Azı disini cektirenler bakabilir mi

O kadar çok kanal tedavisi, dolgu ve diş çekimi yaptırdım ki sanırım bu konuda çok rahat size kendi dişinizi en son dayanabileceği ana kadar kullanın demek olur.

Kanal tedavisi şansınız varsa kesinlikle kanalı deneyin diş çekimi olduktan sonra boşluğu kısa sürede doldurmanız gerekir yoksa çene kemiğinizde erime başlar ve çekilen dişlerin yanındaki dişlerde boşluğu fırsat bilip kayabilirler.

Boşluğu doldurmanız içinde en iyi yöntem implant olacaktır. Ben kendim de implant yaptırdım çok kolaydı ağrı sızı hissetmedim. şimdi en az iki tane daha yaptırmam gerekiyor ama maddi olarak zorlayacağından yaptıramıyorum.

Size tavsiyem ilk önce kendi dişinizi kurtarmaya bakın. Yüzde 50 şans gayet iyi bence hiç düşünmeyin.
Implantta sanırım baya masraflı...yaptirmasam da olmuyor sanirim
Bende yaklaşık 2 yıl önce kanal tedavisi oldum,dediğiniz gibi azı dişin yanındaki,malesef 1 yıl sonra dibinde kist oluştu:KK43:ve şimdi çene cerrahına gitmem gerekiyor çektirmem için.Geçmiş olsun sizede.
Seni iyi anlarım çünkü 6 disten kist ameliyati oldum zamanında...önce çok uzun süren kanal tedavisi ardindan ameliyat...hemde devlette oldum o zamanlar.cokda memnun kaldım.. sizede geçmiş olsun

Seni iyi anlarım çünkü 6 disten kist ameliyati oldum zamanında...önce çok uzun süren kanal tedavisi ardindan ameliyat...hemde devlette oldum o zamanlar.cokda memnun kaldım.. sizede geçmiş olsun
Ama ben bir türlü randevu alamıyorum devletten,özel malum çok fiyat çıkarıyor.Bide benim sarmak istediğim çok zormu kist alınması:KK43:(

benım dıs hekımım esımın en yakın arkadası kardesım gıbıdır cok acık ve net konusur
o bana demıstı kı ne olursa olsun ınsanın kendı dısı gıbısı yok her zaman gıttıgı yere kadar gıtmelı kanal tedavısıyle kurtarabıldıgı kadar devam edılecek gerekırse kaplama yapılacak en son care cekımdır dedı
cekım olduktan sonra da yerını mutlaka doldurtmalısınız karsılıgındakı dıs uzar yanı dısının tam karsısındakı dıs zamanla uzar dıger dıslere sıkıntı ve dıslerde yurume kayma olur
o yuzden ya ımplant ya da kopru yaptırmanız gerek

cekımde bırsey yok uyusturuyorlar cekıyorlar bıkac gun dıkkatlı besleneceksınız cok agır kaldırmayın basınızı cok egmeyın dılınızle cekılen yerı oynamayın cok calkalamayın alveolıt bozulmasın kan pıhtısı olmalı orada o bozulmamalı yoksa ıltıhaplanıyor ıyılesmesı uzun suruyor onda da antıbıyotık verıyorlar 3 gune gecıyor

korkmayın ben tum gömülü 20 lık dısler + 2 tane bırı ust maksiler sinuze baglı olan dıgerıde alt tam cıgneme olan azı dısımı cektırdım
ıyılesınce de kopru yaptırdım. korkulacak bırsey yok

doktorunuz ıcınıze sınıyorsa o ne dıyorsa onu yapın
köprü acılı bir işlem mi?

Sağlam bi dr bulmalısıniz aynen çok geçmiş olsun

İmplant yaptırdınız mi peki...yaptirmadinizsa sıkıntı yasadiniz mi

Kaplama ne ise yarıyor tedavi olan dise
Kanal tedavisi geçiren diş zayıflar eğer ağız içinde ki kron dediğimiz beyaz kısım da madde kaybı fazla ise dişin kırılma riski artar. Bu nedenle kaplama yapılır

Benim diş hekimim şöyle açıkladı. Eğer alttaki kemik uyuzluk etmeyip de sağlam bir şekilde güzel güzel çıkarsa yerli implant yapıyor. Onun için 2500 dedi. Durum orta seviyedeyse Kore implantı yaparız dedi. Sanırım 3500 filan tutuyor. Ama daha meşakkatli bir implant olması gerekirse Alman filan kullanıyor. O da sanırım 5000.

