Ben kendimi zor tutuyorum, abartıyormusum, çıldıracağım ,bunlar nasıl insan

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar rapor konusunda daha fazla duyar kasmayı bırakın, belli ki konu sahibi ablasına düşkün hassas birisi ve mecbur hissetmiş, kadın rapor alıp tatile gidenlerden değil...
Cidden elim ayağım bosaldi başıma ağrı saplandi hala daha usulsüz rapor diyorlar ogrencilerimin karşısında ağlasa mıydım zaten söyledim 2 dersim vardi ama dayanamadim müdür yardımcısına soyledim hocam ben idare ederim deneme sinavi var zaten ama siz yine de rapor alın dedi sanki ben rapor alıp tatilden fotoğraf atmışım gibi muamele gördüm çok üzüldüm mesleğimi çok seviyorum deli miyim durduk yerde rapor alayım üstelik okulum evime çok uzak öyle keyfi olsa gitmeden direk rapor alırdım 🥺

Cidden elim ayağım bosaldi başıma ağrı saplandi hala daha usulsüz rapor diyorlar ogrencilerimin karşısında ağlasa mıydım zaten söyledim 2 dersim vardi ama dayanamadim müdür yardımcısına soyledim hocam ben idare ederim deneme sinavi var zaten ama siz yine de rapor alın dedi sanki ben rapor alıp tatilden fotoğraf atmışım gibi muamele gördüm çok üzüldüm mesleğimi çok seviyorum deli miyim durduk yerde rapor alayım üstelik okulum evime çok uzak öyle keyfi olsa gitmeden direk rapor alırdım 🥺
Hocam ben de öğretmenim , bu rapor durumlarını iyi bilirim, sırf tatile gidebilmek için gereksiz rapor alanlarla dolu ortalık, bence herkes duyarını onlara kassın bir zahmet , siz de bu ablanızı o kadar içselleştirmeyin belli ki affedecek , ki zaten bence bişeyler seziyordu ama görmek istemedi, bırakın kendi tercihlerinin sonucunu yaşasın...

Başınıza ağrı girdiği için rapor alıp eve gidip dinlendiniz mi yoksa ablanızın yanına mı gittiniz? Zaten 2 dersim vardı yazdınız, ağrı kesici alıp 2 ders daha kalabilirdiniz. Milletin çocuğu okulu dersi boşver bana ne. Sınav olsun olmasın öğrencileriniz onlar. Eniştem ablamı aldatmış benim başıma ağrı girdi, hazırlayın raporumu.

Ablanız barışınca daha çok şok olacaksınız, bir rapor da onun için alın şimdiden. Bu ne abartı bu ne drama, özel hayatınız kimseyi ilgilendirmez. Umarım bir gün ortaya çıkar usulsüz olmadığını söylediğiniz rapor.

Kızlar sabah aldığım bir telefonla yıkıldım resmen. Ablam sakaryada yaşıyor ve on yıllık evli 2 çocuğu var biri 4 biri 6 yaşında. Öğretmen o da benim gibi. Neyse sabah derse girmeden aradı tanımadığı bir adam arayıp eşinizin benim eşimle 5 yıldır yasak ilişkisi varmış, otel kayıtları ve watsapp mesajları var elimde demiş. Kadin ablamin eşinin müdür olduğu okulunda bir iki yıl öğretmenlik yapmış sonra tayini çıkmış ama yine de konusmaya devam etmişler kadının da 6 yaşında bir kızı var. Ben hemen rapor alıp ablama destek için yanına geldim. Elimiz kolumuz tutmuyor şimdiye kadar kimseye bir sey çaktırmadan nasıl bunca rezillik yaptı inanın aklım almıyor...
Ben yakın tarihte bir travma atlattim zaten söylemiştim size boşandım şimdi ailem bu krizi nasıl atlatacak çok kötüyüm. Çocuklar babalarını soruyorlar. Anneme haber veremedik öylece şok halinde kaldık. Bu arada karşı tarafın eşi nufusluymus bir araştırma yaptım demiş ablama eşinizin 6 ayrı kadınla daha ilişkisi var. Ya biz her dk daha fazla şok oluyoruz. Bunların hepsi kabus gibi. Ben çok sinirliyim o şahsın abisi sen yuva yıkılsın diye mi bu kadar sinirlisin dedi bana. Inkar ediyor yaptıklarını o şahıs. Bir şans daha istiyormus. Ablam düşünüyor ben ayrılması taraftariyim diye elestiriliyorum ya mesajları gördüm cidden iğrenç. Bana kalirsa hem ayrilmalilar, hem o serefsizler meslekten atılmalı, surunmeli ama cocuklar var ortada diyorlar delircemmmmm..... Kızlar içimi dökmek istedim Allah'm nolur yardım et şu günleri atlatalım çok kötüyüm.
Bence de dakika düşünmeden boşanması gerekir, kendine saygısını yitirmemek için en önemlisi.. ama sizin yerinizde olsam ne boşan derim ne de boşanma, kararı ne olursa olsun sadece destek olun.. Boşanıp pişman olursa "senin yüzünden" diyip sizi suçlayabilir..

