Bebekler yere duserse

Benimde yigenim düştü sırt üstü yere hemen hastaneye görürduk çok şükür bişey çıkmadı keşke sizde goturseydiniz

Acilen doktora götürülmeli
Benim bir tanıdığım vardı
Halası düşürmüş kimseye söylememiş
Şimdi adam sürekli kafasını sağa sola sallayan birisi yazık
Lütfen daha titiz olun

Dün 17 aylık oğlum merdiven den yuvarlandı kaç basamak saymadim bile deliye döndüm desem yeridir o dk hemen hastane hastane dolaştık Cerrahpaşa hastanesinde röntgen çekip yorumlayacak birilerini zor bela bulduk çok şükür bişe çıkmadı ama Allah korusun hemen belli olmayabiliyor mutlaka film cektirin 2 yaş altı riskli Dr öle söyledi

Allah korudu yetişkin bi insan o merdiven den düşse mutlaka kırık çıkık olurdu..

Hanimlar ablamin 11 aylik oğlu beşikten düştü 70 cm mesafeden.. Nasil düştüğünü görmedik yüzüstü yatiodu ağlayarak. Kafada şişme yada kusma olmadi. Her hareketi normaldi.. Bu olay dun saat aksama doğru 4 bucukta oldu.. Sizdede oldumu boyle şeyler.. Doktorada goturmedik ama.

Neden doktora goturmediniz anlamadim... Mesafe ne olursa olsun kafaya gelen darbeler onemlidir.

Muayene edilmesi belki tomografi cekilmesi gerekecek. .. Ihmal edilecek konu degil bu.

Ben boyle bir durumun sonrasinda epilepsi gelistigini biliyorum.

ARKADASLAR BİLİP BİLMEDEN KONUSMAYİN KAC KİSİYİ ARADİM SORDUM DOKTORLA BİLE KONUSTUM. VE AYRİCA EVET BEN GOTURMEK İSTİORUM AMA ESİM TOMOGRAFİ ZARARLİ DEYİP BENİ SUSTURUYO. BEN NE YAPİM. ZATEN DOKTORDA 24 SAAT BAKİN DEDİ.. ZATEN SAAT 4 BUCUKTA 24 SAAT OLACAK..

Geçenlerde 2 yaşında kızım beşiğinden düştü, atlamış meğer..
Hemen kafasını kontrol ettik, bişeyi yoktu, herhangi bir kusma, göz kayması vs da olmadı, uyutmadık bir süre. .
Sonra gün içinde sağ kolunu hareket ettirmediğini farkettim, pek kullanmıyor, sakınıyor,sebepsiz ağlıyordu. Meğer sebebi varmış işte..
Doktora götürdük, film çekildi bişey çıkmadı, rahatlatıcı krem verdi sadece..
Ama çıkabilirdi...

Bunu niye anlattım.
Çünkü biz düşme olaylarında hemen kafaya bakardık,kafada birşey yoksa önemsemezdik. Ama kol, bacak, kalça gibi yerler de darbe aldığından acıyabilir, kırılabilir, çıkabilir.. Onu göz ardı etmişiz.. Siz de öyleyseniz, öyle olmayın :KK66:
Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.

Benim önceki mesajımda yazdığım kolu kırılan bebek de 1 yaşındaydı
Yani lastik top olma yaşında
Seni hep okurum burada sevdiğim üyelerden birisin. Benim dediğim kesin bir şey olmaz değil. Takip edin bir gariplik var mı dedim ve de bir gün geçmiş bir şey olsa zaten olurdu dedim. Yoksa kesinlikle götürmeyin değil yanlış anlaşıldıysam affola.

Arkadaşlar rahatlıktan değil.. Ne tetkikler yapilir.. Geç kalmis değiliz dimi
biz nerden bilelim, geç kaldınız dersek doktora götürmeyecek misiniz allah aşkına. çocuğu kapıp bir an önce doktora götürün

Geçenlerde 2 yaşında kızım beşiğinden düştü, atlamış meğer..
Hemen kafasını kontrol ettik, bişeyi yoktu, herhangi bir kusma, göz kayması vs da olmadı, uyutmadık bir süre. .
Sonra gün içinde sağ kolunu hareket ettirmediğini farkettim, pek kullanmıyor, sakınıyor,sebepsiz ağlıyordu. Meğer sebebi varmış işte..
Doktora götürdük, film çekildi bişey çıkmadı, rahatlatıcı krem verdi sadece..
Ama çıkabilirdi...

Bunu niye anlattım.
Çünkü biz düşme olaylarında hemen kafaya bakardık,kafada birşey yoksa önemsemezdik. Ama kol, bacak, kalça gibi yerler de darbe aldığından acıyabilir, kırılabilir, çıkabilir.. Onu göz ardı etmişiz.. Siz de öyleyseniz, öyle olmayın :KK66:
Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.
Amin CANIM çok saol. 11 aydir ilk düştü çocuğum.. Beşiğin korkuluğu inikti hep doğduğundan beri. Düşeceği aklima gelse yaparmiyim.. En sonunda korkuluğu kaldirdik illa basimiza gelince tedbir alioz.. Peki tomografinin zarari olurmu

70 cm az bir mesafe degil. Doktora goturseydiniz bir sorun olmasa bile iciniz rahat olurdu.

