Doğuma Hazırlık bebisleriniz icin hangi hazirliklari yaptiniz?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

penguen06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2007
115
1
44
selam arkadaslar,

bebislerimiz icin neler aldiginizi veya neler hazirladiginizi yazarsaniz sevinirim.böylelikle birbirimize fikir vermis oluruz.birde kiyafetleri hangi bedenlerde aliyorsunuz?ben 62 aliyorum.

benim oglusum icin hazirladiklarim;

6 tane uzun kollu zibin
1 tane hastaneden cikarken giydirmek icin kot pantolon ve üstü
2 tane kadife tulum
yorgan yastik
cocuk odasi (siparisi verdik ama subat basinda gelecek)
2 tane battaniye
1 tane ayakkabi
3 tane corap
bebek arabasi
bebek arabasinin icine koyulan sepetlerden
araba koltugu
bebek arabasinin icine koyularak bebegi sicak tutmaya yarayan kuzu yünü battaniyemsi bir sey.

yarin bi arkadasimla alis verise cikicam, eksiklerimi aklima gelenleri alicam

bebek odası
odasına perde, lamba, yatak kenarına takılan uykuseti takımı
park yatak
bebek arabası
araba koltuğu olan ana kucağı
küvet
kova. maşrapa
havlu
5 küçük 4 büyük body
6 alt açma battaniyesi ince kumaş tarzında başka şeyler içinde kullanılabilir
ağız bezi
2 hastane çıkışı
1 uyku tulumu
3 tulum
3 pijama takımı
4 başlık
biberon anti kolik
emzik ve zinciri ve kutusu
tarak
burunaspratörü
tırnak makası
emniyetli çengelli iğne
bebek telsizi
kanguru taşıyıcı
sıcak su torbası soğukta kullanılabiliyor jelli
kalın battaniye
yatak yorgan
nevresin takımı 2 tane
yastık 2tane
6 çorap
1 elbise
3 yün patik
3 yün hırka
2 yün yelek
atkı bere
2 dişlik
1 çıngırak
sabun şampuan
derece
kuklalı yıkama eldiveni
müzikli dönence
ıslak mendil
hazır bez
aklıma gelenler bunlar kızımın herşeyi hazır sağlıkla gelmesini bekliyoruz
kıyafetlerini yıkamaya başladım ütüleyip yerleştireceğim

tebessüm77 ne güzel herseyi hazir bebisinin

senin listene bakarak bir kac seyi not aldim, yarinda onlari alirim.benim aklima gelmemisti.ana kucagi ve park yatak nedir nasil bir seydir bilmiyorum.aciklayabilirsen sevinirim.bir de kiyafetleri kac beden aliyosun?

tebessüm77 ne güzel herseyi hazir bebisinin

senin listene bakarak bir kac seyi not aldim, yarinda onlari alirim.benim aklima gelmemisti.ana kucagi ve park yatak nedir nasil bir seydir bilmiyorum.aciklayabilirsen sevinirim.bir de kiyafetleri kac beden aliyosun?

ana kucağı arbaya bağlanabiliyor va araba koltuğu oluyor. bebeği taşımak için ve azda olsa düz zeminde sallanabiliyor. bebek arabasıyla birlikte iç içe satılanlarıda var.

park yatakta aslında bir çeşit oyun parkı ayrıca birde üst katı var küçükken orada yatabiliyor ilk aylarda yatağımın yanına koyacağım onda yatacak ama 4 yaşın akadar park yatakta yatıran nnelerde var

kıyafetleri 4-5 tanesini 0-3 aylık için sanırım 62 oluyor (emin değilim)bazılarınıda 3-6 aylık için alıyorum

benim ikinci hamileligim oyuzden pek bisey olmadim oglumuda daha dogurali uc sene oldu.cocuk arabasi var abisinden odasini kizima veriyorum ogluma yani oda aldim aslinda abisinden herseyi var.sadece biraz penbe kiyafet aldim.okadar sadece geriye biberon.cocuk bezi.bide eldivenler kaldi:enbuyukkk:

oyun parkı
5 takım hastane çıkışı
emzik biberon
5 adet elbise
ağız bezleri
hastane için bebek nevresim takımı
mermerşahi banyo havlusu
normal havlu
mont
araba koltuğu elde taşımak için
tırnak makası
tarak
derece
15 adet tulum
1 adet uyku tulumu
4 adet battaniye
8 adet papalı pantolon
emzirme yastığı
emzirme koltuğu
4 yün hırka
10 adet çorap
yeni doğan bebek bezi
bebek odası
4 adet patik

Arkadaşlar bu kadar abartmaya ne gerek var.Daha bebek doğmadan bu kadar çok şey almak bence hiç mantıklı değil.Hele de 4 battaniye 5 hastane çıkışı...Arkadaşlar bu bolluk nerden?Allah aşkına abartmayın.Bence bazı şeyleri almak için acele etmeyin.Allah korusun doğum bu heran herşey olabilir.

