Erken Gebelik Belirtileri ( Gün gün yaşadığım belirtiler)

Merhabalar, hamilelik şüphem var ve iki gün önce diş doktorunda implant yaptırdım, röntgen çekildi ve haliyle 2 gündür ağrı kesici kullanıyorum. Şimdi bilmiyorum belki psikolojik belirti yaşıyorum ama yumurtlama günümüzü değerlendirdik ve 8 gün geçti üzerinden. Daha önce bir kürtaj olmuştum kalbi durduğu için bebeğimin oradaki belirtilerle kıyaslıyorum. Aynı zamanda inanılmaz korkuyorum bu zaman zarfında ilaç kullanıp röntgen çektiğim için. Allah aşkına birisi beni sakinleştirsin bir sağlıkçı falan varsa bana yardım etsin.

Kızlar merhaba. Son adet Tarihim 3 Mayıstı. Ovulasyon testiyle yumurtlamamı takip ettim. 20 Mayısta yumurtlama gördüm ve bunu değerlendirdik. Yumurtlamamdan beri geçmeyen kasık ağrım var. Ara ara göğüs hassasiyetim oluyor. Son 2-3 gündür ise sağ bacak ağrım var sanki bacağıma kramp girer gibi ve koku hassasiyetim var. Bugün sabah test verdim. Beta Hcg negatif fakat progesteron ve estradiol hormonum yükselmiş. İlk defa böyle yükseliş gördüm. Acaba böyle bişey yaşayan var mı? Bu hormonlarım neden yükselmiş fikri olan veya yaşayan varsa yazarsanız sevinirim.

Arkadaşlar öncelikler herkese merhaba.
Bu sitede gebelik belirtilerimi aramak için çok vakit geçirdim, ve kendime söz vermiştim, olur da gebe kalırsam buraya gün gün erken gebelik belirtilerimi yazacagım diye. Ve o gun geldi… :)
7 ay önce düşük yaptim, 6 aydır korunmasız ilişki ve gebelik planlıyorduk.
Ovulasyon testi kullanarak gebe kaldım.
35 günde bir adet oluyorum bazen 40 ı bile buluyor.
Adetten 18. Gün sonra yumurtlama gördüm ve değerlendirdik
Benim 19. Günden sonra yani yumurtlama gününden sonra belirtilerim başladı
19. Gün inanilmaz göğüs hassasiyeti, dokunulmayacak derecede ( normalde adet olmadan 1 hafta önce başlardı)
20. Gün aşiri gaz cıkarma
21. Gün kasıklarda sağlı sollu batma şeklinde kramplar gaz devam ediyor, adet olcakmış hissi hep devam etti sanki akıntım oluyor gibi ama yoktu
22. Gün aşırı iştah artışı, gaz devam ediyor
23. Gün aşırı sinirlenme öfkelenme
24. Gün vücut ısısında artış
25. Gün gece hafif mide bulantıları
26. Gün cok hafif baş dönmeleri
27. Gün sırt ağrısı bel agrısı hafif, mide yanmas ekşimesi şişkinlik
28. Gün karnımda pıt pıt atardamar hissi
29. Gün sırt ağrısı şişkinlik, gaz çıkarma, vücut ısısında artış
30. Gün sabah ilk idrarla test yaptim çok silik çıktı, test verdim beta hcg 30.23 cıktı
Yani demem o ki gecikme olmadan da belirtiler oluyor, hatta yumurtlamadan sonra başlıyor.
Ben kendim hemşireyim, kendimi çok iyi dinlerim. Bir kadının kendini dinlemesi çok önemli. Diğer ay yaşadıklarınla bu ay yaşadıklarını kıyaslama yapman gerekiyor. Adetime 3-4 gün kala öğrendim, çünkü oorda bişeyler olduguna emindim kendimi dinledim:) umarım isteyen herkes bir gün bebegine kavuşur
Pcosluyum ama aylardır döngü sürem 28 gün. Geçen ay 8 gün gecikti reglm. Yurtdışındaydım, hava değişiminden dedim. Test yaptım negatif çıktı, ertesi gün regl oldum. Bu ay 21 mayısta geri çekilmeli ilişkim oldu ve tahminlerime göre yumurtlama günlerimdeydi. 28 mayısta regl olmam gerekiyordu hala olmadım. Bugün artımedin erken gebelik testini yaptım negatif çıktı. 2 gün önce belli belirsiz bir lekelenmem oldu. 3 gün önce mide spazmı gibi bir şey yaşadım ve bulantım vardı, istifra ettim. 3-4 gündür kasık ağrım var relg olacakmışım gibi ama olmuyorum. Özellikle sol kaşığımda çekilme var gibi hissediyorum. Karnımda çok gaz var, bağırsaklarım çok hareketli. Hamile olabilir miyim sizce? Çok erken olduğu için mi testte çıkmadı, artımed mi hatalı çıkabiliyor yoksa sadece gecikme mi??

