Borsa sevenler😁 hisse biriktiyoruzzz

Borsada dönen pislikleri gördükten sonra sogudum ben.
Sağlam şirketlerin uzun vade de iyi olacağını düşünüyorum.
Yatırıma çeşitlilik olması açısından da borsa iyi bence.

Mesele ben önceden sadece altin alırdım. Altin yatırımdan çok paranın değerini koruyor diye soyluyorlar.

Topiğin hayırlı, bol bereketli olsun fıstıklı cikolata^^
Ben şu an işsizim,o yüzden biriktirdiklerimi yeme dönemindeyim.
Normalde hep altın dolar alirdim. YouTube videoları izledikçe gümüş de, eş dost gaza getirince bitcoin de almaya, yatırım topiginde gezdikçe halka arz da almaya başladım:)
Gerçekten en güzeli sepet. Biri düşse biri çıkıyor.
Ben işten ayrılmadan önce 33 bin kredi çekip tamamıyla altın dolar almistim, 36 ay geri ödeyecegim. Yeniden işe girince yine aynı şeyi yapacağım,ne kadar veriyorlarsa o kadar kredi çekip borcumu TL olarak ödeyeceğim. Bu enflasyonda her ay maaştan altın almaktan daha uygun benim için.
Krediler hariç Birikime ayıracagim parayla da lot almaya başlamayı düşünüyorum...
Ama hiç aşina değilim tabirlere , borsayla ilgili çok basit anlatan videolar da izledim,yine kafam basmadı 😂 o yüzden topigi takipte olacagim
Çok teşekkür ederim yengenc🥰 eğitim dinliyordum maçını gördüm cevap yazamadım. Kısa cevap yazmak istemedim. Sonrada uyumuşum 😅
Öncelikle borsaya ilgili birilerini takip edip videolar izledikçe biraz fikir sahibi olacaksın bundan sonra😅
Ben de bir şeyler paylaşacağım. Ama video ,link gibi. Kendimin fayda gördüğü.
Yada kendi anladığım bir şeyleri paylaşma istiyorum .
Anlayan birileri de destek olursa yine süper olur.
Birilerine bir şey katarsak da aynı şekilde.

Bilmeyenler için aslında karını artıran, temettü oranı yuksek hisseleri en iyisi. Hiç bir şey almamaktan iyidir. Her ay o hisseyi ekleceyecek. .

Yarın da yazarım bir şeyler şimdilik iyi geceler😍

Günaydın herkese🌺
Borsa da iki analiz türü var. Temel analiz ,teknik analiz.
Kimi temel analize bakıyor, şirket sağlam deyip hisse fiyatına bakmadan hisse alıyor.
Kimisi teknik analize bakıyor. Hisse fiyatı düştükçe alıyor çıktıkça satıyor.
Kimisi de var once temeli analiz ile temeli sağlam şirketi buluyor. Sonra şirketin teknik analizine de bakarak, şirketi daha uygun fiyattan almak , daha çok kar etmek istiyor.

Ben udemy , YouTube vs biraz temel analiz eğitimleri aldım. Temel rasyoları az çok öğrendim. Ama bu rasyolar her sektörde gecmiyormus. Sektöre göre de değişiyor.

Bunu anlamam için zaman ve daha iyi eğitimlere ihtiyacım var .

Ben ne yapıyorum. YouTube, twiter sayesinde temeli sağlam şirketleri buluyorum .

Bunlar genellikle temettü şirketi oluyor.

Temettu şirketleri kar ediyor ve bunu paylaşıyor çünkü.
Temettu vermeyip sırf yatirim yapan şirketler de var. Ama bilmeyen için bir tık riskli.takip gerektirir.

Yatırım yapan şirketlere bakıyorum.

Satışları olan şirkete bakıyorum. Satışları artarsa büyüyor şirketler. Vs.

Biraz ilgi ve araştırmayla YouTube ve twiterda böyle çok şirket var. Şirketi belirliyorum.
Farklı kanallardan o şirket ile ilgili araştırma yapıyorum.
Yani ev arsa alır gibi araştırıyorum. İlk başta ben de çok fiyatına bakmadan alıyordum açıkçası.
Suan biraz bakmaya başladım.

