Boşanacak bir kadının yolu

Ekonomik özgürlüğün var çocuğun yok Yasin 26... Sırf elalem ne der diye korkuyorsan elalami al yanına evlilik hayatına öyle devam et
Elalem bir Türkiye'de var sanırım bir de Ortadoğu'nun leş ülkelerinde...
Biz gelişmezsek cesaret etmezsek dik güçlü durmazsak bu elalem virüs gibi çoğalır...
Bence psikologa gidin süreci kolay atlatmak adına.
Ben yarın boşanıyorum çok debeledim ama hiçbiri elalem ne der diye değildi elalem vermiyor benim ekmeğimi elalem yoktu benim mutsuz evliliğimin içinde öyle düşünün ve terapi alın en iyi destek
Burada da yok elalem falan.kendi hayal dünyaları.kimse kimsenin umrunda bile değil.hâlâ bu tarz kuruntular şaşırtıcı.böylesine gösterişli cesaret konuşmaları yapmak da çok komik.yanlış anlama.güzel yazmışsın ama olmayan şeyler için edebiyat parçalamak komik yani.afganistanda miyiz? İki meraklı soru sordu diye coşuyorlar.cevabini ver geç.kim ne diyor sanki? Ben olsam ben de merak ederim.

Burada da yok elalem falan.kendi hayal dünyaları.kimse kimsenin umrunda bile değil.hâlâ bu tarz kuruntular şaşırtıcı.böylesine gösterişli cesaret konuşmaları yapmak da çok komik.yanlış anlama.güzel yazmışsın ama olmayan şeyler için edebiyat parçalamak komik yani.afganistanda miyiz? İki meraklı soru sordu diye coşuyorlar.cevabini ver geç.kim ne diyor sanki? Ben olsam ben de merak ederim.
Ne diyorsun ki sana mı cvp yazmışım ben edebiyat parcalamam hoşuna gitti sanırım Afganistanin zorla modern tutulmaya çalışılan şekli kadınlar neler yaşıyor yaşamayı geç sokakta öldürülüyor hala erkekler tarafından tmm cnm edebiyat parçalamaya gerek yok gerçekleri okuman yeterli...

Evet var. Cocugum da yok bu yuzden biraz daha rahat atlaticam ama insanlarin bakis acilarindan veya ne gozle.bakacaklarini bilmedigimden korkuyorum
İnsanlara göre dusunmeyi birakmadiginiz sürece bu düşünceyi bireysel güçlenerek atlatmadiginiz ve insanlara göre yaşadığınız sürece bu korku omurboyu her konuda bitmez

Ekonomik özgürlüğün var çocuğun yok Yasin 26... Sırf elalem ne der diye korkuyorsan elalami al yanına evlilik hayatına öyle devam et
Elalem bir Türkiye'de var sanırım bir de Ortadoğu'nun leş ülkelerinde...
Biz gelişmezsek cesaret etmezsek dik güçlü durmazsak bu elalem virüs gibi çoğalır...
Bence psikologa gidin süreci kolay atlatmak adına.
Ben yarın boşanıyorum çok debeledim ama hiçbiri elalem ne der diye değildi elalem vermiyor benim ekmeğimi elalem yoktu benim mutsuz evliliğimin içinde öyle düşünün ve terapi alın en iyi destek
Çok doğru demiş ne denecek üstüne hayır bosaninca gommuyorlar mesela mezara da hayatta korkulacak neler varya kanser olmaktan korkuyorum evladımı kaybetmekten gözümün kör olmasından mesela akıl sağlığımi yitirmekten ben bunlardan çok korkarım gerisi ne ki

Hayır sonra sizin gibi elalem ne der diyenler ikinci bir evlilik yapıp berbat olsa bile gene elalem ne der diye ömrünü çürütüyor sadece elalem memnun olsun hah başı bağlandı diye tatmin olsun diye....Siz bu bakış açısı için mutlaka uzman görüşü alın korkuyu canı cehenneme o kimki ye cevirmezseniz hayat size hep kötü yerlerden aynı sekilse gelir nacizane gerisi size kalmış torba değilki o ağızları büzelim kürekle o ağızlarına vuralım 😂

