Bende süslü olmak istiyorum, çok mu zoorr :)

Aslında makyajsız güzel hissedebilmek çok güzel.

Benim çalıştığım yerde özellikle "bakımlı olun" deniyordu. O yüzden her gün yapıyordum. Ama yapmayınca da açık tenli olduğum için solgun görüp hasta zannediyorlardı.

Hani esmerlerin kirpikleri rimelsiz bile gözlerini kapatsa rüzgar olur şeklinde oluyor ya, hah işte benim de öyle olsa hiç de uğraşmam belki :p

Her sabah süslenmek için bir saat önce kalkarım ben. Göz kalemi, kapatıcı, rimel, ruj, allık mutlaka kullanırım. Ama özel günlerde bb krem ya da fondöten de kullanıyorum. Kaşlarımı ama her gün her koşulda boyarım çünkü çok seyrekler.

Sıradan bir kıyafeti bile süslü göstermek elimizde aslında. Kullanılan aksesuarlar, bir toka bile insanı daha şık gösterebiliyor.

Ben takı seçmek için çok vakit harcardım önceden, takı dolabı aldım aynalı olanlardan. Açıyorum oh hepsi orada. Sabah kıyafetime göre seçiyorum. Küpesiz, bilekliksiz, kolyesiz, yüzüksüz ve saatsiz asla dışarı çıkmam.

Sadelik çok güzel evet ama bence azıcık makyaj, özenli bir kıyafet ve uygun aksesuarla bir kadın daha güzel gözüküyor. Makyajı abartıp, tüp patlamış gibi allık, bronzer sürüp, avize gibi küpelerle, abartı kıyafetlerle tabi çok hoş gözükmüyor insan ama ölçüsünü tutturmak lazım.

Bir de söylenmiş süslüsözlük, bloglar, vloglar gerçekten insanı motive ediyor. Ama ben ters motive oldum herhalde,e bu sefer de insan aşırı tüketebiliyor :p

Aslında makyajsız güzel hissedebilmek çok güzel.

Benim çalıştığım yerde özellikle "bakımlı olun" deniyordu. O yüzden her gün yapıyordum. Ama yapmayınca da açık tenli olduğum için solgun görüp hasta zannediyorlardı.

Hani esmerlerin kirpikleri rimelsiz bile gözlerini kapatsa rüzgar olur şeklinde oluyor ya, hah işte benim de öyle olsa hiç de uğraşmam belki :p

Her sabah süslenmek için bir saat önce kalkarım ben. Göz kalemi, kapatıcı, rimel, ruj, allık mutlaka kullanırım. Ama özel günlerde bb krem ya da fondöten de kullanıyorum. Kaşlarımı ama her gün her koşulda boyarım çünkü çok seyrekler.

Sıradan bir kıyafeti bile süslü göstermek elimizde aslında. Kullanılan aksesuarlar, bir toka bile insanı daha şık gösterebiliyor.

Ben takı seçmek için çok vakit harcardım önceden, takı dolabı aldım aynalı olanlardan. Açıyorum oh hepsi orada. Sabah kıyafetime göre seçiyorum. Küpesiz, bilekliksiz, kolyesiz, yüzüksüz ve saatsiz asla dışarı çıkmam.

Sadelik çok güzel evet ama bence azıcık makyaj, özenli bir kıyafet ve uygun aksesuarla bir kadın daha güzel gözüküyor. Makyajı abartıp, tüp patlamış gibi allık, bronzer sürüp, avize gibi küpelerle, abartı kıyafetlerle tabi çok hoş gözükmüyor insan ama ölçüsünü tutturmak lazım.

Bir de söylenmiş süslüsözlük, bloglar, vloglar gerçekten insanı motive ediyor. Ama ben ters motive oldum herhalde,e bu sefer de insan aşırı tüketebiliyor :p

evet çok takip edince de insan sürekli yeni şeyler almak istiyor zaten bazıları da abartı. 27 tane allığı olanlar falan bir de övünüyorlar o kadarnı anlamıyorum. burda nefsimize sahip çıkmamız gerekecek:)

kesinlikle takı çok önemli, en ufak bir aksesuar bile havayı değiştiriyor ama burda da abartıya kaçmamak lazım süslü bir bileklik taktıysan uzun kolye olmaz, küpen çok gösterişli ise bileklik veya kolye basit seçeceksin veya hiç takmayacaksın gibi..

Söylemeden geçmeyim bir de şallar, fularlar çok büyük kurtarıcı oluyor. V yaka basic bir bluzun üstüne hop bir şal doluyorum boynuma havası değişiyor. Ya da kedilerin tasması gibi boynuma fular bağlıyorum. Bir de bandana kullanabilirsiniz. Benim bir bandana kutum var kocaman. Saçlarımı genelde doğal haliyle kıvırcık kullanıyorum. Hemen her kıyafetime göre de bandana takarım. Çoğu zaman insanı iki dakikada kurtaran şeyler bunlar.

