Beni öldürmeye çalıştı

Burdaki şiddete uğrayan kadinlar yardım isteyen insanlar sizin stres topunuz değil asıl. Hak etmişsiniz zerre uzulmedim muhtemelen ölmüs olursun diyen de ben değilim. Nefret saçıyorsunuz resmen. Kin kusar gibi yaziyorsunuz.Biri çıkıp bunu söyleyince de mesele olmaz bence. Siz de kendinize gelin bu kadar acımasız olmayın. Ya da olun ya beni ilgilendirmez ben fikrimi söyledim geçti.
Fikrinizi söyleyip geçmiyorsunuz hakaret ediyorsunuz. Ne kullanıcı adım kaldı ne insanlığım ne timsah gözyaşlarım. İşinize bakın ayy canım balım sana sarılacağım geçecek hikayeleri ile kendinizi avutun ben bu bence boş yorumları alıntılayıp yorum yapıyor muyum ? bu boş yorumlar neye yarar ki kız ilk fırsatta kocişin kollara koşacak diyor muyum insanları alıntılayıp alıntılayıp, demiyorum. yapmıyorum.. çünkü sizin yorumunuzdan bana ne ? terbiye sınırınızı aşmadan istediğinizi yazabilirsiniz ama siz aştınız. Benim yorumum bu, beğenmezseniz beğenmedim butonunu kullanın. Kullanıcı adımı, insanlığımı, kadınlığımı, timsah gözyaşını falan karıştırmayın.

Fikrinizi söyleyip geçmiyorsunuz hakaret ediyorsunuz. Ne kullanıcı adım kaldı ne insanlığım ne timsah gözyaşlarım. İşinize bakın ayy canım balım sana sarılacağım geçecek hikayeleri ile kendinizi avutun ben bu bence boş yorumları alıntılayıp yorum yapıyor muyum ? bu boş yorumlar neye yarar ki kız ilk fırsatta kocişin kollara koşacak diyor muyum insanları alıntılayıp alıntılayıp, demiyorum. yapmıyorum.. çünkü sizin yorumunuzdan bana ne ? terbiye sınırınızı aşmadan istediğinizi yazabilirsiniz ama siz aştınız. Benim yorumum bu, beğenmezseniz beğenmedim butonunu kullanın. Kullanıcı adımı, insanlığımı, kadınlığımı, timsah gözyaşını falan karıştırmayın.
Ben hakaret etmedim asla. Siz benim ne söylemek istediğimi çok iyi anladiniz bence lütfen olayı bana hakaret ettenine getirmeyin. Yapmam çünkü tavrınizı eleştirdim. Siz yazdıklarımla alay etmeyi aşağılamayı tercih ettiniz. Bence yazdıklarınızı okuyun kim tersler gibi konuşuyor kim sınırları aşıyor anlayın. Kadinliginiza nerede laf ettim allah aşkına nasıl böyle saptiriryorsunuz. Neyse ne demek istediğim ortada daha fazla kırmak istemiyorum kırılmak da istemiyorum birbirimiz karşı daha vicdanı yorumlar yapabiliriz. Çaresizliği hiç görmemişsiniz anladığım kadarıyla ama inanın görmenizi istemem. Yorumlar çok acımasız genel olarak bunu söylemek istiyorum. Olay bu.

