Boşanma ile ilgili her türlü sorunuz cevaplanır

Merhabalar,
uzmanlık alanım aile hukukudur. Boşanma, nafaka, velayet, mal paylaşımı, tazminat konularından her türlü sorunuza cevap verebilirim, zamanım el verdiği takdirde. Diğer alanlarda da yardımcı olabilirim.
merhaba ben boşanma için bir avukat ile görüştüm ve ilk görüşmemde hemen anlaştık ve vekaletimi verdim.23.05.2016 günü avukat ile tüm işlemler halloldu ve bana yarınası dava için başvuracağını söyledi. Fakat avukatım davamı 06.06.2016 günü açtı ve ben o gün boşanmaktan vazgeçtiğimi ve dava iptalini istedim o ise bana yalan atarak davayı daha önce açtığını ama sisteme geç düştüğünü söyledi bunla ilgili elimde ses kaydımda var. Neyse avukatım ödemenin tamamını yapmadan davayı geri almıcağını söyledi bende davayı kendim iptal edebilceğimi öğrendim be davadan feragat ettim ordan sonrada avukatımı aznetmem gerektiğini söylediler işin içinde yalan olduğu ve beni oyaladığı için ödeme yapmadım ve bugün avukatım bana icradan yazı gönderdi habersiz aznettiğim için 6700 tl ödememi istiyor. Ne yapmalıyım elimde yalan attığına dair ses kayıtlarım var lütfen yardım edin.

Mrhb......Ben 2010 yılında anlaşmalı olarak eşimden boşandım. İki çocuğum var (14 ve 19).Bu süre zarfında aynı şehirde olmamıza rağmen baba çocukları hakimin atadığı sürelerde hiç almadı....Ben hep kendim baktım ilgilendim. Bu sürede çok yoruldum çok çatışmalar yaşadım çocuklarımla...Babanın mahkeme kararına uymasına nasıl sağlarım istiyorum ki yazın hiç değilse 1 ay çocuklar onda kalsın....ben az da olsa bi mola verip dinleneyim...Babaya bunu söylüyorum şimdiye kadar hiç almadı uygulamadı...bunun için ne yapmam lazım haklarım varmı dır ......şimdiden çok teşekkür ederim mesleğiniz ve hayatınızda başarılar mutluluklar dilerim ....saygılar

Merhaba ben nisanliyken resmi nikah yaptik 2 bucuk ay önce aileler arasinda problem cikti ve ayrilma noktasına kadar geldik ve dava açacağını soledi bana ama hala acmadi.1 yil dolmadan bosanamama gibi bir durum var mi acaba ben bosanmak istemiyorum aslında.manevi olarak da çokyiprandim tayinim de çıkmışti daha kimseye diyemedim ayriliyoruz diye herkes arkamdan konuscak diye cok kafaya takiyorum bu olayi

Merhabalar,
uzmanlık alanım aile hukukudur. Boşanma, nafaka, velayet, mal paylaşımı, tazminat konularından her türlü sorunuza cevap verebilirim, zamanım el verdiği takdirde. Diğer alanlarda da yardımcı olabilirim.
Merhabalar, Bosanma davam kesinleseli bir bucuk sene oldu.. Birikmis tedbir nafakam, maddi tazminatim var, manevi tazminatim ve yoksulluk nafakam ne durumda bilmiyorum henuz.. eski esim ise girmis ve calisiyor artik.. ve ben hala haklarimi alamiyorum, uyap vatandas portalinde araci kurum onun is yeri yaziyor.. size sormak istedigim birikmis tedbir nafakam tekrar evlenirsem ortadan kalkarmi yoksa mecbur odenecekmi ? Bildigim kadariyla sirf yoksulluk nafakasi ortadan kalkiyor.. Ve maddi tazminatimi neden hala alamiyorum.. galiba borclari varsa, siralamaya giriyormus.. tesekkurler cevaplariniz icin

Merhaba ben nisanliyken resmi nikah yaptik 2 bucuk ay önce aileler arasinda problem cikti ve ayrilma noktasına kadar geldik ve dava açacağını soledi bana ama hala acmadi.1 yil dolmadan bosanamama gibi bir durum var mi acaba ben bosanmak istemiyorum aslında.manevi olarak da çokyiprandim tayinim de çıkmışti daha kimseye diyemedim ayriliyoruz diye herkes arkamdan konuscak diye cok kafaya takiyorum bu olayi

bir yıl anlaşmalı boşanma davası için beklenmesi gereken süredir. çekişmeli boşanma davası için bir yıl beklemeye gerek yoktur.

