Kalıcı Makyaj Uygulamaları Ayten Kömürcü İle Kalıcı Makyaj ve Kalıcı Makyajın Silinmesi

Kalıcı makyaj yaptıranlar, kalıcı makyaj kaş, kalıcı makyaj nedir, kalıcı makyaj nasıl yapılır, kalıcı makyaj silme, kalıcı makyaj fiyatları, kalıcı makyaj dudak
Merhabalar
Hep söylerim 10 - 15 sene önce yapılmış kaş kontürleri dövme boyasıyla ve o zaman kullanılan cihazların çok derinlere etki etmesinden dolayı, cildin derinliklerine yapılan kontürlerdir. Bu gibi çok eski kontürlerin ciltten atılması seans sayısı olarak en iyi ihtimalle, 4 veya 5 seansı gerektirir VE BU SEANS SAYILARI BELİRTİLİR. Silme işlemi sonrası çıkan yerin bir süre kırmızı olması doğaldır.Fakat ne yazık ki bazı kaş kontörü mağdurları sabırsız davranarak elimizde bir silgi varmış gibi hiç pembelik olmasın ve tek seansta çıksın istiyorlar.
Normal kalıcı makyaj pigmentleriyle yapılan kontürlerde, silme işlemleri, 1 - 3 seans arasında çıkar. Dövme boyası cilde tamamen karıştığı ve çok derin tabakaya verildiği için ilk seansla ancak derinin yüzeyine çekilir takibeden seanslarda olabildiğince ciltten kusturulur.
Tekrar tekrar söylüyorum dilimin döndüğü kadar anlatıyorum.Kaş kontörü gerek normal pigmentle yapılsın gerek dövme boyasıyla yapılsın silme işleminde derinin altına inildiği için bir süre kızarıklık olur. Bu şuna benzer kabuğu kopartılmış bir yaranın altı pembemsi bir görüntüdedir, zamanla iyileşir bu iyileşme süreci kişinin doku yapısından dolayı zaman olarak farklılıklar gösterebilir.
Silme işleminde anestezi uygulaması iki şekilde olur anestezik krem ile yada enjeksiyon ile. Enjeksiyon uygulamasında kaş ve göz bölgesinde geçici bir şişme olabilir bu gayet normaldir ki bu söylenir.
Burada bahsi geçen kaş kontürü magduru hanımın, kaşları 15 sene önce yapılmış tam bir dövme, ayrıca bize başvurmadan kısa bir süre önce, üzerine ten rengi pigment ile bir daha uygulama yapıldıktan sonra ayrıca 1 seansda q-switch lazer uygulaması yapılmış, bilinen tüm yöntemler uygulanmış ve hiçbir sonuç alınamamış ! Memnun kalmayınca bize başvurmuş, 1 seans micropunktur ile silinme yapılmış, sonucun hiç değişmediği söylenerek bırakılmış.
15 senelik bir dövme ve ayrıca üzerine çeşitli işlemler yapılmış bir dövmenin tek seansta çıkacağını, kimse iddia edemez ve kimsenin de böyle bir beklentisi olmamalıdır. Keşke biraz sabırlı olunsaydı. Bu konuşmalar, 3 seans yada 4 seans sonrasında yapılsaydı biraz haklılık payı olabilirdi diye düşünüyorum.

Sabredebilmek gerekir birşey söylemeden bir kanıya varmadan önce.Çünkü tıpkı estetik ameliyat olduktan sonra nasıl zamana ihtiyaç var ise sonucu görmek için bundada öyle.Ama sabırsızca davranıp gereksiz eleştirilerde bulunuyorlar..Buda haksızlık oluyor..Birde siz zaten sabırlı olmak gerektiğini söylüyorsunuz buna rağmen tek seansta sonucu görmek istiyorlar göremeyincede şöyle kötü böyle kötü diye yazıyorlar.Oysa bekleseler sonuç istedikleri gibi olacak..Birde genel olarak iyi olanı yazmayız kötü olanı yazarız.Buda haksızlık bana göre..

