K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Bademcik Ameliyatı Sonrasi... dayanamiyorum :(

Bende 20yasimda oldum . Hayatımın belki de en kötü ameliyatını geçirdim. İlk dört gün hiçbirşey yiyemedim üzerine bir de bir parmak boğumu büyüklüğünde haplar da içmek zorunda kalınca eziyet oldu. Bir ay boyunca katı gıda yiyemedim. Sürekli tavuk çorbası içtim çünkü içinde salça bulunan diğer çorbalar sürekli ameliyat yerlerini yaktı. Boğazımı hiçbir zaman kuru birakmadim çünkü kuru birakinca acılar iki katına çıkıyordu. Zor olsa da ilaçlarımı düzenli aldım çünkü düzenli almak çok fayda verdi. Boğazım çok kurumussa su değil yumuşak çikolata yiyordum sanırım 2 hafta boyunca 9- 10 kutu bitirmisimdir. Oyle öyle atlattım 2.ay katı gıdaya gelebildim. Şimdi nezleden başka birşey gelmiyor başıma. Öksürük, boğaz iltihabı geçmeyen ateşler hayatımda yok artık :) evet zor bir süreç geçirdim ama şimdi iyi ki ameliyat oldum diyorum. Benim gibi gec iyileşeceksin diye birşey yok daha erken de olabilir . Benim bademcikler doğuştan şiş durumdaydı. Ameliyatı bile 4 saat sürdü. Umarım sen kısa zamanda iyileşirsn . Coook geçmiş olsun canım

Bende 20yasimda oldum . Hayatımın belki de en kötü ameliyatını geçirdim. İlk dört gün hiçbirşey yiyemedim üzerine bir de bir parmak boğumu büyüklüğünde haplar da içmek zorunda kalınca eziyet oldu. Bir ay boyunca katı gıda yiyemedim. Sürekli tavuk çorbası içtim çünkü içinde salça bulunan diğer çorbalar sürekli ameliyat yerlerini yaktı. Boğazımı hiçbir zaman kuru birakmadim çünkü kuru birakinca acılar iki katına çıkıyordu. Zor olsa da ilaçlarımı düzenli aldım çünkü düzenli almak çok fayda verdi. Boğazım çok kurumussa su değil yumuşak çikolata yiyordum sanırım 2 hafta boyunca 9- 10 kutu bitirmisimdir. Oyle öyle atlattım 2.ay katı gıdaya gelebildim. Şimdi nezleden başka birşey gelmiyor başıma. Öksürük, boğaz iltihabı geçmeyen ateşler hayatımda yok artık :) evet zor bir süreç geçirdim ama şimdi iyi ki ameliyat oldum diyorum. Benim gibi gec iyileşeceksin diye birşey yok daha erken de olabilir . Benim bademcikler doğuştan şiş durumdaydı. Ameliyatı bile 4 saat sürdü. Umarım sen kısa zamanda iyileşirsn . Coook geçmiş olsun canım
Cok tesekkur ederim cnm. Bende sanirim suan hayatimin en zor günlerini yasiyor olabilirim. Kendimi biraz kotu hissediyorum ama yapicsk bisey yok aldirmak zorundaydim. Hem dedigin gibi sonradan hiç hastalanmamak adina bu günlere katlanacagim. Şuan 11. gunum sol taraf duzeldi gibi ama sağ taraf sorun çıkarıyor biraz. Hala jilet yutuyorum gibi hissediyorum. Ya sabır ne diyelim.
Canim bu arada beslenme tecrübeden biraz daha bahseder misin? Hiç kanaman oldu mu?

Cok tesekkur ederim cnm. Bende sanirim suan hayatimin en zor günlerini yasiyor olabilirim. Kendimi biraz kotu hissediyorum ama yapicsk bisey yok aldirmak zorundaydim. Hem dedigin gibi sonradan hiç hastalanmamak adina bu günlere katlanacagim. Şuan 11. gunum sol taraf duzeldi gibi ama sağ taraf sorun çıkarıyor biraz. Hala jilet yutuyorum gibi hissediyorum. Ya sabır ne diyelim.
Canim bu arada beslenme tecrübeden biraz daha bahseder misin? Hiç kanaman oldu mu?
Kanama yasamadim canım çok şükür. Zaten kışın olmustum kanama riski çok yoktu. Fakat dediğim gibi canım katı gıda tüketme salçalı yiyeceklerden uzak dur, en rahatı tavuk çorbası ben baska hiçbirşey yiyemedim. Yoğurt iyi gelir diye düşünebilirsin ama asit mahvediyor ve gec iyileşme yapıyor. İlaçlarını düzenli almaya özen göster. Havalar sıcak ve sende sıcak şeyler sakın tüketme. Tüketeceğin şeyler ne çok soğuk olsun ne de sicak. Zaten riski zamanı atlatmak uzeresin. Doktor kontrolün ne zaman ?

Çok geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz..