Merhabalar, Bosanma davam kesinleseli bir bucuk sene oldu.. Birikmis tedbir nafakam, maddi tazminatim var, manevi tazminatim ve yoksulluk nafakam ne durumda bilmiyorum henuz.. eski esim ise girmis ve calisiyor artik.. ve ben hala haklarimi alamiyorum, uyap vatandas portalinde araci kurum onun is yeri yaziyor.. size sormak istedigim birikmis tedbir nafakam tekrar evlenirsem ortadan kalkarmi yoksa mecbur odenecekmi ? Bildigim kadariyla sirf yoksulluk nafakasi ortadan kalkiyor.. Ve maddi tazminatimi neden hala alamiyorum.. galiba borclari varsa, siralamaya giriyormus.. tesekkurler cevaplariniz icin

devam eden, yani aylık işleyen nafakalar tüm borçların önüne geçer ve birinci sıradadır. fakat birikmiş nafakalar,adi alacaklar gibi sıraya girer. maaş haczi koydurarak devam eden nafakalarınızı alabilirsiniz, birikmiş nafakanız için sırayı bekleyeceksiniz. evlenmeniz durumunda birikmiş nafakalarınız düşmez, onlar sizin hak kazandığınız meblağlardr.

devam eden, yani aylık işleyen nafakalar tüm borçların önüne geçer ve birinci sıradadır. fakat birikmiş nafakalar,adi alacaklar gibi sıraya girer. maaş haczi koydurarak devam eden nafakalarınızı alabilirsiniz, birikmiş nafakanız için sırayı bekleyeceksiniz. evlenmeniz durumunda birikmiş nafakalarınız düşmez, onlar sizin hak kazandığınız meblağlardr.
Cevabiniz icin cok sagolun

Merhaba. 15 aylık oğlum var emiyor anlaşmalı bosanacagiz babası 2.ve4.cumartesi pazar yatılı istiyor .bide yazları 30 gün :KK43: bu aydaki bebeklerin yatılı kalma talepleri hakim tarafından onaylanır mi

Merhaba noktanoktam noktanoktam ve diger avukat hanımlar. Allah rızası için bir fikir verir misiniz

Şuanda devam etmekte olan boşanma davamda karşı taraf dava konumuzla ilgili benim google dan aradığım bir konunun ekran resmini çekip onun pc sine aktardığımi söylüyor. Yani bu aktarma işini evliyken yaptım. Avukatı bunun ıspatının bilirkişi tarafından incelenmesini talep etmiş.

Bu nasıl is anlamadım. kullandığım telefon bir sirket telefonu ve şirket hattı. Dava konusuyla ilgili bir konunun ekran resminin pc ye aktarıminin tespiti mümkün mü ? Ve bunu benim yaptığım nasıl anlaşılır ?

Merhabalar,

mrb yaklaşık 20 gün önce anlaşmalı boşanma için dilekçe verdik.eşim evliliğimiz süresince ziynet eşyalarımı benden gizli alıp kumar borçlarına yatırmıştı.üstüne birde yüklü bir miktar aileme borcu var.boşanma sebebimiz kumar zaten.maddi manevi çok yıprandım.fakat eşim protokol hazırlarken eğer ondan bir şey istersem boşanmayacağı konusunda beni tehdit etti.sorum şu ki ben protokole sadece eşyalar paylaşıldı maddesi ve taraflar birbirinden bir şey talep etmiyor tarzında madde ekledim.detaylı olarak ziynet ya da nafaka hakkında bir şey yazmıyor.acaba bu dava görülürken dikkat çekici olur mu? ya da eğer dikkat çekip bende eşimin bu konuda beni tehdit ettiğini dile getirirsem karşı tarafın boşanmaya itirazı söz konusu olabilir mi?

mrb yaklaşık 20 gün önce anlaşmalı boşanma için dilekçe verdik.eşim evliliğimiz süresince ziynet eşyalarımı benden gizli alıp kumar borçlarına yatırmıştı.üstüne birde yüklü bir miktar aileme borcu var.boşanma sebebimiz kumar zaten.maddi manevi çok yıprandım.fakat eşim protokol hazırlarken eğer ondan bir şey istersem boşanmayacağı konusunda beni tehdit etti.sorum şu ki ben protokole sadece eşyalar paylaşıldı maddesi ve taraflar birbirinden bir şey talep etmiyor tarzında madde ekledim.detaylı olarak ziynet ya da nafaka hakkında bir şey yazmıyor.acaba bu dava görülürken dikkat çekici olur mu? ya da eğer dikkat çekip bende eşimin bu konuda beni tehdit ettiğini dile getirirsem karşı tarafın boşanmaya itirazı söz konusu olabilir mi?
merhabalar. ziynet eşyaları konusunda anlaşamadıysanız, çekişmeli boşanma yapabilir, ya da protokolde bu kısmın hiç edinmemesini sağlamalısınız

Hayirli cumalar...
Esim yaklasik uc dort aydir ayriyiz bizi terk etti ve tedbir nafakasi icin basvurdum yaklasik onbes gun oldu mal varligi icin arastirma yapilcakmis bana gelen tebligde oyle yaziyordu..mahkeme ne zaman sonuclar ne zaman nafaka baglanir..bes yasinda bir kizim var ve bir ay sonra bir bebegim daha olcak dogacak cocugum icinde nafaja baglanirmi yoksa dogumdan sonra tekrar mi mahkemeye dilekce vermeliyim

merhaba ikisi birden istemeliydiniz. doğmamış çocuk için sağ doğmak şartıyla istenebilir. nafaka davaları uzun süren davalar değildir. birkaç celsede dolayısıyla 1 yıl gibi bir sürecte bitebilir.