Ben yaptığınız kontürdende silmedende memnun kaldım.Henüz net sonucu için zamana ihtiyacım olsada.Ben bunun bilincindeyim ve zamanla daha iyi olacağını biliyorum.Bu noktadada gerektiği kadar artık kaç seans sürerse sürsün başladığınız işi bitireceğinizide biliyorum ve bunu sizde söylüyorsunuz...Ben size ilk seansıma 2-3 ay önce geldim ama birşeyler yazabilmek için bekledim çünkü sonucu görmeliydim.Ama şimdi gönül rahatlığı ile yazıyorum.Ellerinize emeğinize sağlık....

Kaş kontürün de en büyük handikap kendi mevcut kaşının ( olmasa bile) dışına çıkarak bambaşka bir kaş yapılmasıdır.Bundan şu sonuç çıkar ileride yaptırmış olan kişi çatallı bir kaş ile dolaşmaya başlayacaktır. Yani kuyruk kısmı hafif düşük ise yapan uzman o kısımdaki kaşı tamamen alıp yerine çok yukarıdan bir kaş kontürü yparsa bu yüze yakışmayacağı için yaptıran kişi ileride kendi kaşınıda uzatacaktır dolayısıyla önceden yapılmış kaş ile beraber çatallı bir kaş olacaktır.
Yüzde mevcut olan kaşın formatı ne ise aynı kaşa uygun kaş uygulanması gerek. tabiki ufak değişiklikler, düzeltmeler olacak ama tamamen kaşın değiştirilmesi ileride mutsuzluk yaratacaktır

Ben 3 yıl önce Kaş kontörü yaptırmışım 3 seans silme işlemi yaptırdım fakat tamamen silinmiyor sadece sönük bir renk halinde kalıyor. Bu konuda merak eden arkadaşlar için bilgi olsun diye paylaşıyorum .

merhabalar ben 12 sene önce kaş kontürü yaptırdım sonra silindikçe kontürün yerinde kırmızı bir renk belirdi ve 11 yıldır o renkle geziyorum 8 yıl öncede meme kanseri oldum kemoterapiden dolayı saçım kaşlarım döküldü saçım geldi ama kaşlarım gelmedi ve ben sade kaşımın yerinde kırmızı bir çizgiyle dolaşıyorum yıllardır evde bunu yok edebileceğim bir yöntem yokmudur

Merhaba ben dün kaşıma microblading yaptırdım fakat çok pişman oldum aşırı koyu ve keskin geldi ağladım kahroldum. yapan kişi bana 3 gün su değmiycek demişti. pişman olduğumu söylediğimde yıkarsan daha çabuk çıkar zamanla da açılır dedi. ama aynı gün kabuk bağlamaya başlamıştı bir an önce kurtulmak istedim. tanıdık cildiyeciye telefon açtık ama zamanla geçer yada lazerle dedi. annem aile hekimi bana bir karışım yaptı 2dk da oldukça haifledi ve istediğim kıvama geldi kaşlarım. sizinle de paylaşmak istiyorum. 2cc suda yarım koraspin eritilecek, 1 fındık kadar %4lük expigment krem 1 - 1;5 fındık kadar bepantol krem karıştıralacak kulak çubuğuyla kaşlarınızın altını kaşıyın sonra fazla beklemeden gidip yıkayın. sonra aynada inceleyin beğenmediğiniz noktalara biraz daha uygulayabilirsiniz bunu ben öyle yaptım. anında sonuç aldım. inşallah siz de alırsınız. selamlar sevgiler.

Merhaba ben dün kaşıma microblading yaptırdım fakat çok pişman oldum aşırı koyu ve keskin geldi ağladım kahroldum. yapan kişi bana 3 gün su değmiycek demişti. pişman olduğumu söylediğimde yıkarsan daha çabuk çıkar zamanla da açılır dedi. ama aynı gün kabuk bağlamaya başlamıştı bir an önce kurtulmak istedim. tanıdık cildiyeciye telefon açtık ama zamanla geçer yada lazerle dedi. annem aile hekimi bana bir karışım yaptı 2dk da oldukça haifledi ve istediğim kıvama geldi kaşlarım. sizinle de paylaşmak istiyorum. 2cc suda yarım koraspin eritilecek, 1 fındık kadar %4lük expigment krem 1 - 1;5 fındık kadar bepantol krem karıştıralacak kulak çubuğuyla kaşlarınızın altını kaşıyın sonra fazla beklemeden gidip yıkayın. sonra aynada inceleyin beğenmediğiniz noktalara biraz daha uygulayabilirsiniz bunu ben öyle yaptım. anında sonuç aldım. inşallah siz de alırsınız. selamlar sevgiler.

