Premature Bebekler Bebeğim kaç gün kuvezde kalır..

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Sdtlina

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2022
1
1
30
Merhaba arkadaşlar
2 gün önce doğum yaptım 35+0 2.100gr doğdu bebeğim kuveze aldılar. Bugün kilosu 2.30gr olmuş kilo vermiş. Doktor 2500 olduğunda çıkar dedi birde emme reflekslerni gelişmesini bekleyeceklermis.sizce kaç gün kalır kuvezde.ona bişey olacak diye çok korkuyorum çok endişeliyim.bian önce yanımda olmasini istiyorum. Sizin de başınıza geldi mi böyle kaç günde verdiler bebeğinizi

Merhaba inşallah çabucak kavuşursunuz
Eğer oksijenle ilgili veya başka bir sağlık problemi yoksa sadece sorun kilo almasiysa çok kalmaz .
Benim oğlumun oksijen problemi cigerlerde enfeksiyon vardı bunlar geçtiği zaman 2.450 gr gibi bir kiloda 1 hafta sonra çıkardık .
Kilo vermesi normal genelde yeni doğan bebekler kilo veriyorlar ödemden dolayı geri çabucak yakalar kilosunu endişe etme

Korkmayın sağlıklı bir bebeğiniz var sadece birazcık erken doğdu. Yeni doğduklarında kilo verirler. Çok normal.
Kızım 35 haftalık 2470 doğdu. 4.gün kontrolünde çok kilo verdiği fark edilince yenidoğan yoğun bakıma alındı. 2100 e kadar düştü. 4gün hiç emememiş . Sorun emme refleksinin gelişmemiş olmasıydı. Ciğerleriyle ilgili sorunumuz yoktu. 2500 olana kadar kaldı sanırım 20 gün kadar..
Sizin bebeğiniz çok daha kısa süre de kalabilir. Çünkü doğar doğmaz almışlar. Normalde bu kilolarda taburcu ederler,sanırım sadece tedbiren tutuluyorsunuz. Hastaneniz özel miydi?
Hiç endişelenmeyin hızlıca kilo alıp yaşıtlarını yakalıyorlar.
35.hafta erken bir hafta değil. Böyle ufak sorunlar olabiliyor. Uzman ellerde olması daha güven verici.

Rabbim yavrunuza şifa versin çabucak gelsin evine İnsallah🤲 bebeğim 36.haftada 1730 gr 40 cm olarak dünyaya geldi. Plesanta yaşlanması vardı 28.haftada 32.haftada gelişim durdu bebeğimin. 36 ya kadar bekletebildik 3 doz ciğer geliştirici vurulmuştum. Çok şükür bebeğimin solunum sıkıntısı olmadı kilo olması beklendi . 20 gün sonra 1930 Gr olarak eve geldi miniğim.

Korkmayın İnşallah onlar cok iyi savaşçılar çabuk toparlar 🌸

X