Merhaba kolay gelsin agustos ayinda esime bosanma davasi actim ve 2 aylik oglum vr esim gelip bebegimi kacirdi ustelik bebek anne sutuyle besleniyor. bunun uzerine tedbiren gecici velayet aldim fakat hala karsi taraf bebegimi bana teslim etmedi ve bebegi bana asla vermiceklerini soyluyo. Bu durumda bn ne yapmam lazim bna yardimci olr musunuz ??

Merhabalar ben size mal davası konusunda danışacağım
Eşim 2015 Haziran ayında evi terk etti hiçbir sebebi yokken bende Kasım 2015 de dava açtım ilk duruşması kasım 2016 da görülecek
Şubat 2015 de kredili ev almıştık benim üzerime kredisini ben çektiğim için şimdi mesajlarla beni tehdit ediyo şöle ki
Anlaşmalı boşanalım yoksa evinde arabanıda sattırırım anlaşmalı dediği de 300 nafaka çocuğumuzun eğitimi kreşi vs için ben onun yazılı olurunu aldıktan sonra yarı yarıya ödemeli ben ziynet davamdan o da ev ve arabadaki hakkından vazgeçecek
55 milyar peşinatlı (40 milyar nakit 15 milyar bileziklerim dekontu var) 3 ay birlikte 1.500 ödedik 12 ay ben tek başıma 1.500 tl ödedim şimdide 3000 tl 30 ay daha ödeyeceğim
Bu edinilmiş mallar tasfiye edilirken en yakın tarihi baz alabiliyormuş hakim. Bu durumda ben çok büyük zarara uğrarım
Mal paylaşımı nasıl yapılıyor?
2 yaşındaki çocuğun nafakası ne kadar olmalı?
Teşekkür ediyorum şimdiden

Merhabalar,
Mrb boşanma da hiç bir mal varlığı yok ise nafaka tazminat alınır mi

Merhabalar ben size mal davası konusunda danışacağım
Eşim 2015 Haziran ayında evi terk etti hiçbir sebebi yokken bende Kasım 2015 de dava açtım ilk duruşması kasım 2016 da görülecek
Şubat 2015 de kredili ev almıştık benim üzerime kredisini ben çektiğim için şimdi mesajlarla beni tehdit ediyo şöle ki
Anlaşmalı boşanalım yoksa evinde arabanıda sattırırım anlaşmalı dediği de 300 nafaka çocuğumuzun eğitimi kreşi vs için ben onun yazılı olurunu aldıktan sonra yarı yarıya ödemeli ben ziynet davamdan o da ev ve arabadaki hakkından vazgeçecek
55 milyar peşinatlı (40 milyar nakit 15 milyar bileziklerim dekontu var) 3 ay birlikte 1.500 ödedik 12 ay ben tek başıma 1.500 tl ödedim şimdide 3000 tl 30 ay daha ödeyeceğim
Bu edinilmiş mallar tasfiye edilirken en yakın tarihi baz alabiliyormuş hakim. Bu durumda ben çok büyük zarara uğrarım
Mal paylaşımı nasıl yapılıyor?
2 yaşındaki çocuğun nafakası ne kadar olmalı?
Teşekkür ediyorum şimdiden

Merhaba benım soru su olucak ; ben esımden sıddet goruyorum ayda 1 mutlaka yanı bıkeresınde hastaneye gıdıp darp raporu alıcaktım gondermedı ama ben resımlerını cektım vucudumdakı morlukların kızarıklıkların bu delıl olabılırmı ve benım dugunumdekı butun aılemın taktıgı takıya kadar harcadı fazlasını ıstemıyotum sadece benden aldıklarını gerı verırmı 1 yıllık evlıyım zaten. şimdiden tesekkür ederim ilginiz için.

İyi geceler benim size soracağım birkaç soru vardı. Ben boşanmak istiyorum eşim bana ben eşyalarımı n hepsini alırım dedi.yani mobilya ve beyaz eşyaları o almıştı ondan alıcam diyor bende ne yaparsan yap dedim.eşimle problemlerim var 6 senedir bitmeyen devamlı hakaret kufur artık dayanılır gibi değil. Güven desen zaten yok.bana devamlı git sen dava aç ben gelirim diyor.acaba neden benim açmamı istiyor ve ben açarsam nafaka isteyebilir miyim. 2 yaşında cocugumuz var onun için.bana sen çalışıyorsun sana zırnık koklatmam diyor.çocuğu da alırım diyor.
Ben çalışıyorum diye hakim nafaka vermeyebilir mi.ayrıca çocuğu benden alama z dimi.
Boşanma davasını ben açarsam ben mu suçlu oluyorum ben anlamadim neden devamlı bana sen git dilekçe ver diyor.acil cevap verirseniz çok sevinirim.

X