Merhaba arkadaşlar. Perişanım nerden başlasam bilemiyorum. 2 yıl sevgililik sonrası geçen sene ağustosta evlendim. Ikimizin yaşı da 24. Kısaca özetlemek gerekirse onunla birbirimizi severek evlendik. Her aile gibi ufak tefek tartışmalarımız oluyordu. Sevgiliyken, aynı evde yaşarken bana agir şiddet uygulamıştı bir sefer. O zamanlar sineye çekmiştim belki düzeltirim beni seviyor düzelir sanmıştım benim de onunda yaşı küçüktü. .Ailemle 3 yıldır görüşmüyordum. Aslında o gorusturmuyordu. Ben 4 aydır antidepresan kullanıyorum. Sürekli sessiz bi şekilde aglamaktan, yalnız kalamamaktan ve evdeki köpeğimizin bütün sorumlulugunun bana kalmasından. Ailemle de 1 buçuk hafta once barıştık. Annem ve kardeşlerim yanıma gelme hayatimi görme ozlem giderme amacıyla evime gelecekti. O Araba almak istiyor diye para yardımında bulundu annem. 1 bucuk haftalık tanıdığı bir insana. Neyse olaya gelmek istiyorum Fevri bir insandır laf yaristirmaya bayılır. Galip gelemezse hiddetlenir. Dün de bu şekilde başladı. 24 saatlik nöbetten sabah eve dönmüştü. Bende sabah gruptan cok mesaj geliyor diye telefonu sessize almışım uyku sersemligiyle . Haliyle alarm çalmamış. Köpeğin sesine uyandım ve balkona pisledigini gördüm hemen temizlemeye başladım. Sonra aşağıdan onun sesini duydum arabasina binen bir komsumuza rica ediyordu bina kapisini acmasi icin. Bende ben acarım diye seslendim. Ellerimi yikarken kapiya geldi vurdu kapiya. Açtım 1 saattir nerdesin dedi öldüm aşağıda 1 saat beklemekten dedi. Bende uyuyakalmışım kopegin sesine uyandım balkona pislemiş dedim. 50 defa aradım seni dedi bende sessizde unutmuşum dedim. Her zamanki laf yarışına başladı. Duydun duymadim. (Bu arada zil çalışmıyor ve yedek anahtar çıkar diye yüz bin kez söyledim ama sorumsuzluk diz boyu, sen çıkarsaydın demeyin herseyi ben dusunmekten gerçekten yoruldum.) Sonra birden boğazıma yapıştı ve sıkarak duvara yasladı hadi şimdi konuş diyerek. Can havliyle kolunu sıkmışım. Hadi bi daha tırmala diye iyice sıktı nefessiz kaldım. Ardından birden karın bosluguma yumruk attı ve yere düştüm. Inanın 15 saniye boyunca nefessiz kaldim aldığım darbe ile. Ben yerde çırpınırken, ayaklarım çırpınırken geber a.ına koyduğu m numara yapma diye gelip başımda bağırıyordu . Elimi zor bela kaldırıp gelme diye isaret ettim. Kopegim gelip yüzümü yaliyor ağlıyordu. Hayvan bile merhamet etti o etmedi. Uzerimde pijama ile beni evden atmaya çalıştı sonra. Direndim çıkmadım. Bu sefer yine bogazima yapisarak yataga götürdü. Var gücüyle boğazımı sıkıyordu. Bi yandan da kulagıma kafama yumrukla vuruyordu. O an yine kopegimiz geldi ve ona hamle yapti pence atarak. Kopegin pesinden koştu birden o an fırsat bulup evden dışarı attım kendimi. Binada bağırmaya başladım. Telefonumu ver dedim verdi. Yalın ayak ustte pijama evdeb çıktım sonra hızlıca dönüp terligimi aldim. Once annemi aradim sonra onun annesini. Onun annesi kızım o sinirli biliyorsun deyince sinirdeb gözüm döndü hemen kapadim ve polisi aradim. Emniyete goturduler ifâde aldilar darp raporu aldilar bana. Şikayet ederseb gorevden uzaklaşacak dediler. Şikâyetçi olmadim uzaklaştırmaada istemedim. Polislee eve döndüm onu alip götürdüler hemen cantami alip uzerimi giyinip taksiye atladım otogara geldim . Kayinvalidem 3 saat mesafede oldugu icin ilk ona geldim suan onunlayım. Ama gitmeyi düşünüyorum. Hala yemek yiyemedim boğazımda 2cm ezilme varmış. Anneme gitsin bakırköyde yatsin zaten ilac içiyor demis. Gelecek benden özür dileyecek ben ne dersen tamam dicek gözünün önünde 5 kadınla yatcam bisey demeyecek diyormus. Beni nasıl bu kadar pasif görmüş. Kendime kızıyorum ilk hatasında bırakıp gitmedim adam ederim sandim. Sonra dün taburdan albay bunu çağırmış olayı duymus. Ceza vermis disiplin cezası git eşinin gönlünü al demiş. Ne hikmetse birden 180 derece döndü. Telefonda bana ağlıyor sümüklü sümüklü. Kafama sıkarım boşanırsan diyor. Ama artık dönemem. Benim canima kast etti. Beni hic sevmemiş böyle sevgi olamaz. Bi yandan ölmek istiyorum bunları yasadiigim icin. Bana güç verin bu süreci nasıl atlatacağım
Sen kafayı mi yedin kaynanan bir de kızım o sınırlı demiş e öldürseydi annenlere benim oğlum sınırlı oyuzden öldürdü mü diyecekti. Ne biçim insan ne biçim anne ve sende orda kaldın öyle mi 👏👏
Biraz kafanı kullan hiç mi tv haberlerinde görmüyorsun barışma bahanesiyle nice insanlar hayatlarından oluyor aklın varsa boşan kafasına da sıkamaz yalan madem seni çok seviyordu şiddet uygulamadan önce nerdeydi bırak kafasına sıksın şimdi
Yeniden hayatını kur gencsin daha ölmek yakışmaz
Bir de senin haberini duymayalım Allah korusun