Bende 26 yasimdayim bosandim muhtemelen psikolojik olarak ayni etkilere sahibizdir. Benimde cocugum yok ekonomik özgürlüğüm var ailem hep destekci. İlk başta çok derin sarsilirsiniz sonra nefes almaya basliyorsunuz evet cok sancili bir süreç ve acılı bu gerçek ama en zoru bosanmaya karar verene kadar o git gel ile yaşamak değilmiydi? Zaman çok güzel bisey iyisiyle kötüsüyle hergun gunes doguyor hala seviyor olabilirsiniz ama geri adım atmayı ogrendiyseniz bir süre sonra sevginizde azalacak kendinizi sevmeye basladikca. Ben hic elalem derdine düsmedim buyuksehirde oturuyoruz. Uzun bir sure akrabalarimin arasina gitmedim toparlanana kadar iyi hissettigimde karismaya basladim insanlara. Siz bosanmis triplerine girmesseniz kimse size tek kelime etmez bana oyle oldu hem güldüm çok mutluymusum gibi :) hatta annem zorla dugunde kaldirip oynatti beni benim kizimin utanilacak biseyi yok diye :) mutluda oldum herkes seni güçlü olduguna inaninca daha guclu oluyormussun. İşyerindede bilen erkekler vardir ama ben asla konusurken kimsenin yüzüne bakmam o sertligimin farkinda olduklari icin kimse benle ilestisim kuramaz is sizde bitiyor :)

Bende 26 yasimdayim bosandim muhtemelen psikolojik olarak ayni etkilere sahibizdir. Benimde cocugum yok ekonomik özgürlüğüm var ailem hep destekci. İlk başta çok derin sarsilirsiniz sonra nefes almaya basliyorsunuz evet cok sancili bir süreç ve acılı bu gerçek ama en zoru bosanmaya karar verene kadar o git gel ile yaşamak değilmiydi? Zaman çok güzel bisey iyisiyle kötüsüyle hergun gunes doguyor hala seviyor olabilirsiniz ama geri adım atmayı ogrendiyseniz bir süre sonra sevginizde azalacak kendinizi sevmeye basladikca. Ben hic elalem derdine düsmedim buyuksehirde oturuyoruz. Uzun bir sure akrabalarimin arasina gitmedim toparlanana kadar iyi hissettigimde karismaya basladim insanlara. Siz bosanmis triplerine girmesseniz kimse size tek kelime etmez bana oyle oldu hem güldüm çok mutluymusum gibi :) hatta annem zorla dugunde kaldirip oynatti beni benim kizimin utanilacak biseyi yok diye :) mutluda oldum herkes seni güçlü olduguna inaninca daha guclu oluyormussun. İşyerindede bilen erkekler vardir ama ben asla konusurken kimsenin yüzüne bakmam o sertligimin farkinda olduklari icin kimse benle ilestisim kuramaz is sizde bitiyor :)
Kimsenin yüzüne bakmazsan yenisini nereden bulacaksın kız 😄 siz de iyice nuri alço yaptınız herkesi.türk filminde miyiz? Abartmayın.gencecik, eğitimli delikanlılar senin yaşındakiler.amcalarla da ne konuşacaksın zaten.

Evet var. Cocugum da yok bu yuzden biraz daha rahat atlaticam ama insanlarin bakis acilarindan veya ne gozle.bakacaklarini bilmedigimden korkuyorum
kimse size boşandınız diye kötü gözle bakmaz. ne güzel çocuğunuz yokmuş, atlatmak çok daha kolay olucak. çocukla boşanınca herşey çok daha fazla zorlaşıyor. zor atlatacağınızı düşünmüyorum ve korkmayın insanların ne düşündüğünü umursamayın. zaten kimse size boşandınız diye kötü bir gözle bakmaz boşanmayan insan kalmadı şu zamanda.

Meehabalar, 26 yaşında boşanma yolunda olan bir kadınım. Bu süreçte beni neler bekliyor açıkçası çok korkuyorum. Destek olabilirsek birbirimize daha güçlü ayakta olabiliriz diye dusundugum icin buraya yazma kararı aldim 😔
İkileme dustugun an neden bu kararı verdiğini hatırla. Her zaman her şey başımıza gelebilir. Bu da bir tecrubeydi yaşanması gerekiyordu. Bazen çukurun farkına varmak için tokezlemek gerekir sen tökezledin ama dusmedin bunu unutma. Bundan sonra adımını sağlam at. Ağlamak istersen ağla, gülmek istersen gül. Çocuğun varsa tüm hayatını ondan ibaret sanma tabi ki önceliğin çocuk ama sen de varsın unutma.yoksa zaten sıfırdan başlarsın herşeye. Yeni hayatinda mutluluklar.