Ama ben bir türlü randevu alamıyorum devletten,özel malum çok fiyat çıkarıyor.Bide benim sarmak istediğim çok zormu kist alınması:KK43:(
Hayir hayır hicbirsey hissetmedim...ki o zaman kanal tedavisi yapilirken nedense disim uyusmuyordu ama ameliyatta öyle bi uyuşmus ki hicbirsey hissetmedim...keske dedim daha önce yaptirsaymisim...2 disimde olan kist 6 disime sıçradı...cahillik işte küçüktüm daha 18.19 yaslar

Benim diş hekimim şöyle açıkladı. Eğer alttaki kemik uyuzluk etmeyip de sağlam bir şekilde güzel güzel çıkarsa yerli implant yapıyor. Onun için 2500 dedi. Durum orta seviyedeyse Kore implantı yaparız dedi. Sanırım 3500 filan tutuyor. Ama daha meşakkatli bir implant olması gerekirse Alman filan kullanıyor. O da sanırım 5000.
Cokmus😒

köprü acılı bir işlem mi?
Köprü işlemi çekilen dişin her iki yanındaki dişin kesilerek (küçültülerek) üç veya daha fazla protez diş yaparak boşluğu kapatmasıdır. Yani boşluğu doldurmak için en az iki dişinizde işlem görüyor. İmplantta göre maddi olarak daha uygun ama kullanım süresi bir implant kadar uzun olmuyor. Dişler küçültüldükten sonra sızlama hassasiyet hissedilebilir. Protezler takılınca genelde bir sorun olmuyor.

Arkadaşlar bugün dis hekimime gittim....azi disimdeki iltihabin büyük olduğunu kanal tedavisi deneyebilecegini ama şansının yüzde 50 olduğunu birkac sefer gitmem gerekecegini veya direk cekebilecegini söyledi.. tabi önce antibiyotige başladım..hekimine güveniyorum daha önce kanal tedavimide yapmıştı ama bunda kararı bana bıraktı...karar vermek için sürem var..söyle ki disimden kanal tedavisi dolgu hatta ameliyat bile oldum ama hiç dis cektirmedim tirsiyorum acikcasi bide azi olunca daha da korkuyor insan...cektirdim diyelim o boşluğa dis yaptirmazsam sıkıntı yaşar mıyım...yirmilik disin bir önündeki dis...azi dişini çektiren arkadaşlar tavsiye verirlerse çok sevinirim.. siz olsaydınız napardiniz...maliyeti göze alıp kanal tedavisine şans vermelimi yoksa korkuları bir kenara birakip cektirmeli mi
En azından bi süre konum tasinmazsa çok sevinirim
özel hastahanede dişini cektir iki iğneyle uyuşuyorsun hic hissetmiyorsun

O kadar çok kanal tedavisi, dolgu ve diş çekimi yaptırdım ki sanırım bu konuda çok rahat size kendi dişinizi en son dayanabileceği ana kadar kullanın demek olur.

Kanal tedavisi şansınız varsa kesinlikle kanalı deneyin diş çekimi olduktan sonra boşluğu kısa sürede doldurmanız gerekir yoksa çene kemiğinizde erime başlar ve çekilen dişlerin yanındaki dişlerde boşluğu fırsat bilip kayabilirler.

Boşluğu doldurmanız içinde en iyi yöntem implant olacaktır. Ben kendim de implant yaptırdım çok kolaydı ağrı sızı hissetmedim. şimdi en az iki tane daha yaptırmam gerekiyor ama maddi olarak zorlayacağından yaptıramıyorum.

