Kalıcı Makyaj Uygulamaları Ayten Kömürcü İle Kalıcı Makyaj ve Kalıcı Makyajın Silinmesi

Kalıcı makyaj yaptıranlar, kalıcı makyaj kaş, kalıcı makyaj nedir, kalıcı makyaj nasıl yapılır, kalıcı makyaj silme, kalıcı makyaj fiyatları, kalıcı makyaj dudak
Merhaba hanimlar,

Araya giren uzun bayram tatilleri ve ulke gundemindeki olaganustu olaylar sonrasinda, okullarinda acilmasiyla, kesintisiz calisma donemine girdik tekrar. Artik nihayet mi desek yoksa maalesef mi desek bilemedim !!!?

Son donemlerde kalici kas konturu silinmesi ile ilgili karsilastigim en onemli soruyu sizlerle paylasmak istedim ...

" kas konturumun silinmesi, varolan kaslarimin dokulmesine yol acarmi ??? "

Dogal olarak kotu bir deneyim yasamis ve yaptirdigi kas konturunden memnun kalmamis ve hatta bu nedenle ailesi ve cevresinden epey elestiri almis olan arkadaslarimiz, bu defa da kas konturlerini sildirme isleminden sonra hayal kirikligi yasamaktan ve varolan kaslarini tamamen kaybetme riskinden dolayi endiselenmekte sonuna kadar haklilar.

Uzun zamandir uyguladigim ve gayet basarili sonuclar aldigim yontemde, size daha once uygulanmis olan pigmentleri, kendine baglayan ve birlikte cildin disina tasiyan ozel solusyonu, aynen kas konturunu yapiyormus gibi, pigmentlerin oldugu bolgeye kalici makyaj cihazi ile uygulamaktayiz.

Mikropunktuasyon ismini verdigimiz bu yontem, gerek uygulama esnasinda , gerekse pigmentlerin cilt disina tasinmasi surecinde, varolan kaslariniza hicbir zarar vermemektedir.

Aksine uygulama, cildinizde bir uyari gorevi gorerek, uyuyan kas koklerininde harekete gecmesini saglamakta ve varolan kas miktarinizin belirgin olcude artmasini saglamaktadir.

Merhaba hanimlar,

Araya giren uzun bayram tatilleri ve ulke gundemindeki olaganustu olaylar sonrasinda, okullarinda acilmasiyla, kesintisiz calisma donemine girdik tekrar. Artik nihayet mi desek yoksa maalesef mi desek bilemedim !!!?

Son donemlerde kalici kas konturu silinmesi ile ilgili karsilastigim en onemli soruyu sizlerle paylasmak istedim ...

" kas konturumun silinmesi, varolan kaslarimin dokulmesine yol acarmi ??? "

Dogal olarak kotu bir deneyim yasamis ve yaptirdigi kas konturunden memnun kalmamis ve hatta bu nedenle ailesi ve cevresinden epey elestiri almis olan arkadaslarimiz, bu defa da kas konturlerini sildirme isleminden sonra hayal kirikligi yasamaktan ve varolan kaslarini tamamen kaybetme riskinden dolayi endiselenmekte sonuna kadar haklilar.

Uzun zamandir uyguladigim ve gayet basarili sonuclar aldigim yontemde, size daha once uygulanmis olan pigmentleri, kendine baglayan ve birlikte cildin disina tasiyan ozel solusyonu, aynen kas konturunu yapiyormus gibi, pigmentlerin oldugu bolgeye kalici makyaj cihazi ile uygulamaktayiz.

Mikropunktuasyon ismini verdigimiz bu yontem, gerek uygulama esnasinda , gerekse pigmentlerin cilt disina tasinmasi surecinde, varolan kaslariniza hicbir zarar vermemektedir.

Aksine uygulama, cildinizde bir uyari gorevi gorerek, uyuyan kas koklerininde harekete gecmesini saglamakta ve varolan kas miktarinizin belirgin olcude artmasini saglamaktadir.

Ayten hanim merhaba peki bu silme isleminde kas konturu yapilmis gibi koyu bir goruntunun olmasinin sebebi nedir cunku anladigim kadariyla solusyon renksiz.birde cok derin bir kabuklanma surecimi geciriyoruz tsk ederim simdiden

Merhaba,

Kalici kas konturu silme uygulamasinda kullandigimiz solusyon, beyaz renkte ve surup kivaminda. Dogru derinlige uygulama yapildiginda, pigmentleri kendine baglayarak hemen cilt disina yani yuzeye cikmakta. Dolayisiyla size daha once uygulanan pigmentin renginde gorunmekte.

