Bebeğimizi herşeyden korumaya çalışmak abartı mı sizce

Manolya55

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2023
67
9
Evet yeni nesil anneler ilk bebeğimiz ve tecrübesiziz koruma içgüdüsü yüksek herşeyi araştıran sorgulayan bireyleriz bebeğimizi en güzel şekilde yetiştirmek istiyoruz ama malum çevre ve eskiler sürekli anneleri bunaltıyor özellikle öpme konusunda hastalık konusunda bizler dikkat etmek istedikçe kötü oluyoruz bu durumlarla nasıl başa çıkıyorsunuz bazı insanlar hiç takmiyo iken bazıları da kendine bunu dert ediyor siz hangi tarafsiniz ben çok takan sinir stres olan biriyim maalesef

Evet yeni nesil anneler ilk bebeğimiz ve tecrübesiziz koruma içgüdüsü yüksek herşeyi araştıran sorgulayan bireyleriz bebeğimizi en güzel şekilde yetiştirmek istiyoruz ama malum çevre ve eskiler sürekli anneleri bunaltıyor özellikle öpme konusunda hastalık konusunda bizler dikkat etmek istedikçe kötü oluyoruz bu durumlarla nasıl başa çıkıyorsunuz bazı insanlar hiç takmiyo iken bazıları da kendine bunu dert ediyor siz hangi tarafsiniz ben çok takan sinir stres olan biriyim maalesef

Anam anam canım anam internetteki bilgilere bakıyorum ama onun dediklerini de yapıyorum:) milletin öpmesine sıra gelene kadar ben öpücüklere boğuyorum çünkü niye öpmim çok şeker 😅 başkalarına öptürmek bana da çok hitap etmiyor şimdilik temas modunda değiliz kimse ile
Strese girme sakin ol, biraz araştırma biraz eskilerin tecrübesi derken büyür gider bence 🌸

Anam anam canım anam internetteki bilgilere bakıyorum ama onun dediklerini de yapıyorum:) milletin öpmesine sıra gelene kadar ben öpücüklere boğuyorum çünkü niye öpmim çok şeker 😅
Strese girme sakin ol, biraz araştırma biraz eskilerin tecrübesi derken büyür gider bence 🌸
Bizim opmemiz çok normal değil mi ama

İlk 2 ay asla öpmelerine izin verme vermedim salgın hastalık dolu etraf sana bunu sağlıkçı eşi olarak söylüyorum ilk 40 gün kimseyi kabul etme etmedim şimdi 2.ye hamileyim etmem hem çocuğumla hem kendimle ilgilenmem toparlanmam 40 gün sürdü bebek doğar doğmaz zaten ilk 2.5 ay hastahaneye gidip gelmekle geçiyor kimse kusura bakmasın dış dünyaya adapte olmaya çalışan bir bebek dünyaya geliyor onun hayatını kimsenin keyfine bırakamam bırakmam ki ben sezeryan oldum toparlanmam çok uzun sürdü

47 günlügüz. Bu gün misafirlige gittik. 4 tane kızları var. Yemin ederim ben bile bu güne kadar o kadar sert öpmedim. Canım çıktı oturdugum yerden içimde fırtınalar koptu birisi geliyor Elini elliyor birisi geliyor agzını ne kadar agzina dokunmayin desemde elden ele dolaştı. Ben bile bu kadar kisakndigimin farkinda degildim.

9. Ayına girecek hala öptürmüyorum. Herkese şuan öptürmüyoruz ama yaşına gelir sorarsınız isterse ancak öpebilirsiniz diyorum. Babası ve ben içimize sokuyoruz, öpücük kuşu oldu ama başkalarına öptürmüyoruz. Arada kaçaklar oluyor ilk ve son olsun diyorum. Takılmıyorum. Ama ilk ve son olsun dememe rağmen aynı kişi tekrar öperse fena halde bozarım. Şuana kadar yaşamadık. Kucağa veriyorum bu arada. O konuda katı olurum diyodum ama sadece öpücük konusun da çizgimi hiç bozmadım. Bozmayı da düşünmüyorum.

Evladımı korumaya çalışıyorum diye bana küsecek olan öte de küssün.

İlk 2 ay asla öpmelerine izin verme vermedim salgın hastalık dolu etraf sana bunu sağlıkçı eşi olarak söylüyorum ilk 40 gün kimseyi kabul etme etmedim şimdi 2.ye hamileyim etmem hem çocuğumla hem kendimle ilgilenmem toparlanmam 40 gün sürdü bebek doğar doğmaz zaten ilk 2.5 ay hastahaneye gidip gelmekle geçiyor kimse kusura bakmasın dış dünyaya adapte olmaya çalışan bir bebek dünyaya geliyor onun hayatını kimsenin keyfine bırakamam bırakmam ki ben sezeryan oldum toparlanmam çok uzun sürdü
Aynen bende bunları yaşadım yaşıyorum maalesef ki eşim tarafı çok yordu bu süreçte memlekete gitmek istemiyorum onlar yüzünden o derece yani

9. Ayına girecek hala öptürmüyorum. Herkese şuan öptürmüyoruz ama yaşına gelir sorarsınız isterse ancak öpebilirsiniz diyorum. Babası ve ben içimize sokuyoruz, öpücük kuşu oldu ama başkalarına öptürmüyoruz. Arada kaçaklar oluyor ilk ve son olsun diyorum. Takılmıyorum. Ama ilk ve son olsun dememe rağmen aynı kişi tekrar öperse fena halde bozarım. Şuana kadar yaşamadık. Kucağa veriyorum bu arada. O konuda katı olurum diyodum ama sadece öpücük konusun da çizgimi hiç bozmadım. Bozmayı da düşünmüyorum.