Bu üyenin eşinin kardeşi tanısı olan, ruh sağlığında yatan, ailesini öldürmekle tehdit eden biri. Daha önce Psikiyatri servisine yatması için yardım edilmişti. Eş zararlısı da asker ve silahla öldürme tehditi vs etmiş biri. Böyle bir olay döngüsü yaşayan ve sağlıklı düşünen biri zaten çeker ve kendini çıkarırdı. Her bireyin davranışı farklı olur. Kendimiz gibi düşünüp, daha önceki konu açan ve bir şey yapmayan bireylere olan tepkimizi burada yönlendirmek, bir daha yardım için konu açılmamasına neden olur.
Burası üye olunmadan da konuların ve mesajların okunabildiği bir platform.
Eğer okunma sayısını merak ediyorsanız, üye olarak değil misafir olarak girip bakabilirsiniz. Buraya yazdığım mesajları ben bu satırları okuyan ve bir güç arayan, yalnız olmadığını bilmek isteyen tüm kadınlara yazıyorum.
Bu başlıklara bin tane mesaj yazılıyorsa binlerce dışarıdan okunma oranı oluyor.
Lütfen daha yapıcı konuşalım ve birbirimizi destekleyelim. Bu sıkıntıları yaşayan insanlar köpek gibi evde terbiye görüyor. Musluğu açarken bile “acaba doğru mu yapıyorum “diye bir kuşkusu oluyor.
Stres yaşayan ve beyin kimyası değişen insanların konuşma yetileri ve ses kullanımları bile değişir. Stres ortamında bazen aptallaşır. Kontrol edebilme becerisini kullanabilmelerine, en azından bu ortamda, istediklerini anlatabilmelerine ve imkan verelim. Belki sonrasında süreçle alakalı kendilerinin de aslında, hayatlarını kontrol edebileceklerini ve hayır diyebilmeyi öğrenirler.

Bu üyenin eşinin kardeşi tanısı olan, ruh sağlığında yatan, ailesini öldürmekle tehdit eden biri. Daha önce Psikiyatri servisine yatması için yardım edilmişti. Eş zararlısı da asker ve silahla öldürme tehditi vs etmiş biri. Böyle bir olay döngüsü yaşayan ve sağlıklı düşünen biri zaten çeker ve kendini çıkarırdı. Her bireyin davranışı farklı olur. Kendimiz gibi düşünüp, daha önceki konu açan ve bir şey yapmayan bireylere olan tepkimizi burada yönlendirmek, bir daha yardım için konu açılmamasına neden olur.
Eğer okunma sayısını merak ediyorsanız, üye olarak değil misafir olarak girip bakabilirsiniz. Buraya yazdığım mesajları ben bu satırları okuyan ve bir güç arayan, yalnız olmadığını bilmek isteyen tüm kadınlara yazıyorum.
Bu başlıklara bin tane mesaj yazılıyorsa binlerce dışarıdan okunma oranı oluyor.
Lütfen daha yapıcı konuşalım ve birbirimizi destekleyelim. Bu sıkıntıları yaşayan insanlar köpek gibi evde terbiye görüyor. Musluğu açarken bile “acaba doğru mu yapıyorum “diye bir kuşkusu oluyor.
Stres yaşayan ve beyin kimyası değişen insanların konuşma yetileri ve ses kullanımları bile değişir. Stres ortamında bazen aptallaşır. Kontrol edebilme becerisini kullanabilmelerine, en azından bu ortamda, istediklerini anlatabilmelerine ve imkan verelim. Belki sonrasında süreçle alakalı kendilerinin de aslında, hayatlarını kontrol edebileceklerini ve hayır diyebilmeyi öğrenirler.
Bu kadar mı güzel anlatılır her şey. Şiddet gören buna ses eden ya da edemeyen ve malesef ki bazı sebeplerden dolayı çekip gidecek gücü kendinde bulamayan tüm kadinlar için içim acıyor.. yaşadıklarını hak etmişsin hicccc içim acimadi Seni gidi seni barışacaksın dimi ondan şikayetçi olamadın! Diyenleri asla anlamıyorum ve anlamayacağım. Şuraya gelen ve çaresizce akıl isteyen belki de sadece içini dökmek isteyen insanlara karşı bu acimasizlik bu hoyratlık nedendir bilmiyorum...

