Bu durumda araba almalı mıyız?

einfachfreisein

Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2022
246
464
Uzun zamandir araba alma niyetindeyiz ama pandemi malum alamadik arabamizi sattik model yükseltmek icin ama sattigimiz arabanin aynisini bile alamadik.

Şimdi dolayi yoldanda olsa sifir bi araba alicaz ama problem şu arac eşimin babasinin üzerine olucak ve başka türlü araba alamayiz elimizdeki parayla. Yani aliriz da sifir alamayiz.
Daha önce sattigimiz arac eşimin babasinin üzerineydi ve cok sorun yaşadik ben arabayi kullanmiyordum ztn laf söylicek diye. Ceza yesek vs gece 2 3de ne işiniz vardi dişarda gibi gibi zaten takintili 1 ay bayiyordu bizi. Satarkende zaten arabami satmasaydiniz dedi eşim ödemesine ragmen.
Neyse şimdiki aracta yine babasinin üzerine olucak ama ben eşime sözleşme yapicagimi söyledim babasina ayri eşime ayri. Bu arada eşimin ailesine hic güvenmiyorum cok sözler verip tutmadilar maddiyi gectim manevi hicbizaman yanimizda olmadilar. Ev alcaz dedik hı hı, araba alcaz dedik duymazdan geldiler, tatile gitsek gizli sakli, günübirlik biyere gitsek arayinca evdeyiz deriz yani cok baski altindayiz herşeyimize karişmak istiyolar aşiri cimriler yeme icmeden bile kesen insanlar. Durup evimizin giderlerini gelirini hesaplarlar fln.

Güvenmiyorum yani icimde rahat degil ama bi arabayada ihtiyacimiz var artik 2-3 ayda bi araba kiraliyoruz ve bu daha masrafli oluyor.
Sözleşme yapmak icin noter gerekirmi? Yoksa öylesine biyere yazicaklar hicbi talepte fln bulunmadiklarini yeterlimi?
Yani bugün babasina bişey olsa digerlerininde hakki oluyor kanunen ama sözleşme oluncada öylemi oluyor. Kendi birikimim daha dogrusu annemin babamin benim icin birikimiyle alicam, eşimin ailesinin bi katkisi olmicak.
Bu arada eşim onayladi sözleşme işini ama avukata falanmi danişmamiz gerekir acaba bi fikrim yok. Sözleşme olsada evlilikte alinan herşey ortakmiş ilerde boşaninca (öyle bişey söz konusu degil ama oldu diyelim) sözleşmeye ragmen 2yemi bölünür?

Bazende diyorum biraz daha bekliyelim okadar bekledik kendi üzerimize aliriz kimseylede ugraşmayiz, ama şöyle bi durum var babasinin üzerine alirsak baya indirimli olucak. Kararliyim ama aslinda kararsizim da kime danişmaliyim onuda bilmiyorum.

Normalde sorun olmaz ama bu şekilde olan insanlara güvenip iş yapılmaz. Kendi üzerinize alın. Ayrıca bu kadar baskıya da tepki gösterin. Eğer onlardan geçinmiyorsunuz sürekli para istemiyorsanız kimsenin size ne zaman nereye gittiğinizi sorma hakkı yok. Ne demek korkudan yalan söylemek yani.

Kayınbabanın ne özelliği var da ona indirimli oluyor? 😕
Engellilere indirimli oluyor araba. Bildiğin yarı fiyatına alıyorlar. Ne güzel değil mi ? İhtiyacı olan değilde olmayan ne güzel kullanıyor. Devletin yerinde olsam aracı başkasının üzerinde , kullanırken bile görsem alırdım geri.

Engellilere indirimli oluyor araba. Bildiğin yarı fiyatına alıyorlar. Ne güzel değil mi ? İhtiyacı olan değilde olmayan ne güzel kullanıyor. Devletin yerinde olsam aracı başkasının üzerinde , kullanırken bile görsem alırdım geri.
Babadan maaşı almak için eşinden kağıt üzerinde boşanıp evliliğine devam eden kadınlar gibi. :KK53:

Aynen tam olarak böyle bu yüzünden icim rahat degil. Hem benim arabam desin istemiyorum, ben biliyorum cünkü arac bende kalsa doktora vs gidicem dese dünyayi başimiza yikar gelmediniz diye
Yani bu karakterde bir adamdan beklentiniz cok fazla bence.Sozlesme istemeniz de komik.
Hem sayemde neredeyse yari fiyatina sifir araba alacaklar hem de hic laf etmeyeyim diyecek.Ihh kp niz oyle biri degil anladigim kadariyla.
Siz kendi yaginizla kavruldugunuz 2.el araba alin.Gucunuz yeterse de sifir.

Engelli raporundan mi yararlanacaksınız kayinpederin?
Öyleyse yaptığınız zaten doğru değil.

Sözleşme gibi saçmalıklarla uğraşacağınıza, kendi bütçenize göre alın. Bu kadar yaka silktiğiniz insanlardan maddi olarak kolaylık sağlamaya çalışmak da iki yüzlülük oluyor bir miktar.
Aslinda tam olarak öyle degil yani biz şuanda ayda 1 2 kez araba kiralamak durumunda kaliyoruz doktor vs icin eşimde niye almiyalim zaten öylede böylede sürekli araba kiraliyoruz diyor bu bizimde işimize gelicek tabi. 3saat mesafe var onlarla aramizda ve gidip gelmekte zorlaniyoruz.
Ama dedigim gibi icim rahat degil yinede ben kendi aracim benim üzerime olsun istiyorum

Noterden almayacağınız sözleşmenin kanuni hükmü olmaz. Noterden alacağınız sözleşmenin de bağlayıcılığı Ne kadar olur bilemiyorum aksi bir durumda. Sizin yerinizde olsam sıfır diye diretmem 2. El alıp kendi üzerimize alırım. Çünkü özgürlüğünüz de kısıtlanıyor anlattığınız kadarıyla.hiç girişmeyin kp üzerine alacağınız arabaya.

Aynen tam olarak böyle bu yüzünden icim rahat degil. Hem benim arabam desin istemiyorum, ben biliyorum cünkü arac bende kalsa doktora vs gidicem dese dünyayi başimiza yikar gelmediniz diye
Ee öylese adamın sayesinde yarı fiyatına aldığınız arabayla tabii dr, hastane kapı kapı gezdirceksiniz.
Çünkü devlet oyüzden veriyor indirimi zaten.
Gelin hanım kp indirimden faydalanıp lüks arabayla gezsin diye değil.

X