Ne biçim bir anneyim

Çok utanıyorum kısaca özet geçeceğim ben küçük yaşta evlilik yaptım ve o evliliğimden bir bebeğim oldu altı aylık hamile iken erken doğum yaptım bebeğim şu an küvözde eşimle çok sıkıntılar yaşadık bir türlü evliliği sürdüremedik üç ay küs bir ay barıştığımız kopuk bir evliliğimiz vardı en son hamileyken bana vurması canıma tak etti ve boşanma davası açtım şu an davalığız erken doğum yaptığım halde hastaneye gelip ne oğlunu gördü ne de sordu sormasın zaten hiç istemiyorum böyle rahat ve iyiyim bir aydır çok zorlu süreçlerden geçiyorum yoğun bakımın önünde çaresizlik içinde bekliyorum doktorlar hep olumsuz konuşuyor bebeğin yaşamaz diyor bi kaç gün önce bebek yoğun bakımının içinde bayıldım kimse destek olmuyor tekim yalnız başıma gidiyorum inanır mısınız o hastane önlüğünü bile tek başıma bağlıyorum yoğun bakımın önünü çiftlerle dolu ama ben hep tekim bir samimi arkadaşım vardı o da bu süreçlerde telefonunu bir kaç kere açamadığım için küstü babam annem çalışıyor kısacası bir aydır kendimi berbat hissediyorum asıl meseleye gelecek olursak hastanede ki hemşir benimle sürekli ilgileniyor yani bilmiyorum benim yaşlarımda biri sürekli benimle konuşuyor destek olmaya çalışıyor telkin ediyor beni ben başta anlamamıştım tek gidip geliyorum diye bana yardımcı olmak istiyor sanıyordum ama bugün benden numaramı istedi benim iletişim bilgilerim var sizde dedim ama o şahsım için istiyorum dedi ben şaşırınca da toparladı bebek hakkında konuşuruz diye toparladı bende numaramı verdim ama o kadar pişman oldum ki benim bebeğim yoğun bakımda can çekişirken ben ne işlerle uğraşıyorum yazıyor bana kendimi tutamıyorum cevap veriyorum iyi geliyor ben çok utanıyorum yeni doğum yaptım boşanmadım hala eski eşim bende sıfır duygusal anlamda çoktan bitmişti zaten yıllar sonra ilk defa kalbim attı ama kendimi feci derecede suçlu hissediyorum ağlıyorum şimdi bunları yazarken annelik bu kadar kutsal bir şey iken ben ayaklar altına mı aldım ben ne düşünüyorum durduk yerde aklıma geliyor bebeğim aklıma geleceğine ben çok pişmanım
Bebeğe Allah şifa versin. Küçük yaşta evlilik nedeni aile zorlaması mi ? Erkeğin ailesinden bir tane insan yok mu ? Ağaç kavugundan mi çıktıniz. Diğer konu için şuan kimseyle muhattap olmayın. İçinde bulundugunuz boşluk sizi bir hatadan daha buyugune sürükler.

Çok utanıyorum kısaca özet geçeceğim ben küçük yaşta evlilik yaptım ve o evliliğimden bir bebeğim oldu altı aylık hamile iken erken doğum yaptım bebeğim şu an küvözde eşimle çok sıkıntılar yaşadık bir türlü evliliği sürdüremedik üç ay küs bir ay barıştığımız kopuk bir evliliğimiz vardı en son hamileyken bana vurması canıma tak etti ve boşanma davası açtım şu an davalığız erken doğum yaptığım halde hastaneye gelip ne oğlunu gördü ne de sordu sormasın zaten hiç istemiyorum böyle rahat ve iyiyim bir aydır çok zorlu süreçlerden geçiyorum yoğun bakımın önünde çaresizlik içinde bekliyorum doktorlar hep olumsuz konuşuyor bebeğin yaşamaz diyor bi kaç gün önce bebek yoğun bakımının içinde bayıldım kimse destek olmuyor tekim yalnız başıma gidiyorum inanır mısınız o hastane önlüğünü bile tek başıma bağlıyorum yoğun bakımın önünü çiftlerle dolu ama ben hep tekim bir samimi arkadaşım vardı o da bu süreçlerde telefonunu bir kaç kere açamadığım için küstü babam annem çalışıyor kısacası bir aydır kendimi berbat hissediyorum asıl meseleye gelecek olursak hastanede ki hemşir benimle sürekli ilgileniyor yani bilmiyorum benim yaşlarımda biri sürekli benimle konuşuyor destek olmaya çalışıyor telkin ediyor beni ben başta anlamamıştım tek gidip geliyorum diye bana yardımcı olmak istiyor sanıyordum ama bugün benden numaramı istedi benim iletişim bilgilerim var sizde dedim ama o şahsım için istiyorum dedi ben şaşırınca da toparladı bebek hakkında konuşuruz diye toparladı bende numaramı verdim ama o kadar pişman oldum ki benim bebeğim yoğun bakımda can çekişirken ben ne işlerle uğraşıyorum yazıyor bana kendimi tutamıyorum cevap veriyorum iyi geliyor ben çok utanıyorum yeni doğum yaptım boşanmadım hala eski eşim bende sıfır duygusal anlamda çoktan bitmişti zaten yıllar sonra ilk defa kalbim attı ama kendimi feci derecede suçlu hissediyorum ağlıyorum şimdi bunları yazarken annelik bu kadar kutsal bir şey iken ben ayaklar altına mı aldım ben ne düşünüyorum durduk yerde aklıma geliyor bebeğim aklıma geleceğine ben çok pişmanım
Sizde insansınız ve bence genel konuşmanız kötü birşey değil bebeğine üzüldüm umarım hayirlisiysa rabbim sana kavuşturur Allah'ın istediği olur kendini suçlama ama ileri giderek eşine koz verme boşanma kadar