Eski sevgilisinden psikolojik ve cinsel siddet gormus bir kadin olarak yazdiklarinizin tamamina katiliyorum. Oyle garip bir ruh hali icinde oluyorsunuz ki altinizdaki zemin kayganlasiyor adeta. Her hareketinizden suclu hissediyorsunuz, hak ettiginizi dusunuyorsunuz vs vs. Ben bunlari yasarken doktora ogrencisiydim, toplumsal cinsiyete dayali siddetle ilgili doktora dersi aliyordum, Istanbul Sozlesmesi Grevio komitesi uzmanlarinin seminerlerine gidiyordum. Bir yandan da tecavuze filan ugruyordum, major depresyondaydim, yeme bozuklugum vardi. Hickimse bilmiyordu bunu. Annem, arkadaslarim, hickimse, cunku utaniyordum. Koca delisi oldugum icin degil, sadece manipulasyona acik ve siddet dongusunde sikismis, psikolojisi bozuk bir kadin oldugum icindi. Sonra kurtuldum terk ettim cok sukur. Gecen verdigimiz bir egitimde soyle bir slayt vardi buraya kopyalamak istiyorum:

An abused woman is in a process. She will move through that process when she has sufficient strength and safety to take that next step. It is important to accept where she is in that process, even though you may not agree with her decisions and may fear for her safety (Hadley, 1992).

Yani siddet goren kadin bir surectedir. Guclendikce o surecte gereken adimlari atacaktir. Bize dusen, onun kararlarina katilmasak da o surecte bulundugu yeri kabul etmek gibi bir cevirisi oluyor.

Egitimdeki insanlar buna epey itiraz etti (multeci kampindaki saglik merkezlerinde yakin partner siddeti ve cinsel siddet taramasi egitimi veriyorduk bir arastirma kurumuyla). Ki anlasilir bir sey. Benim de yakin bir arkadasim siddet gordugunde "kizim gerizekali misin biraksana?" diyesim geliyordu. Kotu niyetimden degil, sevgimden ve korkumdan dolayi. Ben siddet gordugumde bir kere kardesim demisti ki: "Abla sana inanamiyorum. Sen nasil bu duruma dusersin. Kor musun? Bunun bir sonraki adimi oldurulmen!". Ve hakliydi, beni yargilamak icin degil, sevdigi icin soylemisti bunlari.

Buradaki yorumlarin da iyi niyetli yapildigini dusunuyorum. Ama bir siddet magduru olarak soyluyorum ki bu tarz sarsarak kendine getirmeler ise yaramiyor. O psikoloji kolay kolay anlatilabilecek bir sey degil. Bu sekilde tepkiler alinca mesela ben artik her seyi baskalarindan saklar olmustum. Kimseye anlatmamaya basladim. O zamanlardaki psikolojimi su an bile anlayamiyorum mesela, nasil yapmisim, neden gitmemisim, neden kalmisim? Hala anlayabilmis degilim.

İnşallah kurtulursun. Ama senin yerinde olsam değil meslek, hayatını elinden alırım. Gözümde canlandı çok üzüldüm.