Konuyu dağıtmak gibi olmasın ama burada bakımla ilgili tavsiyeleri görmüşken ben de yazayım dedim. Belki bir gören çıkar.
Ben de gündelik hayatta makyaj namına rimel, nadiren allık ve eğer cildim çok kötü haldeyse bb krem sürerim. Cilt kusurum falan yok çok şükür ama sorun şu ki; ben buğday tenliyim. Nasıl desem... Kara sarı bir ten. Ne esmer ne beyaz. O yüzden bi ruj sürmezsem yüzüm çok renksiz görünüyor. Hasta gibi...
Cildi canlandırmak için önerisi olan var mı hanımlar?

evet çok takip edince de insan sürekli yeni şeyler almak istiyor zaten bazıları da abartı. 27 tane allığı olanlar falan bir de övünüyorlar o kadarnı anlamıyorum. burda nefsimize sahip çıkmamız gerekecek:)

kesinlikle takı çok önemli, en ufak bir aksesuar bile havayı değiştiriyor ama burda da abartıya kaçmamak lazım süslü bir bileklik taktıysan uzun kolye olmaz, küpen çok gösterişli ise bileklik veya kolye basit seçeceksin veya hiç takmayacaksın gibi..

Takı konusuna katılıyorum. Onu uydurmak önemli ama çok zevkli ben çok seviyorum. Zaten insan zamanla kendi kombinlerini yapmış oluyor. Bazen bir kolye alıyorum heh diyor eşim, şimdi zamanla buna uygun küpedir, yüzüktür, bileklik de alman lazım :p Hasta kalkmıştım bugün ama gidip süslenesim geldi şu an cidden :KK70:

O ürünler vloggerlara hep tanıtsın, reklam yapsın diye yollanıyor. Yoksa kim o kadar pahalı ürünleri bir ay içinde alıp "ekim ayı favorilerim, beğenmediklerim, bitenler vs." diye video çekecek. Onları da çok kıskanıyorum vala. Ne güzel sevdikleri bir şeyden para kazanıyorlar.

Konuyu dağıtmak gibi olmasın ama burada bakımla ilgili tavsiyeleri görmüşken ben de yazayım dedim. Belki bir gören çıkar.
Ben de gündelik hayatta makyaj namına rimel, nadiren allık ve eğer cildim çok kötü haldeyse bb krem sürerim. Cilt kusurum falan yok çok şükür ama sorun şu ki; ben buğday tenliyim. Nasıl desem... Kara sarı bir ten. Ne esmer ne beyaz. O yüzden bi ruj sürmezsem yüzüm çok renksiz görünüyor. Hasta gibi...
Cildi canlandırmak için önerisi olan var mı hanımlar?

Cilt alt tonu diye bir kavram var. Kafamda hala tam oturtamamış olsam da renklerin bize yakışmasına sebep olan bir şey. Alt tonu farklı olan iki bordo ruj bile insanı farklı gösteriyor. uygun olan canlandırırken, diğeri solgunlaştırıyor. Belki bununla ilgili bir araştırma yapıp buna göre ürünler seçebilirsiniz.

Bence insanın kendisini süslü hissetmesi için cilt ve saç bakimi sart. Ben pazar günleri genelde evde olurum ve saçima yağlardan maskeler yaparım cildime de yine çesitli bakimlar yaparim bu gibi kücuk bakimlari ve kisisel bakiminizi ihmal etmezseniz sizden süslüsü olmaz. Dişari cikarken fondoten pudra sürmek yerine bb krem sürebilirsiniz. Birde ben youtube de nurgul varol ve merve özkaynagi izliyorum sizede tavsiye ederim

Cilt alt tonu diye bir kavram var. Kafamda hala tam oturtamamış olsam da renklerin bize yakışmasına sebep olan bir şey. Alt tonu farklı olan iki bordo ruj bile insanı farklı gösteriyor. uygun olan canlandırırken, diğeri solgunlaştırıyor. Belki bununla ilgili bir araştırma yapıp buna göre ürünler seçebilirsiniz.

Aaa orasını söylemeyi unuttum. Bordo tonu mat rujları tercih ederim genelde. Bence daha kibar gösteriyor diye. Sürdüğüm zaman iltifat üzerine iltifat alırım yalan yok. Gerçekten bir ruj çok değiştiriyor insanı. Ama benim de takıldığım konu bu. Ben evde falan her yerde kendimi güzel hissetmek için rujlu mu gezeceğim sürekli? Allah başka dert vermesin dedim kendi kendime yazdığımı okurken. :KK70:

sizden blog ismi istesem?

suslusözlük te bu blogger vlogger ları eleştiriyorlar kimin iyi kimin kötü olduğunu ordan belki daha iyi anlayabilirsin bir de yabancılar bu işi daha iyi yapyıro yabancı youtube kanallarını da taikp edebilirsin İngilizcen varsa bizimkiler para için beğenmedikleri şeyi bile övüyorlar

Başka söyleyen arkadaşlarda olmuş zaten. Bana göre de eller, yaz ise ayaklarda, saçlar ve gün içinde iddiasız ama hoş ve kaliteli bir koku... Özel durumlarda da ektra ruj ve rimel...

