Ben kendimi zor tutuyorum, abartıyormusum, çıldıracağım ,bunlar nasıl insan

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Meslekle ne alakası var ?
Iyi öğretmen iyi müdür olabilir ama kötü eş
Ohoo birde her aldatani meslekten etsek türkiyenin yarısi işsiz olur
Bunu yapan doktor da var hemşirede .
Söz konusu öğretmenlik se var çünkü benim fikrime göre yalnızca ders anlatıp çıkan kişi değildir öğretmen. Çocuklara örnek olan ve ahlak eğitimi veren kişidir.

Kızlar sabah aldığım bir telefonla yıkıldım resmen. Ablam sakaryada yaşıyor ve on yıllık evli 2 çocuğu var biri 4 biri 6 yaşında. Öğretmen o da benim gibi. Neyse sabah derse girmeden aradı tanımadığı bir adam arayıp eşinizin benim eşimle 5 yıldır yasak ilişkisi varmış, otel kayıtları ve watsapp mesajları var elimde demiş. Kadin ablamin eşinin müdür olduğu okulunda bir iki yıl öğretmenlik yapmış sonra tayini çıkmış ama yine de konusmaya devam etmişler kadının da 6 yaşında bir kızı var. Ben hemen rapor alıp ablama destek için yanına geldim. Elimiz kolumuz tutmuyor şimdiye kadar kimseye bir sey çaktırmadan nasıl bunca rezillik yaptı inanın aklım almıyor...
Ben yakın tarihte bir travma atlattim zaten söylemiştim size boşandım şimdi ailem bu krizi nasıl atlatacak çok kötüyüm. Çocuklar babalarını soruyorlar. Anneme haber veremedik öylece şok halinde kaldık. Bu arada karşı tarafın eşi nufusluymus bir araştırma yaptım demiş ablama eşinizin 6 ayrı kadınla daha ilişkisi var. Ya biz her dk daha fazla şok oluyoruz. Bunların hepsi kabus gibi. Ben çok sinirliyim o şahsın abisi sen yuva yıkılsın diye mi bu kadar sinirlisin dedi bana. Inkar ediyor yaptıklarını o şahıs. Bir şans daha istiyormus. Ablam düşünüyor ben ayrılması taraftariyim diye elestiriliyorum ya mesajları gördüm cidden iğrenç. Bana kalirsa hem ayrilmalilar, hem o serefsizler meslekten atılmalı, surunmeli ama cocuklar var ortada diyorlar delircemmmmm..... Kızlar içimi dökmek istedim Allah'm nolur yardım et şu günleri atlatalım çok kötüyüm.

Tamam çok kötü bi olay ama bukadar dramatize etmeyin durumu.
Sürekli nasıl yaptı nasıl oldu diye düşünmekle elinize birşey geçmeyecek.
Yapmış olmuş bukadar. Çaresine bakacaksınız artık.
Ablanız elindeki delillerle boşanma davası açsın, tazminatını ve maddi manevi haklarını alsın.

Açıkçası bana barışacak gibi geldi. Senin 2 çocuğun yok falan filan demesinden belli. Çok müdahale etmeyin derim sonra tüm suç size kalır.
Ablanız affetmeye dünden razı, ister sağlıklı düşünsün ister sağlıksız, zorla götürüp boşayamayacağınıza göre. Siz çok müdahil olmayın derim
Bencede abla şimdiden barışmaya yol yapıyor.
Konu sahibi ablan bile olsa olayın çok içine girme yoksa enişte ak pak olur. Konu sahibi suçlu olur.

Eğer diğer adamın dedikleri doğruysa enişteniz resmen harem kurmuş. Ablanız size söylediğinin aksine durumları daha önceden biliyor ama size sanki yeni öğrenmiş gibi yapmış olabilir. Şu anki tepkisi de olayların ortaya çıkmasından kaynaklı olabilir.