Ben hakaret etmedim asla. Siz benim ne söylemek istediğimi çok iyi anladiniz bence lütfen olayı bana hakaret ettenine getirmeyin. Yapmam çünkü tavrınizı eleştirdim. Siz yazdıklarımla alay etmeyi aşağılamayı tercih ettiniz. Bence yazdıklarınızı okuyun kim tersler gibi konuşuyor kim sınırları aşıyor anlayın. Kadinliginiza nerede laf ettim allah aşkına nasıl böyle saptiriryorsunuz. Neyse ne demek istediğim ortada daha fazla kırmak istemiyorum kırılmak da istemiyorum birbirimiz karşı daha vicdanı yorumlar yapabiliriz. Çaresizliği hiç görmemişsiniz anladığım kadarıyla ama inanın görmenizi istemem. Yorumlar çok acımasız genel olarak bunu söylemek istiyorum. Olay bu.
Siz bu kadar insancıl yardımsever saygılı empati yönü gelişmiş bir insan olarak. Bana kadın cinayetlerine de timsah gözyaşları döküyorsundur diyebiliyorsunuz. Ruh hastası bile oldum mesajlarınızda siz neden bahsediyorsunuz ? Ben psikolog değilim, kimseye hey beni dinleyin en iyi akılı ben veriyorum, benim görüşlerim size ışık olsun demiyorum. Kaldı ki bir mesajım var bir adet , herkes sevgiyle sarmaladıysa benim bir tanecik yorumumla dünyası mı yıkılıyor ? Sayfalarca yorum yazılmış , kadın ölüyormuş yeni konu açıp buyrun beni eleştirin ben bu forumu terk edeceğim diye foruma trip atıyor. 24 saat önce ölecektin yahu tek derdin bu mu ? Forumda söylenenler... Siz yorumumu okuyup ya ne biçim kadın çyaptığı yoruma bak diyebilirsiniz , ben destek olayım bana yakışan bu diyebilirsiniz, ama bana nefret kusamazsınız. Ruh sağlığınız bozuk, kullanıcı adınız sizi yansıtıyor, çaresizliği hiç yaşamamışsınız.. Bunları söyleyemezsiniz. Dönüp ithamlarınızı bulmak istemiyorum, burada beni bilen bilir. Kadın düşmanı mıyım, erkek delisi miyim , şiddet yanlısı mıyım , ne olduğum ortada. 10.000 lerce mesajım var 13 yılda, sizin ne düşündüğünüz de umrumda değil, hakaret etmeyin sınırınızı aşmayın bana yeter. Son mesajınızda bile çaresizliği görmemişsiniz diyorsunuz. Nerden biliyorsunuz hayatımı ? Beni rahat bırakın... Ben bu konuya tek bir mesaj yazdım. Taciz amacım olsa onlarca mesaj yazardım, onu üzmek yıpratmak üzerine çabalardım, konu sahibi benim mesajlarıma bile uygun değil benim nazarımda. Yani anlayabilecek noktada değil, hayata bakışımız yaşama şeklimiz farklı. Mesaj yazarken sizden izin alamam, siz bir filtre değilsiniz, benim annem babam başöğretmenim değilsiniz, sadece yazdığım mesaj için benimle böyle konuşamazsınız. Lütfen sınırlarınızı bilin.

Siz bu kadar insancıl yardımsever saygılı empati yönü gelişmiş bir insan olarak. Bana kadın cinayetlerine de timsah gözyaşları döküyorsundur diyebiliyorsunuz. Ruh hastası bile oldum mesajlarınızda siz neden bahsediyorsunuz ? Ben psikolog değilim, kimseye hey beni dinleyin en iyi akılı ben veriyorum, benim görüşlerim size ışık olsun demiyorum. Kaldı ki bir mesajım var bir adet , herkes sevgiyle sarmaladıysa benim bir tanecik yorumumla dünyası mı yıkılıyor ? Sayfalarca yorum yazılmış , kadın ölüyormuş yeni konu açıp buyrun beni eleştirin ben bu forumu terk edeceğim diye foruma trip atıyor. 24 saat önce ölecektin yahu tek derdin bu mu ? Forumda söylenenler... Siz yorumumu okuyup ya ne biçim kadın çyaptığı yoruma bak diyebilirsiniz , ben destek olayım bana yakışan bu diyebilirsiniz, ama bana nefret kusamazsınız. Ruh sağlığınız bozuk, kullanıcı adınız sizi yansıtıyor, çaresizliği hiç yaşamamışsınız.. Bunları söyleyemezsiniz. Dönüp ithamlarınızı bulmak istemiyorum, burada beni bilen bilir. Kadın düşmanı mıyım, erkek delisi miyim , şiddet yanlısı mıyım , ne olduğum ortada. 10.000 lerce mesajım var 13 yılda, sizin ne düşündüğünüz de umrumda değil, hakaret etmeyin sınırınızı aşmayın bana yeter. Son mesajınızda bile çaresizliği görmemişsiniz diyorsunuz. Nerden biliyorsunuz hayatımı ? Beni rahat bırakın... Ben bu konuya tek bir mesaj yazdım. Taciz amacım olsa onlarca mesaj yazardım, onu üzmek yıpratmak üzerine çabalardım, konu sahibi benim mesajlarıma bile uygun değil benim nazarımda. Yani anlayabilecek noktada değil, hayata bakışımız yaşama şeklimiz farklı. Mesaj yazarken sizden izin alamam, siz bir filtre değilsiniz, benim annem babam başöğretmenim değilsiniz, sadece yazdığım mesaj için benimle böyle konuşamazsınız. Lütfen sınırlarınızı bilin.
Sizinle tartışmak istemiyorum. Ama rahatsizz edici olan sey sizn tavrınız sanırım şu an dahi tabi siz cok yardimsever saygili bir insan oldugunuz icin diyerek başlıyorsunuz. yine aynı tarzla. Neyse ki kimse kimsenin tarzını sevmek zorunda değil.. Amacım tartışmak da değildi zaten. Konu sahibine yaptığınız hiiiiic canım acımadı, sen tabi ölmüş olacağın için vs temalı mesajınızı eleştirdim ama Hic bir yerinde size hâkaret etmedim, ne biçim kadınsın mı dedim ne biçim insansin mi dedim. Siz karşılık olarak alay etmeye çalışınca canım yaaa migreninm var vs. Diyerek konuyu saçma sapan bir noktadan basitlestirmye çalışınca, imla hatalarından (ki otomatik yazım hatası) vurmaya çalışınca ben de kullanıcı adınız ile uyymlumu olduğunuzu söyledim bu şahsınıza bi hakaret mı bence değil.. alay eder ve he canim he sen bu sus bakalim tarzi ust perdeden konusmalar yapan ben degilim.Size taciz amacınız var da demedim, O kadar sert yorumlar yapmışsınız ki (öleceksin gormezsin tabi) ve dayak yiyen ölmek üzere olan belki de boğazı sıkılan bir kadına zerre içim acımadı diyen birinin sağlıklı düşünemediğini düşünerek iyi değilsiniz heralde dedim . Yoksa sizin hayatınızı tabi ki bilemem. Tacize varan yorumlar yapanlari da garipsiyorum ayrıca ben değil öğretmen edasıyla öğrenmen gereken şeyler var diyen de okursanız sizsiniz. Neyse çok uzadı neyi eleştirdiğim ortada hepimiz yetişkin insanlarız ben kimsenin fikrini değiştiremem elbette mesaj yazarken benden izin almazsınız farklı bakış açıları burda bize çok şey katar belki de.. ama ben "zerre içim acimadi" cümlesini anlayacak biri değilim bu da benim kıtlığim olsun diyelim.. belki de gerçekten olması gerekeni sert bir üslupla yazan birisiniz bilemem. Çaresizliği görmemişsinizden kastım şu insan benzer şeyler yaşayınca empati yeteneği daha fazla gelişiyor. Biraz daha yumuşuyor.kastim bu. Umarım aciklayabilmisimdir. Yoksa sizin şahsınızı eleştiren yermek isteyen bi tavırla yazmadım.

