Boşanacak bir kadının yolu

bilgiselkadin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2024
14
6
25
Meehabalar, 26 yaşında boşanma yolunda olan bir kadınım. Bu süreçte beni neler bekliyor açıkçası çok korkuyorum. Destek olabilirsek birbirimize daha güçlü ayakta olabiliriz diye dusundugum icin buraya yazma kararı aldim 😔

Boşanmayı bi ben çok çok rahat atlattım galiba. Hiç acı çekmediğim için destek nasıl olunur bilmiyorum 😐
Cok sevindim adiniza gercekten umarim benim de oyle olur. Peki bosandiktan sonra insanlarin bakis acilarinda bir degisiklik oldu mu? Sonucta turkiye de yasiyoruz ve ne yazik ki dul kadin bakis acisi mevcut 😔

Evet var. Cocugum da yok bu yuzden biraz daha rahat atlaticam ama insanlarin bakis acilarindan veya ne gozle.bakacaklarini bilmedigimden korkuyorum

Ben boşanmadım ama bir kere ciddi şekilde boşanmanın eşiğinden döndüm o yüzden sizi anlayabiliyorum ben de bu kafaya girmiştim. Konu kendimiz olunca kendimize acımasız davranıyoruz, ama şöyle düşünün sizin çevrenizde biri boşansa siz ona ne gözle bakarsınız ve bu dünyada tek boşanan ben miyim diye sorun kendinize. Aslında hiçbir şey sandığınız gibi kötü olmayacak.

Ben boşanmadım ama bir kere ciddi şekilde boşanmanın eşiğinden döndüm o yüzden sizi anlayabiliyorum ben de bu kafaya girmiştim. Konu kendimiz olunca kendimize acımasız davranıyoruz, ama şöyle düşünün sizin çevrenizde biri boşansa siz ona ne gözle bakarsınız ve bu dünyada tek boşanan ben miyim diye sorun kendinize. Aslında hiçbir şey sandığınız gibi kötü olmayacak.
O kadar haklisiniz ki surekli kendime bunlari soylemeye calisiyorum fakat karanlik bir bulut ustumde hicbir sekilde kendime soz geciremiyorum

Cok sevindim adiniza gercekten umarim benim de oyle olur. Peki bosandiktan sonra insanlarin bakis acilarinda bir degisiklik oldu mu? Sonucta turkiye de yasiyoruz ve ne yazik ki dul kadin bakis acisi mevcut 😔
Olmaz mı :) erkek yoğunluklu yerde çalışıyorum. İş yerinde selam verdiğim adamlar bana yürüyor diye hakkımda konuşmuş 😁 bu tamamen kafama takıp takmamamla alakalı.

Öyle düşündüğün gibi olmuyor sana iyi gelsin diye deneyimimi paylasayim benimki Çok kolay bir boşanma olmuştu. İnan ki mutsuz evlilikten bin kat daha kolay bir süreç. Benim hissiyatim şu olmuştu. Sanki kafesin içindeki bir kuşmuşum. Ve biri gelip o kafesi açmıştı bosandigim gün. Özgürlük... Mutsuz bir insan görmemek... Ya yeniden hayat bulmustum. Ve inan fiziksel anlamda bile güzelleştim.
Biz kadınlar hiçbirimiz hak etmiyoruz mutsuz evlerde yaş almayı.

Dul nedir ya? Çevre baskısı nedir ? O elalem dedikleri ben ağlarken yanımda miydi? O sorunlu evliliği yaşarken yanımda miydi ? O zaman susacaklar. Susmazlarsa bile ben duymam:)

He bir de bosandigim gün Hayatta en mutlu olduğum günlerden biriydi. Hele ki çocuğun yok ve işin varsa. Ki benim de oyleydi çocuk yok iş vardı.

Olmaz mı :) erkek yoğunluklu yerde çalışıyorum. İş yerinde selam verdiğim adamlar bana yürüyor diye hakkımda konuşmuş 😁 bu tamamen kafama takıp takmamamla alakalı.

