Beta HCG’nin yavaş artması

aryakus07

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2024
4
1
27
Merhaba öncelikle. Salı günü 5 günlük adet gecikmesi ve kasık ağrısı nedeniyle evde test yaptım pozitif çıktı, beta 1703 çıktı normal ultrasonda kese görünmedi doktorum stres olmamam için vajinal ultrasonla bakmak istemedi beta takip edelim dedi. Perşembe sağlık ocağında kan verdim sonucu çıkmayınca doktorum bugün de kan vermemi söyledi. Bugün yani 4 gün verdiğim kanda Beta 3080 çıktı. Hesaplarıma göre %60 bile artsa 4700 civarı çıkması lazımdı. Daha önce yaşayan var mı? Sağlıklı gebelikten söz etmek mümkün değil mi bu durumda?

Farklı yerlerde yaptırdıysanız da bazen sonuçlar tutarlı olmayabiliyor. Aynı yerde tam 48 saat arayla yaptırarak takip edebilirsiniz. Betanın düzgün artmaması maalesef sağlıksız gebelik, dış gebelik durumu

Kontrolünüz ne zaman bundan sonraki ,en yakın zamanda başka doktora muayene olmanizi öneririm, betaniz daha artmadan

Aynı hastanede yaptırdım aslında bir de daha 72 saatten fazla zaman geçti bu iki test arasında ben de öyle düşünüyorum pazartesi günü gideceğim en azından rahim ve yumurtalıklarda ciddi bir problem oluşmadan öğrenmek ve çözüm bulmak için 🙏

Kontrolünüz ne zaman bundan sonraki ,en yakın zamanda başka doktora muayene olmanizi öneririm, betaniz daha artmadan
Pazartesi günü başka bir doktordan daha görüş almayı düşünüyorum ben de, şu anki doktorum pazartesi günü bakalım demişti

Merhaba, kese oluştu 2 hafta önce bebek de oluştu ama bugünki kontrolde maalesef 8 haftalık olmasına rağmen gelişiminin 6 haftalık olduğunu öğrendik, bebek 6mm olmasına rağmen karın ve vajinal ultrasonda kalp atışı olmadığını öğrendik. Haftaya tekrar kontrol ama yüzde 99 kürtaj olacağım kalp atışı olmadığı için. Siz ne durumdasınız? Umarım sizin süreciniz sağlıklı devam ediyordur.

X