Evladımı korumaya çalışıyorum diye bana küsecek olan öte de küssün.
Keşke bende bu kadar net olabilsem kalp kırılmasin diye diye benim kalbim kırıldı maalesef güzelce uyarmak yetmiyo

47 günlügüz. Bu gün misafirlige gittik. 4 tane kızları var. Yemin ederim ben bile bu güne kadar o kadar sert öpmedim. Canım çıktı oturdugum yerden içimde fırtınalar koptu birisi geliyor Elini elliyor birisi geliyor agzını ne kadar agzina dokunmayin desemde elden ele dolaştı. Ben bile bu kadar kisakndigimin farkinda degildi
O kadar haklısın ki kıskanmakta

Ben öptürmedim ıvır zıvır insanlara. Bunu deneyemediler bile neredeyse. Kendi ailem eş aileme izin verdim. Zaten çok yadırgayan kimseye yaklaşmayan bi bebekti sağolsun işimi kolaylaştırdı. Şimdi yeltenseler yok o öptürmez diye çekiyorum yine kendime. Çocuğum da kaçıyo zaten. Pazarda biri dokundu geçen yanağını sevdi. Ama tanımadığı bi insanın dokunması doğru mu sizce diye carladım kadına. Oh.

Ben ve babası dışında hiç kimsenin öpmesine izin vermedim. Kızdığımı bildikleri halde öpenlerle çok kavga ettim.

Çok şükür şimdi artık öpmeyi değil dokunmaya çalışanlardan bile rahatsız oluyor,bana kaçıyor.

Ben öptürmedim ıvır zıvır insanlara. Bunu deneyemediler bile neredeyse. Kendi ailem eş aileme izin verdim. Zaten çok yadırgayan kimseye yaklaşmayan bi bebekti sağolsun işimi kolaylaştırdı. Şimdi yeltenseler yok o öptürmez diye çekiyorum yine kendime. Çocuğum da kaçıyo zaten. Pazarda biri dokundu geçen yanağını sevdi. Ama tanımadığı bi insanın dokunması doğru mu sizce diye carladım kadına. Oh
Gerçekten o kadar haklısın ki işte bende böyle olmak isterdim

Ben öptürmedim ıvır zıvır insanlara. Bunu deneyemediler bile neredeyse. Kendi ailem eş aileme izin verdim. Zaten çok yadırgayan kimseye yaklaşmayan bi bebekti sağolsun işimi kolaylaştırdı. Şimdi yeltenseler yok o öptürmez diye çekiyorum yine kendime. Çocuğum da kaçıyo zaten. Pazarda biri dokundu geçen yanağını sevdi. Ama tanımadığı bi insanın dokunması doğru mu sizce diye carladım kadına. Oh.

Neden acaba? Milletin çocuğuna dokunmak istemenin nasıl bir motivasyonu var bu insanlarda ben anlamıyorum. Daha 40 ı çıkmamıştı yemek yiyorduk başka bir müşteri elini uzattı oğluma ben anlayana kadar hafif dokundu yiyecektim onu orda. En son siz kendinizi ne sanıyorsunuz diyordum. Sinirimden hatırlamıyorum bile ne dediğimi.

Keşke bende bu kadar net olabilsem kalp kırılmasin diye diye benim kalbim kırıldı maalesef güzelce uyarmak yetmiyo

Terazinin bir kefesinde onun bunun kalbi bir kefesinde dünyadaki tek tanıdığı bildiği annesi babası olan, korunmaya, sevilmeye muhtaç minicik yavrum var. Böyle düşününce aslında zor olmuyor. Görmemişin çocuğu olmuş diyorlardır kesin arkamdan ama evet görmedim kimseyi ilgilendirmez.

Neden acaba? Milletin çocuğuna dokunmak istemenin nasıl bir motivasyonu var bu insanlarda ben anlamıyorum. Daha 40 ı çıkmamıştı yemek yiyorduk başka bir müşteri elini uzattı oğluma ben anlayana kadar hafif dokundu yiyecektim onu orda. En son siz kendinizi ne sanıyorsunuz diyordum. Sinirimden hatırlamıyorum bile ne dediğimi.
Mallar cünkü. Pandemide de ögrenemediler bakteri virüs mikrop filan.

Aynen bende bunları yaşadım yaşıyorum maalesef ki eşim tarafı çok yordu bu süreçte memlekete gitmek istemiyorum onlar yüzünden o derece yani
İnan ki aynılarını yaşadım inan ki arama mesafe koydum başka türlü olmuyor Allaha şükür eşim destek oldu rahat bir 40 gün geçirdim

Öpme, sarılma, kucaklama konusunda hassassim kimse de umurumda değil. Kurallarım da vardır en basiti ben marketten sadece bunu alacağız dediysem o alınır çıkılır isterse yerlere atsın kendini.kimseye aldirtmam. Alırlarsa yedirmem. Geri kalan şeylerde pimpirikli değilim. Koştu, yoruldu, düştü , kalktı vs.

X