Border Collie beslemek istiyorum ama...

Kazen evde(bahçede) Border Collie

• beslesin, destekliyorum

OY: 365 43,3%
  • asla beslemesin

OY: 477 56,7%

• Ankete Katılan
    842

Eklentiler

• IMG_20210302_134535.jpg
    IMG_20210302_134535.jpg
    89,2 KB · Görüntüleme: 48
Bedava hem de border collie... ucretsiz alacaginiz kopegin yetiskin oldugunda istediginiz irk cikmama ihtimali yuksek, hele bc gibi bir irkta.

Eger ucretsiz istiyorsaniz barinaklar cok guzel cocuklarla dolu. Illa cins istiyorsaniz da odeme yapmayi goze alacaksiniz demektir

Çiftliklerden veya petshop üzerinden alınacak ise dediğiniz gibi paralı olur. Şahıslardan alınırsa, aşıdır, mamadır, doğum vs vs ücretleri ile bulabileceğimi düşünüyorum.

Şu aşamada bana 3 ayrı cinse ait yavru zaten ücretsiz buluyorum. Sıkıntı benim border collie diye diretmemden kaynaklanıyor bunu da çözeceğim.

Evde beslediğim kedim de zaten bildiğiniz sokak kedisi. Bu konuda olmazsa olmazım değil ama şunu da kabul edelim yeştiştirmenin yanında genetik faktör de büyük etken. Köpekte bunu lehime kullanmak istiyorum.

Çiftliklerden veya petshop üzerinden alınacak ise dediğiniz gibi paralı olur. Şahıslardan alınırsa, aşıdır, mamadır, doğum vs vs ücretleri ile bulabileceğimi düşünüyorum.
Ha bu sekilde tabii sansiniz daha yuksek.

Ben sahsen belirli bir irka mensup bir kopek istemenin gayet makul olduğunu düşünüyorum, kendi kopeklerimden yola cikarak.

Umarim istediginiz gibi bir yavru bulursunuz.

Danua, Cane Corso İPTAL
Border Coli CAN

Coli'ye döndüm ve maalesef bu cinsi temiz olarak her yerde bulamıyorum hadi bir el atın abinize...
Abim sana feda olsun :confused: canlısını bulana kadar fotoğrafa bakarsın 🤣🤣

85E7DDD2-19EE-4F89-A5B5-C24E65CC4EEB.jpeg

Ya şunun tatlılığına bakın arkadaşlar bundanım olsa varya mutluluktan uyuyamazdım 🤣

DB113FB1-84C8-47E3-9F05-EEA86FCF550B.jpeg

K Kazen abi siteden komple atmazsın beni değil mi 😁😁

Küçükken biri mahalleye taşındı, yazlık bir semtteydik. Border Colie cinsi köpeği vardı. Yaz biterken gitmişti sahibi köpeği de mahallede bırakarak..... O köpek evin önünden haftalarca ayrılmadı onu oradan bizim evin önüne alıştırmak bayağı bir zaman aldı. Sonra <3 Bizim olmuştu canımın içi, eski ismini bilmediğimizden yeni bir isim koyduk ona da alıştı. Artık sadece bizim değil aynı zamanda komşularımızındı. Komşulardan biri hatta o kadar çok sevdi ki, bir başka evine almış götürmüş kimseye sormadan günlerce ağladık öldü diye. Sonraa bir gün denize giriyoruz ve onu gördük nasıl koştu geldi yanıma. Çok sevindik geri getirdik :KK70: Komşular arasında paylaşılamaz bir köpek olmuştu. Biz taşınırken de onu o mutlu ortamdan ayırmadık komşular da kabul etmediler, yine bizim mekanın köpeği olarak kalmaya devam etti. Ne zaman eski evimize gitsek aradan uzun zaman geçse bile bize tanıyordu. O minik tatil kasabasında ömrünün sonuna dek mutlu yaşadı.
Border colienin bende yeri başkadır. Üstelik yetişkin olmasına rağmen alışması bizleri sevmesi ve sahiplenmesi (bakın biz köpeği sahiplenmedik o bizi sahiplendi korudu kolladı bize eşlik etti) sebebiyle bende hiç bir zaman "yetişkin köpek almam" önyargısı oluşturmadı. Çünkü ilk sahibi olduğum köpek yetişkin ve terk edilmiş bir çocuktu.
Şimdi evde kedilerimiz olduğundan köpek beslemeye biraz uzak duruyoruz ama belki bir gün yine bir canla hayatlarımız kesişir.. :)