Son düzenleme:
Sizinle tartışmak istemiyorum. Ama rahatsizz edici olan sey sizn tavrınız sanırım şu an dahi tabi siz cok yardimsever saygili bir insan oldugunuz icin diyerek başlıyorsunuz. yine aynı tarzla. Neyse ki kimse kimsenin tarzını sevmek zorunda değil.. Amacım tartışmak da değildi zaten. Konu sahibine yaptığınız hiiiiic canım acımadı, sen tabi ölmüş olacağın için vs temalı mesajınızı eleştirdim ama Hic bir yerinde size hâkaret etmedim, ne biçim kadınsın mı dedim ne biçim insansin mi dedim. Siz karşılık olarak alay etmeye çalışınca canım yaaa migreninm var vs. Diyerek konuyu saçma sapan bir noktadan basitlestirmye çalışınca, imla hatalarından (ki otomatik yazım hatası) vurmaya çalışınca ben de kullanıcı adınız ile uyymlumu olduğunuzu söyledim bu şahsınıza bi hakaret mı bence değil.. alay eder ve he canim he sen bu sus bakalim tarzi ust perdeden konusmalar yapan ben degilim.Size taciz amacınız var da demedim, O kadar sert yorumlar yapmışsınız ki (öleceksin gormezsin tabi) ve dayak yiyen ölmek üzere olan belki de boğazı sıkılan bir kadına zerre içim acımadı diyen birinin sağlıklı düşünemediğini düşünerek iyi değilsiniz heralde dedim . Yoksa sizin hayatınızı tabi ki bilemem. Tacize varan yorumlar yapanlari da garipsiyorum ayrıca ben değil öğretmen edasıyla öğrenmen gereken şeyler var diyen de okursanız sizsiniz. Neyse çok uzadı neyi eleştirdiğim ortada hepimiz yetişkin insanlarız ben kimsenin fikrini değiştiremem elbette mesaj yazarken benden izin almazsınız farklı bakış açıları burda bize çok şey katar belki de.. ama ben "zerre içim acimadi" cümlesini anlayacak biri değilim bu da benim kıtlığim olsun diyelim.. belki de gerçekten olması gerekeni sert bir üslupla yazan birisiniz bilemem. Çaresizliği görmemişsinizden kastım şu insan benzer şeyler yaşayınca empati yeteneği daha fazla gelişiyor. Biraz daha yumuşuyor.kastim bu. Umarım aciklayabilmisimdir. Yoksa sizin şahsınızı eleştiren yermek isteyen bi tavırla yazmadım.
Aaayy yeter. Sizin tartışmanızı mı okuyacağız buradan? Hatalı olan sizsiniz. Milletin yorumuna karışamazsınız, saygı çerçevesinde isteyen istediği yorumu yazar. Bazılarının dilinin kemiği yoktur, içinden geleni yazar. Bazıları çok naiftir kibar kibar yazar. İnsanların dilini ve yorumunu eleştirmek size düşmedi.
Ve evet konu sahibi isteyerek dayak yemiş. Bir söz vardır bilir misiniz? İlk yapılan yanlışa kaza, ikincisine hata, üçüncüsüne ise tercih denir. Konu sahibi ilk önce sevgiliyken dayak yemiş, affetmiş. Bu kaza.
Sonra evliyken eşi tokat atmış affetmiş. Bu hata.
Yani 3.gördüğü şiddeti kendisi tercih etmiş. Bile isteye şiddeti tercih edene ne diyecekti tam olarak? derinss derinss bir sonrakine ölmüş olursun derken "bak affedersen bu sonrakinde öldürür seni" demek istemiş. Dayağı kendin tercih ettiğin hiç üzülmedim diye de eklemiş. Bunu anlamak bu kadar mı zor? İnsanların yorumlarına karışmayın yahu, kibleyin geçin. Ağırsa ağır kötüyse kötü gerekeni Mune ya da Kazen yapar. Kalkıp burada site yöneticiliğine ya da öğretmenliğine bürünmeyin. Burada yetkili siz olmadığınız gibi insanların yorumlarına da karışma haddiniz yok.

