* Baba Panik Yapma..! *

GothicRap

I'm Not Afraid To Take A StanD.!
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2012
850
669
Baba Panik Yapma diye bir program başlamış, birkaç gündür bakıyorum.
Anneler çocuklarını 1 haftalığına Babaya bırakıp, olan biteni ekrandan izliyor.
Yalnız olayda sinir olduğum noktalar, mesela; baba için "bakalım çocuğuna 1 hafta nasıl annelik yapacak?" denerek,
birbirinden tamamen farklı olan anne-baba kavramlarını karıştırmaları ve babaya annelik misyonu yüklemeleri..!!
Bırakın anne-babayı; erkeğin daha net, kadının daha detaycı olduğu bilimsel bir gerçek..!
Dolayısıyla, ne anne baba gibi; ne de baba anne gibi olabilir.. olmamalıdır da..!
Diğer sinir olduğum nokta da, sanki anneler sütten çıkmış ak kaşık gibi; babalara, en küçük hatalarında yerin dibine sokarcasına, ekran önünde rezil ve de rencide edici sözler sarf etmeleri..
Sanki anneler çocuğa bakarken hiç hata yapmıyormuş gibi, baba bir şey unutsa bile hemen yerden yere vuruyorlar.
Eğer yaptıkları tamamen senaryodan ibaretse bile, sonuçta 2 gün sonra o adamın yüzüne bakacaksın.. insan biraz ölçülü atar.!
Erkek feministi mi oldum nedir..? :KK9: Ama haksızlık kime yapılsa sinir oluyorum na'piim..:)
Bu arada Eroğlu ailesinin çocuklarına bayıldım bayıldım bayıldım..:81: Cem Efe ve Buse.. Abi 4 kardeşi 2 yaşındaymış..
Ama o kadar tatlılar, o kadar iyi anlaşıyorlar ki.. hele o birbirlerine sarılıp, öpmeleri, abisinin kardeşinin elini bırakmaması filan çok hoşuma gidiyor.:)
Şimdiden annelik duygularım mı kabardı nedir? Gerçi ortada daha damat aday adayı bile yok ama insan bir tuhaf oluyor..
:KK9:

Son düzenleme:
aynen bende çok kızıyorum ve doğru bulmuyorum.
illaki baba çocuğuyla ilgilenmeli ama. bu görev annenin.
erkek yerini kadın yerini bilsin.
hemde söylediğin gibi ekranda yerin dibine sokmalarına çok uyuz oldum ben.

aynen bende çok kızıyorum ve doğru bulmuyorum.
illaki baba çocuğuyla ilgilenmeli ama. bu görev annenin.
erkek yerini kadın yerini bilsin.
hemde söylediğin gibi ekranda yerin dibine sokmalarına çok uyuz oldum ben.

Buna kesinlikllleee kesinlikleee ama kesinlikle katılmıyorum ...
Örnek vereyim .
bir baba bir anne ve bir çocuktan oluşan bir aile düşünelim .
Anne hasta oluyor ve çocuklara bulaşmaması için onlardan uzak durması gerekiyor.
Fakat baba hiç çocuklarla zaman bile geçirmediği için görevi bırakamıyor anne.
Yada anne allah korusun vefat etti.
Yeni bir anneden başka hiçbir çare kalmıyor.
Oysa ki baba çocuklara bakabilse yeni bir anneye ihtiyaç kalmaz ve çocuk psikolojileri bir nebze daha sağlam olur ...

Buna kesinlikllleee kesinlikleee ama kesinlikle katılmıyorum ...
Örnek vereyim .
bir baba bir anne ve bir çocuktan oluşan bir aile düşünelim .
Anne hasta oluyor ve çocuklara bulaşmaması için onlardan uzak durması gerekiyor.
Fakat baba hiç çocuklarla zaman bile geçirmediği için görevi bırakamıyor anne.
Yada anne allah korusun vefat etti.
Yeni bir anneden başka hiçbir çare kalmıyor.
Oysa ki baba çocuklara bakabilse yeni bir anneye ihtiyaç kalmaz ve çocuk psikolojileri bir nebze daha sağlam olur ...

bilmiyorum belki dediğiniz gibi olabilr tüm bunlarda haklı olabilirsiniz fakat bunun ekranda yayın edilmesi. herkese gösterilmesi ne kadar uygun. o adamlar ve çocuklar orada resmen perişan. en azından eğitimini bebeğini veya çocuğunu perişan etmeden evlerinde verebilirler anneler.

bilmiyorum belki dediğiniz gibi olabilr tüm bunlarda haklı olabilirsiniz fakat bunun ekranda yayın edilmesi. herkese gösterilmesi ne kadar uygun. o adamlar ve çocuklar orada resmen perişan. en azından eğitimini bebeğini veya çocuğunu perişan etmeden evlerinde verebilirler anneler.

O biraz şey işte mmm nasıl denir unuttum .
ekran sonuçta ya abartıyorlardır olayı.
Geçen bir çocuğun dudağının üstü patladı
2. günde birşey yoktu bende şaşırmıştım hatta.
şovdur hepsi bence .
Ben tv de neler görmedimki.
Gelinler kayananalar damatlar bir ev vs.
Amannn boşver :KK53::KK53::KK53::KK53:

O biraz şey işte mmm nasıl denir unuttum .
ekran sonuçta ya abartıyorlardır olayı.
Geçen bir çocuğun dudağının üstü patladı
2. günde birşey yoktu bende şaşırmıştım hatta.
şovdur hepsi bence .
Ben tv de neler görmedimki.
Gelinler kayananalar damatlar bir ev vs.
Amannn boşver :KK53::KK53::KK53::KK53:

haklısın :) boşvermek en doğrusu.

X