K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Bademcik Ameliyatı Sonrasi... dayanamiyorum :(

mshxx

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2016
84
15
28
Merhaba arkadaşlar 19 yaşındayım geçen hafta bugun ameliyat oldum :KK43: Keşke olmasaydım demiyorum çünkü olmak zorundaydim. Ameliyattan aşırı korkuyordum ama sonraki acilarin yanında hiç bir şeymiş :KK43:
İlk uc gun dayanilmaz boğaz agrisi + yutkunurken sekilden sekile girme+4. gün itibari ile siddetli kulak ağrısı derken 6. gun kanama ve tekrar ameliyat. 2. ameliyattan sonraki 2. gunum cektigim acılar yetmezmiş gibi bayramı aileme zehir edisim ve tekrar kanama korkusu beni psikolojik olarak mahvetti. Buraya yazmamin sebebi bu ameliyati olanlar lutfen tecrübelerini paylaşın ne yiyordunuz? Ben hic birsey yiyemiyorum:KK43:
Birde içimi dokmek istedim. Lutfen dua edin bana:KK61::KK61::KK61:

ben bu ameliyati 10 yasimdayken oldum.

1 hafta hicbisey yiyememistim sadece ayran sut vs icmistim diye hatirliyorum...

sonuna doğru artik doktor izin vermisti de patates puresi ile makarna yapmisti annem. o nasi tatli gelmisti nasil...

anlayamadigim neden sizde boyle oldu? acaba konusup bogazi tahris mi ettiniz... 2. ameliyat diyorsunuz o nedır???

ben 1 hafta boyunca hic konusmamistim... ama hic...

cok uzuldum.. kendinize dikkat edin... acil sifalar dilerim.

ben bu ameliyati 10 yasimdayken oldum.

1 hafta hicbisey yiyememistim sadece ayran sut vs icmistim diye hatirliyorum...

sonuna doğru artik doktor izin vermisti de patates puresi ile makarna yapmisti annem. o nasi tatli gelmisti nasil...

anlayamadigim neden sizde boyle oldu? acaba konusup bogazi tahris mi ettiniz... 2. ameliyat diyorsunuz o nedır???

ben 1 hafta boyunca hic konusmamistim... ama hic...

cok uzuldum.. kendinize dikkat edin... acil sifalar dilerim.
Tekrar kanama oldu acile gittik ve tekrar ameliyata aldılar. Yetiskinlerde daha zor oluyormuş keşke bende küçükken aldirsaydim. Sanirim benim hatamdi konusurken kan yuttugumu hissettim :KK43:

Tekrar kanama oldu acile gittik ve tekrar ameliyata aldılar. Yetiskinlerde daha zor oluyormuş keşke bende küçükken aldirsaydim. Sanirim benim hatamdi konusurken kan yuttugumu hissettim :KK43:
cok uzuldum...

20 sene oncesi ama cok net hatirliyorum. cok korktum cok agladim. narkozdan aglayarak hoykurerek uyandim. sonrasi aclik agri evet zorladi ama sizinki kadar oldugunu hatirlamiyorum. bi de uslu bi cocuktum. konusma dedi doktor konusmamistim...

siz de hic konusmayin. tıp oyunu oynayin. derdinizi yazarak anlatin cevrenize. Allah korusun tekrar kanamasin.

cok uzuldum...

20 sene oncesi ama cok net hatirliyorum. cok korktum cok agladim. narkozdan aglayarak hoykurerek uyandim. sonrasi aclik agri evet zorladi ama sizinki kadar oldugunu hatirlamiyorum. bi de uslu bi cocuktum. konusma dedi doktor konusmamistim...

siz de hic konusmayin. tıp oyunu oynayin. derdinizi yazarak anlatin cevrenize. Allah korusun tekrar kanamasin.
Cok tesekkur ederim. İnşallah olmaz. :KK43:

Allah ım bu nasil bir kulak agrisi :KK61:
Yokmu etrafında bu ameliyati olan? Ne zaman geçecek bu ağrılar :KK43:

sana agri kesici vermedi mi doktor?