Pcosluyum ama aylardır döngü sürem 28 gün. Geçen ay 8 gün gecikti reglm. Yurtdışındaydım, hava değişiminden dedim. Test yaptım negatif çıktı, ertesi gün regl oldum. Bu ay 21 mayısta geri çekilmeli ilişkim oldu ve tahminlerime göre yumurtlama günlerimdeydi. 28 mayısta regl olmam gerekiyordu hala olmadım. Bugün artımedin erken gebelik testini yaptım negatif çıktı. 2 gün önce belli belirsiz bir lekelenmem oldu. 3 gün önce mide spazmı gibi bir şey yaşadım ve bulantım vardı, istifra ettim. 3-4 gündür kasık ağrım var relg olacakmışım gibi ama olmuyorum. Özellikle sol kaşığımda çekilme var gibi hissediyorum. Karnımda çok gaz var, bağırsaklarım çok hareketli. Hamile olabilir miyim sizce? Çok erken olduğu için mi testte çıkmadı, artımed mi hatalı çıkabiliyor yoksa sadece gecikme mi??
Arkadaşlar öncelikler herkese merhaba.
Bu sitede gebelik belirtilerimi aramak için çok vakit geçirdim, ve kendime söz vermiştim, olur da gebe kalırsam buraya gün gün erken gebelik belirtilerimi yazacagım diye. Ve o gun geldi… :)
7 ay önce düşük yaptim, 6 aydır korunmasız ilişki ve gebelik planlıyorduk.
Ovulasyon testi kullanarak gebe kaldım.
35 günde bir adet oluyorum bazen 40 ı bile buluyor.
Adetten 18. Gün sonra yumurtlama gördüm ve değerlendirdik
Benim 19. Günden sonra yani yumurtlama gününden sonra belirtilerim başladı
19. Gün inanilmaz göğüs hassasiyeti, dokunulmayacak derecede ( normalde adet olmadan 1 hafta önce başlardı)
20. Gün aşiri gaz cıkarma
21. Gün kasıklarda sağlı sollu batma şeklinde kramplar gaz devam ediyor, adet olcakmış hissi hep devam etti sanki akıntım oluyor gibi ama yoktu
22. Gün aşırı iştah artışı, gaz devam ediyor
23. Gün aşırı sinirlenme öfkelenme
24. Gün vücut ısısında artış
25. Gün gece hafif mide bulantıları
26. Gün cok hafif baş dönmeleri
27. Gün sırt ağrısı bel agrısı hafif, mide yanmas ekşimesi şişkinlik
28. Gün karnımda pıt pıt atardamar hissi
29. Gün sırt ağrısı şişkinlik, gaz çıkarma, vücut ısısında artış
30. Gün sabah ilk idrarla test yaptim çok silik çıktı, test verdim beta hcg 30.23 cıktı
Yani demem o ki gecikme olmadan da belirtiler oluyor, hatta yumurtlamadan sonra başlıyor.
Ben kendim hemşireyim, kendimi çok iyi dinlerim. Bir kadının kendini dinlemesi çok önemli. Diğer ay yaşadıklarınla bu ay yaşadıklarını kıyaslama yapman gerekiyor. Adetime 3-4 gün kala öğrendim, çünkü oorda bişeyler olduguna emindim kendimi dinledim:) umarım isteyen herkes bir gün bebegine kavuşur
pıt pıt atardamar hissi dediğiniz his de 3-4 gündür var, bir yere uzanırken ya da ağır taşırken karnım çekiyor gibi hissediyorum ama çok çok erken değil mi bunlar için?

Merhabalar, hamilelik şüphem var ve iki gün önce diş doktorunda implant yaptırdım, röntgen çekildi ve haliyle 2 gündür ağrı kesici kullanıyorum. Şimdi bilmiyorum belki psikolojik belirti yaşıyorum ama yumurtlama günümüzü değerlendirdik ve 8 gün geçti üzerinden. Daha önce bir kürtaj olmuştum kalbi durduğu için bebeğimin oradaki belirtilerle kıyaslıyorum. Aynı zamanda inanılmaz korkuyorum bu zaman zarfında ilaç kullanıp röntgen çektiğim için. Allah aşkına birisi beni sakinleştirsin bir sağlıkçı falan varsa bana yardım etsin.
Kendinizi hiç kasmayın hala kanıtlanmış bir gebeliginiz yok. Bende ilk gebeligimde aynen röntgen cektirmi antibiyotik kullanmıştım bilmedigim dönemde. Sıkıntı yapmayın kalbinizi ferah tutun bir şey olmamiştir inşallah :)

pıt pıt atardamar hissi dediğiniz his de 3-4 gündür var, bir yere uzanırken ya da ağır taşırken karnım çekiyor gibi hissediyorum ama çok çok erken değil mi bunlar için?
Ben belirtilerin hepsini erken dönemde yaşadigim için erken degil diyebilirim. Fakat yumurtlama gününnüz 21 mayısta ise daha üzerinden 12-18 (en az ve en çok) gün arasında bir gün geçmesi gerekli. Testinizi sonrasında tekrarlayabilirsiniz. Hatta belki geç döllenme de olabılır. Ben ilk gebeligimde adet gecikmemin 16. Gününde öğrenmiştim. Gecikmemin 8. Günü testi negatif cikmişti düşünün. Geç döllenme oldugu için böyle olabiliyor. Testlerde yanılma payıda olabiliyor çift test yapabilirsiniz

Kendinizi hiç kasmayın hala kanıtlanmış bir gebeliginiz yok. Bende ilk gebeligimde aynen röntgen cektirmi antibiyotik kullanmıştım bilmedigim dönemde. Sıkıntı yapmayın kalbinizi ferah tutun bir şey olmamiştir inşallah :)
Amin inşallah çok tesekkur ederim Allah razı olsun 🙏🏿

Cok Teşekkür ederim Evet biliyorum 19 u yumurtlamamdı adet günüm düzenli olduğu için birde yumurtlama sancımdan dolayı biliyorum. 12. Gün negatifti malesef yarın bat günüm tekrarlicam umarım pozitifi görürüm Rabbım tüm isteyenlere hak edenlere o cift cizgiyi görmeyi nasip etsin inşallah🙏❤️

X