Arkadaşlar eşim film zararli dio kaç kere goturelim dedim.. Esim bebekken ne kadar yerden düşmüş hem de kaç kere diyip diyip onu dio.. Ve yasadigimiz yerde devamli araba yok.. Kendimizin var ama esim tomografiyqe karsi

Amin CANIM çok saol. 11 aydir ilk düştü çocuğum.. Beşiğin korkuluğu inikti hep doğduğundan beri. Düşeceği aklima gelse yaparmiyim.. En sonunda korkuluğu kaldirdik illa basimiza gelince tedbir alioz.. Peki tomografinin zarari olurmu

Oglum bir bucuk aylik. Gecenlerde altini koltukta degistirirken saga sola donmeye basladi. Annem ne yapacak elleme bakalim dedi. Yuvarlanip koltugun kenarina kadar geldi ve tutmasaydik kesin duserdi. 11 aylik cocuk bu ya nasil dusecegi akliniza gelmez.

Valla bebekleri cidden Allah koruyor, o bi gerçek, istediğimiz kadar tedbir alalım, bir anlık birşeyle düşüveriyorlar.
Düşe kalka büyüyecek derler ya o hesap..
Büyük düşmelerden çok korkuyorum Allah korusun hepsini.

Tomografi zararlı mı bilemem, biz koluna film çektirdik, bişey çıkmadı geçti gitti şükür.
İlk kez düşmeden ötürü doktora gittik, ufak tefek düşmelerde soluğu doktorda almıyorum açıkcası.

Yalnız "keşke doktora götürseydim, neden bekledim" dememek için gitmek de lazım diye düşünürüm bir yandan..

Yani ona annelik içgüdüsü mü desek, insan anlıyor canı yandı mı yanmadı mı, ufak bir düşme miydi, tehlikeli olabilir mi diye..
Tedbir bizden takdir Allahtan...

İçiniz rahat etsin gidin isterseniz..

ARKADASLAR BİLİP BİLMEDEN KONUSMAYİN KAC KİSİYİ ARADİM SORDUM DOKTORLA BİLE KONUSTUM. VE AYRİCA EVET BEN GOTURMEK İSTİORUM AMA ESİM TOMOGRAFİ ZARARLİ DEYİP BENİ SUSTURUYO. BEN NE YAPİM. ZATEN DOKTORDA 24 SAAT BAKİN DEDİ.. ZATEN SAAT 4 BUCUKTA 24 SAAT OLACAK..
bakın bu tomografi zararlı kaç hastamla kavga sebebimdir. çocuğu düşüyor sanki o zararlı değil? çocuğun beyin kanaması olsa göremeyeceğiz adam gelmiş bana azcık bilgiyle işimi yaptırtmıyor. anında o aile hakkında tutanak tutuyorum imza alıyorum. şimdi size açıklayayım doktor bilmiyr mu tomografinin zararını? emin olun biliyor. ama tıp böyle bir şey kar zarar oranına bakarsınız. içilen ilaçlar zaraarlı diye tedavi reddeden yaşlıyla aynı mantık bu. bir bebeğin hayatı boyunca sekel kalabilecek bir durumunda o tomografiyi ben çekerim . size trajikomik bir son anlatayım. aile bebeğe film çektirmedi ben tutanağımı tuttum. babanın bebeği bir kaçırışı var bir de bana doktorsun bir şey bilmiyorsun deyişi. çok şey bilen o babanın bebeğinde burunda minik bir kırık çıkıyor. sonra hop beni şikayet ediyor. sonra ben oturdum savunma yazdım uzun uzun . sonuç bana bir şey olmadı o adam hakkında bebeğin annesi de ifade vermişti eşim çektirtmedi diye. yani cahillik böyle bir şey . işine geldiğinde çok güzel bilmediğini kabul ediyor .

tomografi zararlı olabilir ama bunu doktorun değerlendirmesi gerekir. nasıl düştüğünü bilmediğiniz için belki bir yeri kırılmış çıkmış olabilir, ne bileyim kaburgası vs bir organına zarar verebilir allah korusun. arkadaşımın kızı sert zemine kafa üstü düştü diye tomografi istemişti doktoru, bir diğer arkadaşın kızının dikiş atıldı kafasına ama tomografi çekilmedi.yani olaya göre doktor karar veriyordur.

Ne kadar sakinsak da bazen kazalar olabiliyor ama kucuk bir bebegin dusmesi icin 60-70cm cok yuksek. Bebekler onlari ne tur tehlikelerin bekledigini bilmiyorlar ve hareketliler. Yatak, koltuk, besik hepsi cok tehlikeli. Cocugu yatakta veya besikte yatirmanin bir faydasi yok bildigim kadariyla hatta riskli. Ben 5 ayliktan beri yer yataginda yatiriyorum bebegi.

MR cektiririz deyin esinize,madem tıpla bu kadar ilgili mr ın zararsiz oldugunu da biliyodur.

Benim eltimin oglu düsmüstü 10 aylıkken. Kafası yere carpmıstı hatta ama şişme kusma olmamıştı aglayıp susmustu :emir_bebek:

Arkadaşlar maalesef umursuz esim var ona gore herşey basit yoksa ben titiz bir o kadarda pinpirikli bir anneyim. Ama kime laf anlatayim.. Size anlatmak kolay ben yavrumu 11 ay gözümden sakindim. Herkeste beni över bu nasil bir annedir DİE. O yalniz kalmasin DİE yeri geldi lavoboya gitmedim. Bi basima ben buyuttum..

X