ondan icsen fayda etmiyor mu :/

Agri kesici surup verdi gunde uç kere. Ama iki saat filan gidiyor. Tur atiyorum evde resmen :KK43:
surupla olcak is mi bu

doktoru arayip sorma imkaniniz yokmu ameliyat sonrasi verilen etkili agri kesiciler var onalrdan versin ya :KK43:

oncelikle gecmis oksun
Ben bu ameliyatı
6 7 yaşlarında oldum ve hiç bu kadar sıkıntı çekmedim
sadece bir hafta nispeten sert şeyler aşırı sıcak ve soğuk şeyler yemedi icnedim
kulak ağrısı vs hiç olmadı başka bir sorun olmasın
bence bir daha hastaneye gitseniz
bana normal gelmedi

Allah bir an evvel acılarını dindirsin, şifa versin inşaAllah..

Geçmiş olsun 24 yaşında ameliyat oldum kısaca anlatıyım.
Amaliyat sonrası sızıntı şeklinde kanamam sürekli oldu bol bol dondurma yedim. İşin kötüsü sendede muhtemel sabah kalkınca kanama olmuştur çünkü yara yerleri koterli olduğu için sabaha kadar kuruyor ve yutkunma anında kanama başlıyor. Gece her 30 dk yada 1 saatte bir annem sağolsun uyandırdı soğuk süt dondurma vererek boğazı sürekli ıslak tuttum.Su yutarken bile kulaklarım patlayacak derece olurdu ağrıdan ama katlandım. Ayrıca bişey tükürürken zorlama kanamanın en büyük sebeblerinden.soracağın bişey varsa cevaplarım 2 yıl olmadı olalı neden aldırdın bu arada

surupla olcak is mi bu

doktoru arayip sorma imkaniniz yokmu ameliyat sonrasi verilen etkili agri kesiciler var onalrdan versin ya :KK43:
2. ameliyattan sonra bizzat istedim ama kanama riskini arttirdigi icin vermedi. Dayanmaya çalışıyorum ama cok zor Allah dusmanimin başına vermesin bu aciyi...

18 yaşımda bademcik ameliyatı oldum..
15. gün sonunda normale dönmeye başladım ama ilk 10 gün sade dondurma süt ve suyla beslendim
Onun dışında doktor şurup ve sabah akşam iğne yazmıştı
Ben ağrılara dayanamadığımı söylemiştim sabah akşam iğne oluyordum.
Ama yemekler e geçişim 1 ay ı bulmuştu ve onlardan da eski tadı alamamıştım ağrıların 2 haftaya geçicektir çok geçmiş olsun.
Konuşup boğazınızı zorlamayın ve katı sıcak ılık yiyeceklerden şimdilik uzak durun soğuk süt ve dondurma ağrıyı uyuşturuyo iyi geliyo

Ben 5 yaşındayken olmustum ameliyatı. geniz etiyle birlikte almislardi.
24 yasindayim, tükürük bezlerim siser hasralandigimda, geniz eti de tekrar büyüdü.
Öte taraftan kendinizi sıkmayin aglamayin ben agladig8m icin doktor kızmış sonra da oyuncak yapmışti eldivenden. cocukluk iste..
babam bir sürü meyveli kakolu süt almisti. Annem sekerli yogurt verirdi. Biraz vakit gectikten sonra ikinci haftadan sonra caya bisküvi ezer mama yaoardim. Tabi biraz daha küçük olunca daha farkli oluyor. Sicak seylerden ozellikle kacinin.
Cok gecmis olsun, acil sifalar diliyorum

oncelikle gecmis oksun
Ben bu ameliyatı
6 7 yaşlarında oldum ve hiç bu kadar sıkıntı çekmedim
sadece bir hafta nispeten sert şeyler aşırı sıcak ve soğuk şeyler yemedi icnedim
kulak ağrısı vs hiç olmadı başka bir sorun olmasın
bence bir daha hastaneye gitseniz
bana normal gelmedi
Çocuklara gore yetişkinlerde daha zor oluyormuş ameliyat sonrasi surec. Surekli soguk su iciyorum dislerim bile ağrımaya başladı. :KK43:

X