Babam bana hiç para vermiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yok abla okumuyom eskiden biraz olsa veriyodu şimdi vermiyor
Kazık kadar kızsın Okumuyosun, çalışmıyosun eee napıyosun ne faydan var kendine ailene ülkeye? Niye sonsuza kadar sana sponsor olsunlar?Ya doğru düzgün oku meslek edin okumakta da gönlün yoksa gir işe çalış para kazan harca.

Kazık kadar kızsın Okumuyosun, çalışmıyosun eee napıyosun ne faydan var kendine ailene ülkeye? Niye sonsuza kadar sana sponsor olsunlar?Ya doğru düzgün oku meslek edin okumakta da gönlün yoksa gir işe çalış para kazan harca.
Aileme evin işlerini yapiyom zaten daha ne olsun

Ömrün boyunca böyle birinin sana para vermesine muhtaç kalmak istemiyorsan, hemen aklını başına toplaman gerekiyor.

Bugün baban, yarın kocan. Vermiyorum dedikleri an, yapabileceğin hiçbir şeyim kalmayacak. Öbür yandan kardeşin, okuyup iş güç sahibi olup, istediğini yapabilecek. Hiç kendinizi düşünmüyor musunuz?

Kafam almıyor okulu dersi
O zaman meslek edinmek için halk eğitim merkezlerinin kurslarına gidin. Üniversite okumayı gerektirmeyen bir sürü meslek var. Size uygun olanı seçip, o alanda yoğunlaşın. Herkes üniversite okumak zorunda değil ama kendini geliştirmek, ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmak zorunda.

Çocuğuna bakar ama
Anne baba çocuğunu büyütür , okumak isterse okutur . Okumak istemezse o çocuk da bir zahmet ayağının üstünde duracak ,kendini geçindirecek. Herhangi bir vücut ya da zihin engeli yoksa eğer. Kadın dediğin güçlü olacak ayağı yere sağlam basacak, bu kafayla gidersen çok üzülürsün ileride.

Çocuğuna bakar ama

Bakıyor zaten. Başınızın üstünde bir çatı var değil mi? Günde 3 öğün yemeğiniz de var. 18 yaşını geçmiş bir insan için fazla bile. Benim çocuğum olsanız ve geleceğe dair "ev işlerine yardım etmek" dışında hiçbir planınız olmasa ben bu kadar da bakmazdım.

Ömrün boyunca böyle birinin sana para vermesine muhtaç kalmak istemiyorsan, hemen aklını başına toplaman gerekiyor.

Bugün baban, yarın kocan. Vermiyorum dedikleri an, yapabileceğin hiçbir şeyim kalmayacak. Öbür yandan kardeşin, okuyup iş güç sahibi olup, istediğini yapabilecek. Hiç kendinizi düşünmüyor musunuz?
Kardeşim beni kıskanıyo olabilir ben hayatta onu kıskanmam belki işe girerim ilerde

Niye kız öyle konuşuyom normeldede🤣
Üsluba bak. Yine canın sıkılıyor belli, yediğin dayaklar az mı geldi? Bir işe girip çalışman senin hayrına olur. Can sıkıntısından tanımadığın erkeklerle sanal seks yapmayı bırakırsın belki.

Allah Allah nedenmis
ailene yük olan birisin çünkü .
18 yaşından sonra kendine bir yol çizmek zorundasın
ya okursun ya da okumazsın bir işe girer çalışırsın
bu kafayla devam edersen baban yakında seni kör topal birine kakalayıp evlendirmeye çalışır
kocası baksın der yani .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X