Bu erkeklerin de her selam verenin yürüdüğünü sanma barzoluğu... Hayır bi aynaya bak bakalım yürünecek tip var mı sende dayı :işsiz:

Eski zaman olsa hadi neyse derim de günümüzde boşanmalar o kadar arttı ki boşanmışa dul bile denmiyor ki deseler de hiçkimseyi kafaya takmayın. İki duvar arasında yıllarınızı mutsuzlukla geçirmeyin. Kaldı ki çocuğunuz da yok, sizi bağlayan bir şey yok. Olurunu görmediyseniz çekinmeyin kimseden. Hakkınızda hayırlısına karar verirsiniz umarım.

Sanirsam ben fazla bunlari umursayan bir insanım 😀 basa cikabildiginiz icin gercekten sizi tebrik ediyorum 🙏
Allah affetsin tipler olduğu için lafı bana getiren adamlarda afedersin götüyle gülüyor. Bi kanıtlasam ağızlarına sıçarımda. Üç maymunu oynayan çok. Onun dışında ahh keşke boşanmayaydım diye asla düşünmüyorum. O kadar mtluyum ki hani kıştan bahara geçerken inekleri yeşilliklere salarsında çoşkuyla koşar ya . Hah işte boşanmak benim için öyle bişelydi 😁

Boşanan kadına dul denmez kocası ölene dul denir. Önce bu bakış açınız siz düzeltirseniz hiçbir şey olmaz

Hakkınızda hayırlısı olsun. ben çocuk olduğu için boşanmayı çok ağır atlatanlardanım çok zor ve uzun sürede toparlandım. Güçlü ama gücünün farkında olmayan bir kadınmışım hayatta her konuyu halledebilmiş ne zorlukların üstesinden gelmişken bak işte evliliğini yürütemedi bir adamı idare edemedi başaramadı diyecekler farklı gözle bakacaklar hatta burda konuda açmıştım utancımda site kapısındsn değilde garaj kapısından hiçkimseyi görmeden eve girip çıkıyorum diye şimdilerde hiç kimseler benim için önemli değil En değerli olan Benmişim benim hayatımmış hani çoğu erkek boşanacağı zaman diyor ya ben dünyaya bir defa geldim hayatımı yaşayacağım yoluma bakacağım diye Sonuçta kadınlarda bir defa dünyaya geliyor bizi de analarımız 2 defa doğurmayacak Çok farklı konularla karşılaşırsınız ayrıldığınız Adam hemen yeni birini bulur çıkar nişanlanır evlenir Siz sadece her gün Maddi manevi daha güçlü olmaya bakın hayatınızı daha güzelleştirmeye iş hayatınıza daha başarılı olmaya daha sağlıklı ve güzel yaşamaya sizi anlayacak daha iyi insanlarla arkadaşlarla bir arada olmaya bakın gerisini de kim olursa olsun umursamayın

Evet var. Cocugum da yok bu yuzden biraz daha rahat atlaticam ama insanlarin bakis acilarindan veya ne gozle.bakacaklarini bilmedigimden korkuyorum
Çocuk yok , ekonomik güç var , hiç korkma gerekirse terapi al , emin ol daha kolay atlatacaksın, bence çok şanslısın, bu hayatın tadını çıkar, gez , toz eğlen , geçmişe takılı yaşama, çok gençsin , bundan sonra çok dikkat et , sana seni değersiz hissettiren hickimseyi hayatına alma ...

Meehabalar, 26 yaşında boşanma yolunda olan bir kadınım. Bu süreçte beni neler bekliyor açıkçası çok korkuyorum. Destek olabilirsek birbirimize daha güçlü ayakta olabiliriz diye dusundugum icin buraya yazma kararı aldim 😔
Ekonomik özgürlüğün var çocuğun yok Yasin 26... Sırf elalem ne der diye korkuyorsan elalami al yanına evlilik hayatına öyle devam et
Elalem bir Türkiye'de var sanırım bir de Ortadoğu'nun leş ülkelerinde...
Biz gelişmezsek cesaret etmezsek dik güçlü durmazsak bu elalem virüs gibi çoğalır...
Bence psikologa gidin süreci kolay atlatmak adına.
Ben yarın boşanıyorum çok debeledim ama hiçbiri elalem ne der diye değildi elalem vermiyor benim ekmeğimi elalem yoktu benim mutsuz evliliğimin içinde öyle düşünün ve terapi alın en iyi destek

X