Her zaman köpek alışverişine karşı çıktım ama bu cins sokakta gezmiyor : (

Şöyle şofer arkası, teker üstü olmayan, ucuz birşey arıyorum : )
Siz satın aldığınız için binbir işkence ile tekrar üremeye zorlanıyor o hayvanlar! Bir de ucuz bir şey arıyorum diyorsunuz gram utanmadan tanrı vicdan versin ya ! Sokaktan barınaktan sahiplenin özellikle cins alışverişi yapmayın artık yeter !

Siz satın aldığınız için binbir işkence ile tekrar üremeye zorlanıyor o hayvanlar! Bir de ucuz bir şey arıyorum diyorsunuz gram utanmadan tanrı vicdan versin ya ! Sokaktan barınaktan sahiplenin özellikle cins alışverişi yapmayın artık yeter !

keşke ödeyeceğim ücretin neye karşılık olduğunu okuyup anlayabilseniz.

Küçükken biri mahalleye taşındı, yazlık bir semtteydik. Border Colie cinsi köpeği vardı. Yaz biterken gitmişti sahibi köpeği de mahallede bırakarak..... O köpek evin önünden haftalarca ayrılmadı onu oradan bizim evin önüne alıştırmak bayağı bir zaman aldı. Sonra <3 Bizim olmuştu canımın içi, eski ismini bilmediğimizden yeni bir isim koyduk ona da alıştı. Artık sadece bizim değil aynı zamanda komşularımızındı. Komşulardan biri hatta o kadar çok sevdi ki, bir başka evine almış götürmüş kimseye sormadan günlerce ağladık öldü diye. Sonraa bir gün denize giriyoruz ve onu gördük nasıl koştu geldi yanıma. Çok sevindik geri getirdik :KK70: Komşular arasında paylaşılamaz bir köpek olmuştu. Biz taşınırken de onu o mutlu ortamdan ayırmadık komşular da kabul etmediler, yine bizim mekanın köpeği olarak kalmaya devam etti. Ne zaman eski evimize gitsek aradan uzun zaman geçse bile bize tanıyordu. O minik tatil kasabasında ömrünün sonuna dek mutlu yaşadı.
Border colienin bende yeri başkadır. Üstelik yetişkin olmasına rağmen alışması bizleri sevmesi ve sahiplenmesi (bakın biz köpeği sahiplenmedik o bizi sahiplendi korudu kolladı bize eşlik etti) sebebiyle bende hiç bir zaman "yetişkin köpek almam" önyargısı oluşturmadı. Çünkü ilk sahibi olduğum köpek yetişkin ve terk edilmiş bir çocuktu.
Şimdi evde kedilerimiz olduğundan köpek beslemeye biraz uzak duruyoruz ama belki bir gün yine bir canla hayatlarımız kesişir.. :)
Nasıl sokağa bırakır gider ya okurken boğazım düğüm düğüm oldu😭😭😭 kedime bir kucak dolusu sarılasım geldi

Cins kopek uretimi oyle ya da boyle devam edecek cunku herkes barinaktan bir kopege uygun sartlari saglayamiyor. Sonra o kopeklerin uc ev bes ev gezdigini görüyoruz canta gibi. Ben kucuk apartman dairesinde yasarken eriskin cussesini bilemeyecegim, belki havlama uluma problemi olacak, belki cok aktif olacak, belki travmalari nedeniyle seperasyon anksiyetesi vb yasayacak, belki kedime saldiracak bir kopegi mutlu edemem mesela. Beni gectim kopek mutlu olamaz ihtiyaçlari eksik karsilandigi icin. Insanlarin belli bir irka mensup, erişkinliginde fiziken de karakteren de ne bekleyebilecegini asagi yukari tahmin edebildigi bir kopek almak istemesi de gayet normal.
Barinaktan alanlara saygim sonsuz, evet dünyanın en guzel seyini yapiyorlar ama bu sekilde fasizan bir yaklaşım da bilakis insanı itiyor.