Ama ilk yapıldığında kabuklanma olup o kabuklar geçene kadar renk koyu ve kaş hatlarıda daha keskin oluyor.Karar vermek için sonucu beklemeliydiniz bence.Önceleri bu durum daha vahim oluyordu ama son yapılan tekniklerle daha az rahatsız edici oluyor bu durum..Yaklaşık 1 hafta geçtikten sonra gerek rengi gerekse şekli konusunda net olacaktınız...

Merhabalar yaklaşık 2 yıl önce kaşlarıma kalıcı makyaj yaptırdım.Daha doğrusu kalıcı makyaj sandım fakat yapan kişi BANA SÖYLEMEDEN dövme boyası kullanmış ki hala tamamen gitmedi.Daha önceden lazer epilasyon yaptırdığım ve güvendiğim bir yer olduğu için yine kontür konusunda referansına güvenerek kontür yaptırdım. Fakat istediğim kaş bir kenara dursun, kontür yamuk ve kaşın çok dışından yapılmıştı. İş ahlakından mahrum ve mesleğin ehli olmayan kişilere denk geldiğiniz süreç hayli sinir bozucu oluyor fakat bu konu ayrı bir başlık altında anlatılması gereken detaylı bir süreç olduğundan ben burada aynı sorunu yaşayan ve profesyonel diye dolaşan beceriksizlerin sebep olduğu berbat sonuçlardan kurtulmak isteyenlere kısaca yardımcı olmak istiyorum. Birkaç aylık araştırma sonrası berbat hale getirilen kaşımı sildirmek için AYTEN KÖMÜRcÜ'YE gittim.3 seans gördüm. Bu süreçte herhangi bir acı hissetmedim. Sadece sildirme sonrası kabuk kalıyor ve 3-4 gün sonra kabuk çıkıyor. Bu süreçte kabuğun kendiliğinden çıkması ve güneşten orayı bir süre korumanız önemli.Kontürün silindiği yerde bir kızarıklık kalıyor. İlk başta o kızarıklık geçmeyecek sandım fakat o da zamanla tamamen geçiyor.Açıkçası insanın psikolojisini gerçekten etkilediği için bu durumu yaşayanlara yardımcı olmak adına ben de buraya yazmak istedim. Aynı zamanda çalışıyor olduğumdan 3-4 gün de olsa kabuklu gezmemek için seansları yaz ayına denk getirdim.Ayten Hanım'a son bir seans için gitmeyi düşünüyorum çünkü dediğim gibi dövme boyası kullandığını düşünüyorum.Fakat şunu söylemeliyim gerçekten kurtulamayacağımı düşündüğüm o görüntüden yüzde 90 beni kurtardı. Sol kaşım tamamen silindi, sağ kaşımda bir miktar kaldı.Farkı daha iyi görmeniz için öncesi ve silme işlemi yaptırdıktan sonraki fotoğraflarımı paylaşıyorum. Her silinme sonrası süreci fotoğrafladım.Siz siz olun 1-2 kişiyi referans almayın ve iyi araştırın.

Eklentiler

• sonrası.jpg
    sonrası.jpg
    38,2 KB · Görüntüleme: 1.075
  • sağ kaş öncesi.jpg
    sağ kaş öncesi.jpg
    67,8 KB · Görüntüleme: 886
  • sol kaş öncesi.jpg
    sol kaş öncesi.jpg
    70,5 KB · Görüntüleme: 861
  • öncesi.jpg
    öncesi.jpg
    64,4 KB · Görüntüleme: 1.059
Murat Akyol'un yaptığı kaşın mağduruyum.

SAKIN SAKIN KALICI KAŞ YAPTIRMAYIN. İlk an güzel gibi duruyor ama zamanla cilt üzerinde boya yayılıyor, kıl gibi olan çizgiler genişliyor ve birleşiyor. Şu an kezban gibi koyu kaşlarım var. 2014 Aralık'ta yaptırdım, 2buçuk sene oldu ve geçmiyor, çünkü kalıcı dövme boyasıyla yapmış. Fiş vermediği için hiçbirşey iddia edemiyorum.