Uygulama esnasinda pigmentin buyuk bolumu zaten cildin disina cikmakta ve biz onu silerek almaktayiz. Takip eden gunlerde ise cok derin olmayan ve birkac gun suren kabuklanma olmaktadir. Bu kabugun kendiliginden pul pul dokulmesini istemekteyiz.

Silinecek olan kas konturunun, uygulama derinligi ve pigment miktarina bagli olarak bu kabuklanma birkac gun ile yaklasik 10 gun arasinda hafifleyerek devam etmekte.

Kabuklanma tamamen kaybolduktan sonra ortalama 2-3 hafta kadar cildinizin dinlenmesi icin herhangi bir islem yapilmamasini tavsiye ediyoruz.

Bu sureler gectikten sonra eger gerekli ise ilk uygulamadan en az 1 ay sonra 2. seans silme islemi uygulanabilir. Ilk seansda pigmentin buyuk bolumu cilt disina atildigi icin, eger yapilirsa 2. seans daha hafif bir uygulama oluyor.

İyileşmiş hallerini görmem mümkünmü? 1 ay sonrası mesela..

Merhaba,

Ornek resimleri gorebilirsiniz tabiki :)

Yarin baska resimlerde yuklerim onlarida incelersiniz ...

kas kontur silme 1.jpg kas kontur silme 2.jpg

Tekrar Merhabalar

Bugün bana en çok sorulan eyeliner silinmesi ile ilgili soruları cevaplamaya çalışacağım.

Eye liner silinirmi ? kaç seans sürer? gözlerim zarar görürmü ? çok acırmı ?

Göze çok yakın olduğu için insan doğal olarak panik yapılabilir. Fakat diğer kalıcı makyaj uygulamaları gibi , yani kaş ve dudak kontürleri gibi, nasıl siliniyorsa eye liner de aynı şekilde silinebilir, yani silme işleminin kurallara uygun yapıldığı takdirde, herhangi bir riski yok. Çünki aslında gözün iç kısmına etki eden bir işlem yok ortada. Eye liner yapılırken nasıl ki gözleriniz zarar görmediyse, silinirken de benzer bir işlem söz konusudur.

Seans sayısı, daha önce uygulanan pigmentin yoğunluğuna, eye liner ın kalınlığına ve uygulama derinliğine göre değişir.

Ortalama bir Eye liner ın silinmesi genelde 3 4 seans sürebiliyor.

Silme işlemi Topikal anestezi ile rahatlıkla uygulanabiliyor.

Ayten hanım ben size gelerek kontür silme işlemi yaptırmıştım. İlk seans oldukça başarılı geçmişti hatta bu forumda dahi yazmıştım,fotoğraflar da halen mevcut. Fakat ikinci seansı yaptırdıktan sonra kabuklar düşerken kaşlarımın başlangıç kısmı da komple döküldü. Asistanlarınızla konuştuğumda çıkacağı söylenmişti. Evet çıktı lakin eski gür kaşlarımdan eser kalmadı. Başlangıçlarından tek tük kaş çıkıyor aşırı boşluklar var ve boyamadan dışarı çıkamıyorum. Profilimde 1. ve 2. seans sildirme işleminin tüm aşamalarının fotoğrafları mevcut. İşlemden sonra tüm kurallara uymama rağmen böyle bir durum oldu. Şubattan bu yana halen çıkmadılar,çok üzülüyorum. Bu saatten sonra geri çıkma umudu var mı işlem kökleri mi öldürdü yeniden eski kaşlarıma nasıl kavuşabilirim?

Merhaba, ben de memnun değilim micro bledding işleminden ve Ayten Hanım bana çok yakın. Ama bu yorumunuzdan sonra korktum açıkçası. Hem dünya kadar para döküp hem de kaşsız kalmak var. En iyisi tamamen silinmesini beklemek, zaten derim boya tutmuyor oldukça açıldı rengi.

Tekrar Merhabalar

Bugün bana en çok sorulan eyeliner silinmesi ile ilgili soruları cevaplamaya çalışacağım.

Eye liner silinirmi ? kaç seans sürer? gözlerim zarar görürmü ? çok acırmı ?

