Balgam söktürücü, ciğer temizleyici bilgisi olanlar ?

Kızlar hamileyim balgam bulantılarımı arttırıyor mahvetti beni boğazımda yapışkan bişey var yutamıyorm çıkarmak için öksürüyorm midem kalkıyo ilaç kullanamam birde :KK43:

Kızlar selamlar. Ağır bir grip atlattım daha yeni toparlanıyorum. Fakat sigara da kullandığım için ciğerlerim çok dolu. Balgam atmaya çalışıyorum, sökemiyorum. Bana öyle birşey önerin ki iyice balgam atıp ciğerlerimi temizlensin, sigarayı da bırakıcam Allah izin verirse, tertemiz olmak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum kızlar çok dua ederim size, şimdiden Allah razı olsun.

Canım ben akıntı kokusu için araştırma yaparken denk geldiğim bi çay tarifini ramazan başladığından beri her akşam 2 bardak içiyorum, hem koku düzenlediğini hemde acayıp balgam attığımı, ciğerimi temizlediğini farkettim ama sigarayı bırakamıyorum:KK14: inşallah bırakabilirim :dua:

1çaydanlık üstüne 2 kabuk tarçın 5-6 tane karanfil at kaynat, kaynayınca kapat bekle yarım saat. Rengi koyulaşıyor,özü çıkıyor. Tadının yoğunluğuna bakarak az daha su ekleyip tekrar kaynatıp iç. İçine sadece bal koy tatlandırmak için, sakın şeker kullanma, hattâ onuda çok az koy. 3gün su ile çoğaltıp ve inceltip içebilirsin. Tadi ağır olursa dilini kavlar malum karanfil var. Kendine göre ayarla. Korkmazsan azcıkta zencefil at çok daha faydasını görürsün ama ben 1kez denedim,zencefil yemedi :oops: üstelik oruç tutuyosan susuzlukta alıyo, ben hala yapıyorum ve şiddetle tavsiye ederim:KK15:

Baldırgan togumu. Türkcedede ayni ism olmalı :confused: Çok çok etkili bazen tek seferde bile baya hafifletiyor oksürmeyi . Balgam sökücüdür

Canım benim denediğim ve 3 günde sonuç aldığım bir şeyi önericem sana mutlaka dene. bir kaç soğanı katı meyve sıkacağın varsa onda sık ya da ince rendeden geçir ve tülbentle suyunu çıkar sonra soğan suyu ile aynı miktarda balı karıştır ve hergün bi çorba kaşığı iç.ben balgamdan yutkunamıyordum ama şimdi tamamen geçti.bu senin öksürüğünü artıracak ama öksürük hem balgamını atmaya hem de ciğerletini temizlemeye yardımcı olacak

Tere tuket bol bol ve ılık suya limon sık iç bire bir doktor ibrahim saracoglunun akciger temizleme kuru bende sigara iciyordum biraktim bronsitim vardi yazik dedim ne yapıyorum kendime diye bir anda karar verdim ve biraktim sigarayi darisi diger icenlere insallah

Doğal hatmi çiçeği kullanmanı öneririm canım. ama piyasada bulduklarımız hep yabani türler olduğu için pek etkili olmuyor. sana bi site öneriyim ben araştırdım onlar %100 doğal organik bitkiler toplayıp paketliyorlar. Adaçayımı ıhlamurumu ordan alıyorum ben hep.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siyah turp bal. Netten bakarsanız ahmet maranki anlatıyo nasıl yapıldığını. Mucizevi bi balgam sökücü yok edici. Tecrübeyle sabit. Hem ne demişler siyah turp yemesen de bahçesinden geç.
aynen bana da cok faydası oldu. kesinlikle tavsiye ederim

Doğal hatmi çiçeği kullanmanı öneririm canım. ama piyasada bulduklarımız hep yabani türler olduğu için pek etkili olmuyor. sana bi site öneriyim ben araştırdım onlar %100 doğal organik bitkiler toplayıp paketliyorlar. Adaçayımı ıhlamurumu ordan alıyorum ben hep.
Bana da aldığınız yeri özelden bildirirseniz çok mutlu olurum :))

Siyah turp ve bal deneyeceğim, geçmeyen balgam ve öksürük sebebiyle kriz geldiğinde kendimi öbür dünyaya yakın hissediyorum.

Başlığa bak ya. Organik yaşam diye giriyoruz. Hangi başlıkla karşılaşıyoruz. Tüm o organikleirn organikliği gitti bir anda gözümde.:KK11:

tere balgam söktürür biraz acı ama limon sıkıp yiyebilirsin

Önerilerden ben de pay çıkardım kendime

Kısa sürede olsa sigarayla bir geçmişim var
Derin nefes alırken gelen öksürüklerden anladım kendime ne yapıyor olduğumu
Canım ciğerlerimi rahat ettirmek istiyorum artık :KK49:

Kızlar selamlar. Ağır bir grip atlattım daha yeni toparlanıyorum. Fakat sigara da kullandığım için ciğerlerim çok dolu. Balgam atmaya çalışıyorum, sökemiyorum. Bana öyle birşey önerin ki iyice balgam atıp ciğerlerimi temizlensin, sigarayı da bırakıcam Allah izin verirse, tertemiz olmak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum kızlar çok dua ederim size, şimdiden Allah razı olsun.
merhaba, 1 kuru soğanın yarısını alıp içini çıkarıyorsun, içine bak döküp kapalı bir kapta bekletiyorsun,2-3 saat bekletsen yeter, bal ve soğanın suyu kendini saldığında o karışımdan 1 tatlı kaşığı içiyorsun, kim yapsa memnun kaldı, ben her sene mutlaka yaparım ve memnınum. geçmiş olsun :)

aktardan hatmi çiceği ve zencefil al. bu ikisini frenc pressde karıştararak günde 3 kere tüketirsen çok kısa zamanda toparlarsın.

Balgam sökülmesi için bal ve limonu karıştırip içebilirsiniz.

1-2 tane keciboynuzunu 2- 3parceya bölüp 1.5su bardağı suda kaynatin rengi ciksin onu için rahatlarsınız.
Annemde astım var nefes alırken hirildamasi cok olur gece dolu dolu öksürür ama birşey cikaramaz bu çay onu rahatlatır. Umarim sizde rahatlarsiniz. Sigarayi birakamiyorsaniz bile azaltın nacizane tavsiyem

X