret ve üzülme etkileme meleklerini onlarda annesinin güçlü ve sabırlı olduunu görsünler ki sımsıkı tutunsunlar annesi gibi güçlü olsunlar hadiiiii sıkma canını inşallah allah'ın izniyle herşey yolundaa:))

canım gerçekten karışık bi durum allah hakkında hayırlısını versin inşallah. belki de bir değil iki meleğin olacak :)) onun için kendine çoookk dikkat et.haberlerini bekliyoruz.

Kızlar hepinize teşekkür ederim verdiğiniz destek ve moral için. 11 yıldır bebek hasreti çekiyorum. 3 defa hamile kaldım. 3 ündede sevinemedim. Hep birşeyler çıktı. Bundada çok umudum kalmadı aslında:KK43: Herşeyin hayırlısı beklemekten başka yapacak birşeyim yok:KK43:

canım gerçekten karışık bi durum allah hakkında hayırlısını versin inşallah. belki de bir değil iki meleğin olacak :)) onun için kendine çoookk dikkat et.haberlerini bekliyoruz.

Canım zaten 2 tane yolk kesesi oluşmuş. Doktor iki bebek olması lazım dedi. Ama bebeklere ait hiç bir gelişme göremedi. 1 hafta daha bekleyelim ama fazla umutlanma dedi.:KK43: 1 hafta nasıl beklerim bilmiyorum.

X