Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası bakıcı derdi

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Yani benim anladığım 650 gayet iyi para günde sekiz saatcik çalışıyor adı bakıcı olduğu için lütfedip başka iş de yaptırmıyorsunuz. Bu anladığım birinci olay. İkinci olaysa ananne ve babanneyebaktırıp çocuğun nevrini dömdürmeyin. Sürekli biri baksa nneyse

evet biri sürekli baksa ama nasıl mümkün olacak bilemiyorummm ağlamak üzereyim.

kreş diyorum..
çünkü ben de çok kafa patlaattım.. en sonunda kreşte karar kıldık. zira kimseye minnet etmiyorsun..
saatler belli zamn belli. pazarlıkdı teklifti durumu da yok..
herkes ne verirse onu verirsin. istediğinde verir istediğinde alırsın..

kaç yaşında verdiniz siz? aslında bende kreşi daha çok istiyorum ama kreş imkanım yok gibi bulunduğum il de.

kaç yaşında verdiniz siz? aslında bende kreşi daha çok istiyorum ama kreş imkanım yok gibi bulunduğum il de.

ben 20 aylık verdim. ilk 1 ay ağladı falan. şimdi 26 aylığız koşa koşa gidiyor.
telefonu alıp alo abba diyor. öğretmeniyle konuşuyor güya :KK70:
inanın anneanne ve babaanne de sıkıntı olur. aynı evin için de zor olur. sonra onlar benim şu işim var der 1 gün için bile olsa birini bulmak zorunda kalırsınız. sonra evimi özledim dese siz bozulursunuz.. yani benim 20 ay annem baktı Allah bin kez razı olsun ama kreş kadar rahat olmadı. git gel, evimiz özledim demesi, yorulması hepsi zordu. üstelik aynı şehirdeyiz..

ben 20 aylık verdim. ilk 1 ay ağladı falan. şimdi 26 aylığız koşa koşa gidiyor.
telefonu alıp alo abba diyor. öğretmeniyle konuşuyor güya :KK70:
inanın anneanne ve babaanne de sıkıntı olur. aynı evin için de zor olur. sonra onlar benim şu işim var der 1 gün için bile olsa birini bulmak zorunda kalırsınız. sonra evimi özledim dese siz bozulursunuz.. yani benim 20 ay annem baktı Allah bin kez razı olsun ama kreş kadar rahat olmadı. git gel, evimiz özledim demesi, yorulması hepsi zordu. üstelik aynı şehirdeyiz..

işte bizim sorun çok küçük oluşu.. 18 aylık yani 1,5 yaşında ama 2 ay erken doğdu.. çok kilolu boylu poslu bir bebek te değil. ki kıyamıyorumda değil yaşına göre kreş zaten yok mecbur bakıcı bulun biraz daha mecburen bakıcıyla devam edeceğiz.. babaanne annanne bizimle kalması da evet sıkıntı olacak... hiç sorunumuz yok bu sebeple sorunlar çıkacak eminim... çok iç içe olunca mecbur sorun olur... bi kolaylık verir inşallah rabbim.. çok çaresiz hissediyorum çok.

Aynı anda iki küçük çocuğa bakılmaz. Torununa daha ilgi fazla gösterecektir.
Ayrıca onun evi olursa daha kötü. Geleni gideni olur. Tanımıyorsun etmiyorsun. Avantajı ücret kısmı. Onda bile işten kısma peşindeymiş.

Ben de düşündüm bu ihtimali. Bakarım diyen birisi var ama onun da çocuğu var o yüzden onun evinde olabilir. Kaldı ki misafirinin falan da çok olduğunu öğrendim. Ben yapamam sanırım.

Anne ve kv kısmı da çok zor. Aynı evin içinde huzursuz olur iki taraf da. Evde bakacak başka bakıcı arayın en iyisi.

belki bakıcının kızı istemedi...

bakıcının kızı istemediyse baştan kafa karıştırmasaydı keşke... benim burada en çok moralimi bozan şey haftaya iki çocuğa birlikte bakmayı en azından denediğimiz bir hafta olacakken bir anda bu gün işi bırakması... çirkin geliyor bana... ve çok kırıldım.

Doğuya çalışmaya gittiğimde kızım 1 yaşındaydı. Bakıcı olarak kimseyi bulamadık. Uzman çavuş eşi bir bayan ben bakarım ama kendi evimde dedi. Mecburen kabul ettim. Benim kızımdan 6 ay büyük kızı vardı. İkisi için de iyi olur diye düşündüm.

Ama ev sahibi kız benim kızı kıskandı. Annesini paylaşamadı.

2 gün sonra başka bakıcı buldum neyse ki. Genç bir kız, evimize gelip bakmayı da kabul etti.

2 çocuk arasında kıskançlık veya adaletsizlik olabilir.
Yaşadığım tecrübeye dayanarak çok riskli diyorum.

Doğuya çalışmaya gittiğimde kızım 1 yaşındaydı. Bakıcı olarak kimseyi bulamadık. Uzman çavuş eşi bir bayan ben bakarım ama kendi evimde dedi. Mecburen kabul ettim. Benim kızımdan 6 ay büyük kızı vardı. İkisi için de iyi olur diye düşündüm.

2 gün sonra başka bakıcı buldum neyse ki. Genç bir kız, evimize gelip bakmayı da kabul etti.

kesinlikle.

ayrıca çocukta kafa karışıklığıda olur.
sonuçta hergün göreceği bir çocuk daha var kardeş sanabilir. kıskanabilir, bağlanabilir.

kesinlikle.

ayrıca çocukta kafa karışıklığıda olur.
sonuçta hergün göreceği bir çocuk daha var kardeş sanabilir. kıskanabilir, bağlanabilir.

Kızlar bakıcımızla tekrar konuştuk ve 650 ye evlerinde bakmak istediğini 2 çocuğa bakamazsa torununu babannesine gönderip yine kendi evinde kızıma bakmak istediğini söyledi. Sinirlerim bozuldu

Kızlar bakıcımızla tekrar konuştuk ve 650 ye evlerinde bakmak istediğini 2 çocuğa bakamazsa torununu babannesine gönderip yine kendi evinde kızıma bakmak istediğini söyledi. Sinirlerim bozuldu

Evinde bakacak ama aynı zamanda evinin işini de yapmaya çalışacak
Kendi yemeğini, temizliğini, komşu ağırlama, misafirle kahve içme vs.

Tek çocuk bile olsa neden kendi evinde baksın ki? Hem de aynı fiyata?

Bence 2 yaşına kadar büyükannelerle idare edin, sonra da kreş.

Resmi kurumdan ayrilin ve 500 tl ye cocuk bakin bakalim ne diyeceksiniz bu durumda? Bu kadar mı emek sömürüsü olur.????

X