Bana kilo aldıran şey söyleyın

Hangi besinlerle alınıyor bilmiyorum ancak kilo almaya başlarken çok katı beslenmemeye dikkat edin bu seferde kabızlıktan sıkıntı yaşarsınız.

yogun karbonhıdratlı gıdalar tükettikten sonra uyursanız rahat kilo alırsınız.

Merhaba kızlar. 32 yasındayım son 2 yıldır şekerle dıyetle ugrasoyorum bu surede ıstemsız zayıfladım nasıl kılo alabılıjm
Bende çok zayıftım. En güzel kilo aldıran şey bebe bisküvisi ve süt.yok ekmek ye poğaça ye diyenler yiyebilse zaten kilo alır, kilo alamayanların en büyük sıkıntısı yiyememek iştah yok yani. Ben sabahları 1 dilimden fazla ekmek gitemezdim. İyi bilirim 🤦🏻‍♀️

Bende çok zayıftım. En güzel kilo aldıran şey bebe bisküvisi ve süt.yok ekmek ye poğaça ye diyenler yiyebilse zaten kilo alır, kilo alamayanların en büyük sıkıntısı yiyememek iştah yok yani. Ben sabahları 1 dilimden fazla ekmek gitemezdim. İyi bilirim 🤦🏻‍♀️
Canım şekerım var tatlı seyler yıyemıyorım

Tip 1 diabet siniz sanırım vücutta insülin azlığı veya hiç olmaması halini yaşıyorsunuz bu zayıf olmanuza sebep. Dışardan insülin almaya başladıysanız kilo alırsınız. Sakın kilo almak için hekiminizin önerdiği beslenme şeklinden şaşmayın
. Diabet kontrol altında tutulmazsa göz, böbrek kalp gibi organlara hasar veren bir dolaşım bozukluğudur. Eğer kontrol altında tutulursa en uzun yaşayan hasta grubudur. Dikkatli beslenin lütfen

Tip 1 diabet siniz sanırım vücutta insülin azlığı veya hiç olmaması halini yaşıyorsunuz bu zayıf olmanuza sebep. Dışardan insülin almaya başladıysanız kilo alırsınız. Sakın kilo almak için hekiminizin önerdiği beslenme şeklinden şaşmayın
. Diabet kontrol altında tutulmazsa göz, böbrek kalp gibi organlara hasar veren bir dolaşım bozukluğudur. Eğer kontrol altında tutulursa en uzun yaşayan hasta grubudur. Dikkatli beslenin lütfen
Yorum yaptığınız için çok teşekkür ederim. 33 yasındayım 4 yıldır şekerım bu şekılde düzensiz. Ve Doğum yaptıktan sonra da şekerım daha da arttı kilo kaybı yaşıyorum. Yemek yemek de istemıyorum iştahsızlıkda var. Karbonhidrat çok fazla tüketmemeye çalısıyorum. Şuan Tip 1 mi Tip 2 mi bende bilmiyorum. Tatlı yiyince gözlerde kızarma kanlanma olusuyor. Açlığa tahammul edemıyorum dayanamıuorum. Hayattan bıkmıs durumdayım korkuyorum tekrar gıdıp tahlıl bermeye ne olacak bılmıyorum boyle ..

Yorum yaptığınız için çok teşekkür ederim. 33 yasındayım 4 yıldır şekerım bu şekılde düzensiz. Ve Doğum yaptıktan sonra da şekerım daha da arttı kilo kaybı yaşıyorum. Yemek yemek de istemıyorum iştahsızlıkda var. Karbonhidrat çok fazla tüketmemeye çalısıyorum. Şuan Tip 1 mi Tip 2 mi bende bilmiyorum. Tatlı yiyince gözlerde kızarma kanlanma olusuyor. Açlığa tahammul edemıyorum dayanamıuorum. Hayattan bıkmıs durumdayım korkuyorum tekrar gıdıp tahlıl bermeye ne olacak bılmıyorum boyle ..
Yaşadığınız yerde endokrin bölümü olan hastane varsa o bölüme gidin yoksa dahiliye bölümüne gidebilirsiniz. İhmal etmeyin ne olur 2-3 tüp kan alacakşar hem hormonlarınıza tiroid ve insülin gibi hem de 3 aylık şeker ortalamınıza bakacaklar(HgbA1C). Geceden 12 saatlik bir açlıkla sabah su bile içmeden gidin. Hekim gerek görürse bir şeker yüklemesi yapıp insülin cevaplı test te yapabilir. Diabethalk arasında şeker hastalığı çok çeşitlidir. Otoimnün olabileceği gibi çevresel, kalıtımsal bir çok etkene bağlıdır. Stres de başta gelir bu etkenler içerisinde. Şikayetleriniz biter, gelmiş geçmiş olur inşallah

Öncelikle şeker gibi bir rahatsızlığınız olduğu için doktor önerilerini dinleyin.
Uzun yıllar önce ani kilo verdim stresten. Sonrasında da alamadım. Yemek yemek midemi bulandırıyordu. Gittiğim diyetisyenlerden bazıları dalga bile geçti kan değerlerin gayet iyi kilo da eksik kalsın vs ama sorun yaşıyordum anlamadılar.
Sonrasında bütüncül tıp bu kadar bilinmezken akapunktur yapan bir doktor kan şekeri dengesizliği olduğunu söyledi. Şekersiz bir diyete başladım. Sabah tarçın, gün içinde bol protein, kalsiyum yağlı kuruyemişler ile... Meyve olarak ise sadece ekşi elmaya izin vermişti. Sonrasında kilo almaya başladım ancak asıl kilo alma noktam pandemide stressizce eşimle hamurişi yapıp yemekten oldu :) sonra hamile kaldım. Hamileliğim ve sonrası zordu. Yine çok ciddi kilo verdim. Başlangıç noktasındayım. Artık şuna karar verdim bağışıklık güçlendirir kendimle barışmak. Kilo ayrıntı kalsın :)
Hangi doktor

Kilo vermek gibi, kilo almak da doktor kontrolünde olmalı. Tabi onun haricinde herkes yazmış :))
Şerker, unlu mamüller vesaire sizi tombiş yapabilir canım.

Spor yaparak evet yanlış duymadın Spor yaparsanız eğer hem daha çok gıda ihtiyacınız olur hem de sağlıklı nasıl beslenilir hangi besin ne işe yarar mikro ve makro hesabı yaparak diyet listenizi oluşturabilirsiniz.

Merhaba kızlar. 32 yasındayım son 2 yıldır şekerle dıyetle ugrasoyorum bu surede ıstemsız zayıfladım nasıl kılo alabılıjm
Sanem merhaba. Kilo alman için en sağlıklı yöntem yiyeceğin protein kaynaklarına ek olarak glisemik indeksi düşük olan tahılları suda haşlayarak yemen. Mesela kara mercimek veya bulgur veya basmati pirinci. Yemek piştikten sonra üzerine 3 4 çay kaşığı zeytinyağı ekle. Kilo alman durduğu zaman porsiyonlarını büyüt. Biraz da egzersiz yaparsan çok sağlıklı kilo alırsın. Şekerden uzak dur :)

X