Merhaba teşekkür ederim😁
Ben de iki senedir hem hisseleri, hem de bir sürü twiterdan borsaci ve yatırımcı takip ediyorum.
Hisselerim var ,uzun vade tutmak istiyorum . Ama çıkıyor iniyor,kar alıp lot sayımı bu şekilde arttırmak için öğrenmek istiyorum.
Ayrıca zevkte aliyorum ogrenmekten😁

Ben daha önce giriş yapmadığım için çok pişmanım. O yuzden herkese anlatmak istiyorum.
Ama biraz da ilgi ve bilgi olursa süper olur.
ben de öğrenmeyi ve para kazanmayı seviyorum. Borsada ihtiyacın olmayacak paran olursa uzun vade (3-5 yıl) çok güzel. ancak benim gibi paraya ihtiyacın doğuyorsa lot sayısı arttırmaya kar almaya çalışmak önemli. borsamız çok spekülatif hareketler yapıyor nedensiz yükseliyor nedensiz düşüyor genelde. teknik de bilmeyince ben parçalı alım satım yapıyorum ve sürekli işlem yapmamaya çalışıyorum. sürekli fırsat kovalamaya çalışmak hata yaptırıyor.

Burda da güzel bilgiler var ilistireyim suraya😁

ben de öğrenmeyi ve para kazanmayı seviyorum. Borsada ihtiyacın olmayacak paran olursa uzun vade (3-5 yıl) çok güzel. ancak benim gibi paraya ihtiyacın doğuyorsa lot sayısı arttırmaya kar almaya çalışmak önemli. borsamız çok spekülatif hareketler yapıyor nedensiz yükseliyor nedensiz düşüyor genelde. teknik de bilmeyince ben parçalı alım satım yapıyorum ve sürekli işlem yapmamaya çalışıyorum. sürekli fırsat kovalamaya çalışmak hata yaptırıyor.
Teknikte günlük olarak bakarak ,biraz al sat denemesi yapicam . Bakalim .
Bilmeyenler için iyi şirketlerde al yat ta kazandıracaktır diye dusunuyorum .

Tabi borsa riskli varlık olarak geciyor. Bu zaman da düşen ve ucuz olan tek şey de borsa kalmış.

İnş bir şeyler düzelmeye başlayınca ilk etkilenecek şey borsa olacaktır.

Ama ben de korkuyorum bir yandan , şimdi Çin -Tayvan olayı var . Temkinli yaklaşıyorum.

Bilmeyen arkadaşlar burayı okuyorsa, yatırım yapmadan da biraz video izleyerek ,on bilgilendirme yapsınlar.

Videoyu izleyip temettü hissesi almak isteyecekler için şunu soyliyim . Alacağı hisseyi ,YouTube da ,hisse ismi ve temel analiz olarak ararsın.
Alım yeri için de aynı sekil teknik analiz olarak arayabilir.
Yada az miktarda her ay sonu mesela alabilir. Tasarruflarinizdan ve ihtiyacınız olmayan küçük miktarlarda başlayıp en az 1 sene dokunmamalisiniz.
Biraz adım adım öğrenmeye başlarsanız. En azindan bilanço dönemleri, hisse ismi ile yine aratip, bilançosunu iyi veya kötü olarak yorumlayanlari da bulabilirsiniz.
Bunlar yatırım tavsiyesi değil, öğrenme tavsiyesi😁

Evet borsa riskli varlıklardan bu yüzden haber bize gelmeden borsa düşebilir / çıkabilir. bu yüzden ben çoğu şeyi biliyorum diyenlerin bile dikkatli olması gerekiyor.
savaş gerilim haberleri olduğu için ben %20 nakite geçtim karda olan hisselerimden. tabi ki yükselebilir daha ama düşme ihtimali için yine duruma göre nakit yaratmaya çalışacağım 15 inde maaş alana kadar.

