Boşananlar ve Boşanmaya Çabalayanlar

Belki de sadece sahiplenilmek istedik biz bu yüzden bu kadar acele ettik evlenmek için... Çünkü ben hiç evlenmeden çalışmak istiyorum diye diretmedim. Kendi kazandığım parayı yiyip içip gezmek için kullanamadım mesela. Birlikte yapalım her şeyi diye düşündüm ama onun gözünde kendi başına hiç bişey beceremez oldum belki de 🙃

Şuan gerçekleşemeyen hayallerin ve bastirilmisliklarin ile mücadele ediyorsun. Ilk zamanlar ayrılmaktan o kadar korkuyordum ki sanırsın gelip canımı alacak 😅

Bana da annenin tek çocuğu sen değilsin, seni çok sevmiyorlar flan diyorlardı. Sen çalışamazsın, piyasada tutunamazsın. Ya neler neler 😅

Tam da öyle olacak, çalışmaya başladığın ve özgürlüğünü hissettiğin an bambaşka olacak 🥰 keşke sana anlattığım kadar kendimde umut dolu olabilsem 😅🤷‍♀️

Belki de sadece sahiplenilmek istedik biz bu yüzden bu kadar acele ettik evlenmek için... Çünkü ben hiç evlenmeden çalışmak istiyorum diye diretmedim. Kendi kazandığım parayı yiyip içip gezmek için kullanamadım mesela. Birlikte yapalım her şeyi diye düşündüm ama onun gözünde kendi başına hiç bişey beceremez oldum belki de 🙃

Her şeyi boşver de en büyük hatamız bu. Hicbir kadın ekonomik özgürlüğünü eline almadan EVLENMEMELİ.

Slm kızlar ben de boşanmayi istiyorum eşim yanaşmıyor.Ailemin yanına gitmekten başka çarem yok ama ailem farklı şehirde gider gitmez de boşanma davası açmak istiyorum ama 6 ay ikametgah zorunluluğu varmış sanırım.Bu konuda bir bilginiz varmi?

Slm kızlar ben de boşanmayi istiyorum eşim yanaşmıyor.Ailemin yanına gitmekten başka çarem yok ama ailem farklı şehirde gider gitmez de boşanma davası açmak istiyorum ama 6 ay ikametgah zorunluluğu varmış sanırım.Bu konuda bir bilginiz varmi?
Hoşgeldin canım bildiğim kadarıyla 6 ay ikamet zorunluluğu birlikte yaşanan yer için geçerli onun haricinde istediğin yerden açabiliyorsun ancak.... Anlaşmalı davada iki tarafın da bulunma şartı var şimdi sizin çocuk olduğu için nasıl ayrıldınız bilemiyorum ama çekişmeli olma ihtimali daha yüksek. Çekişmeli davada bulunma şartı olmadığı için avukatlar mahkemeyle muhatap oluyor sen sadece avukatınla görüşüyorsun yani istediğin yerden açabilirsin avukatla anlaşmak şartıyla ama bu sefer de masraflar anlaşmalıyla fark ediyor.

Kijlaaaar avukatla görüştüm 🤷‍♀️ terk ihtarı sorun teşkil etmiyormuş, Allahım ne sevindim. Haftaya harekete geçiyorum 🤲

Sırf bu başlık için üyelik oluşturdum diyebilirim benim tam bir yıl oldu duygularımda çok iniş çıkışlar yaşadım bazen ağladım bazen öfkelendim ama geçti şimdi iyiyim bir çok evreden geçtim bugünüme gelene kadar dualar ettim sonra kendime kızdım bol bol kişisel gelişim okudum izledim her seferinde tamam kendime geldim derken gördüğüm anda gene başa dönüşler yaşadım görmesem iyi de mecbur görüşülecek yavrumuz var çünkü ama inanın bana değersiz hissetmek sadece bu bile yetiyor bitirmeye biraz daha kat etmem gereken yol var biliyorum ama şimdi kendimi çok daha değerli hissediyorum.