Arkadaşlar bu kadar abartmaya ne gerek var.Daha bebek doğmadan bu kadar çok şey almak bence hiç mantıklı değil.Hele de 4 battaniye 5 hastane çıkışı...Arkadaşlar bu bolluk nerden?Allah aşkına abartmayın.Bence bazı şeyleri almak için acele etmeyin.Allah korusun doğum bu heran herşey olabilir.

haklisin canim.ya ben nerdeyse hic birsey almadim uc yasinda oglum oldugu icin oncesinde pekte bisey gerekli gormedim.ilk cocugumda dusun doguma gidecem ne odasi var nede kiyafetleri sadece birkac parca hastane cikis biseyler almistim.sonrasinda herseyi aldik tabiki.35 haftalik hamileyim ne odasi ne kiyafetleri nede hastane cantam hazir deyil.ama yanide yeni anne olacaklarida anliyorum insan almak istiyo.benim esim hic birsey aldirmamisti bana sonrasinda herseyi oldu tABIKI:SAGLICAKLA KALIN-:::emir_bebekbebklerinizi sag saglim elinize alirsiniz insallah bende tabiŞeniz

bende bebek dogduktan sonra kiyafetlerini alma taraftariyim.cünkü kac kilo dogacagi belli degil.simdilik ilk dogdugunda acil lazim olanlari aldim.hediyeler falanda gelince bayaa olur.cok fazla almayada gerek yok, tecrübeli arkadaslarin dedigine göre 1 ay icinde giydikleri bedenler degisiyormus

bende çok fazla kıyafet almayanlardanım. bir iki tulum ve bir iki takım aldım hepside 62beden. 2adet hastane çıkışı aldım. ne olur ne olmaz son anda sezeryan olursa 2gün kalıcaz hastanede. çocuk 2gün aynı kıyafetle kalmasın diye. bide annemin ördükleri var. fazla almamamın sebebi, gelecek olan hediyeler. 15gün sonra mevlüt yaparım.birsürü hediye gelir.onlarda bize 1sene yeter zaten. gelen hediyelerden sonra bi eksiğimiz kalırsa ozaman alırım diye düşündüm ben. dün de yatağımızın siparişini verdik. hiç bir eksiğimiz kalmadı çok şükür. ama bende fazla abartmamaktan yanayım açıkçası. zamanla nelere ihtiyaç duyarsak onları almalıyız ki gereksiz yere bi kenarda kalmasın.

bu insanın keyfiyle alakalı bişey,benim sülaleminde eşimin sülalesininde ilk bebeği o yüzden benim aldıklarımın üstüne biton hediye geldi...ayrıca 5 düşükten sonra sizinde bebeğiniz olacak olsa inanın bu kadar bol keseden atmazdınız...elbette doğumda herşey olabilir...ama sadece 1 tncik bebeğim olabilir ve onun eksik bişeyle dünyaya gelmesini istemiyorum...bu benim tercihim...kimseyi yargılamıyorum..allah herkese böyle nasip etsin....lütfen eleştirirken daha dikkatli olun...

bu insanın keyfiyle alakalı bişey,benim sülaleminde eşimin sülalesininde ilk bebeği o yüzden benim aldıklarımın üstüne biton hediye geldi...ayrıca 5 düşükten sonra sizinde bebeğiniz olacak olsa inanın bu kadar bol keseden atmazdınız...elbette doğumda herşey olabilir...ama sadece 1 tncik bebeğim olabilir ve onun eksik bişeyle dünyaya gelmesini istemiyorum...bu benim tercihim...kimseyi yargılamıyorum..allah herkese böyle nasip etsin....lütfen eleştirirken daha dikkatli olun...

haklısın canım bizim bebek eşim tarafında ilk değil ama benim ailemin ilk torunu. bir çok şeyi ben almadım zaten hediye geldi. bende eksik birşeyi olsun istemiyorum. doğumdan sonra alışverişe gidebilecekmiyiz acaba ??

Arkadaşım sana katılıyorum.Tabiki ilk heveslerimiz.Tabiki herşeyi almak isteyeceğiz.Bugün komşum gelip canımı sıktı.Bebek odamız iğneden ipliğe hazır.Çok güzel olmuş diyeceği yerde.Bir şeyini de eksik bIrak ne olur ne olmaz demesin mi?Sİ nir oldum oturup ağlayacaktım neredeyse.Bence de hiç bir şeyi abartmıyoruz.Tabiki herşeyin en güzeli onlar için olmalı.Çünki HAYAT HERKES İÇİN BİR KEZ BAŞLAR.

X