Bende 26 yasimdayim bosandim muhtemelen psikolojik olarak ayni etkilere sahibizdir. Benimde cocugum yok ekonomik özgürlüğüm var ailem hep destekci. İlk başta çok derin sarsilirsiniz sonra nefes almaya basliyorsunuz evet cok sancili bir süreç ve acılı bu gerçek ama en zoru bosanmaya karar verene kadar o git gel ile yaşamak değilmiydi? Zaman çok güzel bisey iyisiyle kötüsüyle hergun gunes doguyor hala seviyor olabilirsiniz ama geri adım atmayı ogrendiyseniz bir süre sonra sevginizde azalacak kendinizi sevmeye basladikca. Ben hic elalem derdine düsmedim buyuksehirde oturuyoruz. Uzun bir sure akrabalarimin arasina gitmedim toparlanana kadar iyi hissettigimde karismaya basladim insanlara. Siz bosanmis triplerine girmesseniz kimse size tek kelime etmez bana oyle oldu hem güldüm çok mutluymusum gibi :) hatta annem zorla dugunde kaldirip oynatti beni benim kizimin utanilacak biseyi yok diye :) mutluda oldum herkes seni güçlü olduguna inaninca daha guclu oluyormussun. İşyerindede bilen erkekler vardir ama ben asla konusurken kimsenin yüzüne bakmam o sertligimin farkinda olduklari icin kimse benle ilestisim kuramaz is sizde bitiyor
Kimsenin yüzüne bakmazsan yenisini nereden bulacaksın kız 😄 siz de iyice nuri alço yaptınız herkesi.türk filminde miyiz? Abartmayın.gencecik, eğitimli delikanlılar senin yaşındakiler.amcalarla da ne konuşacaksın zaten.
Ay yok ya 1 yil oldu bosanali inanin hiç istemiyorum yeni bir iliski kendime yatirim yapmak suan en iyisi :)

İlk zamanlarında belki biraz zorlanıp üzülebilirsin, bunların tamamı geçici. Farz et ki kötü bir alışkanlıktan kurtulmuşsun. İlk zaman çevrendeki tanıdıklar soracak, kimseye açıklama yapmak zorunda değilsin, ''anlaşamadık,bitti'' demen yeterli olacak. Boşanma durumunda çevre baskısı etkileyebiliyor, umursama. Mutluluğuna sevinmeyen ama üzgünlüğünden keyif alacak insanların boş sözlerine asla takılma. Sonradan o kişiyle nasıl evlendiğini sorgulayacaksın, iyi ki kurtuldum diyeceksin. Bu da bir tecrübe.

Bundan sonraki hayatın çok güzel olur umarım :)

Merhaba bende 26 yaşındayım ve boşanma sürecindeyim ama hala gitgellerim var çok severek evlendim herseyine tamam dedim ama olmadı şuan çok pişmanım diyor yalvarıyor ama içim geri dönmek istese de aklım tamamen bitirdi..
En başından yapılan sahtekarliklar var eşim çok aileci Köycü sürekli arkamdan beni aileme sikayet eden psikolojik ve fiziki şiddet uyguladi senelerdir butun ailem destek Allah razı olsun ama hala rüyalarıma giriyor her gece... çocuk yok ve olmayacakta ondan dolayı ailesiyle en baştan sorunlarımız vardı yaptıkları sahtekarliktan dolayı onları affedemiyordum ama evimi duzenimi özlüyorum verdiğim emeklere hayallere üzülüyorum

Meehabalar, 26 yaşında boşanma yolunda olan bir kadınım. Bu süreçte beni neler bekliyor açıkçası çok korkuyorum. Destek olabilirsek birbirimize daha güçlü ayakta olabiliriz diye dusundugum icin buraya yazma kararı aldim 😔
Ekonomik gücünüz yerindeyse aile desteğiniz var ise neden korkarsınız ki sakın elalem ne der nasıl bakar demeyin evli bekar boşanmış fark etmeksizin bakan öküzler var maalesef daha 26 yaşındasınız oluru yoksa kendinizi yıpratmanın bir anlamı da yok bence

X