Nitekim benzer bir durumu yakın bir arkadaşımda yaşadım. Adam belli ki çok rahat birisi. O yüzden ben ablanızın bildiğini veya bazı şeylerden şüphelenip üstünü kapatmış olma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum. Ama gurursuz olduğunu düşünmeyin diye tabiyki bunları size söyleyemez.

Ablanız olduğu için tepkinizi çok normal buluyorum ama yukarıda saydığım sebeplerden dolayı fazla karışmayın derim.

Sizlik bisey yok sakin olun. Disardan bakinca yanina boşanmış arkadas ariyo gibi duruyosunuz. Ablan büyük ihtimalle affeder. Zaten 5 senedir ruhu duymamasi cok garip. Eger o kadar kadin varsa adamin performansindan anlarsın yahu. Bunun meslekle de ilgisi yok niye mesleğinden olsun. Sınırlarınız cercevesinde yorum yapın etkilemeyin ablanızi. Siz kötü olursunuz, o barışır.

.Hic bir meslegi olmayan zorda olan insanlari anliyorum.Cocuga yeterince maddi destek verilemicekse hayati ziyan olucaksa cocuk icin katlanmayi anliyorum.Ama meslegi olupta cocuk icin diyenleri anlayamiyorum.Bence sizde anlayamayacaksiniz.Karismamaniz en iyisi.Buyuk ihtimal ablaniz bilmiyorsada supheleniyordu.O zaman bildigi gibi yapsin

karısını aldattı diye mesleğinden atılmasını beklemek çok ütopik. ne diyecekler sebebine? hayasızca hareketlerde mi bulunulmus? evet çok hayalı bir hareket değil ama.... yani benim ablam da aldatildi ben kendimi perişan etmedim mesela buu kadar abartmayın isterseniz. hayat bu herkesin basın hersey gelebiliyor. ogretmen diye aldatamaz... ama yok öyle bir dünya. öğretmenim aldatamam dememiş demek ki... ya da esnaf aldatır ama ogeretmen aldatamaz. kutsallastirmasak mi bu kadar? görüyoruz çünkü ya da duyuyoruz olanları. bence kendinizi perişan etmeyin. dünyadaki aldatilan tek kadın ablanız değil. 5 senedir gizli yapıyormuş e aleni yapacak hali yok ya adamın... ablanız bosanir bosanmaz bilemem ama siz kendinizi bu derece üzmeyin.

Kızlar sabah aldığım bir telefonla yıkıldım resmen. Ablam sakaryada yaşıyor ve on yıllık evli 2 çocuğu var biri 4 biri 6 yaşında. Öğretmen o da benim gibi. Neyse sabah derse girmeden aradı tanımadığı bir adam arayıp eşinizin benim eşimle 5 yıldır yasak ilişkisi varmış, otel kayıtları ve watsapp mesajları var elimde demiş. Kadin ablamin eşinin müdür olduğu okulunda bir iki yıl öğretmenlik yapmış sonra tayini çıkmış ama yine de konusmaya devam etmişler kadının da 6 yaşında bir kızı var. Ben hemen rapor alıp ablama destek için yanına geldim. Elimiz kolumuz tutmuyor şimdiye kadar kimseye bir sey çaktırmadan nasıl bunca rezillik yaptı inanın aklım almıyor...
Ben yakın tarihte bir travma atlattim zaten söylemiştim size boşandım şimdi ailem bu krizi nasıl atlatacak çok kötüyüm. Çocuklar babalarını soruyorlar. Anneme haber veremedik öylece şok halinde kaldık. Bu arada karşı tarafın eşi nufusluymus bir araştırma yaptım demiş ablama eşinizin 6 ayrı kadınla daha ilişkisi var. Ya biz her dk daha fazla şok oluyoruz. Bunların hepsi kabus gibi. Ben çok sinirliyim o şahsın abisi sen yuva yıkılsın diye mi bu kadar sinirlisin dedi bana. Inkar ediyor yaptıklarını o şahıs. Bir şans daha istiyormus. Ablam düşünüyor ben ayrılması taraftariyim diye elestiriliyorum ya mesajları gördüm cidden iğrenç. Bana kalirsa hem ayrilmalilar, hem o serefsizler meslekten atılmalı, surunmeli ama cocuklar var ortada diyorlar delircemmmmm..... Kızlar içimi dökmek istedim Allah'm nolur yardım et şu günleri atlatalım çok kötüyüm.