Bence konusmanda kötü bir şey yok ama devamı önemli yanı kapılıp gitmemen lazım. Dıkkatlı ılerlemen lazım. Bebegın eve geldıgınde 1 numaralı ılgı bebegınde olamsı lazım .

Adamın niyeti kötü, baktın yalnızsın yanaşayım demiş.

Perperişan bir halde yeni doğum yapmış bebeği tehlikede, kocası ortada olmayan kadına aşık olacak değil. Gözünüzü açın.

Hastanede böyle bulduğuyla çapkınlık yapan sağlıkçılar çok.

Amacı da flört zaten kendim için istiyorum numaranı demiş.

Aşk olaylarını rafa kaldırsan iyi olur bak küçük yaşta neler başına gelmiş.

Bebeğinle ilgilen ondan sonra kendini toplarla. İş bul.

Hep diyorum önce İş sonra Eş.
Ben çalışıyorum zaten çağrı merkezinde müşteri temsilcisiyim

Allah bebeğine şifa versin 🙏🏻 Kendini suçlama. Herkes şefkat, merhamet bekler. İnşAllah yavrun iyileşirse sen de daha sağlıklı düşünebilirsin.

İyi bir sey yapiyorsunuz kotu bir sey yapiyorsunuz diyemem.Ama su anin bunaltmasiyla yanlis seyler yapabilir yanlis kararlar alabilirsiniz.Bu yuzden bende uzak durun.Kafaniz biraz dinlensin.sonrasinda daha cok uzulursunuz

Ben linçlemicem seni. Insan bazen saçmalamak da ister. Neler yaşıyosun bilemiyoruz. Lohusalıkla beraber de mantık beklemem pek.

Ama o heriften uzak dur. Zayıfsın reddemezsin istismara açıksın. Yoğun bakıma evladını görmeye gelen anneden nasıl etkilenebilir? Sana bakınca sadece hüzün görebilmeli. Çükü aklına gelmemeli.

Yapma, konuşma. Pişman olursun.

çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum yavruna🙏lütfen kendinei suçlama. anne de olsan her şeyden önce insansın. zor şeyler yaşıyorsun, zayıf olduğun bir dönemdesin. ilgiye şefkate ihtiyaç duyman normal. ama karşındaki adamın niyetinin kötü olduğunu düşünüyorum. evli ve çocuklu olduğunu bile bile yakınlaşmaya çalışıyor. lütfen uzak dur, dikkatli ol. hayatını daha da zorlaştırma.

Zor süreçlerden geçiyorsun. Bosluktasın. Suan sana bır kız arkadasın destek olsa onunla moral bulucaksın. Karsına cıkıp sana ilgili davranan herkes sana iyi gelecek. Bunu farket karsındakının niyeti iyi olmayabilir. Bebeğini düşünup ona bakabilmek için kendıne iyi bakman lazım. Moralının iyi olması lazım öncelikle. Bu kişi sana arkadaşca yaklaşıyorsa gerçekten konus ama bunu ayırt edebileceğini sanmıyorum.

Çok zor bir süreç gerçekten.
Allah yavrunuza şifa versin umarım düzelir toparlar.
Bu dönemde birilerinden destek beklemeniz o kadar normal ki.
Ama dikkatli olun karşı taraf bu durumdan faydalanmasın.
Boşanma süreciniz başladı mı?

Küçük yaşta dediğinize göre sizde hala çocuksunuz böyle bir dönemde bunları yasamaniz normal ama sizden faydalanmaya kalkacak bu boşlukta ve zor durumda olduğunuzu bilerek size yaklaşan insanlardan uzak durun dikkat edin

Muhteşem bir insan olduğumdan asla değil ama bebeğim kuvöze girdiğinde yemek dahi yemek aklıma gelmedi düşünmekten. En sevdiklerimle bile konuşamadım. Geçtim kimseyi görmeyi seslerine bile tahammülüm yoktu. Her insan aynı olmaz biliyorum ama bu dönemde bu gözle birine bakabilmeniz bana çok garip geldi. O adamında asla iyi niyetli olduğuna inanmıyorum. Sizden numaranızı isteyebildiğine göre konuşup dertleşmişsiniz belli ki. Başta bu niyet yoktur belki ama sonrasında buna çevrilince devam etmenizi anlamsız buldum şu aşamada. Herşey bir düzelsin, evladınıza allahım şifa versin, sağlıkla kavuşun sonra o kocanız olacak adamdan bir kurtulun. Hayatınızı kurun. Sonrası güzellikle olsun. Ama o dönem bu dönem değil.

X