Atatürk Olmasaydı......

Yok yani, herkes herkesi sevmekde özgür, ben kimseye birsey diyormuyum ? Veya sevmemekdede özgür, ama taparcasina sevmekden rahatsiz olanlara sunu diyebilirimki, hayatimi kurtaran, ülkemi kurtaran bir adama taparim evet.

ATATÜRK OLMASAYDI NE OLURDU?

İşgal Kaldıralamasaydı, Vatanımızı işgal altında tutan düşmanlar neler yapardı, yapmak isterdi?

1- Siyasi gücüde içinde bulunduran hilafeti derhal kaldırırlardı.

2- Hemen eğitime müdahale eder, gençliğin tarihlerini unutmaları için harf devrimi yaparlar, ülkenin alfabesini kendi harfleri olan Latin- Grek harfleri yaparlardı.

3- Ülkemizin kendi takvimi olan hicri takvimi ortadan kaldırıp bir kilise takvimi olan Gregoryan takvimi olan Miladi Takvimini yürürlüğe koyarlardı.

4. Ülkemizin içinde var olan Kur'an esaslı yasaları kaldırır, onun yerine batının çeşitli yerlerinden ithal hukuk yasalarını bu ülkeye zorla dayatırlardı.

(Medeni Kanunumuzu İSVİÇRE'den, Ticaret kanunumuzu ALMANYA' dan,Ceza Kanunlarımızı İTALYA' dan alırken, sayı numaralarına kadar sadık kaldığımızı biliyor muydunuz?)

5- Kılık kıyafet devrimi yapıp, her türlü kültürel asimilasyonla, ülkedeki insanları "Batının" olan kendi giyim kuşamlarına zorlar, ve bu kurallara uymayanları asarlardı, keserlerdi, idam ederlerdi.

6- Ölçü ve tartılarımıza varana kadar herşeyi değiştirirlerdi.

7- Her köşeye sömürünün diğer adı olan faiz kurumlarını "Bankaları" koyarlardı. ( Hatta Hindistan müslümanlarının bu işgalden kurtulun yine dünya müslümanlarına ağabeylik yapın

diye gönderdiği paralarla da İŞ BANKASINI kurarlardı..)

8- Tatili cumadan pazara alırlardı. İş saatlerini ve eğitim saatlerini kendi "dini" tatil günlerine göre ayarlarlardı. (Allah Kur'an da Müslümanlara Cuma gününü tatil yapmış ya

o yüzden İngiliz ve Yunanlılar bunu zevkle yaparlardı herhalde?)

8- Camileri ellerine geçirip oraya namaz kıldırma memurları koyup islamı değilde istedikleri dini, islam diye halka yuttururlardı.

(Bunun için de "Kuran' ı anla ey millet" maskesi altında, Kuranı Türkçeye tercüme ettirirler, kafalarıdan yorumlar yaparlardı ve bu şekilde TEFSİR ilmini, arz üzerinden kaldırmış olurlardı)

9- Bu ülkede güzellik yarışmaları düzenletirler, halkı ahlaki olarak yıkmak için, bu ülkenin kızlarının güzelliklerini kullanmanın ve faydalanmanın yollarını aratırlardı.

10. Kendi gibi olmayanları "Uygarlık Dışı" barbar ilan eder. Sokaklarda ve kamu kurumlarda, okullar'da, baş örtüsünü yasaklarlardı. (dedik ya; Allah Kuran da müslümanlara ne emretti ise tersini yaparlardı. Değil mi tesettür de kuran da emredilmiş?)

11- Dini devlet eliyle hutbelerden kullanıp, buna hayır diyenleri köktenci diye yaftalarlardı.

12- İslami eğitim kurumlarının hepsini kapatıp, onların yerine kendi ideolojilerini yansıtan eğitim kurumlarını bu ülkeye enjekte ederlerdi.

13- Genelevleri açıp birileri kapatmasın diye İçişleri bakanlığına bağlarlardı.(Hem iyide vergi getirirdi ha.. Böyle bir pisliğin önünü açmışsın, sürüm de çok olurdu, ciro da?)

