Borç batağı :( nasıl kurtulunur

Valla bilmiyorum 126 bin tl lik kredi kartı full dolu, 10 bin tl lik kredi kartı full dolu , 32 bin ek hesap full dolu ödediğim kredi miktarları aylık 9360 ve üstüne üstlük çeyiz borcu 100 bin var ;( ne yapacağım ben ;( toplam kredi miktarı borçlarım 42 bin 15 bin ve 6 bin üç Farklı kredim var :KK43:

Valla zorunlu borcunu gittikçe arttiriyorsun. Evlenme işine borcunu azalttiktan sonra girseydin keşke. Nişanlın bu kadar borcu nasıl yaptın diye sormadı mi ?

Birde devlet memurusun. Bu borçlardan dolayı çalıştığın kuruma yazı gelirse soruşturma geçirme sonra. Eskiden öyleydi şimdi nasıl bilmiyorum

Valla zorunlu borcunu gittikçe arttiriyorsun. Evlenme işine borcunu azalttiktan sonra girseydin keşke. Nişanlın bu kadar borcu nasıl yaptın diye sormadı mi ?

Birde devlet memurusun. Bu borçlardan dolayı çalıştığın kuruma yazı gelirse soruşturma geçirme sonra. Eskiden öyleydi şimdi nasıl bilmiyorum
Alışılagelmiş miktar üstü borçlanma hala soruşturma sebebi diye biliyorum en azından askerlerde. Muhtemelen memurlarda da aynı şekilde.

Alışılagelmiş miktar üstü borçlanma hala soruşturma sebebi diye biliyorum en azından askerlerde. Muhtemelen memurlarda da aynı şekilde.
Valla orasını bilmiyorum ama şu an ödüyorum diye sorun olmuyor sanırım çeyiz kredisini babam üzerinden çektik ;(

Legal olanı bulamazsın diyelim ona.
Yakın zamanda bazı şeylerin ücretlerini öğrenince ‘ulaann’ diye düşünmedim değil😂
İllegal olanında da zorunlu toparlayamaz, 300 binlik illegal gelir sağlar 500 binlik saat alır kocişkosuna. O da işlemez ona maalesef 🥲

X