Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Bb krem???

minseo

𝑬.🌾🤍
Pro Üye
5 Mart 2013
23.372
44.427
Kızlar ben fondöten kullanmıyorum fakat BB krem almayı düşünüyorum.Deneyenler fikirlerini belirtebilir mi bir de marka olarak hangisini öneririrsiniz?

cnm cildin yağlıysa eğer garnier alma derim...Bende diadermine bb krem kullanıyorum bence çok güzel :KK66:

cnm cildin yağlıysa eğer garnier alma derim...Bende diadermine bb krem kullanıyorum bence çok güzel :KK66:

canım cildim değişik ya kimi zaman yağlı kimi zaman kuru garnier en sıvı olanıymış zaten emilimi zor diye duydum.watsona gidince dediğine bi bakıcam fiyatı ne kadar bi de hangi tonunu kullanıyosun :)

dediğine bakıcam canım hangi tonunu kullanıyosun fiyatı nasıl :)

tek tonu var canım hatırladığım kadarıyla. azalmış epey yeniden alıcam aynısından. fiyatı 20 civarıydı diye hatırlıyorum. koruma faktörü de epey yüksek, bir de yüksek korumalı pudrasını kullanıyorum üstüne, ondan da memnunum. ama kullanman şart değil tabii :KK31:

watsons'un pure beauty jasmine water (mor) isimli bb kreminin iyi olduğunu kapatıcılık özelliğinin diğer bb kremlere göre en iyi olduğunu söylemişlerdi kokusuda hafif rahatsız edici değilmiş.fiyatı da aşağı yukarı 25 tl olduğunu biliyorum bi kaç güne alıp denicem..

Şimdiye kadar o kadar çok bb krem denedim ki koleksiyon yaptım resmen. Garnier, watsons, maybelline, the balm, pure beauty(mor olanı), diadermine. Şimdi ilk önce söylemek istiyorumki Garnier'in ilk cıkardıgı bb kremi denemiştim en son çıkardığı yağlı ciltler için olanı değil. Yorumuma gelecek olursak kapatılığını beğenmiştim ben ama pudrayla sabitlemelisin yoksa yüzün vıcık vıcık oluyor. Watsons'ın bb kremi tam bir hayal kırıklığıydı zaten sürdükten 2 saat sonra arap gacılara dönüyordum kararıyordu krem anlamadım.. kalcıılığı ve kapatıcılığı hiç güzel değildi. Maybelline'in bb kremi çok tatlı hafif bir yapısı var kapatıcılık konusunda ortanın altında ama renk eşitlemede eğer cildine uygun rengi doğru seçersen mükemmel diyebilirim. Çok fazla renk seçeneği var buda bir artısı. Ayrıca ürün 30 ml az gibi gözükebilir ama 2 aydır bitiremedim.. The balm shelter kendisini taa ekimin sonunda almıştım ürün 64 ml baya bereketli ve hala aşk yaşıyoruz kıvamı çok güzel pudrayla sabitlendiğinde memnun kalacağını düşünüyorum. Pure beauty'i watsons magazasından almıstım satış elemanı beyfendi bana mor olan seriyi çok methetmişti yok cildin nefes almasını sağlıyor bilmem ne falan tek renkti birde oda baya bir açık renk. İlk hafta aşk yaşadık onunlada sürdüğümde ilk suratım bembeyaz oluyordu mumya gibi ama sonradan ciltle bütünleşme özelliği olduğundan cildin rengini alıyordu. Kapatıcılık konusunda en iyiside açık konuşmak gerekirse pure bauty idi ama karma yağlı bir cildin varsa önermem. Benim 1 hafta sonra suratım kocaman sivilcelerle doldu ve sürdüğümde yanaklarım inanılmaz kaşınıyordu. Bıraktım hala dolapta duruyor garibim. En son geçen gün hiç aklımda bb krem almak yoktu aslında ama diadermine %50 indirimdeyken onuda değerlendirmek istedim. Şayet buğday sarı alt tonlu bir cildim var ve açık rengini almama rağmen suratıma koyu geldi kendisi:)) bunun dışında sürdüğünde cildi sıkılaştırıcı etkisi var cidden hissediyorsun. cilt tonuna uyan bir pudrayla üstünden geçersen sorun olmaz diye düşünüyorum herhangi bir sivilcede yapmadı.
Biraz uzun yazdım ama inşallah yararlı olabilmişimdir:))