En etkili Pico saniye lazerler ile çıkıyormuş, yaptıran var mı?

Ayten hanım merhaba kaşıma pudralama işlemi yaptırdım 15 gün önce kasımdan tamamen bağımsız kavis yapma adına gölge gibi yukarı da bi işlem oldu sildirmek istiyorum kayseride yaşıyorum burda bi kaç yer silme işlemi yaptığını söyledi kusturma ile yapıyoruz dedi sizce yaptırmalı miyim lütfen yardım eder misiniz ya da ne önerirsiniz ya da biraz bekleyeyim rengi açılsın mi nasıl bi yol izlemem gerekir !

Ayten hanım merhaba kaşıma pudralama işlemi yaptırdım 15 gün önce kasımdan tamamen bağımsız kavis yapma adına gölge gibi yukarı da bi işlem oldu sildirmek istiyorum kayseride yaşıyorum burda bi kaç yer silme işlemi yaptığını söyledi kusturma ile yapıyoruz dedi sizce yaptırmalı miyim lütfen yardım eder misiniz ya da ne önerirsiniz ya da biraz bekleyeyim rengi açılsın mi nasıl bi yol izlemem gerekir !
Merhaba kayseride nerde yaptırdınız?

Ayten hanim merhaba ben de bu meslege baslamak kurslar almak istiyorum ama is bulamamaktan korkuyorum bana bu konuda oneriniz nedir? :)

Estetic palace da yaptırdım sakın ola sakın yakının da bile geçmeyin kayseri de olanlar paranızla rezil olursunuz kızlar yakınlarınızı falan bilgilendirin.

Merhabalar, ben de Ankarada kaşlarıma microblading yaptırdım fakat çok pişmanım. Yaptıracaklara önerim kesinlikle kaşınızın şeklini mümkün oldukça değiştirmeyin. benim kaşlarımın şekli değiştirildi yeni kaş çizildi ve tüysüz yerler çok kötü duruyor. Evde biraz silmek için denemediğim şey kalmadı. Keşke rötuşa gitmeseydim diyorum. Yaptırdıgım kişiye söyledim tabi ki ücretle silebileceğini söyledi ama onu da verecek durumda değilim.
Tekrar söylüyorum kaşınızda hiç kıl olmayan yere çizim yaptırmayın arkadaşlar.
Ben şu anda acnelyse ve expigment kullanıyorum biraz hafifledi ama bu şekilde silmem mümkün olmayacak sanırım.
Çok heveslenmiştim keşke 10 kez düşünüp bir kez karar verseydim.
Ankara Tunalı da phibrows boyalarını kullanan sertifikalı birisine yaptırmıştım.

Eklentiler

• C41582DE-A741-4AE9-B1A2-EA21C88706BF.JPG
    C41582DE-A741-4AE9-B1A2-EA21C88706BF.JPG
    47,9 KB · Görüntüleme: 977
Ayten hanım ben geçen sene 500 liraya sildirmiştim size bu sene fiyatlarınız artmış 2. Seansı ne kadara olur acaba yardımcı olurmusunuz lütfen

Merhabalar, ben de Ankarada kaşlarıma microblading yaptırdım fakat çok pişmanım. Yaptıracaklara önerim kesinlikle kaşınızın şeklini mümkün oldukça değiştirmeyin. benim kaşlarımın şekli değiştirildi yeni kaş çizildi ve tüysüz yerler çok kötü duruyor. Evde biraz silmek için denemediğim şey kalmadı. Keşke rötuşa gitmeseydim diyorum. Yaptırdıgım kişiye söyledim tabi ki ücretle silebileceğini söyledi ama onu da verecek durumda değilim.
Tekrar söylüyorum kaşınızda hiç kıl olmayan yere çizim yaptırmayın arkadaşlar.
Ben şu anda acnelyse ve expigment kullanıyorum biraz hafifledi ama bu şekilde silmem mümkün olmayacak sanırım.
Çok heveslenmiştim keşke 10 kez düşünüp bir kez karar verseydim.
Ankara Tunalı da phibrows boyalarını kullanan sertifikalı birisine yaptırmıştım.
Merhaba bende Tunalı da neşe hanıma yaptırdım şuan 6. Günü kıl tekniği di ama bi garip oldu yayıldı gibi acaba sizdemi ona yaptırdınız

X