Ablam sakaryada yaşıyor ve on yıllık evli 2 çocuğu var biri 4 biri 6 yaşında. Öğretmen o da benim gibi.

sabah derse girmeden aradı tanımadığı bir adam arayıp eşinizin benim eşimle 5 yıldır yasak ilişkisi varmış,

Ben hemen rapor alıp ablama destek için yanına geldim.

Nerede öğretmenlik yapıyorsunuz ? Usulsüz rapor kullanma, iş etiğine aykırı hareket falan önemsiz mi bunlar ?

Bana kalirsa hem ayrilmalilar, hem o serefsizler meslekten atılmalı,
Sahte rapor alan, derse girmek için maaş alan ancak ablasının sırtını sıvazlamaya koşarken; ders vermesi gereken öğrencilerini ve işini düşünmeyen size de bir yaptırım uygulanmalı.

O düşündüğü için çıldırıyorum sana kolay senin çocuğun yoktu diyor yaa sinirimden içim içimi yiyor ister 2 çocuk olsun ister on bu nasıl rezillik🤮😡😡😡

Aman siz niye coştunuz ki aldatilan bile bu kadar yuksek tepki vermiyorken bu kadar ortalara cikmayin sonra kendi boşandi ya ablasini da boşatmak istiyor diye konusulscak.
Ben olsam madem kocani affedecektin sabahin köründe beni ne ariyorsun işim gücüm var der giderdim. Sanki hasta var gibi bu koşuşmaniz da sacma olmuş

Benim de kardesim var, onun derdi benim derdimdir. Ama burada bir evlilik var, kari-koca iliskine bence en fazla soruldugunda fikrinizi belirtebilirsiniz. Baska yapacaginiz bise yok.
Bunu gectim. Adamin ogretmenligi ne alaka? Tum ogretmenler sinif disinda oncelikle insan. Tum ogretmenlerin topluma ornek, kusursuz insan oldugunu dusunecek yasi gecmissinizdir. Ogrencileri ile ilgili bi yanlis yapmadikca kimsenin seyinin hesabini soramayiz diye dusunuyorum. Yaptigini onaylamiyorim ama ablanizi aldatmasi rezilce olmakla beraber adamin meslegini baglamaz.

Ayrıca bencede müdahale etmeyin, abla her zaman arkandayım iyi düşün karar ver. Bosansan da evli kalsan da ben senin yanındayım deyin ve olurda boşanmak istemese de elinizin üstünden çekmeyin. Çok ısrarcı olmayın sonra size bir laf der,sen bosandin diye benim de bosanmami istiyorsun, demi gibi. Siz üzülürsünüz aranız açılır.

Söz konusu öğretmenlik se var çünkü benim fikrime göre yalnızca ders anlatıp çıkan kişi değildir öğretmen. Çocuklara örnek olan ve ahlak eğitimi veren kişidir.
elbette öğretmenler insan yetiştiriyor enişteniz de haysiyetsiz bir iş yapmış

ama

Allah'ınızı severseniz, hadi 6 olmasın tek o kadın olsun, 5 senedir mesajlar oteller ne ararsan var. 1 gecelik değil, yeni değil.

e iyi de, ablanız da insan yetiştiriyor...
kadının daha dünyadan haberi yok!
nasıl bu şahane (!) dünyaya hazırlayacak o çocukları acaba?

bu kadar kişisel bir konuda bir de tutup sizi arıyor, şoklara giriyorsunuz, siz rapor alıyor, işinizi savsaklıyor sanki kadın yoğun bakımda gibi koşup oraya gidiyorsunuz....
hani boşanmaya karar alır, sizi de arar böyle böyle oldu ben boşanıyorum der, bu başka birşey, elbette paylaşılır ama sizin yaşadığınız başka...

yani kusura kalmayın da meslek etiği ve onurlu meslek duruşu -bence- bu şekilde olmuyor -para karşılığı yapılan hiç bir işin kutsal olduğunu düşünmüyorum bu arada ama bu başka konu, polemik olmasın diye geçiyorum. bunlar nasıl insan dediğiniz adamdan 2 yeğeniniz var yahu...