Size tavsiyem ilk önce kendi dişinizi kurtarmaya bakın. Yüzde 50 şans gayet iyi bence hiç düşünmeyin.
Merhaba sayfada yeniyim buna benzer şeyler yaşıyorum rica etsem sayfamda açtığım konuya fikrinizi söyler misiniz

hangi marka yaptırdınız acaba? ve hala memnun musunuz?

benım dıs hekımım esımın en yakın arkadası kardesım gıbıdır cok acık ve net konusur
o bana demıstı kı ne olursa olsun ınsanın kendı dısı gıbısı yok her zaman gıttıgı yere kadar gıtmelı kanal tedavısıyle kurtarabıldıgı kadar devam edılecek gerekırse kaplama yapılacak en son care cekımdır dedı
cekım olduktan sonra da yerını mutlaka doldurtmalısınız karsılıgındakı dıs uzar yanı dısının tam karsısındakı dıs zamanla uzar dıger dıslere sıkıntı ve dıslerde yurume kayma olur
o yuzden ya ımplant ya da kopru yaptırmanız gerek

cekımde bırsey yok uyusturuyorlar cekıyorlar bıkac gun dıkkatlı besleneceksınız cok agır kaldırmayın basınızı cok egmeyın dılınızle cekılen yerı oynamayın cok calkalamayın alveolıt bozulmasın kan pıhtısı olmalı orada o bozulmamalı yoksa ıltıhaplanıyor ıyılesmesı uzun suruyor onda da antıbıyotık verıyorlar 3 gune gecıyor

korkmayın ben tum gömülü 20 lık dısler + 2 tane bırı ust maksiler sinuze baglı olan dıgerıde alt tam cıgneme olan azı dısımı cektırdım
ıyılesınce de kopru yaptırdım. korkulacak bırsey yok

doktorunuz ıcınıze sınıyorsa o ne dıyorsa onu yapın
Canım sence köprü iyi bir şey mi, yoksa illaki implant mı yaptırmak gerekir? Benim azı dişlerim beceriksiz doktorlara denk geldiğim için yıllar önce çekildi. Altta 3 dişim yok. Hatta şimdi çok iyi bir doktor buldum ve o adam bile azı dişlerimin olmadığını görünce hayret etti. Bu yaşta nasıl azı dişlerini çekerler diye söylendi durdu...

Ağzımda eksik 5 azı dişi var şu an. :KK43: 5 implant çok pahalı. İstersem köprü de yapacak ama implant ömürlük olur dedi. Sen bu konuda ne düşünüyorsun?

Canım sence köprü iyi bir şey mi, yoksa illaki implant mı yaptırmak gerekir? Benim azı dişlerim beceriksiz doktorlara denk geldiğim için yıllar önce çekildi. Altta 3 dişim yok. Hatta şimdi çok iyi bir doktor buldum ve o adam bile azı dişlerimin olmadığını görünce hayret etti. Bu yaşta nasıl azı dişlerini çekerler diye söylendi durdu...

Ağzımda eksik 5 azı dişi var şu an. :KK43: 5 implant çok pahalı. İstersem köprü de yapacak ama implant ömürlük olur dedi. Sen bu konuda ne düşünüyorsun?
hangisinin daha iyi olacağını ancak doktorun söyler, dişlerinin durumuna göre.... diğerleride yakında gidici ve güçsüz duruyorsa köprü der doktor... zaten olmaya oluyor hepsi birden olsun hemde köprü görevi görsün diye ,ama hiç sorun yoksa implant der bunu dişini ve filmini gören doktor söyleyebilir o ne derrse onu dinle

Konum hortlamış o yüzden güncelleme yapayım.
Yüzde 50 şansını dene çektirme diyen arkadaşlara teşekkür ederim çektirmedim kanal tedavisi yaptırdım gayet iyiyim su an. Herkese teşekkürler

hangisinin daha iyi olacağını ancak doktorun söyler, dişlerinin durumuna göre.... diğerleride yakında gidici ve güçsüz duruyorsa köprü der doktor... zaten olmaya oluyor hepsi birden olsun hemde köprü görevi görsün diye ,ama hiç sorun yoksa implant der bunu dişini ve filmini gören doktor söyleyebilir o ne derrse onu dinle
Tamam canım. Doktor film çekti, çene kemiğinin durumuna baktı. Çok sağlam, çok uygun buldu çene kemiğini. Gittiğimde sorayım köprü de olur mu diye. :oops:

X