Bebekler de kapansın!!!

geçen aylarda bir kapalı bir kız öldürüldü ya bir sapık tarafından. hemde evine girip tecavüz edilerek. çok üzücüydü o olayda. sapık kapalı açık bakmıyor.

Tecavüzden bahsediyoruz yaaa , daha iğrenci daha ötesi var mı arkadaşım bir kadına yapılacak ?

Bunu yapan sapık , şerefsiz ,kimliksiz ya da ruh hastası her ne haltsa ; kadının gözünü görse yeter . Hiç sanmıyorum burada çoğumuz evli ,eşlerimizi birilerine tecavüz etmekten alıkoyan karşılarındaki kadınların kıyafetleri olsun değil mi ?

İnsanlıktan çıkmak başka bir şey ama faturası yine cahil eller tarafından kadına kesiliyor .

off arkadaşınızın komşusundaki de ne cesaretmiş, bu devirde kim kızını bir amcanın kucağına oturtur ki

küçücük bebeklere bile yan bakılan bir dünya burası, sapıkların ülkesi yok ne Türkiye ne başka bir yer, en rahat yaşanan ülkelerde bile taciz tecavüz sübyancılık var.

hele hele dine göre genellemek hiç olmaz. dinlisi dinsizi, dört kitabı bileni bilmeyeni... sapık her yerde sapık ve her ülkede bu olaylar oluyor.

herkes kendi çocuğunu yakınını akrabasını arkadaşını koruyup kollayacak. en başta da kendini koruyacak.

elbet herkese potansiyel gözüyle bakmadan tedbiri elden bırakmayacak.

öfke mi neden??
tabi canım aslında çok normal. bu bunu giydi de tecavüzü haketti ,şu şunu yaptı tecavüzü haketti demek,kadınları her zaman 2.sınıf insan olarak görmek ,bebeklere,hayvanlara hatta eşyalara bile tecavüz edilirken elele tutuşup dönerek şarkı söylememiz lazım.
benimki de laf işte.

tövbe tövbeeeee..............

Öfkenden kastımın olaya değil , kadınlara olduğu çok açıktı oysa ki.

Bunlar diye bahsettiğin kadınlara bu öfkenin sebebini sormuştum sadece ; ''sadece ''.

Tecavüzden bahsediyoruz yaaa , daha iğrenci daha ötesi var mı arkadaşım bir kadına yapılacak ?

Bunu yapan sapık , şerefsiz ,kimliksiz ya da ruh hastası her ne haltsa ; kadının gözünü görse yeter . Hiç sanmıyorum burada çoğumuz evli ,eşlerimizi birilerine tecavüz etmekten alıkoyan karşılarındaki kadınların kıyafetleri olsun değil mi ?

İnsanlıktan çıkmak başka bir şey ama faturası yine cahil eller tarafından kadına kesiliyor .
hatırladığım kadarıyla kızı dışarda görmüş. öyle takmış kıza. yani sapık heryerde. onlarla karşılaşmamak için ya evden çıkmayacağızki. bu eve girmiş birde. tek şey. dua edelimde bu insanlar uzak dursun kadınlardan çocuklardan. çünkü şans işi bu işte. kimi bulacağı belli değil.

Roman Polanski de küçük yaşta kıza tecavüzden yargılanmıştı ispatlanmıştı da suçu. düşünün adam dünyaca ünlü bir yönetmen sayısız güzel kadınla birlikte olmuş olma şansı var en güzel ve seksi kadınlarla evlenmiş ama gözü çoluk çocukta. bir de bu adamın ceza almasını protesto eden hollywood yıldızı k.ltaklar vardı ki onlar da evlere şenlik.

sapıklık ne mesleğe ne dine ne hatta eğitime entelektüellliğe falan bakmıyor sapık adam her yerde her koşulda sapıktır.

kadına değer vermeyen toplum sadece araplar değildir. ortaçağ avrupasına baktığınızda kadın ikinci sınıf bir vatandaş konumundadır. bu dönem edebiyat eserlerinde kadın yalnızca görsel bir tema niteliğindedir. kadının görevi, eşini mutlu etmek, çocuk doğurmak ve onlarla ilgilenmektir. erkek evlat gururu sadece türk ve arap insanına has değil dünya insanında var olan bir duygudur. Avrupa edebiyatında, orta asya edebiyatında bu tür örnelere rastlamak mümkündür. batı ile arap dünyasının kadın konusundaki ilk sınavı peygemaber efendimiz zamaında olmuştur. Arap cahiliyesi kız çocukları diri diri gömerken, kadın batıda ikinci sınıf bir vatandaş iken peygamber efendimiz kız çocuklarının diri diri gömülmesini engellemiş, kadınların toplum içerisnde bir satatü sahibi olduklarını her hal, hareket ve hadisleri ile belirlemiştir. sanılanın aksine islamiyet kadını aşağılammaış yüceltmiş ona pozitif ayrımcılklar ile destek çıkmıştır. bugün hala arap dünaysında görünen kadına yönelik tavır ve tutumlar maalsef batının femiznim hareketleri ile yakaldığı ivmeye yakalyamayıp cahiiye adetlerinde ısrar etmelerindendir. ülkemizde de görülen bu tür eski cahiliye adetleri maalesef kadını madur konumunda bırakmaktadır.

