Borç batağı :( nasıl kurtulunur

gercek bir karakter misiniz yoksa bizle dalga mi geciyorsunuz anlayamiyorum . bir insan bu kadar borcun arasinda ozel dikim gelinlik,lazer,120 binlik ceyiz vs borcuna girer mi .
Bir kere olsun dusunmediniz mi parayi cekmek kolay nasil oducem ben bunu diye
Eger bizle dalga gecmiyorsaniz elinizde ne var ne yok satip gecinmeye calisacaksiniz yapacak bir sey yok.Muhtelemen bir yerde odeyemezseniz da icra gelir sonra maasinizdan duzenli kesilir .

İllegal olanında da zorunlu toparlayamaz, 300 binlik illegal gelir sağlar 500 binlik saat alır kocişkosuna. O da işlemez ona maalesef 🥲
İnsanın bir güvendiği olmalı ki borca girsin.
En basiti maddi değer edecek eşyası malı mülkü vardır, ya da şunu nakte çeviririm der.
Gelirinin 8 10 katı borç için başka bir şeylere güvenmek gerekir.
Aman neyse ya tövbe tövbe😂

Valla bilmiyorum 126 bin tl lik kredi kartı full dolu, 10 bin tl lik kredi kartı full dolu , 32 bin ek hesap full dolu ödediğim kredi miktarları aylık 9360 ve üstüne üstlük çeyiz borcu 100 bin var ;( ne yapacağım ben ;( toplam kredi miktarı borçlarım 42 bin 15 bin ve 6 bin üç Farklı kredim var :KK43:
Ah be kardeşim neden bu kadar borç dur artık lütfen

Cidden destek almam gerekiyor

Yazdıklarınızın tamamının gerçek olduğunu varsayarak yazıyorum.
Gerçekten üzüldüm.

Sizin muhtemelen, sizin bile farkında olmadığınız, altta yatan çok ciddi sorunlarınız var.
Keşke bu borcun bir kısmı iyi bir uzmandan alınan düzenli terapi seansları için harcanmış para olsaydı...
Bir noktada, kendinize yeni bir gözle dışardan bakabilmenize ve frene basabilmenize vesile olabilirdi hiç olmazsa...

Ne erkeklerle olan ilişkilerinizde ne de para ile olan ilişkilerinizde sağlıklı, sağduyulu bir yaklaşımınız var.
Bu kadar üst üste hata ve bu hatalardan bir şey öğrenememe hali, gerçekten sağlıklı bir ruha işaret değil.

Ne diyebileceğimi bilemiyorum, bilsem ve desem de işe yarayabilecek gibi de durmuyor.
Asla kınamıyorum, çoluğum çocuğum var; Size tek ve çok içten tavsiyem; hiç bir şey için geç değil, iyi bir uzmanla terapiye başlayın.
Böyle giderse ilerde daha büyük problemleriniz olacak...
En doğrusunu bir uzman bilir, ama naçizane kendi adıma, ben sizin yürütücü işlevler (planlama, hafıza ve kendini kontrol etmede düşünme becerileri) hususunda ciddi sıkıntılarınızın olduğunu düşünüyorum.

Allah yardımcınız olsun.

Son düzenleme:
Hergun s.ks yapmaktan umrunda mi sence ? Zorunluyu sagilacak inek gibi kullanıyor iki gün sonra hevesi geçince de atacak bence başından.
Borcun asıl kaynağı eski sevgilisi , sonra da zaten toparlanamadi battikca batti

X