Balgam söktürücü, ciğer temizleyici bilgisi olanlar ?

Airwomen

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2015
27
15
33
Kızlar selamlar. Ağır bir grip atlattım daha yeni toparlanıyorum. Fakat sigara da kullandığım için ciğerlerim çok dolu. Balgam atmaya çalışıyorum, sökemiyorum. Bana öyle birşey önerin ki iyice balgam atıp ciğerlerimi temizlensin, sigarayı da bırakıcam Allah izin verirse, tertemiz olmak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum kızlar çok dua ederim size, şimdiden Allah razı olsun.

İçiyorum canım ama fazla atamıyorum işte, hep tıkanıyor. Allah razı olsun, sağol canım.

Sıgarayı bırak, bol su iç ve doktora git, ben evde kafama göre ilaç kullandım geçmedi tabi doktora gittim ilacı değiştirdi iki günde iyileştim:)

Doktora gittim antibiyotik ve bol su iç dedi. Bugün antibiyotiğim bitti, demek istediğim bitkisel balgam sökücüler, doktorlar suya atmalı veriyor ne kadar ilaç içmezsen o kadar fayda var :)

Evet bunu duydum dün 2 kaşık içtim içmeye devam edeceğim Allah razı olsun

Kızlar selamlar. Ağır bir grip atlattım daha yeni toparlanıyorum. Fakat sigara da kullandığım için ciğerlerim çok dolu. Balgam atmaya çalışıyorum, sökemiyorum. Bana öyle birşey önerin ki iyice balgam atıp ciğerlerimi temizlensin, sigarayı da bırakıcam Allah izin verirse, tertemiz olmak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum kızlar çok dua ederim size, şimdiden Allah razı olsun.
3 tatlı kaşığı bala 3 çay kaşığı zencefil karıştır her sabah iki çay kaşığı ya da bir tatlı kaşığını "tek seferde " yut boğazını yırttığını hissedeceksin 1 haftaya apey rahatlarsın

bir de viks ve ütülenmiş kaynar havlı ciğerlerinin üstüne gelecek şekilde koy uyu... havlu tenini yakmalı bayağı baya sıcak olacak yani buharsız kuru sıcak

Bu sigarayı bir bırakabilsek. ne kadar temizlersen temizle sigara içtiğimiz sürece bence temizlenmiyor..
Ama tavsiye edilenlerin mutlaka faydası da vardır.

Pekmeze toz zencefil karabiber tarçın koy karıştır iyice şurup gibi sabah akşam bir yemek kaşığı iç

[QUOTE gelini, post: 43543139, member: 666805"]Pekmeze toz zencefil karabiber tarçın koy karıştır iyice şurup gibi sabah akşam bir yemek kaşığı iç[/QUOTE]
Canim gulhatmi çiçeği çayı tavsiye ederim cokffaydasını görürsün. Ve ayrıca bağışıklığin icin; ekinezya çayı da cok iyi gelir.

balgam söktürücü etkisi yok ama tuzlu suya 1-2 damla sirke ile gargarayı öneririm en zararsız dezenfektandır. ben özellikle sonbahar kış aylarında her akşam uyguluyorum havadaki kirleticilerin etkisini baya azaltıyor. Ayrıca sinüs ve geceleri burun tıkanıklığın oluyorsa aynı şekilde tuzlu suyu genzine çekerek de kullanabilirsin. balgam söktürücünün yanında boğaz temizliği için uygulayabilirsin canım

Siyah turp bal. Netten bakarsanız ahmet maranki anlatıyo nasıl yapıldığını. Mucizevi bi balgam sökücü yok edici. Tecrübeyle sabit. Hem ne demişler siyah turp yemesen de bahçesinden geç.

Haklısınız, siyah turbu iyi ki hatırlattınız bana ben unutmuştum mevsimi değildi ekimde sordum, şimdi çıktıysa hemen temin edicem, teşekkürler ❤️

X