Aaayy yeter. Sizin tartışmanızı mı okuyacağız buradan? Hatalı olan sizsiniz. Milletin yorumuna karışamazsınız, saygı çerçevesinde isteyen istediği yorumu yazar. Bazılarının dilinin kemiği yoktur, içinden geleni yazar. Bazıları çok naiftir kibar kibar yazar. İnsanların dilini ve yorumunu eleştirmek size düşmedi.
Ve evet konu sahibi isteyerek dayak yemiş. Bir söz vardır bilir misiniz? İlk yapılan yanlışa kaza, ikincisine hata, üçüncüsüne ise tercih denir. Konu sahibi ilk önce sevgiliyken dayak yemiş, affetmiş. Bu kaza.
Sonra evliyken eşi tokat atmış affetmiş. Bu hata.
Yani 3.gördüğü şiddeti kendisi tercih etmiş. Bile isteye şiddeti tercih edene ne diyecekti tam olarak? derinss derinss bir sonrakine ölmüş olursun derken "bak affedersen bu sonrakinde öldürür seni" demek istemiş. Dayağı kendin tercih ettiğin hiç üzülmedim diye de eklemiş. Bunu anlamak bu kadar mı zor? İnsanların yorumlarına karışmayın yahu, kibleyin geçin. Ağırsa ağır kötüyse kötü gerekeni Mune ya da Kazen yapar. Kalkıp burada site yöneticiliğine ya da öğretmenliğine bürünmeyin. Burada yetkili siz olmadığınız gibi insanların yorumlarına da karışma haddiniz yok.
Sizin de bizim konusmalarimiza karisma hakkiniz yok ama dimi?buranın yetkilisi olmadığınız için.. Istedigimi yazarim biz yazışırken size bildirim gelmiyor bildiğim kadarıyla şey yapın mesela okumayın.. ayrıca derinss derinss gayet güzel ifade ediyor desteğe ihtiyacı yok bence.

Sizin de bizim konusmalarimiza karisma hakkiniz yok ama dimi?buranın yetkilisi olmadığınız için.. Istedigimi yazarim biz yazışırken size bildirim gelmiyor bildiğim kadarıyla şey yapın mesela okumayın.. ayrıca derinss derinss gayet güzel ifade ediyor desteğe ihtiyacı yok bence.
Siz başkalarının konuşmalarına ve yorumlarına karışırken sorun yok ama ben karışamam öyle mi? Bildirim gelmiyor ancak konuyu güncel tutuyorsunuz, bizde konu sahibi birşey yazdı ya da yeni gelişme yaşandı diye konuya giriyoruz. Anladınız mı? Ve evet kendini mükemmel ifade ettiğinin farkındayım zaten onu savunmaya ya da avukatlığını yapmaya gelmedim. Banada sizin yazım şekliniz rahatsız edici geldi, bu yüzden sizi alıntıladım. Tıpkı sizin onu alıntıladığınız gibi. Rica ediyorum beni alıntılamayın, iyi günler.

