Çocuk Hastalıkları Bebeği epilepsi olan anneler

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Merhabalar benim kızım 8 yaş olacak ben epilepsi şüphesi içindeyim. Bir aydır gözlerini irilestiriyir bazen kaydiriyor ,bilerek yapmıyor biliyorum. Gelecek hafta doktora götüreceğim psikatriye idrar tahlil felan verilecek .çok korkuyorum . İstemsiz göz hareketleri oluyor özellikle TV ye bakarken daha fazla yapiyor
Benim kızımda gözlerini tavana doğru kaydırıyor. Daha 13 aylık ve klonus var epilepsi olmasından korkuyorum şu ana kadar üç EEG iki MR temiz çıktı.

Merhaba benim kızımında eegs 3.5 aylık olana kadar hep temiz çıktı önlem amaçlı tek bi ilaç kullanıyoduk sonrasında işler değişti şimdi 8 aylık ve 4 ilaç kullanıyoruz sürekli ilaç deniyoruz kesemedik atakları tabi gelişim geriliğimiz oluştu fizik tedavi alıyoruz algımız tamamen kapalı bu konuda uzman oldum artık ne sormak isterseniz yardımcı olurum
Merhaba kızınızın durumu nasıl acaba?çok geçmiş olsun.

Hipotonisi vardı çok gevşek bi bebekti.göz göze gelmiyoduk çok fazla.3 aylıkken 40 günlük gibiydi hareketler.bide ama hocamız biraz gecikicek yoğun bakım sürecinden dolayı demişti
Zeynep hanım bebeğim 2,5 aylık sıçramalar başladı eeg çekildi ultrason bakıldı temiz çıktı ama içim rahat etmedi 3 ay 1 haftalık olduk yarın 2. Eeg çektireceğiz tek sorunu yüzüstüyken kendini kaldıramıyor onun dışında göz takibi baş tutma gülücükler var çok korkuyorum geç kalınırsa bu hastalıksa tüm bunları kaybederse diye ne olur dönüş yapın bana🥺

Zeynep hanım bebeğim 2,5 aylık sıçramalar başladı eeg çekildi ultrason bakıldı temiz çıktı ama içim rahat etmedi 3 ay 1 haftalık olduk yarın 2. Eeg çektireceğiz tek sorunu yüzüstüyken kendini kaldıramıyor onun dışında göz takibi baş tutma gülücükler var çok korkuyorum geç kalınırsa bu hastalıksa tüm bunları kaybederse diye ne olur dönüş yapın bana🥺
Merhaba lütfen stres yapmayın eeg de cikmadiysa benim kızımda o şekilde çok sicrardi mora refleksini araştırın şuan üç yaşında şükür bir sıkıntısı yok
Siz yüz üstü tutunca kucağınıza güvende sıçrama yoksa dert etmeyin

Merhaba lütfen stres yapmayın eeg de cikmadiysa benim kızımda o şekilde çok sicrardi mora refleksini araştırın şuan üç yaşında şükür bir sıkıntısı yok
Siz yüz üstü tutunca kucağınıza güvende sıçrama yoksa dert etmeyin
Evet moro biliyorum bu 2. Çocugum ama bana moro gibi gelmiyor yani üstüste yapıyor kucağımdaayken yapmıyor sırtüstü yatarken sohbet eddrken gülücükler saçan bebek birden peşpeşe kasılıyor🥺 ilk eegler temiz çıkabiliyormuş 3 hafta geçti ancak bukadar bekleyebildim yarın 2. Eeg çekilecek midemin ağrısından öleceğim artık

Evet moro biliyorum bu 2. Çocugum ama bana moro gibi gelmiyor yani üstüste yapıyor kucağımdaayken yapmıyor sırtüstü yatarken sohbet eddrken gülücükler saçan bebek birden peşpeşe kasılıyor🥺 ilk eegler temiz çıkabiliyormuş 3 hafta geçti ancak bukadar bekleyebildim yarın 2. Eeg çekilecek midemin ağrısından öleceğim artık
Uyanıkken mi oluyor kasılma irkilme
Benimde ikinci kızım da hiç olmadı her çocuk başka oluyor

