Bebekler yere duserse

Arkadaşlar maalesef umursuz esim var ona gore herşey basit yoksa ben titiz bir o kadarda pinpirikli bir anneyim. Ama kime laf anlatayim.. Size anlatmak kolay ben yavrumu 11 ay gözümden sakindim. Herkeste beni över bu nasil bir annedir DİE. O yalniz kalmasin DİE yeri geldi lavoboya gitmedim. Bi basima ben buyuttum..

eşinizi bu kadar evin reisi yapmayın, bir anne çocuğu söz konusuysa kimseyi takmaz. alın götürün çocuğu taksi otobüs hiç bir şey yok mu? araba kullanamıyor musunuz ne bileyim babanın insafına bırakmayın çocuğu

24 saat geçmiş meraklanmayın.Geceyi de atlatmışınız zaten.Benim oğlum da yatakran düşmüştü 1 yaşındayken acile götürmüştük koştur koştur kusma göz kayması yoksa bişey yapmaya gerek yok deyip göndermişlerdi.Maalesef çok düşüyolar o kdar dikkate rağmen.Bi de yürümeye başlayınca maalesef.
Geçmiş olsnn

24 saat geçmiş meraklanmayın.Geceyi de atlatmışınız zaten.Benim oğlum da yatakran düşmüştü 1 yaşındayken acile götürmüştük koştur koştur kusma göz kayması yoksa bişey yapmaya gerek yok deyip göndermişlerdi.Maalesef çok düşüyolar o kdar dikkate rağmen.Bi de yürümeye başlayınca maalesef.
Geçmiş olsnn
Saol CANIM benim.. Ne kadar iyi geldi mesajin.. Evlat iste onlara birşey olcana bize olsun..

Arkadaşlar rahatlıktan değil.. Ne tetkikler yapilir.. Geç kalmis değiliz dimi
Canım biz kaza geçirdik 9 aylık oğlumla, arabamız devrildi, hastaneye gittik ambulans ile, ve oğluma hiçbir tetkik yapılmadı. 6 saat müşahedede tutun dediler. Babası oğlumu hastane dışında gezdirdi, bana tetkikler yapıldı. Yani ona yapılacak olan tetkikler çok zarar vereceği için yapmamayı tercih ediyorlar . Siz zaten ilk 6 saati geçirmişsiniz , bence artık götürmenize gerek yok

Evde de öok düşüyorlar, ama rabbimiz onları öyle bi yararmış ki bi düşsek beler olur ama onlara olmuyor, Allah koruyor :)

Bi düşüşümüzde abimi aramıştım (acil uzmanı yani acillik her olayda bilgisi vardır) demişti ki işte kusma göz kayması vs onları arkadaşlar da yazmış zaten, bi de dedi ki hani bıngıldağı varya, Oraya bak, orasının çökük olması lazım, bombeleştiyse tehlikeli demişti

Hanimlar ablamin 11 aylik oğlu beşikten düştü 70 cm mesafeden.. Nasil düştüğünü görmedik yüzüstü yatiodu ağlayarak. Kafada şişme yada kusma olmadi. Her hareketi normaldi.. Bu olay dun saat aksama doğru 4 bucukta oldu.. Sizdede oldumu boyle şeyler.. Doktorada goturmedik ama.
Evt kizim daha 5 aylikti dustu dr a goturdum bisey yok kusarsa getirin dedi

Hanimlar ablamin 11 aylik oğlu beşikten düştü 70 cm mesafeden.. Nasil düştüğünü görmedik yüzüstü yatiodu ağlayarak. Kafada şişme yada kusma olmadi. Her hareketi normaldi.. Bu olay dun saat aksama doğru 4 bucukta oldu.. Sizdede oldumu boyle şeyler.. Doktorada goturmedik ama.
kusma olmadıysa bir problem yok diye biliyorum ama yinede doktora götürmekte fayda var

Geçen gün bir hastamın 12gün önce düşen çocuğunun beyin kanaması geçirdiği ortaya cıktı . İhmal etmeyin Bebek o . Anlamazsınız bi hastaneye götürüp tomografi çektirmekte yarar var

hıcbısey olmasa bıle goturmek lazım
kırıgı olabılır ıc kanama olur dustugu ıcın bagırsagı dugumlenıp ölen bebek bıle duydum
dusebılır bebek bu
ama ıhmal etmemek gerek