Göze çok yakın olduğu için insan doğal olarak panik yapılabilir. Fakat diğer kalıcı makyaj uygulamaları gibi , yani kaş ve dudak kontürleri gibi, nasıl siliniyorsa eye liner de aynı şekilde silinebilir, yani silme işleminin kurallara uygun yapıldığı takdirde, herhangi bir riski yok. Çünki aslında gözün iç kısmına etki eden bir işlem yok ortada. Eye liner yapılırken nasıl ki gözleriniz zarar görmediyse, silinirken de benzer bir işlem söz konusudur.

Seans sayısı, daha önce uygulanan pigmentin yoğunluğuna, eye liner ın kalınlığına ve uygulama derinliğine göre değişir.

Ortalama bir Eye liner ın silinmesi genelde 3 4 seans sürebiliyor.

Silme işlemi Topikal anestezi ile rahatlıkla uygulanabiliyor.
Keşke izmirde olsaydınız bende size gelebilseydim:KK43:( bilere sildirme işlemi yaptırdım ama sanırım tca solüsyonla yapıldı kırmızılık hala daha duruyor azda olsa ve dövmede...bi seans daha yapılsa tamamen çıkıcak gibi ama göze alamıyorum tca yı..

Arkadaşlar kalıcı makyaj silme konusunda Ayten Kömürcü hanımın sonuçlarını merak edenler için görsel paylaştım , özellikle tarih belirttim Daha 1 ay bile geçmedi işlem yapılalı ve gördüğünüz gibi tek seansta harika sonuç bu kalıcı makyaj silme işlemini yapan çoğu yer lazer dışında hiçbirşey silmez dedi , fakat ben sadece türkiye değil genel olarak araştırıp solüsyonla silme işlemine karar verdim, Tanit estetik te bu işlemin yapıldığını öğrendim , Ayten hanımla irtibata geçtim , bana başka kurumların "bu işlemi tavsiye etmediğini ve yanmış cilt resimleri gönderdiklerini " anlattım , üstelik benim göz bölgesi en hassas bölge!Bana kullandığı solüsyon ve süreç hakkında gayet güzel açıklama yaptı ve güven verdi ,hemen randevu alıp işlemi yaptırdım.Psikolojimi bozan o dayanılmaz görüntüden sayesinde tek seansta kurtuldum ben çok yoruldum araştırırken, o yüzden tereddütü olan bayanlara yardımcı olmak için sonuçları sizinle paylaşmak istedim☺Sizide iyiki tanımışım Teşekkürler Ayten Kömürcü

Eklentiler

• IMG_1036.JPG
    IMG_1036.JPG
    46,8 KB · Görüntüleme: 2.555
Antalyada kaşlarimi sildirebilecegim bir yer onerebilir misiniz? Tum kuaforler salonlar kaş yapiyor ama kimse silme işlemi yapmiyor yapanlarda sadece lazerle yapariz diyor.

Merhaba,Ben 3 ay önce Ayten Hanım'a gittim.15 sene önce kaşımı yaptırmıştım.Eski boya olduğu için zamanla yıpranmıştı.İnce bir çizgi olarak duruyordu.Bu görüntüden kurtulmak istedim.İlk seans işlemi yaptırdım.İğne yapıldığı için 3 gün gözüm şişti.Ağrım çok oldu ve sağ gözümün alt tarafına kan oturdu.1 hafta şiş-1 haftada çürük yeşilimsi bir renkle dolaştım.
1 ay geçtikten sonra sonuç olduğu gibi aynı şekilde duruyordu.Bu işlem için sonuçta hatırı sayılır bir ücret ödemiştim.Ama hiç bir şey değişmemişti ve ayrıca belli bir kaşın altı kıpkırmızı oldu.Bunun 6 ayda geçeceğini belirttiler.
İşlemi tekrar çıkana kadar tekrarlanması gerektiğini söylediler fakat hiçbir çıkma olmadığı için aynı işlemin yapılması bana mantıklı gelmedi.
Çektiğim acı ve boşa giden parada cabası oldu.

