Çocuk Hastalıkları Bebeği epilepsi olan anneler

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Meraba nasil iletişime geçebilirim 5 aylik bebegim 2. Nöbetini geçirdi bütün tahliller eeg temiz cikti yarin ilaca baslanacak benimle aynı şeyleri yaşayan birileriyle konuşmaya ihtiyacım var
Merhaba sureciniz ne durumda acaba çok çok geçmiş olsun biz de eeg cektirecegiz uyurken çok sık irkilme sıçrama yaşıyor ilaca başlandi mi sizde acaba

Merhaba konu eski ama cevaplayacak birisi var mıdır acaba sorularımı çok endişeliyim 50 günlük kızımda irkilme uykuda sıçrama eeg cekilecek yazısacagim birileri var mı Konu hakkinda
Gunaydin korkma desem elinde degil annelik tabi sicrama illa epilepsi diye direk bakma sakin ol eeg sonucuna gore bakilir dr yardimci olur zaten ve insallah temiz cikar sonuclar ustelik bebegin kucuk o yuzden daha cabuk atlatir cok gecmis olsun iyi haberlerini bekliyorum😊

Merhaba eeg sonucuna gore degerlendiricektir dr korkmayın
Merhaba egg cekildı sorun gözükmüyor dendi 2 kez çekildi bayram sornasi tekrar bakılacak çok erken doye çıkmama durumuna karşı
Yine devam ediyor irkilmeler bu sekilde sorunsuz atlatan var mıdır açaba yoğun irkilmeleri klinik muayenesi de normal dendi

Merhaba egg cekildı sorun gözükmüyor dendi 2 kez çekildi bayram sornasi tekrar bakılacak çok erken doye çıkmama durumuna karşı
Yine devam ediyor irkilmeler bu sekilde sorunsuz atlatan var mıdır açaba yoğun irkilmeleri klinik muayenesi de normal dendi
Gecmis olsun icinizi ferah tutun belki hicbi sorun cikmiycak oyle umit edin bazi epilepsiler eegde bile gozukmeyebiliyo ama bebeklik doneminde ortaya cikan epilepsilerin tedavisi daha kolay oluyo eger cikarsa tabiki inşallah bisey cikmaz umidinizi yitirmeyin

Merhaba kızım 19aylik bizde öyle belirti kasılma falan yok gozlerdede falan yok.gece 1aydir gece korkuyor uykusunda kalkıp yurumye çalışıyor engellersem beni ittiriyor 3.4dakikada sakinlesip yine uyuyor bu gece terorumudur siz tecrubelisiniz bu epilepsi belirtilerinde varmi

Merhaba kızımda kasılma yada kriz ani yok kızım 19aylik gece uykulari çok iyiydi korkarak uyanıyor ağlıyor yürümeye çalışıyor engellersem ittiriyor hircinca ama o esnada uykulu uykuda sonra 2.3dakika içinde sakinlesip uyuyor sizce bu gece terorumu 2yas sendromumu epilepsi belirtilerinde bu olurmu

Merhaba gecmis olsun belki sadece gece irkilerek uyaniyodur yaptiklari belki uykuda oldugu icindir korkmayin kasilma varmi gozleri acikmi oluyo uykuda yururken peki

Merhaba benim kızımında eegs 3.5 aylık olana kadar hep temiz çıktı önlem amaçlı tek bi ilaç kullanıyoduk sonrasında işler değişti şimdi 8 aylık ve 4 ilaç kullanıyoruz sürekli ilaç deniyoruz kesemedik atakları tabi gelişim geriliğimiz oluştu fizik tedavi alıyoruz algımız tamamen kapalı bu konuda uzman oldum artık ne sormak isterseniz yardımcı olurum

Merhaba benim kızımında eegs 3.5 aylık olana kadar hep temiz çıktı önlem amaçlı tek bi ilaç kullanıyoduk sonrasında işler değişti şimdi 8 aylık ve 4 ilaç kullanıyoruz sürekli ilaç deniyoruz kesemedik atakları tabi gelişim geriliğimiz oluştu fizik tedavi alıyoruz algımız tamamen kapalı bu konuda uzman oldum artık ne sormak isterseniz yardımcı olurum
Merhaba gelişimi nasildi peki 3.5 aylık olana kadar Rabbim acil şifalar versin

Hipotonisi vardı çok gevşek bi bebekti.göz göze gelmiyoduk çok fazla.3 aylıkken 40 günlük gibiydi hareketler.bide ama hocamız biraz gecikicek yoğun bakım sürecinden dolayı demişti

Merhabalar bebeginizin durumu nasıl benim kızım 21 aylık atesli havale oldu epilepsiden şüphelenildi mr ve eeg cekilecek ilaç yazıldı gelişim geriliği zaten vardı egitim alıyorduk bayılma tek bir yere bakma seklinde oldu sizde ne gibi durumlar oldu

Merhabalar bebeginizin durumu nasıl benim kızım 21 aylık atesli havale oldu epilepsiden şüphelenildi mr ve eeg cekilecek ilaç yazıldı gelişim geriliği zaten vardı egitim alıyorduk bayılma tek bir yere bakma seklinde oldu sizde ne gibi durumlar oldu
Cok gecmis olsun Rabbim sifalar versin cumlemize 🤲 konuyu okudum ben 37 yasindayim nobetlerim sabit bi yere bakma bilinc kaybi ve kasilma seklinde oluyordu bayilma yok oyle donup kaliyordum suanda nobetlerim kontrol altında sayilir eger oylwyse epilepsi eegde bazi epilepsi turleri cikmaya biliyo 😔

Cok gecmis olsun Rabbim sifalar versin cumlemize 🤲 konuyu okudum ben 37 yasindayim nobetlerim sabit bi yere bakma bilinc kaybi ve kasilma seklinde oluyordu bayilma yok oyle donup kaliyordum suanda nobetlerim kontrol altında sayilir eger oylwyse epilepsi eegde bazi epilepsi turleri cikmaya biliyo 😔
Merhaba sadece bir kere oldu 25 gün önce ve atesli havale oldu kesin epilepsi diyemeyiz sadece tedbir amaçlı kepra verildi kullanıyoruz öyle olsaydı eger nöbet sıklıgı olmazmıydı sizce

Merhaba sadece bir kere oldu 25 gün önce ve atesli havale oldu kesin epilepsi diyemeyiz sadece tedbir amaçlı kepra verildi kullanıyoruz öyle olsaydı eger nöbet sıklıgı olmazmıydı sizce
Bi defa nobet gecirmesi
Bi kere nobet gecirdi diye epilepsi oldugu anlamina gelmez ama takipte kalin eegde temiz mi cikti

Insallah yanliz bi dr yle kalmayin bazi epilepsi turleri eegdede cikmayabiliyo ama her nobet epilepsi degildir Rabbim sifalar versin

Hangi hastane hangi doktor,bir tavsiyesi olan varmı arkadaşlar,çok sıkıntıdayız.
Ben bebeğimi antalyada özgür duman cocuk nörologuna götürüyorum işinde prof diyebilirim... Bize Cok yardımcı oldu onun sayesinde bu yolda soguk kanlı ve başarılı ilerledik... ALLAH bütün bebişlere sifa versin

X