Ya sabır Ya Rabbim bir türlü kendimi ifade edemedim konumu kapatabilir misiniz yorumlara Kazen, Mune ve başka kim ilgileniyorsa rica ederim.

Ya sabır Ya Rabbim bir türlü kendimi ifade edemedim konumu kapatabilir misiniz yorumlara Kazen, Mune ve başka kim ilgileniyorsa rica ederim.
Evet ifade edemediniz çünkü çok saçma davranmışsınız. Özel hayatınızda olan her şok durumunda başınıza ağrı saplanıp rapor mu alacaksınız? Üstelik konu siz bile değilsiniz ablanız. Biraz geride durun ablanıza da panik yaptırmayın, o da gaza gelip saçma sapan davranmasın. Hakları falan neyse gitsin araştırsın.

Ablanizin işine karışmayın barisacaksa barissin . Hala dusunuyor diyorsunuz yuvamı kardeşim bozdu der . Sizi anlıyorum ama bazen geride durmak lazım . Altı kere aldatildiysa bir şeyler hissedip halı altına süpurmus olabilir. Bırakın kendi kararını kendi versin siz sadece yanında olun

Evet ifade edemediniz çünkü çok saçma davranmışsınız. Özel hayatınızda olan her şok durumunda başınıza ağrı saplanıp rapor mu alacaksınız? Üstelik konu siz bile değilsiniz ablanız. Biraz geride durun ablanıza da panik yaptırmayın, o da gaza gelip saçma sapan davranmasın. Hakları falan neyse gitsin araştırsın.
Allah kimseye yaşatmasın böyle bir durumda yüzde yüz mantıklı hareket edemiyor insan ayrıca avukatlarla konusmadigimizi nerden biliyorsunuz?

Ne kadar klasik hikaye
Ablan bağırıp çağıracak, enişten hiç olmadığı kadar iyi davranacak, özürler dileyecek, sözler verecek. Çocuklar babasız ilk gecelerinde "baba, baba" diye ağlayacak. Ablan da diyecek ki; "çocuklari babalarından ayiramam. Hem kardeşim yeni boşandı. Annem babam duyarsa mahvolur : (( hiç istemiyorum ama devam edeyim"
Diğer türlüsüne ihtimal bile vermedim.
İki çocuk varmış. Adam şeyini sokacak kadın peşinde koşarken yok muydu o çocuklar? Demek ki baba umursamamis evini bu kadar.

Ne kadar klasik hikaye
Ablan bağırıp çağıracak, enişten hiç olmadığı kadar iyi davranacak, özürler dileyecek, sözler verecek. Çocuklar babasız ilk gecelerinde "baba, baba" diye ağlayacak. Ablan da diyecek ki; "çocuklari babalarından ayiramam. Hem kardeşim yeni boşandı. Annem babam duyarsa mahvolur : (( hiç istemiyorum ama devam edeyim"
Diğer türlüsüne ihtimal bile vermedim.
İki çocuk varmış. Adam şeyini sokacak kadın peşinde koşarken yok muydu o çocuklar? Demek ki baba umursamamis evini bu kadar.
Aynen öyle 🥺😡

O yüzden boşver. Benim annem de hiç haksızlığa gelemez. Ben çocukken dayak yiyip gözü moraran esnaf ayrılsın diye kendi avukat arkadasini bile ayarladı. Kadın olayın gazından neler neler anlatti, ne eziyetler.
En sonra ne oldu?
"Kocamda gözün mü var, neden beni bosatmak istiyorsun" dedi.
Ve bu tek örnek de değil. Defalarca benzer şeyler başına geldi. Kendi kardeşi çalışmayan etmeyen, karısına kötü davranan şerefsiz kocayı besliyordu, babadan kalma evde kalıp işten gelip alışveriş yapıp bir de adama yemek hazırlardi. Gelir gelir anneme ağlardı 'soyle yaptı böyle yapti' diye. Sonra annem ayrılsın diye destek oldu, yine annem kötü oldu. Kiskancliktan kardesini bosatiyor - yuva yıkıyor muamelesi gördü.
Türkiye'de bu işler böyledir. Benim bir arkadaşım var. Hem çalışıyor, hem ailesi evine destek. Kocası kız doğum iznindeyken ücretsiz izin almasın diye dolaptaki eti sakındı kızcagizdan. Dünyanın en cimri adamıyla evli. Eskiden ben de o anlattıkça boşanması yönünde onerilerde bulunurdum-zaten adamın bir yararı yok - zararı var diye.
En son arkadaşım "sana kalsa herkes kocasından bosansin zaten" dedi, bana ders oldu:)))
İnsanlar böyledir. Saçma salak şeyler yaşayıp ayrılmaz. Ama tüm zehrini de onu sevenlere aktarır, böyle ömür çürütür.
O yuzden sen uzak durmaya calis. Böyle icsellestirirsen çok yakındır akrabalar arasında "kendi boşandı ya, kıskançlığından ablasini da bosatacak" diye dedikodu duyman. Bu ülke kol kırılır yen içinde kalır diyenlerin ülkesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X