Ne kadar benimsemişsiniz olayı. Bu şekilde devam ederseniz emin olun kötü olan siz olursunuz. Allah ablanızın yardımcısı olsun umarım doğru kararı verip kendini kurtarır ama pek öyle gözükmüyor. Ben de öğretmenim ve siz kutsadığınız öğretmenlik mesleğini yaparken, aldatıldığını öğrendiği halde çocuklarım vs diyen ablanız için rapor almışsınız. Madem bu kadar kutsal görüyorsunuz önce mesleğinize gereken değeri siz verin. Tabii ki etkilenmişsinizdir, üzülmüşsünüzdür, okuyunca ben bile üzüldüm hak veriyorum ama siz yine de fazla abartmayın. Gün sonunda bizi kıskanıyorsun laflarına bile maruz kalırsanız şaşırmam.

Abla, can ciğer anlıyorum ama olayı bu kadar dramatize edip içselleştirmeyin. Travma size ait değil. İlişki 5 yıldır sürüyormuş zaten ablanızın mutlaka şüpheleri önceden oluşmuştur.
Destek olun kenara çekilin, şayet ablanız boşanmayacaksa sizden kötüsü olmaz. Kendisi boşandı diye herkes boşansın istiyora kadar gider konu.

Enişteniz sınıfta çocukların önünde mi sevişmiş kadınlarla? Öğrencileri nereden bilecek adamın seks hayatını? Özelindeki tercihlerinden öğrencilere ne?
Siz de öğretmensiniz madem hemen istifa etmelisiniz. Hasta değilken rapor almak akraba pışpışlamak için ahlaki bir davranış mı? Resmen sahtekarlık bu. Sizin örnek olmanız gerekmiyor herhalde
Öğretmenim dün neden gelmediniz diye soran öğrenciye “hastaydım, raporluydum” diye de yalan söyleyeceksiniz, eniştem ablamı aldatmışta bunu duyunca koşa koşa sahte hastalık raporu çıkarttırıp dersi etiği ahlakı dürüstlüğü filan sallamayıp yanına gittim demeyeceksiniz dimi?
Ablanızın şuanki en büyük pişmanlığı olayı size duyurmuş olması, bunu yapmamış olsaydı çoktan kocasıyla süt liman olmuşlardı, bunu da bilin

Enişteniz sınıfta çocukların önünde mi sevişmiş kadınlarla? Öğrencileri nereden bilecek adamın seks hayatını? Özelindeki tercihlerinden öğrencilere ne?
Siz de öğretmensiniz madem hemen istifa etmelisiniz. Hasta değilken rapor almak akraba pışpışlamak için ahlaki bir davranış mı? Resmen sahtekarlık bu. Sizin örnek olmanız gerekmiyor herhalde
Öğretmenim dün neden gelmediniz diye soran öğrenciye “hastaydım, raporluydum” diye de yalan söyleyeceksiniz, eniştem ablamı aldatmışta bunu duyunca koşa koşa sahte hastalık raporu çıkarttırıp dersi etiği ahlakı dürüstlüğü filan sallamayıp yanına gittim demeyeceksiniz dimi?
Ablanızın şuanki en büyük pişmanlığı olayı size duyurmuş olması, bunu yapmamış olsaydı çoktan kocasıyla süt liman olmuşlardı, bunu da bilin
Ya ben üzüntüden cidden olayin sokuyla rahatsizlandim inanilmaz bir ağrı saplandi başıma siz ne diyorsunuz yaa valla konuyu açtığıma dertlestigime bin pişman oldum yetkililer Mune miydi kapatır mısınız konumu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X