Anket Başkalarının Anlattıklarından Dolayı, Birine Karşı Düşünceniz Değişir mi?

Başkalarının Anlattıklarından Dolayı, Birine Karşı Düşünceniz Değişir mi?

• Ankete Katılan
    133

BenOzgurce

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2007
2.870
11
50
Diyelim ki sevdiğiniz bir arkadaşınız var kk da , yine sevdiğiniz başka bir arkadaşınız birşeyler anlattı o kişi hakkında, ondan soğumanıza neden olur mu. Uzaklaşır mısınız?

Ya da sevmediğiniz uzak olduğunuz biri var , sevdiğiniz arkadaşınız onun hakkında güzel şeyler söylüyor, etkilenir ve yakınlık duyar mısınız?

Ya da birine karşı nötrsünüz, dışardan gelen yorumlara göre uzaklaşıp, yakınlaşırmısınız?

Düşünmeden ezbere cevap vermek yok ama, söz mü?

Kötü söz söylense asla değişmez ona eminim...
Ben seviyorsam o kişiyi bitmiştir... Kim ne anlatırsa anlatsın soğumam...
Bende onun sevdiği bir üyeden hoşlanmayabilirim...
Bu onunla olan paylaşımımı etkilememeli..
Kimse kimseyi aynı gözle görmek zorunda değil...
Benim hoşlanmadığım biri hakkında iyi şey söyleniyorsa da değişmez sanıyorum...
Hoşlanmıyorsam hoşlanmıyorumdur...
İki kişiyi ilgilendien olaylara bir diğeri dahil olmamalı...
Ama diyelim ben biriyle çok da hoşa gitmeyen bir şeyler yaşamışımdır arkadaşım bana demiştir haksızsın sen aslında bir de şuradan bak diye o zaman düşünürüm...
Etkilenme bu şekilde olur...
Ama siyahlar ve beyazlar bana aittir...

ankette bazen isaretledim....
ben öyle bir insanimki kim ne söylerse inanir kanarim,
yani bana cok sevdigim bir arkadasim hakkinda birseyler anlatilirsa düsünürüm ama ona söyleyemem....
bence bendeki susukunluk hep yanildigimdan olsa gerek...benim isyerinde cok iyi bir arkadasim vardi öyle zannediyordum.. ama distan gelen laflara kafa yormadim , dinlemedim onun yolunda gitmeye calistim ona ayak uydurmaya calistim , cogu kisi bana onun hakkinda kötü seyler söylediler ben dinlememistim...ama bundan bir kac ay önce hersey ortaya cikti kendisinin nasil bir insan oldugu, insanlari nasil gördügü...vs..artik görüsmüyoruz....
bundan ve daha önce yasadiklarimdan dolayi güvenim kaldimadi hic kimseye karsi ve disardan gelen söylentilere cok kafa takiyorum................
kusura bakmayin kizlar biraz uzun oldu.....

başkasından duyduğum sözler tabiyki etkiler ama kendi sezgilerim düşüncelerim çok daha önemli böyle hareket ederim..

önceden tanımadıklarım hakkında söylenenlerden etkilenirdim ve bi önyargı oluşurdu bende.ama artık asla.başıma gelen bikaç olaydan sonra,iki tarafı dinlemedikten sonra birilerinin anlattıkları ile kimseyi yargılamam.hele tanımıyosam

ben bir insanı seveceksem yada mesafelı olacaksam buna kendım karar vermek ısterım..soylenenler bır kulagımdan gırıp dıgerınden cıkmaz aklımın bır kosesınde durur ama yıne de o ınsanı kendım tanımak ısterım..

başkalarının söylediği beni etkilemez.herkesin anlaşacağı kişiler farklıdır bence.. kimse kimse hakkında tanımadan karar veremez ..şahsen ben uzaklaşmam nitekimde öyle oldu...

nötr olduğum veya tanımadığım kişiden olumlu bahsediliyorsa; ben de aynı düşünecek miyim diye biraz kurcalarım.bu şekilde keşfettiğim,şu an çok sevdiğim arkadaşım var.Şeniz

genel olarak; kendi kararımı vermem lazım. sadece başkasından etkilenmem. başkasının sözü ile o üye dikkatimi çeker, mesajlarını takip edince az çok tanınabilir insan. ona göre fikrim değişebilir -okuduğum yorumlarına göre karar veririm-.

sevdiğim arkadaşlarımın, hoşlanmadığım arkadaşları da var.hoşlanmamam için yeterli sebebim varsa,düşüncem değişmez. beni etkilemiyor.

uzaklaşma konusunda başkası beni ekilemez. kendim karar veririm.

