Evlat Edinme bekar hiç evlenmemiş 30 yaş üstü evlatlık alınabilir mi

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?

esin29

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2015
494
263
arkadaşlar bu konuda bilginiz var mı...hiç evlenmeyip maddi durumu yerinde olan bir bayan evlatlık alabilir mi..ne gibi şartlarda evlatlık verirler..

Resmi nikah sarti var diye biliyorum. Hatta evli bile olsan nufusa alabilmek uzun ve zorlu bir surec.
Koruyucu anne olmak boyle bir durumda daha uygun gibi

Şarkıcı Nilüfer almıştı bekarken evlatlık. Ama çok uzun bir sure beklediğini duymuştum belli bir gelir ve yaş şartı gerekiyor sanirim. Bir gidin araştırın bence

Evlat edinenler topigine bir bakin. O kadar kolay degil maalesef.
Ama koruyucu aile olabilirsiniz belki..

Benim bildiğim 30 yaşını doldurmalı almak isteyen kişi .Yani alabilirsiniz ama diğer prosedürleri bilmiyorum,bir araştırın

Biz de teyzem için niyetlendik de Olmuyormuş Baba lazım, nikah lazım Koruyucu olabiliyorsun

Biz de teyzem için niyetlendik de Olmuyormuş Baba lazım, nikah lazım Koruyucu olabiliyorsun

Nilüfer bekarken aldı eminim. Bekarken de alınabiliyor kadının çocuğu bakabileceği bir geliri varsa. Hatta sonrasında da Reha Muhtar evlilik yokken evlat edindi yine kızlarını onda da baba olması için evlilik aranmadı diye biliyorum.
Sadece bebek almak istediği için çok uzun süre beklemişti. Biraz daha yaşı büyük bir çocuk evlat edinebilir belki daha az bekleyerek.

Nilüfer bekarken aldı eminim. Bekarken de alınabiliyor kadının çocuğu bakabileceği bir geliri varsa. Hatta sonrasında da Reha Muhtar evlilik yokken evlat edindi yine kızlarını onda da baba olması için evlilik aranmadı diye biliyorum.
Sadece bebek almak istediği için çok uzun süre beklemişti. Biraz daha yaşı büyük bir çocuk evlat edinebilir belki daha az bekleyerek.
Çocukla arandaki yaş en az 18 en fazla 40 olabilirmiş 40 yaşını aşanlar bebek alamıyor

Evlenmeyi niye düşünmüyorsun daha gençsin, neden hemen evlatlık sorunu, sağlıkla ilgilimi

Evlat edinme şartları maalesef ağır ama koruyucu annelik yapabilirsiniz.

Evet 30 yaşını doldurmuş bekar bir kadın ya da erkek evlat edinebilir.

arkadaşlar bu konuda bilginiz var mı...hiç evlenmeyip maddi durumu yerinde olan bir bayan evlatlık alabilir mi..ne gibi şartlarda evlatlık verirler..

Muhtemelen evli olma sarti vardir, belki koruyucu abla tarzi birsey vardir illaki ondan bile emin degilim ama evlatlik icin anne-baba olmali sanirim

Koruyucu aile olarak bekarken de cocuk sahiplenebiliyorsunuz 1 sene sonrasinda da dava acip evlat edinebiliyorsunuz diye biliyorum.. l

X