Merhaba, topigin hayırlı olsun.🥰
Ben de dün altın hesabındaki parayla hisse senedi aldım, al-sat yapmayı düşünmüyorum. O paraya ihtiyacım yok, torunumun gelecegi için biriktirdiğim para. Uzun vade hisse senedinde tutacağım, bakalım hayırlısı...
Ben de torununuz olabilir miyim 🤣🤣

Selamlar herkese😁 borsaya yaklaşık iki sene once girdik . Tabi acemilik , bilmeden al sat yaptik . Fazla bir şey kazanamadık.

Vazgeçmek yerine öğrenmeye karar verdim . Elimden geldiğince video falan izliyorum. Twiterdan birilerini takip ediyorum.

Az çok fikrim oldu. Ama öğrenmeye devam ediyorum. Öyle kolay değil.

Ben küçükken ailem ve komşularımız her ay dolar veya altin biriktirirlerdi. Altin kolay alınmıyor, dolar almiyoruz biz ( hem yatırım aracı gormedigimizden ,hem de malum doları düşürme cabalari) .Biz de hisse biriktiriyoruz😁

Hisse kucuk paralarla alınabiliyor. Bir nevi kumbara olarak kullanıyorum şimdilik.
Özellikle çocuklarıma biriktiriyorum .kızlarım harçlıklarını bana verip, bana hisse al anne diyor😁

Neden bilmiyorum,borsa yatirimini cok sevdim.hem sirketlere ve ulkemize destek ,hem yatirim.

Sadece borsa demiyorum . Yanimda altinda almak lazim. Yani sepet.

Çevrem cogunlukla altin aliyor.onlara da anlatıyorum. Yani sırf altin olmaz ,yanında hisse de almak mantikli. Bana da daha önce anlatsalardi, çok sevinirdim.

Suan borsa düşüşte. Malum savaşları ekonomi borsayı çok etkiliyor. Ama düşük olması, az miktarda biriktirenler için sevindirici.

Hisse biriktirenler, borsayı öğrenmeye çalışanlar hepinizi bekliyorum😁😁
Kimlerin videolarını izliyorsunuz kimleri takip ediyorsunuz ?

Kimlerin videolarını izliyorsunuz kimleri takip ediyorsunuz ?
Tuncay tursucu,tunç satiroglu,en başarılı borsa kanalı,finans sohbet,finans borsa, itfo ile birikim.
Itfo da genelde borsa da tecrübeli kişilerin anılarını dinliyorum.
Finans borsa eğitimlerini dinliyorum.

Yani çok kişi dinliyorum fırsat buldukça. Bir hisse düşünüyorsam. Hisse bazlı bir sürü videoya bakabilirim.
Twiterdan bir sürü kişiyi takip ediyorum.
Paylaşmadan sakınca yok sanırım.
Ordan da takip ettiğim kişileri paylaşırım.

Tuncay tursucu,tunç satiroglu,en başarılı borsa kanalı,finans sohbet,finans borsa, itfo ile birikim.
Itfo da genelde borsa da tecrübeli kişilerin anılarını dinliyorum.
Finans borsa eğitimlerini dinliyorum.

Yani çok kişi dinliyorum fırsat buldukça. Bir hisse düşünüyorsam. Hisse bazlı bir sürü videoya bakabilirim.
Twiterdan bir sürü kişiyi takip ediyorum.
Paylaşmadan sakınca yok sanırım.
Ordan da takip ettiğim kişileri paylaşırım.
Hepsini biliyorum önceden çok takip ediyordum ama motivasyon eksikliğinden bıraktım

Hepsini biliyorum önceden çok takip ediyordum ama motivasyon eksikliğinden bıraktım
Ben çok seviyorum takip etmeyi,her gün farklı bir şey öğreniyorum. Zamanla daha çok anlıyorum.
Twiterda daha fazla kişiye takip ediyorum. Oradaki canlı yayınları falan da dinliyorum .
Aslında ucunda al her ay ,yat ama ben seviyorum . Öğrenmek istiyorum

Ben çok seviyorum takip etmeyi,her gün farklı bir şey öğreniyorum. Zamanla daha çok anlıyorum.
Twiterda daha fazla kişiye takip ediyorum. Oradaki canlı yayınları falan da dinliyorum .
Aslında ucunda al her ay ,yat ama ben seviyorum . Öğrenmek istiyorum
Ne güzel yaaa beni dinlemek çok yormaya başladı 🤣

X