Ben çok sevdiğim biri çok tanımadığım biri hakkında olumlu ya da olumsuz yorum yaparsa etkilenirim itiraf edeyim =) Ama sevdiğim ve sevmediğim insanlar hakkındaki fikrim, o fikrimi değiştirecek bir olay olmadığı sürece değişmez.

insanlara karşı önyargılı olmamaya özen gösteririm...kim ne derse desin benim için değişmez...eğer ben o kişiyi önemsiyorsam,bu bana yeter...başkalarının onun hakkında söyledikleri beni bağlamaz...kendi düşüncelerim önceliklidir...
sevmediğim biriyse bile yine düşüncelerim değişmez...
reel hayatı baz alarak düşüncelerimi yazdım...
sanal ortam da her şey sanal olduğu için bağlayıcı özelliği yok diye düşünüyorum...sonuçta yazarak konuştuğumuz için bazen kendimizi tam ifade edemeyeceğimizi düşünüyorum.bu yüzden kesin bir karar vermek yanıltıcı olur diyorum...

söz...
hiç bi zaman hiç bi koşulda etki altında kalmam
insanlara dair hislerim üst düzeydedir
yüzünü bile görmeden, sanal bile olsa sezgilerimin beni yanıltmayacağını bilirim
tanıdıkça diye bişey yoktur benim için
ilk andaki fikirlerim son ana kadar çok az değişiklik gösterir
dolayısıyla biri biri için ne derse desin
ben ,bendeki algısına itibar ederim

Bana arkadaşım hakkında ne söylenirse söylensin etkilenmem. Kendim iyi veya kötü bir şey görmüşsem etkilenirim. Bu konuyu hiç düşünmemiştim. Sağol ya ilişkilerimi sorgulamamı sağladın. Sonuç olarak şunda karar kıldım. Ben asla başkalarının sözüyle arkadaşımdan ayrılmam veya tersi.

Başka arkadaşların söyledikleri beni etkilemez...

Sonuçta herkes herkesle anlaşmak zorunda diildir.

Birinle çok iyi anlaşırsın diğerinle o iletişimi kuramazsın.

Sevdiğim biriyse ve başka bi arkadaşım bana onunla alakalı bişi dediyse bu beni bağlamaz,kendi sorunu der geçerim.

Sevmediğim,olumlu bi gözle bakmadığım bi arkadaş hakkında kötü bişi söyleniyosa da etkilenmem...Daha fazla sevmemezlik etmem yane...

Hiç tanımadığım bi kişi hakkında ters bişiler işitirsem de bu bende kalır.Sallamamazlık etmem ama etkilenmem de...Kendim tanımaya çalışır sonra iyi mi kötü mü karar veririm...
O anlaşamadı ama belki ben iyi anlaşıcam.Tanımadan anlaşılmaz ki zaten bu gibi durumlar...

ben kimi nasıl tanıdıysam o şekilde devam eder
başkasının iyi veya kötü demesi beni ilgilendirmez
benim anlaştığım kişiyi herkes sevecek anlaşacak diye bişey yok
bu nedenledir ki etki altında kalmam :1rolleyes:

öyle insanlar tanıdım ki sırf başkalarıyla kötü olmam için o insan hakkında saçma sapan şeyler atıp tuturlar o yüzden artık inanmıyorum kimseye sadece biraz daha dikkatli olur hareketleri daha dikkatli izlerim.

ilk anda hissim neyse odur...
iyi hissettiklerim iyi oldu kötü hissettiklerim kötü...
nötrler de eşit paylaşıldı sayılır...
bu sitede de değişmedi bu...
birilerinin o kötü demesiyle de iyi demesiyle de değişmez...
canlarıma negatif bişey hissetmişsem biriyle ilgili söylerim o ayrı...onlar da bana söyler...
ama fikir herkesin kendinindir...
bir tek kişinin sözünden etkilenirim normal hayatımda...annemin...
o ne derse haklı çıktı çünkü...
ben yanıldım o yanılmadı...
bunun dışında insanlar hakkında kendi fikrime sahip olabilecek kadar
varım ben...

ne olumlu ne olumsuz hiç birinden etkilenmem
birini sevmedimse sevmem bi başka biri o şahıs için ne kadar pozitif yorum yaparsa yapsın etkilemez
sevdiğim bi insan içinde ne kadar negatif yorum yapılırsa yapılsın oda etkilemez
ben seversem severim
ben uyuz olursam olurum
çok sabit fikirli bi insanımdır
kolay kolay etkilenmem:nazar:

ne kimsenin sözüyle birine karşı iyi şeyler düşünürüm,ne de kötü..
yanlış da benimdir..doğru da..kaydirigubbakcemile
özel alanımda bana aittir..eşime bile müsade etmezken bu alanda olmasını bir arkadaşıma asla etmem..:nazar:
zaten çevremdekilerin de böyle bir talebi yok..hihoyyyt
benim aram açık böcük sen de aç aranı gibi bir mantaliteye sahip birileriyle değilim..:ecrin_bebek:

X