O bahsettiğiniz eziyet icinde, kopekleri hice sayarak uretim yapan puppy milllere karsi secereli uretim yapan dogru duzgun ciftlikleri desteklemeniz gerekir aslında ama bunu goremiyorsunuz. Siz cins almayin barinaktan alin diye saga sola bu uslupla cemkirdikce insanlar barinaktan almiyor, yine gidip cins aliyor ama sacma sapan sozde üreticilerden aliyor. Keske bir gun butun merdiven alti uretimler son bulsa, uretimler sadece onaylı ve kriterleri karsilayan yerlerde yapılsa.

yok yahu hakaret etmeyeceğim ne şartlarda para vereceğimi anlamamış. hakaret ederim arkadaşlar beni kınar filan hiç gerek yok siteden at geç

• Komik
Reactions: JES
valla dayanamadım yazmak istedim bu paylaşılan köpeklerin hepsi de çok güzelmiş kedilerim olmasa bende sahiplenmek isterdim...

BLUE MARLİE VE SİYAH BEYAZ BORDER COLLİE

• BLUE MARLİE VE SİYAH BEYAZ BORDER COLLİE

Onaylı Hesap
  • Sahiplendirme
    Bursa / Mudanya / Bademli Mah.
    İlan no
    66056
    İlan tarihi
    24.08.2020
    Gösterim
    5.025
    Yaşı
    0 - 3 Aylık (Yavru)
    Kimden
    Üreticiden
    Türü
    Köpek
    Cinsi
    Border Collie
Armut Köy Köpek Çiftliği

mini_d170d8e8fb95ea737bfb955547d9f797.jpg

kazen bunlara baktın mı
Bunlar kopek satisi yapan yerler.Bas bas SATIN ALMA SAHIPLEN diyoruz.Ve burada ciftlik ilani mi yapiliyor?

Bunlar kopek satisi yapan yerler.Bas bas SATIN ALMA SAHIPLEN diyoruz.Ve burada ciftlik ilani mi yapiliyor?

Geçen yıl Kazen özellikle bir cinse ilişkin sordu ben de netten alıp baktın mı dedim

Sonrasında da konuşma devam etti

Satınalma sahiplen cümlesi ırk ile hayvan arayana söylenmeli ne özelliği varmış diye netten araştıran bana değil

Bu arada sokaktan gelen Sarman kızım koşarak önümden geçiyor topunu atacakmışım oynatacakmışım

İyi akşamlar

Israrla sahiplenme, ödenecek ücretin yavru köpeğin masrafları olduğunu neden kimse anlamıyor?

yahu neden anlamamakta direniyorsunuz ? Yavru köpek doğduğunda bunun aşı masrafı var, veteriner masrafı var, bu yavruları evcil satış noktalarına verse karşılığında mama alır bunu yapmasın ben vereyim diyorum. Yahu neden petshop reklamı olarak algılıyorsunuz?

Israrla sahiplenme, ödenecek ücretin yavru köpeğin masrafları olduğunu neden kimse anlamıyor?

yahu neden anlamamakta direniyorsunuz ? Yavru köpek doğduğunda bunun aşı masrafı var, veteriner masrafı var, bu yavruları evcil satış noktalarına verse karşılığında mama alır bunu yapmasın ben vereyim diyorum. Yahu neden petshop reklamı olarak algılıyorsunuz?
Kazen Bey, geçen gün yavru köpek aradığınızı okumuştum, az önce bir sosyal medya hesabı karşıma çıktı, sanırım izmirdeler. O kadar çok köpek ilanı var ki, eminim içlerinden birisi size uyacaktır. Ücret istenirse mutlaka bize haber verin de diyorlar, demek ki ücret de talep etmiyorlar. Hangi cinsi aradığınızı unuttum ve başa dönüp de bakmadım açıkçası. Burdan yazmak yasak olmayacaksa adresi sizle paylaşabilirim.

X