Bıktim artık ....Kilo almak istiyorum .

amira88

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2017
7
2
31
öncelikle merhaba içimi dökmek istedim. 18 yaaindayim boyum 166 167 ama kilom 45i gecmiyor ve artik iğrenc görünüyor fiziğim dümdüz erkek cocugu gibi... hep zayıftım sadece bi süre balık etli oldum cok mutluydum ama sonra geri gitti o kilolar. Normalde yapim var kum saati seklinde kalcalarim iyi ama zayif oldugum icin kotu duruyor. Guzel bi kizim bunu cevremdekiler de souler hatta hc bir zaman zayifligimin kotu oldugunu soylemezlrr guzel oldugumu soulerler ama ben kendimi erkek gibi hissetmeye basladim. Bir jean giyiyorum en kucuk beden bosbol herkes diyor ne guzel manken gibi ama ben bieaz dolgun olmak istiyorum. Erkek arkadasim felan begeniyor ama kiz arkadaslar bazen dalga geciyor kilolu olanlar ben kimseyi kiramiyorum ama :KK43: yardim edin lurfen en azindan bi 50 olayim iskelet gibiyim... bunun disinda cok gidasiz ve sagliksiz hissediyorm gunde 200kaloriyi gecmiyo aldiklarim bayilcak gibi oluyorm

Başlığı hic begenmedim başta bir ablan olarak söyleyeyim
Bende herkesin dediğini diyecem ne güzel işte makken gibi vucüdun varmış senin yerin olmak isteyen o kadar çok kilolu ve mutsuz insan varki ve üstelik sağlıklarını kaybetmiş.
Toparlan madem kilo almak istiyorsun önce bi doktora görün güzel tahlillerini yaptır bir sorun yoksa git bir diyetisyene sana sağlıklı bir beslenme tablosu çıkarsin hem sağlıklı hemde ölçülü bi kilo alırsın şunu unutma sakin saģlığınla oynayaçak ilaç vb gibi şeylere başvurma

Başlığı hic begenmedim başta bir ablan olarak söyleyeyim
Bende herkesin dediğini diyecem ne güzel işte makken gibi vucüdun varmış senin yerin olmak isteyen o kadar çok kilolu ve mutsuz insan varki ve üstelik sağlıklarını kaybetmiş.
Toparlan madem kilo almak istiyorsun önce bi doktora görün güzel tahlillerini yaptır bir sorun yoksa git bir diyetisyene sana sağlıklı bir beslenme tablosu çıkarsin hem sağlıklı hemde ölçülü bi kilo alırsın şunu unutma sakin saģlığınla oynayaçak ilaç vb gibi şeylere başvurma

Gittim tahliller normal doktorlar diyor deli misin sen ama goruntum cok kotu kemik gibi duriyorum diyetistene de gittim yiyemiyorum midem almiyo en fazla kucuk bi ogun gunde :KK43: midem kcuk kalmis

Sağlıklısın en azından önce bunun için mutlu olmalısın. Normali 2000 kalori ama sen daha bu kadarını bile almıyorsun. Evlenince Doğum kontrol hapı kullanırsan kilo alabilirsin ama evlenmeni önermem :). Geriye tek çare kalıyor bol bol yemek ye yinede karbonhidratı abartma yoksa sadece göbeğin çıkar.

Sağlıklısın en azından önce bunun için mutlu olmalısın. Normali 2000 kalori ama sen daha bu kadarını bile almıyorsun. Evlenince Doğum kontrol hapı kullanırsan kilo alabilirsin ama evlenmeni önermem :). Geriye tek çare kalıyor bol bol yemek ye yinede karbonhidratı abartma yoksa sadece göbeğin çıkar.

Iste saglikli da degilim gida girmiyo ki yemek yiyemiyorum. Hep halsizim solgunum yemeksizlikten ama acikma hissim yok

öncelikle merhaba içimi dökmek istedim. 18 yaaindayim boyum 166 167 ama kilom 45i gecmiyor ve artik iğrenc görünüyor fiziğim dümdüz erkek cocugu gibi... hep zayıftım sadece bi süre balık etli oldum cok mutluydum ama sonra geri gitti o kilolar. Normalde yapim var kum saati seklinde kalcalarim iyi ama zayif oldugum icin kotu duruyor. Guzel bi kizim bunu cevremdekiler de souler hatta hc bir zaman zayifligimin kotu oldugunu soylemezlrr guzel oldugumu soulerler ama ben kendimi erkek gibi hissetmeye basladim. Bir jean giyiyorum en kucuk beden bosbol herkes diyor ne guzel manken gibi ama ben bieaz dolgun olmak istiyorum. Erkek arkadasim felan begeniyor ama kiz arkadaslar bazen dalga geciyor kilolu olanlar ben kimseyi kiramiyorum ama :KK43: yardim edin lurfen en azindan bi
Gittim tahliller normal doktorlar diyor deli misin sen ama goruntum cok kotu kemik gibi duriyorum diyetistene de gittim yiyemiyorum midem almiyo en fazla kucuk bi ogun gunde :KK43: midem kcuk kalmis
50 olayim iskelet gibiyim... bunun disinda cok gidasiz ve sagliksiz hissediyorm gunde 200kaloriyi gecmiyo aldiklarim bayilcak gibi oluyorm
psikoloğa gitmemi öneririm. 18 yaşında o kiloda olmak normal. ayrica Sporla kilo alınabiliyor .

Önce müsadenle başlığını değiştiriyorum .
18 yaşında gencecik bir ruhun böyle umutsuz konuşması hiç doğru değil ablacım :KK200:

Bizler burada bir dünya kadın kilo verme çabası içindeyiz ... Kimimiz 150 kilolarda ve hiç hayatını sonlandıracak bitmişlikte değiller .

200 cal ?

200 cal nedir yavrucum ?

1 öğünlük enerjiyi tüm güne yayıyorsun .. yemezsen tabii ki de 45 kiloda kalırsın . yani desen ki yiyorum alamıyorum ..ama sen yemiyorsun ki .

sabahlara ballı süt ile başla kahvaltına ...yanına da kocaman bir tost yap , yumurtanı ye ... vs..

Gün içinde fıstık ezmesi kaşıkla .

Normal yemeğini ye .. ben sana sağlıksız besinler önermem .. sen zaten sağlıklı bir şekilde normal beslensen istediğin kiloya kısa sürede kavuşursun ..

Ama ...

Ama önce kendinle barış:KK200:

Bir ablan ve spor eğitmeni olarak sana ilk önce şunu söylemeliyim. Bilinçlenmen gerekiyor. Beslenmek spordan daha önemlidir, bizim toplumumuzda bu bir türlü anlasılamadı...

Vücudun bir mekanizma, beynin, kalbin, karacigerin vd yakıt ihtiyacı var ama sen 200 kalori aldığını söylüyorsun. 2000 kalori alman gerekirken... Umarım ciddi değilsindir! Vücut beslenmez ise kendini kitler ve daha sonra katabolik dediğimiz moda girer ki bu da yıkım sürecidir. Hastalıklarla uğrasmak istemiyorsan abur cuburu bırakıp, güzelce yumurtanı domatesini peynirini etini sebzeni ye ve ağırlık çalış. Ağırlıktan kasıt, ilk aşamalarda 1-2 kilolar. Ama sakın cardio yapma bu sürecte. Haftada 3 gün ağırlık calıs ve lütfen sık sık yemek ye ve en az 1 litre su iç. Eğer ben kilo alamıyorum ama bunları da yapamam bana sihirli bir çözüm verin dersen öyle bir dünya yok.

Umarım bu yazdıklarım yardımcı olur.

X