şuraya ya da başka platformalara yazılıp çizilenlerin hiçbir işe yaramayacağından eminim..
belki ölümün var olduğu insanlara biraz öğretilseydi kimse bu kadar rahat bu vakalara yanaşamazdı..

bu saydıklarımı normalleştiren kadın erkek herkese aynı öfkeyi duyuyorum.

Öfkemiz benzermiş ,

Bir farkla ; ben bu normalleştirmeyi inançlarına bağlayan , cehalet timsali insanlarada öfkeliyim .Onları örnek kabul sayıp dini çirkinleştirenlere de ...

Öfkemiz benzermiş ,

Bir farkla ; ben bu normalleştirmeyi inançlarına bağlayan , cehalet timsali insanlarada öfkeliyim .Onları örnek kabul sayıp dini çirkinleştirenlere de ...

ben de böyle birşeyi herhangi bir din görevlisi söyleyince o din görevlisindense (hangi din olursa olsun bugün hristiyan bir din adamı bunu söylese benim tepkim aynı olurdu,ama eminim ki bugün dini karıştırmayın diyenler o zaman tamamen farklı içerikte mesaj yazacaktı.) öfkesini bunu eleştirenlere yönelten kişilere en büyük öfkeyi duyuyorum.Çünkü onların derdi ne kadınlar ne çocuklar .Aman canım bir adam öyle diyivermiş ,dini de alet edivermiş diyerek sürekli bunu normalleştiriyorlar bu adam bunu söylemiş ,beriki küçük kız çocuklarını sünnet edin demiş başkası bilmem ne yapmış.Yok 1000 yıl önce de zaten bilmem hangi kıtada da kadınlar küçük görülürmüşmüş ,yok hangi ünlü yabancı şarkıcıyı da zaten kocası dövmüşmüş....

Öfkenizi ilk mesajdaki habere tepki gösterenlere değil bu açıklamaları yapanlara ve dayandıkları temele gösterirseniz daha iyi olur.

ben de böyle birşeyi herhangi bir din görevlisi söyleyince o din görevlisindense (hangi din olursa olsun bugün hristiyan bir din adamı bunu söylese benim tepkim aynı olurdu,ama eminim ki bugün dini karıştırmayın diyenler o zaman tamamen farklı içerikte mesaj yazacaktı.) öfkesini bunu eleştirenlere yönelten kişilere en büyük öfkeyi duyuyorum.Çünkü onların derdi ne kadınlar ne çocuklar .Aman canım bir adam öyle diyivermiş ,dini de alet edivermiş diyerek sürekli bunu normalleştiriyorlar bu adam bunu söylemiş ,beriki küçük kız çocuklarını sünnet edin demiş başkası bilmem ne yapmış.Yok 1000 yıl önce de zaten bilmem hangi kıtada da kadınlar küçük görülürmüşmüş ,yok hangi ünlü yabancı şarkıcıyı da zaten kocası dövmüşmüş....

Öfkenizi ilk mesajdaki habere tepki gösterenlere değil bu açıklamaları yapanlara ve dayandıkları temele gösterirseniz daha iyi olur.

Bak bir fark daha .... Ben öfkenin rotasını değiştirmedim , sadece sebebini sordum . Oysa şimdi bana öfkemin yolu , güzergahı öğretiliyor.

Yazdığım mesajlardan ne kadar öfkeli olduğum bellidir bu bir , konunun taaa başına zamanında konu ile ilgili yorumumu zaten yapmıştım bu iki .

işte islamda din adamı diye bir kavram yok aslında ruhban sınıfını reddetmiştir islam. bu adam kendi kendisine şeyh demiş çıkmış ortaya eminim müritleri de vardır. annemin köyünde de var bi şıh biz şıh deriz yöresel ağızla. adama göre çalışan kadın kahpe çalışmayan kahpe tv izleyen kahpe radyo dinleyen de kahpe. biri de bu adama çıkıp demiyor ki ihtiyar kendine gel aksine gidip kurban falan kesiyolar onun bahçesinde. vallahi din adına tek kelime bilmiyor ben ondan çok biliyorum adam basit ilmihal bilgilerinden de bihaber ama gel gör ki gördğü saygı sonsuz aynı züğürt ağa filmindeki şıh gibi. bence çocuklara aileleri din eğitimi verirken islam ve imanın şartlarından sonra ilk iş ruhban sınıfı olmadığını öğretsinler çünkü en çok istismar edilen konu bu.