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben türkiyeye gelmeden daha öncesinden biliyorum bb kremini :) Türkiyede ki bb kremlerinini hepsi hikaye ben koreden getirtiyorum BB kremlerimi zaten en yaygın kullanan ve üretimi en doğru şekilde yapılan yer bence kore. Ben faydasını görüyorum açıkçası hem tene beyazlık veriyor hem cidden besliyor yüzümde ufak sivilce kızarıklıkları vardı açıkaçası yolduğum içinde biraz zor iyileşiyor :) onları bile sildi süpürdü renk tonu ile ilgili çok birşey diyemeyeceğim ama genel itibari ile ciddi anlamda bakım yapıyor ve fondöten gibi karartmıyor yüzü. Türkiyedekilere göre birazcık pahalı ama şahsen alıp hiçbir fayda göröeceyksem 15-20tl vermeminanlamı yok 50 veririm düzgün işe yarar dedim ve öyle kullanıyorum. :)

Arkadaşlar ben türkiyeye gelmeden daha öncesinden biliyorum bb kremini :) Türkiyede ki bb kremlerinini hepsi hikaye ben koreden getirtiyorum BB kremlerimi zaten en yaygın kullanan ve üretimi en doğru şekilde yapılan yer bence kore. Ben faydasını görüyorum açıkçası hem tene beyazlık veriyor hem cidden besliyor yüzümde ufak sivilce kızarıklıkları vardı açıkaçası yolduğum içinde biraz zor iyileşiyor :) onları bile sildi süpürdü renk tonu ile ilgili çok birşey diyemeyeceğim ama genel itibari ile ciddi anlamda bakım yapıyor ve fondöten gibi karartmıyor yüzü. Türkiyedekilere göre birazcık pahalı ama şahsen alıp hiçbir fayda göröeceyksem 15-20tl vermeminanlamı yok 50 veririm düzgün işe yarar dedim ve öyle kullanıyorum. :)

Hangi siteden sipariş ediyorsun linkini yazmanda bi sakınca varmı? Hangi marka olduğunuda yazsan süper olur :)

bu arada pure beauty de kore markası kızlar :KK31:

pure beauty korede çok tutulan bi marka değil hanskin missha skin79 caolion var missha kullandım caolionda çok başarılı ancak biraz pahalı 47$ burdan yazabiliyor isem site adresini verebilirim

bu arada pure beauty de kore markası kızlar :KK31:

pure beauty bb krem nerde satılıyor yaaa...ben diadermine bb krem aldım orta koyu ton diye...çok koyu çıktı yaaa rengi ışık altında daha açık renk görünüyodu...yanıldım...

watsons'larda satılıyor canım :KK34:

sağol yaa...sen kullandınmı nasıl iyi gelirmi kırmızılıklara....bende var kremlwer işe yaramadı...bb krem deniyim dedim çok koyu almışım rengini sürünce kara kız oldum yaaa...ürün elimde kalacak tühhh...

$001-superdrug-bb-cream_thumb[2].jpg

Arkadaşlar şu resimdekini sakın almayın da başka ne alırsanız alın onu bilemem.Kesinlikle işe yaramıyor.BB krem denilen şeyin yanından geçmiyor,insanlarla dalga mı geçiyorlar anlamadım,bu kadar dandik bişey olamaz.

Eki Görüntüle 656581

Arkadaşlar şu resimdekini sakın almayın da başka ne alırsanız alın onu bilemem.Kesinlikle işe yaramıyor.BB krem denilen şeyin yanından geçmiyor,insanlarla dalga mı geçiyorlar anlamadım,bu kadar dandik bişey olamaz.

sağol canım uyardın bizi....demekki bilindik güvenilir markaların dışına çıkmamak lazım....:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

ben de missha' nın perfect cover bb kremini aldım karma ciltli olduğumdan. dün elime geçti denedim oldukça doğal duruyor sanki yüzümde hiçbir şey yokmuş gibi. nemlendirmesi ve güneş koruması için aldım daha çok nemlendirme için bişey diyemeyeceğim henüz ilk defa kullandığımdan güneş korumasını da yazık göreceğiz

sağol yaa...sen kullandınmı nasıl iyi gelirmi kırmızılıklara....bende var kremlwer işe yaramadı...bb krem deniyim dedim çok koyu almışım rengini sürünce kara kız oldum yaaa...ürün elimde kalacak tühhh...

evet canım kullanıyorum ben memnunum, kırmızılıkları da kapatır. üstelik de koruma faktörü epey yüksek , rengi de açık :KK34:

X