18 Günlük Yanık İzine Domuz Kremi Kullanmalı mıyım?

sahane

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2013
40
15
Merhabalar. Daha önce bebeğimin bacağının arkası ve ayakları yandı diye post açmıştım. İkinci derece yüzeysel ve derin yanıklar vardı. Ayağının üstünde bir lira boyutunda bir derin yanık var ve geç iyileşiyor. Hâlâ açık yara durumunda sayılabilir. Oraya ne sarı kantaron yağı kullanırım ne de domuz yağı. Doktorun yazdığı Thiocilline kremi kullanıyorum. Ancak yüzeysel yanıklar iyileşti. Şu an iz var tabii kırmızı kırmızı. Müsait bir vakitte fotoğraf ekleyeceğim izlere dair. Doktor muhtemelen toparlayacak dedi inşallah, ayağının üstündeki derin yanıkta iz kalır ama dedi. Şu an açık yarası olduğu için önceliğimiz yaranın kapanması. Ondan sonra leke tedavisine bakılacak inşallah. Bu süreçte Bursa'dan domuz yağı getirttim. Orada macır (Bulgar muhaciri) çok, malum. İyileşen yerlerde kullanmalı mıyım? Doktor iyileşen yerlere sarı kantaron kullanmamı önerdi. Ramazan Ramazan uğraştığım konulara bakın. :/

Dua isteriz...

EDIT:
19. günden ayağının üstündeki derin yanık yarası ve bacağındaki yüzeysel yanık izleri. DİLERİM ŞİFA BULUR YAVRUM... ÂMİN..

Eklentiler

• IMG_20230325_004445.jpg
    IMG_20230325_004445.jpg
    94,2 KB · Görüntüleme: 230
  • IMG_20230325_004401.jpg
    IMG_20230325_004401.jpg
    66,1 KB · Görüntüleme: 182
  • IMG_20230325_004330.jpg
    IMG_20230325_004330.jpg
    79,5 KB · Görüntüleme: 211
  • IMG-20230324-WA0022.jpg
    IMG-20230324-WA0022.jpg
    127,2 KB · Görüntüleme: 264
Son düzenleme:
Domuz yagi iyi mi geliyormus? Hic duymadigim icin merak ettim.
Acil sifalar dilerim bebisinize 🌹

haram şeyden nediye şifa arıyorsun kardeşim. kantoranlu balmumlu krem bul aktarlardan cevrenden hic bir iz bırakmaz. denenmistir.
Domuz yağını yemeklere katıcam yediricem dememiş önce bir neyin ne olduğunu algılayın da yorum yapın. Kaldı ki size ne yetkili merci misiniz siz?

Konu sahibi, sarı kantaron yağına bizzat şahidim açık yanık yarası vardı arkadaşımın elinde onu izsiz şekilde toparladı. Aynı zamanda domuz yağı da çok iyi yanık tedavisinde onu da gördüm. Dönüşümlü bir onu bir onu da sürebilirsiniz elinizde ikisi de varsa. Gözümle gördüm ikisinin de lekesiz yoğun yanık geçirdiğini

Domuz yağını yemeklere katıcam yediricem dememiş önce bir neyin ne olduğunu algılayın da yorum yapın. Kaldı ki size ne yetkili merci misiniz siz?

Konu sahibi, sarı kantaron yağına bizzat şahidim açık yanık yarası vardı arkadaşımın elinde onu izsiz şekilde toparladı. Aynı zamanda domuz yağı da çok iyi yanık tedavisinde onu da gördüm. Dönüşümlü bir onu bir onu da sürebilirsiniz elinizde ikisi de varsa. Gözümle gördüm ikisinin de lekesiz yoğun yanık geçirdiğini
o hayvanin her türlüsü haramdır. diyecek biseyim yok .kendi tercihi yorum bekliyor söylüyoruz. artı kantaronun yagı degil kremi benim kullandığım

haram şeyden nediye şifa arıyorsun kardeşim. kantoranlu balmumlu krem bul aktarlardan cevrenden hic bir iz bırakmaz. denenmistir.
Kaçıncı günde kullanmaya başlamıştınız? Ben yalnızca sarı kantaron yağı kullanıyorum izler için. Haramda şifa aramaktan Allah'a sığınırım da herkes domuz yağı iz bırakmıyor diyor. İleride çocuğun psikolojisini etkilemesin istiyorum :KK43: Allah'ım şifasını versin inşallah. 🤲🏻

Domuz yagi iyi mi geliyormus? Hic duymadigim icin merak ettim.
Acil sifalar dilerim bebisinize 🌹
Evet yıllardır böyle bir söylem var. Bebeklerin en yoğun pişiklerinde falan da kullanılırmış. Ama korkuyorum da diğer yandan hayvansal ve haram olan bir hayvanın yağı olduğu için. Buradan bir çare sorayım dedim :KK43: Allah razı olsun. Âmin.

o hayvanin her türlüsü haramdır. diyecek biseyim yok .kendi tercihi yorum bekliyor söylüyoruz. artı kantaronun yagı degil kremi benim kullandığım
Yanık kremlerinin içinde de olabilr ne yapcaksınız o zman. Her türlüsü haramdır derken emin misiniz?

Yanık kremlerinin içinde de olabilr ne yapcaksınız o zman. Her türlüsü haramdır derken emin misiniz?
kendim yapıyorum kremi okuyarak almıyorum. bilerek almam. egerki hasta ölecekse son çare o ilaci kullanmasi gerekirse o şartlarda hayvanin bulundugu ilacı kullanabiliriz.

Takriben ne kadar sürede geçer yanık izleri... Her yerde yanık izi iyileşme süreci altı aydır yazıyor. Doktor da güneşten korursanız iyi bir sonuç alırsınız inşallah demişti. Şu an yola sarı kantaron yağıyla devam ediyorum. Bugün 19. gün. Dilerim şifa olur yavruma. Bacağındaki izlerin görselini ve ayağındaki açık yaranın görselini üstteki ana metne ekledim. İnşallah her şey güzel gider...

Son düzenleme:
Merhaba benimde 8 aylık bebeğim 25 gün önce 2.derece yanık oldu çok derinde değildi ama izi kaldı aynı sizin gösterdiğiniz gibi.sizin nasıl oldu geçti mi kantaron kullanıyorum ben de

X