Her yapılanı inanca, ırka bağlayıp üzerinden rant sağlamak moda olup çıkıvermiş.
Dinde belli kurallar vardır. Bu kuralların dışında bir kural koyan söz gelimi din adamı olamaz. Zaten ona itibar etmek cahillikten öte bir kavramdır.
Herkes yerini ve haddini de bilmelidir.

işte islamda din adamı diye bir kavram yok aslında ruhban sınıfını reddetmiştir islam. bu adam kendi kendisine şeyh demiş çıkmış ortaya eminim müritleri de vardır. annemin köyünde de var bi şıh biz şıh deriz yöresel ağızla. adama göre çalışan kadın kahpe çalışmayan kahpe tv izleyen kahpe radyo dinleyen de kahpe. biri de bu adama çıkıp demiyor ki ihtiyar kendine gel aksine gidip kurban falan kesiyolar onun bahçesinde. vallahi din adına tek kelime bilmiyor ben ondan çok biliyorum adam basit ilmihal bilgilerinden de bihaber ama gel gör ki gördğü saygı sonsuz aynı züğürt ağa filmindeki şıh gibi. bence çocuklara aileleri din eğitimi verirken islam ve imanın şartlarından sonra ilk iş ruhban sınıfı olmadığını öğretsinler çünkü en çok istismar edilen konu bu.

ya işte bu şeyhlerin ,şıhların ,hacıların hocaların peşinden giden o kadar çok insan var ki ,kalkıp bunları tartışmak lazım ama tabu bunlar bu ülkede, tartışılmaz, eğer tartışmaya kalksan din düşmanı olursun.Bir anda kadındı ,çocuktu ,bebekti ,tecavüzdü unuturlar sana saldırmaya başlarlar.

Son düzenleme:
geçenlerde bi haber okudum, somalide göğsü dik kadınlar kırbaçlanıyormuş, sen içine sütyen giyip erkekleri tahrik ediyorsun diye, ama kadınlar zaten çarşaflıydı, çarşaftan dikkat ettiklerine bak, erkeklerin gözlerinin bağlandığı bi dönem olsa hiç fena olmayacak, acaba bu tip ülkelerde kırbaçlamakta sex unsurumu erkekler için belki kırbaçlayarakta tahrik oluyor, gerçi ota boka tahrik oluyo bu tipler

herşeyden kötüsü bu eziyetleri islam adına yaptıklarını söylemeleri

İşte mesele bu.
İslamiyet bu değil.
İsterler ki biz bu olaylara bakıp öyle sanalım,islamiyet eşittir afganistan sanalım, nefsimize ağır gelsin, bağnazlık gibi gelsin.
Bilmezler güneş balçık ile sıvanmaz.

herşeyden kötüsü bu eziyetleri islam adına yaptıklarını söylemeleri

İşte mesele bu.
İslamiyet bu değil.
İsterler ki biz bu olaylara bakıp öyle sanalım,islamiyet eşittir afganistan sanalım, nefsimize ağır gelsin, bağnazlık gibi gelsin.
Bilmezler güneş balçık ile sıvanmaz.

Burada kimse faturayı islama kesmiyor ki. Elbette islam bu değildir.
Lakin Türkiye'de islam dinini layıkıyla bilen, anlayan ve yaşayan var mı sanıyorsunuz?

Kuran'dan ve ayetlerden bihaber dinci zangoçlarla dolu ortalık.
Dini böyle çirkinliklere kalkan yapan zebanilerle dolu.

Ve kadına fotosentez yapan canlı muamelesi yapılan bir ülkede yaşıyoruz biz.
Bu ülkede yaşanan ve yaşatılan din ile, islamiyetin uzaktan yakından ilgisi yoktur.

O neden burada kesilen fatura, din diye yaşatılan bu ne idüğü belirsiz "şey"(?)edir..

Biz burada böyle fetva veren çapulcuların ve onun peşinde mum olmuş beyin yoksunu kişilerin, güzel dinimizi ne hale getirdiklerinden dem vuruyoruz. Fakat ısrarla bir kaç kişi, konuyu dinle bağdaştırmakla itham ediyor bizleri. Biz bağdaştırmıyoruz canlarım, hacılar, hocalar, fetvacılar, beyinsiz şıhlar bağdaştırıyor. Israrla başka yönlere çekmeye çalışmak manasız.

X