Müzik Dersleri Bağlama Aşıkları

HanimAga

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
551
15
Baglama calan, ögrenen arkadaslar burda bulusalim mi? Türküsüne, notasina, vurusuna, tezenesine hastayim. Akort etmekte baya zorlansam da akortunu da hallederim umarim :)
turkbayragi

çok severim bağlamayı
kursa da gittim bir süre ama bıraktıktan sonra hiç çalmadım,akord yapamadığım için:KK43:

Öğrenmeyi o kadar çok istedim ki anlatamam...ki dayım usta bir bağlama hocası... Ama içimdeki öğrenme hevesini öldürdü resmen... Ya tren gelir, ya koyun gelir.... aylar boyu bunlar içim sıkıldı daraldı bunaldım... Hep gelen birşeyler vardı yani:eek:klava:
En sonunda gitmedim... Keşke başka biryere gitseymişim... Şimdi de fırsat yok....

arkadaşlarr lütfenn yardım edin,eşimm bağlama öğrenmeyi çok istiyor..bende doğumgününde ona bir bağlama hediye almak istiyorumm...fikirlerinize ihtiyacım varr,nasıl bişey alabilirim

Bende çok seviyorum bağlamayı çalmayı öğrendim, suan vaktim olmadığı için gittiğim kursa devam edemedim.

Baglama beni cok uzak diyarlara götürür. Babam bazi aksamlar icindeki yasadigi firtinalari baglamasinin tellerine vurarak hafifletirdi. Bizde ailece hemen onun etrafina toplanir, ona eslik ederdik. Kardesim darbukaci, ben vokalist... Ne güzel günlerdi. Simdi babam oturdugum sehre cok uzaklarda, ama baglama tinisi hala kulaklarimda.

Baglama beni cok uzak diyarlara götürür. Babam bazi aksamlar icindeki yasadigi firtinalari baglamasinin tellerine vurarak hafifletirdi. Bizde ailece hemen onun etrafina toplanir, ona eslik ederdik. Kardesim darbukaci, ben vokalist... Ne güzel günlerdi. Simdi babam oturdugum sehre cok uzaklarda, ama baglama tinisi hala kulaklarimda.

Benim de babam gençlik yıllarında çok çalarmış(ben yokken:)) keşke olsaymışım. o zamanlardan bu güne eline almamış alınca az çok çıkartıyo parçaları.. en çok istediği şey benim de hemen çok iyi öğrenip ona çalmam.. inş yapabilirim..

benim eşim oglum yigenim çok güzel çalar.yigenimde aynı zamanda çok güzel türkü söyler. küçük oglum şu anda saz kursuna gidiyor 4 aya yakın oldu hala hiç birşey ögrenemedi oglumda kursta mı terslik var anlayamadım

Bu konuyu gördüğüme çok sevindim. Ben de 1,5 senedir bağlama çalıyorum. Nota olsun akort olsun soruları olan varsa seve seve cevaplarım arkadaşlar alkisalkisalkis

Bana kurs önerisinde bulunabilecek biri var mı acaba? İstanbulda yaşıyorum ve yeni başlamak istiyorum..Önerileriniz bekliyorum arkadaşlar :)

kozmetiki ben 2 aydır bağlama kursuna gidiyorum kurs dahilinde gayet iyi gidiyo fakat benim asıl yapmak istediğim duyduğumu çalmak bana bi tavsiyen varmı notadan çalmak hakkındada bilgilerinide paylaşabilirsen sevinirim verceğiniz her bilgi benim için çok kıymetlidir

Bu konuyu gördüğüme çok sevindim. Ben de 1,5 senedir bağlama çalıyorum. Nota olsun akort olsun soruları olan varsa seve seve cevaplarım arkadaşlar alkisalkisalkis

kometiki bende 2 aydır bağlama kursuna gidiyorum şuanda iyi gidiyo ama benim yapmak istediğim şey duyduğumu çalmak notadan olsun duyduğumu çalmak olsun bana bilgi verirmisin hertürlü bilgiye ihtiyacım var gün içinde mümkün olduğunca çalmaya gayret gösteriyorum pratik yapıyorum yani bana neler söleyebilirsin

Ben de bağlamaya, müziğe aşığım. İki senedir bulunduğum şehirde kurs ayarlamaya çalışıyorum daha yeni bulabildim. Vay be dedim, benim de ilgi alanlarım, yeteneklerim varmış

Günlük yaşamın telaşının bunları köreltmesine izin vermemeliyiz kızlar. Herkesin bir yeteneği vardır, ama müzik, ama başka birşey

Ben de 10 yıldır çalıyorum ama çok da profesyonel değilim maalesef :KK50:

Bazı arkadaşlar akord yapamamktan yakınmış, o yüzden bırakanlar olmuş, ben de hala akord yapamıyorum onca senedir öğrenemedim çünkü akord aleti kullanıyorum, eğer sıkıntı yaşarsanız pilli akord aletleriyle yapabilirsiniz çok basit oluyor....:KK34:

X