Siz başkalarının konuşmalarına ve yorumlarına karışırken sorun yok ama ben karışamam öyle mi? Bildirim gelmiyor ancak konuyu güncel tutuyorsunuz, bizde konu sahibi birşey yazdı ya da yeni gelişme yaşandı diye konuya giriyoruz. Anladınız mı? Ve evet kendini mükemmel ifade ettiğinin farkındayım zaten onu savunmaya ya da avukatlığını yapmaya gelmedim. Banada sizin yazım şekliniz rahatsız edici geldi, bu yüzden sizi alıntıladım. Tıpkı sizin onu alıntıladığınız gibi. Rica ediyorum beni alıntılamayın, iyi günler.
Burası bir forum, karşıt görüşte olduğum bir yazıyı eleştirdim bunu yaparken sizden izin alamam taktir edersiniz ki. Ancak siz araya girip ayyy bi susun diyorsunuz bu da sizin karar verebileceğiniz bir şey değil. Tabi alıntılamam siz beni alıntılayıp dahil olmadığınız bir konuda savunmaya gecmediğimiz sürece. Sevgiler🌸

Burası bir forum, karşıt görüşte olduğum bir yazıyı eleştirdim bunu yaparken sizden izin alamam taktir edersiniz ki. Ancak siz araya girip ayyy bi susun diyorsunuz bu da sizin karar verebileceğiniz bir şey değil. Tabi alıntılamam siz beni alıntılayıp dahil olmadığınız bir konuda savunmaya gecmediğimiz sürece. Sevgiler🌸
Susun demedim, yeter dedim. Lütfen düzgün okuyalım.Sizde konuya dahil değildiniz ancak alıntılayıp cevap yazmaya başladınız. Demek ki neymiş dahil olmadığımız bir konu hakkında da yorum yapabilirmişiz,madem benim yorum yapmam, yorumunuza karışmam sizi rahatsız ediyor, sizde rahatsız olduğunuz şeyleri başkalarına yapmamaya özen gösterin. Bende hakkımı kullanıp karşıt görüşte olduğum birinin yazısını eleştirdim, karşılıklı olarak haklarımızı kullandık işte. Size de çok sevgiler.🌸

aynen.
acaba anlasmali karsilikli imza atip falanmi ciktilar oyle bisey olurmu ki
anlaşmalı boşanmalarda öyle oluyor evet.
umarım konu sahibi de böyle bir şey tercih etmiştir

Annenizin evi dururken böyle bir durumda kayınvalidenizde işiniz ne ? Siz affedeceksiniz bence ve bu böyle sürüp gidecek.
diğer konusunda yazmıştı bunun açıklamasını
annesi ile senelerdir görüşmüyordu son 1 ay mı ne (emin değilim yanlış olmasın ama kısa bir süredir yani) daha yeni barıştık konuşuyoruz demişti hatta
annesi dini nikah ile çok aşırı muhafazakar biriyle evliymiş
oraya gidemezmiş

konu sahibi diğer konusunda başka bir üyeyle tartıştığı için banlandı. konuyu açıp kaybolmadı yani
cezası bittiğinde umarım buraya dönüp neler olduğunu anlatır. çünkü ben de merak ettim

O kadar olgun ve haklısınız ki takdir ettim. Sitedeki üyelerin çoğunluğu linç etme merakında. Sen aptal mısın, bunları niye çektin, niye çekip gitmedin, sana müstahak vesaire diyerek akıl fonksiyonları durmuş uzun süredi yaşadığı psikolojik ve fiziksel şiddetten perişan hale gelip sağlıklı düşünüp hareket edemeyen kadınlara dört elden saldırıyorlar. En basitinden geri çekilme yöntemi kullanıyorum diye ben bile geri zekalı cahil ilan edildim. Çünkü onlara göre her şey mantıkla yapılmalı, yapmayan cahiller de cezasını çekmeli. Sen hak etmişsin demek ne büyük bir kötülük, Allah kalplerini ıslah etsin.

Kimseye yapıcı yorum yapmak zorunda değilim beğenmeyen okumaz veya ziyaretçi olarak takip eder :KK66: hele hele başkalarına artis artis mesaj yazan birine hiç değilim ne oldum değil ne olacağım diyeceksin :KK66:
Ne duyar kasıldı yav

X