Bana kilo aldıran şey söyleyın

Sanem0907

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2017
1.549
729
33
Merhaba kızlar. 32 yasındayım son 2 yıldır şekerle dıyetle ugrasoyorum bu surede ıstemsız zayıfladım nasıl kılo alabılıjm

Salata ve sebze yemeklerini her gün ya da arka arkaya akşamları yemeyi bırakın.

Onun yerine hamburger, pizza, patates kızartması, sandviç. Üstüne tatlı yediniz mi haftada 3 4 gün düzenli kalorili şeyler yerseniz kilo alırsınız. Kilo alamadığını söyleyen çoğu kişi kalorili şey yemiyor, tatlı yemiyor aslında epey az yiyor sonra neden alamıyorum diyor.

Akşam 9 da tatlı yanına çekirdek çıtlayın sabaha +500 kesin. Çikolata yiyin her akşam

on yıl önce 40 kg bir kadındım, her yıl 1 kg almayı başararak şimdi 50 kg gördüm. düzenli olarak aksatmadan her akşam yatmadan önce kalorisi yüksek bir çikolata yedim. Ben buna bağladım kilo alabilmemi daha doğrusu. Belki sizde de işe yarar.

Bu bünyeyle mi hormonla mi alakalı bilmiyorum ama bende senin gibi yemeye hamur işlerine çok düşkünüm 7 yıldır aynı kiloda takılı kaldım yatana kadar tıka basa yesem de bir kilo bile alamadım 😔

Bu bünyeyle mi hormonla mi alakalı bilmiyorum ama bende senin gibi yemeye hamur işlerine çok düşkünüm 7 yıldır aynı kiloda takılı kaldım yatana kadar tıka basa yesem de bir kilo bile alamadım 😔
ahh be hayallerimin insanısınız benim yerime de allah ne verdiyse yermisiniz bir gün.
ben mutfağın kapısından geçerken 3 kilo aliyorum da

Şekeri bırakmışsın şimdi herşeyi şekerli ye alırsın kilo rahat ol

Öncelikle şeker gibi bir rahatsızlığınız olduğu için doktor önerilerini dinleyin.
Uzun yıllar önce ani kilo verdim stresten. Sonrasında da alamadım. Yemek yemek midemi bulandırıyordu. Gittiğim diyetisyenlerden bazıları dalga bile geçti kan değerlerin gayet iyi kilo da eksik kalsın vs ama sorun yaşıyordum anlamadılar.
Sonrasında bütüncül tıp bu kadar bilinmezken akapunktur yapan bir doktor kan şekeri dengesizliği olduğunu söyledi. Şekersiz bir diyete başladım. Sabah tarçın, gün içinde bol protein, kalsiyum yağlı kuruyemişler ile... Meyve olarak ise sadece ekşi elmaya izin vermişti. Sonrasında kilo almaya başladım ancak asıl kilo alma noktam pandemide stressizce eşimle hamurişi yapıp yemekten oldu :) sonra hamile kaldım. Hamileliğim ve sonrası zordu. Yine çok ciddi kilo verdim. Başlangıç noktasındayım. Artık şuna karar verdim bağışıklık güçlendirir kendimle barışmak. Kilo ayrıntı kalsın :)

X