Aaa orasını söylemeyi unuttum. Bordo tonu mat rujları tercih ederim genelde. Bence daha kibar gösteriyor diye. Sürdüğüm zaman iltifat üzerine iltifat alırım yalan yok. Gerçekten bir ruj çok değiştiriyor insanı. Ama benim de takıldığım konu bu. Ben evde falan her yerde kendimi güzel hissetmek için rujlu mu gezeceğim sürekli? Allah başka dert vermesin dedim kendi kendime yazdığımı okurken. :KK70:

:KK70: Aynen en büyük derdimiz böyle olsun. Bizim kendimizle ilgili algımız da biraz değişmiş bence. Ben de göz kalemi kullanmazsam hasta hissederim kendimi. Ama evdeyken dinlendirmek için makyaj yapmam. Rujda bişi yok sürün gitsin ne olcak, hafif bile sürülse koyu renkler insanı hoş gösteriyor. Renk ayarı yapılmış televizyon, ekran parlaklığı arttırılmış telefon gibi bir şey :KK70:

Ahh ah.
Bu konuda nedense cok cekimserim. Makyajla asla rahat edemiyorum. Nasil olacak bu is bilmiyorum. Aslinda dogalli bir o kadar sevsem de bakimli bir kadin olmak istiyorum. simdilik kiyafetlerime cekidüzen vermeye basladim. Hamileyim. Dogumdan sonra biraz pasakli olabilirim ama sonrasinda bakimli bir kadin olmak istiyorum.
Nasil gaza gelirim bilmiyorum.
Makyaj yapamiyorum ya, alerjim varmis gibi yüzüme degince tiksiniyorum.
Cok sükür cildim güzel falan ama iste herkes makyajli olunca bakimli kadin imaji benden yana durmuyor cogunluga bakinca.
Piril piril cildim gözlerim var ya artik bakimli olmak makyajla esdeger görünmese. Yani biraz az makyaj yapsin gencecik kizlarimiz. Onlar kat kat sürünce illaki ben bakimsiz hissediyorum:110:. Halbuki ne de güzel ciltlerimiz var.

:KK70: Aynen en büyük derdimiz böyle olsun. Bizim kendimizle ilgili algımız da biraz değişmiş bence. Ben de göz kalemi kullanmazsam hasta hissederim kendimi. Ama evdeyken dinlendirmek için makyaj yapmam. Rujda bişi yok sürün gitsin ne olcak, hafif bile sürülse koyu renkler insanı hoş gösteriyor. Renk ayarı yapılmış televizyon, ekran parlaklığı arttırılmış telefon gibi bir şey :KK70:

:KK70::KK70::KK70::KK70: bu örneğe bayıldım ama yaaa renk ayarı yapılmış televizyoonn :KK70::KK70::KK70:

Yavaş yavaş başlayın. Bir anda tam takır makyaj süs püs insanlara da abartı gelir yapmakta zulüm olur:KK53:

Mesela önce işe giderken giyeceğiniz kıyafetleri akşamdan hazırlamakta başlayın, tercihleriniz daha özenli olur.

Bir küpe veya göz alıcı bir kolye bile yeter aslında sade bir kıyafete.

Yavaştan önce sadece ruj ve allık sürerek baslayın mesela.2 dk mızı almaz. Sonra devamı gelir

Süslenmek zor geliyorsa Çarşıya çıktığınızda kendinden süslü bir kaç bluz almanız yeterli olacaktır.Veya bir tek topuklu ayakkabı bile yeterli bence :KK15:

Ben evlenmeden once gayet hos, suslu, bakimliydim. Evlendikten sonra her ne yaparsam yapayim esimin bakmamasi, makyajdan nefret etmesi, o kadar suslenisim ile suslenmeyisim arasinda bir fark gormemesi, bir de tabi hamilelikte aldigim kilolari hala veremedigim icin sisko olmam, kocaman bir gobegimin olmasi, en ufak takimi bile kizimin gelip cekistirmesi, cikarip atmasi vs vs paspal, cirkin birsey oldum. Diyet yapmaya calissam da dogum kilolari, gobek gitmiyor, profesyonel yardim almam lazim. Cok istiyorum bekar gunlerimdeki gibi bakimli ve hos olmayi.

Çok fena gaza geldim gerçekten özellikle "makyajsız olur mu takısız olur mu" diyenleri gördükçee... inşallah bu azmim bol bol devam eder :

bende öyle çok aşırı yapayım demiyorum ama iyice yaşlılık moduna girmiş gibi hissediyorum bu sefer kendimi üşengeçliğimi gördükçe

çok süslü olmakta iyi değil bence hani kokoş tarzında falan. benim yaptığım şeyler her sabah işe giderken saçlarımı fönlerim allık rimel hafiften de bi kalem çekerim yeterli oluyor zaten

bende süslüyüm ama rahat süslülerden ...yani bi topuklu giy desen giymem bı de boy da at gıbı sinir duruyorum...o yuzden benım de şıkır şıkır olasım var..ama gaz yok dur bı okuyayım belkı bsy cıkar bana :)

X