Sırf bu başlık için üyelik oluşturdum diyebilirim benim tam bir yıl oldu duygularımda çok iniş çıkışlar yaşadım bazen ağladım bazen öfkelendim ama geçti şimdi iyiyim bir çok evreden geçtim bugünüme gelene kadar dualar ettim sonra kendime kızdım bol bol kişisel gelişim okudum izledim her seferinde tamam kendime geldim derken gördüğüm anda gene başa dönüşler yaşadım görmesem iyi de mecbur görüşülecek yavrumuz var çünkü ama inanın bana değersiz hissetmek sadece bu bile yetiyor bitirmeye biraz daha kat etmem gereken yol var biliyorum ama şimdi kendimi çok daha değerli hissediyorum.

Sizin boşanma sebebiniz neydi? Çocuğunuz nasıl etkilendi 😥

Nasıl boşandınız? Biraz ağır , karşılıklı bir sürü ithamda bulunuluyor mahkeme sürecinde ve o insanla yüzyüze gelmek 😌 Yavrunuz için katlanıyorsunuz ama çocuğuyla hiç görüşmeyen babalar da var o daha zor bence çocuk için. Zaten annelik bu değil midir yavrun için fedakarlık yapmak.:anne:

Sizin boşanma sebebiniz neydi? Çocuğunuz nasıl etkilendi 😥
Sebebim kendimi anlatamamaydı değersiz hisseder olmuştum kendimi gücüm kalmamıştı artık çok direndim bilirsiniz kadınlar yuvalarını sever ayakta tutmaya çalışır ama değersizlik bir yerden sonra insana bazı şeyleri sorgulatıyor,yavrucağım bir süre içine attı pandemiye denk geldi bizim boşanmamız her şerde hayır varmış evde bol bol vakit geçirince bol bol konuşunca daha hafif atlattı bir de babasıyla birlikte hareket ettik psikolojisi için

Nasıl boşandınız? Biraz ağır , karşılıklı bir sürü ithamda bulunuluyor mahkeme sürecinde ve o insanla yüzyüze gelmek 😌 Yavrunuz için katlanıyorsunuz ama çocuğuyla hiç görüşmeyen babalar da var o daha zor bence çocuk için. Zaten annelik bu değil midir yavrun için fedakarlık yapmak.:anne:
Bizim anlaşmalı olduğu için saygımızı hep koruduk yani olmuyordu ve zorlamaya gerek yoktu öfkemizde yok mahkeme evet soğuk bir yer ama sonrası biraz daha soğuk ama kendine inanırsan ve sorgulamayı,korkmayı ve stalk yapmayı bırakırsan hemen ısınıveriyor hayat :)

Sebebim kendimi anlatamamaydı değersiz hisseder olmuştum kendimi gücüm kalmamıştı artık çok direndim bilirsiniz kadınlar yuvalarını sever ayakta tutmaya çalışır ama değersizlik bir yerden sonra insana bazı şeyleri sorgulatıyor,yavrucağım bir süre içine attı pandemiye denk geldi bizim boşanmamız her şerde hayır varmış evde bol bol vakit geçirince bol bol konuşunca daha hafif atlattı bir de babasıyla birlikte hareket ettik psikolojisi için

Hayatini geri kazandın belliki. Allah bundan sonra yolunu açık etsin..

Hayatini geri kazandın belliki. Allah bundan sonra yolunu açık etsin..
kesinlikle öyle teşekkür ederim umarım hepiniz için de böyle olur şuna inandım aslında korktuklarımız sadece kafamızda yarattıklarımız herşeyi kontrol edemeyiz ki akışa bırakmak lazım içiniz ve vicdanınız rahatsa çok güzel şeyler oluyor bu arada yeni boşanacaklar sakın duygusal müzik film vb izlemeyin iyi gelmeyebilir bol bol gülün

X