Merhabalar
Hep söylerim 10 - 15 sene önce yapılmış kaş kontürleri dövme boyasıyla ve o zaman kullanılan cihazların çok derinlere etki etmesinden dolayı, cildin derinliklerine yapılan kontürlerdir. Bu gibi çok eski kontürlerin ciltten atılması seans sayısı olarak en iyi ihtimalle, 4 veya 5 seansı gerektirir VE BU SEANS SAYILARI BELİRTİLİR. Silme işlemi sonrası çıkan yerin bir süre kırmızı olması doğaldır.Fakat ne yazık ki bazı kaş kontörü mağdurları sabırsız davranarak elimizde bir silgi varmış gibi hiç pembelik olmasın ve tek seansta çıksın istiyorlar.
Normal kalıcı makyaj pigmentleriyle yapılan kontürlerde, silme işlemleri, 1 - 3 seans arasında çıkar. Dövme boyası cilde tamamen karıştığı ve çok derin tabakaya verildiği için ilk seansla ancak derinin yüzeyine çekilir takibeden seanslarda olabildiğince ciltten kusturulur.
Tekrar tekrar söylüyorum dilimin döndüğü kadar anlatıyorum.Kaş kontörü gerek normal pigmentle yapılsın gerek dövme boyasıyla yapılsın silme işleminde derinin altına inildiği için bir süre kızarıklık olur. Bu şuna benzer kabuğu kopartılmış bir yaranın altı pembemsi bir görüntüdedir, zamanla iyileşir bu iyileşme süreci kişinin doku yapısından dolayı zaman olarak farklılıklar gösterebilir.
Silme işleminde anestezi uygulaması iki şekilde olur anestezik krem ile yada enjeksiyon ile. Enjeksiyon uygulamasında kaş ve göz bölgesinde geçici bir şişme olabilir bu gayet normaldir ki bu söylenir.
Burada bahsi geçen kaş kontürü magduru hanımın, kaşları 15 sene önce yapılmış tam bir dövme, ayrıca bize başvurmadan kısa bir süre önce, üzerine ten rengi pigment ile bir daha uygulama yapıldıktan sonra ayrıca 1 seansda q-switch lazer uygulaması yapılmış, bilinen tüm yöntemler uygulanmış ve hiçbir sonuç alınamamış ! Memnun kalmayınca bize başvurmuş, 1 seans micropunktur ile silinme yapılmış, sonucun hiç değişmediği söylenerek bırakılmış.
15 senelik bir dövme ve ayrıca üzerine çeşitli işlemler yapılmış bir dövmenin tek seansta çıkacağını, kimse iddia edemez ve kimsenin de böyle bir beklentisi olmamalıdır. Keşke biraz sabırlı olunsaydı. Bu konuşmalar, 3 seans yada 4 seans sonrasında yapılsaydı biraz haklılık payı olabilirdi diye düşünüyorum.

Ayten hanm benmde kasimda silinmis pudralama vardi bende uzerine kil teknigi yaptirayim dedim ama sol kasim kalin oldu nasil silebiliriz calisiyorum izmirde yasiyorum bi akil verseniz

Ayten hanm benmde kasimda silinmis pudralama vardi bende uzerine kil teknigi yaptirayim dedim ama sol kasim kalin oldu nasil silebiliriz calisiyorum izmirde yasiyorum bi akil verseniz
Merhabalar
Diğer taraflarından memnunsanız, sadece bir tanesinin kalınlığı rahatsız ediyorsa istediğiniz yerden silebiliriz.Bu lazer gibi değil kontrol bizde çünkü elimizde iğne ve solüsyon var istediğimiz noktaya müdahale yapabiliriz.

Hep söylediklerim arasında lazer ile kaş dövmesi sildirme yaptırmayın... Yaptırmayın... Çünkü, sonuç malesef hüsran. Lazer, kaş olan bölgelerde sadece mevcut boyanın rengini bir ton açmakla kalıyor. Bir ton rengi açıldığı için, takip eden seanslarda daha fazla işe yaramıyor.
13 seans lazerle kaş dövmesi sildirmeye gidip de sonuç alamayıp, bize başvuranların sayısı oldukça fazla. Fotoğraf örneğinde görüldüğü gibi, 5 sene önce dövme boyası ile yapılan kaş kontüründe , sol kaşın kavis kısmına bir seans lazer uygulaması yapılmış olarak bize başvuran hanımın iki kaşına solüsyon ile silme işlemi uyguladığımızda sağ kaştaki boyalar neredeyse tamamı çıkmış , lazer gören sol kaş kavisi direnç göstermiş. Bu hanımın kaşları dövme boyası ile yapılmasına rağmen Micropunktur yöntemi ile lazer görmüş kaş 3 veya 4 sürecek gibi gözüküyor ;lazer görmemiş olan kaş en fazla 2. Seansta yok olacaktır.

Eklentiler

• IMG_20170218_121451_793.jpg
    IMG_20170218_121451_793.jpg
    48,8 KB · Görüntüleme: 2.554
X