Bizde devlette ozel de ayrı ayrı baktirdik bebklikte bazı çocuklarda oluyormuş bu arada ırsi bir durummus doktordan dinledim ismini unuttum esinizde ya da sizde zor hatırlanır ama olmuş müdür acaba hatta doktor zor hatırlıyorlar hocaya okuturlarmis falan diyordu bebeklik de olup geçiyormuş eeg için gittiğimiz boludaki meşhur doktor ben otuz senedir eeg de cikmayan görmedim dedi kandaki eksik değerlerden kaynakli da olabiliyor ona da baktirmistim ben detaylı kan tahlili ama zaman hecti aradan unuttum hangi değerler olduğunu

Ben bildiğiniz artık yabancı Yerli konuyla ilgili ne makale varsa taradım evi herşeyi bırakıp psikolojim altustu olmuştu eeg de cikmayan vakaları da okudum tabiki ama her çocuk çok farklı mesela kızım hala ürkektir apartman seslerinde bile korkar tedirgin olur hassas bir çocuk

Bizde devlette ozel de ayrı ayrı baktirdik bebklikte bazı çocuklarda oluyormuş bu arada ırsi bir durummus doktordan dinledim ismini unuttum esinizde ya da sizde zor hatırlanır ama olmuş müdür acaba hatta doktor zor hatırlıyorlar hocaya okuturlarmis falan diyordu bebeklik de olup geçiyormuş eeg için gittiğimiz boludaki meşhur doktor ben otuz senedir eeg de cikmayan görmedim dedi kandaki eksik değerlerden kaynakli da olabiliyor ona da baktirmistim ben detaylı kan tahlili ama zaman hecti aradan unuttum hangi değerler olduğunu
Herseye bakıldı 9 tüp kan aldılar kuzumdan b12 d vit laktat piruvat amonyak neler neler baktı nçrolog idrar kültürüde temiz ultrasonda temiz forumlarda okuyorum ama 4 aydan sonra daha belirgin oluyormş öncesnde temiz çıkan varmış yarınki eeg bakalım ne gösterecek şuan 3 ay 1 haftalık ama yüzüstü sıfır hiç kalkamıyor

Herseye bakıldı 9 tüp kan aldılar kuzumdan b12 d vit laktat piruvat amonyak neler neler baktı nçrolog idrar kültürüde temiz ultrasonda temiz forumlarda okuyorum ama 4 aydan sonra daha belirgin oluyormş öncesnde temiz çıkan varmış yarınki eeg bakalım ne gösterecek şuan 3 ay 1 haftalık ama yüzüstü sıfır hiç kalkamıyor
Rabbim yüreğinize ferahlık versin hayırlı haberlerimiz olsun inşallah dua edeceğim

Ben bildiğiniz artık yabancı Yerli konuyla ilgili ne makale varsa taradım evi herşeyi bırakıp psikolojim altustu olmuştu eeg de cikmayan vakaları da okudum tabiki ama her çocuk çok farklı mesela kızım hala ürkektir apartman seslerinde bile korkar tedirgin olur hassas bir çocuk
40 günlükken abiden rsv virüsü aldı 6 gün yoğun bakımda kaldı eve geçtik 3 hafta sonra bunlar başladı bazen olacağın önüne geçemiyorsun kendimi telkin etmeye çalışıyorum ama başaramıyorum galiba

Merhaba dört sene olmuş yazali ama ben yinede yazmak istedim bebeğiniz nasıl benim kızımda şu an 10 aylık üç ay once kasılma nöbetleri başladı şuan norojik olarakta geri oturamiyor bile giz temasi yok sizde durum nasıl bir anne olarak çok tedirginim
Merhaba bizim bebeğimiz gününde doğmasına rağmen 2,5 ay Entübe kaldı 25 Temmuz'da doğmuştur şu an 8 aylık ancak 3 haftadır yine yoğun bakımdayız şu an çok fazla kasılıyor Katılıyor ağlamaya başlıyor ve nefesini çevirmiyor Entübe durumdaydı şimdi yine cihaza bağlı ve trakeostomi açıldı şimdi yine nefesini tutuyor Katılıyor ve ambu yapmazsak nefesini çeviremiyor Siz bu süreci nasıl geçirdiniz son durumunuz nedir EEG ve beyin mr'ları temiz çıkmasına rağmen doktor epilepsi nöbetinden şüpheleniyor ve epixx diye bir ilaç başladı ancak 2 haftadır kullanılmasına rağmen etkisini hala göstermedi bebeğimiz Hala yoğun bakımda ağlamaya başlayınca Katılıyor ve o an müdahale etmesek hayatını kaybedecek duruma geliyor

X