Kanamadim canım çok şükür. Zaten kışın olmustum kanama riski çok yoktu. Fakat dediğim gibi canım katı gıda tüketme salçalı yiyeceklerden uzak dur, en rahatı tavuk çorbası ben baska hiçbirşey yiyemedim. Yoğurt iyi gelir diye düşünebilirsin ama asit mahvediyor ve gec iyileşme yapıyor. İlaçlarını düzenli almaya özen göster. Havalar sıcak ve sende sıcak şeyler sakın tüketme. Tüketeceğin şeyler ne çok soğuk olsun ne de sicak. Zaten riski zamanı atlatmak uzeresin. Doktor kontrolün ne zaman ?
Doktor ameliyattan on gun sonra gel dedi (haftasonundan dolayı onumuzdeki pzt) ama 6. gun sağ tarafta kanama oldu kanayan kisim yakildi ve 0 dan başladım sanirim. Bu arada başka bi doktor yaktı. Her neyse sanirim ben yine 10 günün dolmasini bekleyecegim.

Oncelikle gecmis olsun canim acil sifalar dilerim bende 2 yil once oldum ameliyattan cikdikdan sonra aman allahim boyle aci gormedim tukurugumu yutarken hastaneyi inlettim resmen hatta yabanci kadin bagirtima kostu geldi ne oldu diye genizetide alindi ayni anda benim bir hafta kan geldi surekli her gittigimde yut sakin geri tukurme ilaci tukuruk dediler hep kanli kanli yuttum tukurugumu:mad:burnumdanda 2 hafta ara ara kan geldi hepsine normal dediler hicbirsey yiyemedim ilk hafta ilik su ictim bogazim kurumasin diye oyle dediler hep islak tut kurursa kanama olur canin yanar dediler verdikleri haplarlada 2 saat kesintisiz uyuyordum 2. Haftadan sonra hicbir seyim kalmadi :KK66:yalniz ameliyattan once asiri kilo kaybi yasamistim 2 ayda bir yuksek atesden komaya giriyordum doktor acil aldi ameliyattan 1,5 ay sonra tekrar yuksek atesden hastaneye kaldirildim 3 gun cok yuksek ates oldu acilde tedavi gordum bu gecen yil 4-5 kez tekrarladi bu yil artik eser yok grip falan olsam bogazim kuruyor artik kemik agrilarim ve yuksek atesim olmuyor odum patlardi aniden isitma tutup 10 dk icinde komaya girerdim artik korkuyordum araba falan kullanirken yakalancam diye :KK61:cok sukur kurtuldum:KK66:darisi basina

Bende 20 yasinda oldum. Hemde lokaldi ameliyatım. Çok fena sonrasındaki acılar. Ama birkaç hafta sonra iyiki olmuştum diyeceksin. Surekli Bademcik iltihaplanması da çekilecek dert değil.

Doktor ameliyattan on gun sonra gel dedi (haftasonundan dolayı onumuzdeki pzt) ama 6. gun sağ tarafta kanama oldu kanayan kisim yakildi ve 0 dan başladım sanirim. Bu arada başka bi doktor yaktı. Her neyse sanirim ben yine 10 günün dolmasini bekleyecegim.
Kanama aşırı sıcak havadan ve senin yeterli beslenmemenden kaynaklı canım. Dediğim gibi dikkatli beslen ve sıcak hcbisey yeme icme .. Tekrardan geçmiş olsun canım

Bu arada sanirim beyaz zarin dusmesinden dolayı inanılmaz agrim vardi bugün aksam iyice arttı surup bile ise yaramadı fazla :KK43: Sabah iğne vurulsam iyi olacak :KK43:

Gece yarim saat uyumustumki gicik tuttu boğazımı biden kalkıp oksurdum ve kanama oldu soguk suyla gargara yaptim durdu :KK43: Sanirim agri siddetlenince kanama oluyor. Uykusuzum yine. Ne zaman bitecek bu işkence :KK43:

Son düzenleme:
Ben 18 yaşında ameliyat oldum ve hep dondurma yemiştim. Çay kaşığı ile kaşık kaşık dondurma yiyip de doymamak, çektiğim acı ile sinirden kuduruyordum. Soğuk olduğu için yakmıyordu uyuşuyordu sıcak şeylerden daha iyi gelmişti.Şimdi dondurma yemeyi sevmiyorum.

Ben 18 yaşında ameliyat oldum ve hep dondurma yemiştim. Çay kaşığı ile kaşık kaşık dondurma yiyip de doymamak, çektiğim acı ile sinirden kuduruyordum. Soğuk olduğu için yakmıyordu uyuşuyordu sıcak şeylerden daha iyi gelmişti.Şimdi dondurma yemeyi sevmiyorum.
Bende iyileştikten sonra hayatım boyunca yemem sanirim

Cok şükür yavastan iyilesiyorum sanirim. Gri beyaz zar düştü. Şeffaf bi zar var. Ama hala uyandığımda kanama olan sağ taraf jilet yutmusum hissi veriyor. Uyandıktan sonra bi yarım saat ev turu atiyorum. Yarin doktora gidicem bakalim ne diyecek .

X