Bir Aylık Yanıktan Kalan Ten Renginden Daha Açık Renkteki Yanık İzleri Geçer mi?

sahane

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2013
40
15
Merhabalar. Şu anda bir yaşında olan oğlum 5 Mart tarihinde kaynar su ile yandı. Sol bacağının arkası ikinci derece yüzeysel yanık, sol ayağının üstü ikinci derece derin yanık yaşadı. Bacağının arkası yani yüzeysel yanık olan yer ilk hafta iyileşti ancak yanan yerler kendi ten renginden daha açık bir renkte görüntüde. Doktor yalnızca kırmızı kantaron yağı kullanmamızı, bir yıl boyunca bu yağı kullanıp bir yıl boyunca yanan yerleri güneşten uzak tutmamızı önerdi. Benim merak ettiğim böyle bir yanık yaşayıp bu açık renkteki izleri geçenler var mı? Ayrıca ayağının üstündeki derin yanık 3-4 haftada iyileşti. Ondan geriye kırmızı bir iz kaldı. Yanık izi tedavisi, iyileşme süreci altı ay süreceği için, vücudun da kendini yenileme opsiyonu olduğu için tabii erken konuşmuş oluyorum ama bu zaman zarfında yapmam gerekenleri de yapmak isterim. Sizlerin uyguladığınız yöntemler var mıdır? Sizin yanık izleriniz ne derecede iyileşti? Umarım oğlumun izleri de geçer yakın bir zamanda...

Merhabalar. Şu anda bir yaşında olan oğlum 5 Mart tarihinde kaynar su ile yandı. Sol bacağının arkası ikinci derece yüzeysel yanık, sol ayağının üstü ikinci derece derin yanık yaşadı. Bacağının arkası yani yüzeysel yanık olan yer ilk hafta iyileşti ancak yanan yerler kendi ten renginden daha açık bir renkte görüntüde. Doktor yalnızca kırmızı kantaron yağı kullanmamızı, bir yıl boyunca bu yağı kullanıp bir yıl boyunca yanan yerleri güneşten uzak tutmamızı önerdi. Benim merak ettiğim böyle bir yanık yaşayıp bu açık renkteki izleri geçenler var mı? Ayrıca ayağının üstündeki derin yanık 3-4 haftada iyileşti. Ondan geriye kırmızı bir iz kaldı. Yanık izi tedavisi, iyileşme süreci altı ay süreceği için, vücudun da kendini yenileme opsiyonu olduğu için tabii erken konuşmuş oluyorum ama bu zaman zarfında yapmam gerekenleri de yapmak isterim. Sizlerin uyguladığınız yöntemler var mıdır? Sizin yanık izleriniz ne derecede iyileşti? Umarım oğlumun izleri de geçer yakın bir zamanda...
Gecmıs olsun, ben de iz kaldı gecmiyor bi türlü takıpteyım konunuzu

Gecmıs olsun, ben de iz kaldı gecmiyor bi türlü takıpteyım konunuzu
Size de geçmiş olsun. Ne zaman yaşadınız kazayı? Nasıl bir iz kaldı geriye acaba? İkinci derece yüzeysel veya ikinci derece derin yanık mıydı iz kalan yer? Ege Özgentaş ile görüşmeye gideceğim sanırım ben bu izler için. Siz de bir plastik cerrahi uzmanıyla görüşebilirsiniz.

1aydan fazla oldu kzıartma yaparken yag fazlaca elıme geldı iz kaldı

1aydan fazla oldu kzıartma yaparken yag fazlaca elıme geldı iz kaldı
Benim de göğsüme kızgın yağ sıçramıştı bir sene önce. 5-6 lekeden geriye sadece bir yerin izi kaldı. O da kırmızı idi ve ten rengimden bir ton daha koyu hâlde duruyor. Zamanla muhtemelen geçecektir o da. Kendi izlerini hiç dert etmem ama oğlumunkileri ediyorum. İnşallah zamanla geçer. Umarım sizinki de geçer :/

Çok geçmiş olsun inşallah arkadaşım.
Allahım acil şifalar versin inşallah.

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun oğlunuzun açık renkte olan yara izleri de geçti mi acaba.benim kızımın da pazar günü ütüden eli yandı doktor derin değil pansuman ile geçebilecek bişey dedi ama yine de endişeliyim kalmasından izin 😞

Allah razı olsun. Elhamdulillah geçti yaralarımız, acılarımız. Ama izi kaldı. İnşallah onlar da geçer :KK43: Çok sağ olun. 💕
Merhabalar. Öncelikle geçmiş olsun. Benimde 1 ay önce 2 yaşındaki oğlum yandi. 2. derece derin yanik oluştu. Deri yaması yapılmadan 3 haftada deri bütünlüğü sağlandı. Yalnız yanan deri altı bayaği kizarik. Sizin evladınız da son durum nedir. Kizariklik geçtimi. Gectiyse ne kadar surede gecti. Gercekten cok sabir isteyen bir surec. Allah yardimcimiz olsun. Evladinizin son durumunu nedir?

14-15 yaşlarımda karnıma kaynar bulaşık suyu döküldü.Derileri soyuldu ama geçti izi.Ama ne kadar sürede geçti unuttum

Ben 10 yasindayekn kaynar suyla yaktim kendimi 2. Derece yuzeysel. Hic gunes gormeyecegi icin iz kalmaz demisti doktor dedigi gibi de iz yok. Esim 2018 de sirtini yakti is yerinde sicak boru hatti patladi uzerine. Vucudun yuzde 18 i yandi. Nerdeyse hepsi 2. Derece derin bazi yerler 3. Derece gibi demisti doktor. Cok derin olan ve zor iyilesen yerler hem dokundugunda normalden farkli hem gorunum olarak. Esim esmer oldugu icin oralar teninden cok acik kaldi. Yaz gelince oralara bronzlastirici sıkıp esitliyoruz. Yetiskin oldugu icin bence vucut kendini cocuklarinki gibi yenilemedigi icin cok yogun iz kaldi. Ben cocukken yaktigim.icin gectigini dusunuyorim. Siz de gunesten cok iyi koruyun mutlaka

Merhaba son durumu ne oldu acaba yavrunuzun benimde kizimin sol ayaginin ustunde kaynar su dokulmesinden kaynakli ikinci derece derin yanik olustu bugun dördüncü gunumuz sargida ayagi

Merhabalar. Öncelikle geçmiş olsun. Benimde 1 ay önce 2 yaşındaki oğlum yandi. 2. derece derin yanik oluştu. Deri yaması yapılmadan 3 haftada deri bütünlüğü sağlandı. Yalnız yanan deri altı bayaği kizarik. Sizin evladınız da son durum nedir. Kizariklik geçtimi. Gectiyse ne kadar surede gecti. Gercekten cok sabir isteyen bir surec. Allah yardimcimiz olsun. Evladinizin son durumunu nedir?
Merhaba benimde kizimin ayagi yandi ikinci derece derin oglunuzun izleri nasil suan acaba gectimi o kizariklik

X