Saka olsun lutfenn Allahimmmm!!! Buraya yaziosunuz gercekten ne denir bilemedm... hastaneye gitmek zor mu?? Ne tetkikler yapılır yazmis bide git ve yaptr ne yapilirsa ay valla saka gibi

kucuk kizim 3aylikdi gecen yil. Ablasi 4yasinda. Bi sekilde bi bosluguma geldi. Bebek koltukda yatiyodu. 2saniyeligine mutfaga gitmemle paaat ses geldi. geldigimde bebegim yerde yuzustu yatiyodu. Ablasi tutup yere firlatmis cocugu. Hemen kucakladim gulumsuyodu. Dok. Goturdum. Gozune felan bakdi bisey yok gotur dedi. Cok sukur biseyi yokdu. Kucagimda hala gulumsuyoldu cocuk. Rabbim koruyo bebeklerimizi. Bu saate kadar aglamadiysa bi sorun yokdur bence. esinede allah akil fikir versin

Ben çok duşurdum bikere bebekti daha donemiyodu koltuğa dik yatırdım donemiyo ama donersede düşmesin diye banyoyu yılamaya gittim çığlığına koştımki yerde çok korktum bişey olmadı bikere beşikten atladı bikere yuruteçle sert duştu onun dışındaki hafif duşmeleri saymıyorum doktora goturdum hepsinde bişey çıkmadı çok şukur

10 aylik kizim bi kaç hafta önce yaklaşık 70 cm den düştü. Yüz üstü. Kafada hafif şişme vardı. Doktora gittik. İlk öncedoktorun yanında emzirdim kızım eliyle göğsümü tuttu. Doktor bu bile benim için rahatlatıcı bir sebep ama tedbir için tomografi cekelim dedi. Çocuğun davranışların da bi anormallik olmadığı için cektirmedim.
Doktor kusma iştahsızlık gibi anormal bir durum görürsen acil servise getir dedi. Takip ettik bir sıkıntı olmadan atlattik çok şükür.
Geçmiş olsun. .

Sizin düşen bebeğiniz nasıl düştü ve şimdi gelişim durumu nasıl acaba ?aynı olay şuan benimde başıma geldi çok üzgünüm 😭4 aylık bebeğim

Ben de düşmüşüm bebekken, arkadaşımın da bebeği düşmüştü çok şükür kimseye bir şey olmadı.

Umarım kafa darbesi almamıstır o durumda mutlaka doktora goturmelisiniz ,gercı kucucuk bebegı bu sefer radyosuona maruz edebilirlerdi. Benim kızımda8 9 aylıkken o zamanlar bir kendilerini arkaya dogru atıyolar ya birden tam sofrafa oturmsutuk arkasına yastık koydum ben yemegınagzına koyacakken sinirlendi istemedi zorlayım derken kendni arkaya bir attı donkkk diye betona vurdu kafası 2 saat agladı dotkora goturdul biseyi yok dedi ama ben yine de uyutmamaya calsıtımm cocugu tabi ıkızımın keyfı yerındeydı en son uyudu zaten dayanamadı cocuk.cok skur bıseyı yoktu.ama 11 aylık bebek hareketlidir joplar zıplar atlar besik nasıl bişey park besikse ondan cıkması imkansız hala sepet besiklerden falan mı kullanıyor ablanız.gecmiş olsun tam yğrüyenr kadar yüksegi alcagı idrak edecek yasa gelene kadt lütfen Yuksek yerlerde tutmayın bebegı.en az 1 bucuk yasına kadr anca anlıyorlar biryerik Yuksek oldugunu.benim kızım o yastayken yatagın ucuna gelip asagu bakardı kendini atacak gibi yapardım korkardı demek ki biliyor oranın Yuksek oldugnu derdim. Sonra kendi beni korkutmaya basladı yatagın ucuna gelip atlayım mi der gibi gozume bakıp muziplik yapıyordu ozamnlar.suan 22 aylık tabi heryere tırmanıyor. Lütfen dikkat edin göz onunden ayırmasıj gece ustunu örtmesin kalın giydirsin ortmek tehlıke li ustunu acayım derken ortu kafalarına geciyor dolanıyor alalh korusun

X