14- Ankaradaki Osmanlı arşivlerini yakarlardı, yıkarlardı, ulaşımı yasaklarlardı, ve bu arşivleri kendi başkentlerine getirirlerdi

15- Birçok etnik unsuru içinde barındıran Osmanlının içten içe kendisini eritmesi ve birbirine düşmesi için "Ulus Devlet" fikrini yürürlüğe koyar, herkesi kendi alfabelerini kullanmaya, kendi dillerini kullanmaya zorlarlardı. Bu yolla yıllarca kardeş yaşayan halkları, Kürt'ü-Türk'ü-Laz'ı birbirine düşürürlerdi.

16- Her alanı Allah'tan bağımsızlaştırırlar, Allah'ın emirlerinin etkisini her alandan kaldırmaya yürürler, insanlara Allah yokmuş gibi düşünmeyi öğretirlerdi.

17- Dizileriyle, filimleri ile , İslam'ı kötülerler insanları müslüman kardeşlerinden ve tarihlerinden utanacak hale düşürürlerdi.

18- Yılbaşı,çam ağacı gibi hristiyan geleneklerini bu ülkeye enjekte eder, Yunanlı mitolojij tanrıcıkların günlerini bu ülkeye propoganda ve reklam ederlerdi, (Sevgililer Günü Vb)

19- Açık açık kürsülerden Allah'ı inkar eden propagandalar ve konuşmalar yaparlardı.

Bunlar aklımıza ilk olarak gelenler . Ama şunlarda olabilirdi diyebilirsiniz.

1- Herkesi Öldürürlerdi, diyebilirsiniz ama kapitalist akıl böyle çalışmaz. Mal sattığı ticaret yaptığı gelir kazandığı, emeğini sömürdüğü insanları kimse öldürmek istemez. Onları öldürmek, gelir kapısını kapatmak olur. Kapitalistler ve emperyalistler için insanların ölüsü para etmez.

2- Kızlarımıza ve hanımlarımıza tecavüz ederlerdi, anababası belli olmayan "p.." diye nitelendirilen nesiller doğardı diyebilirsiniz.Kızlarımız genel evlerde turistlere pazarlanıyor. Ama bunlar zaten Antalyada bodrumda gönüllü olarak oluyor.Artık bunları dizilere kadar her yerde ayan beyan yapıyorlar. Bazı bölgelerde "Fuhuş" sokaklara kadar indi. Annesi ve babası belli olmayan bir nesil yetişiyor.Biz bu tarihe kadar "Bakire" kız ve "Bakir" damatlarla övündük! Elhamdülillah bunlar nadirde olmadı. Ama bu gidişin açılan bu çığırın nereye gittiğini ve bundan sonraki senelerde durumun nasıl olacağını siz düşünün?

3- Camileri yıkarlardı diyebilirsiniz, "EVET" yapabilirlermiydi bilmiyorum ama en azından yıkılan camilerin içinde ölürdük , özgür düşünceyi yasaklarlardı derseniz yakın birkaç on sene öncesine bakmanız yeterli, Bizi bilim ve teknooljide bir adım attırmazlardı diyebilirsiniz. Zaten bu ülkede Bilim ve Teknoloji adına ne yapılsa ya öldürülüyor yada beyin göçü yoluyla sömürülüyor.(Aselsan Mühendisleri- Dış ülkelere kaçan genç beyinler)

4- Doğal kaynaklarıımız sömürürlerdi diyebilirsiniz. Zaten savaş sonrası gizli anlaşmalarla şu anda doğal kaynaklarımızı kullanamıyoruz. Ülkemiz her sloganda "doğal kaynakları çok zengin bir ülke" ama kimsenin faydalanamadığı doğal kaynaklar!

Şimdi gördüm bunu. Düşünüyorum, belki olabilirdi fakat şu an ingiliz, amerikan mandası olan çoğu ülkeye baktığımızda çocuklar okula gönderilmeden köle gibi çalıştırılıyor. Annelerin babaların elinden kız çocukları lınıp zorla fuhuşa sürükleniyor.. Kendi para birimleri bile yok. Herşey dolar üstünden. Azıcık ucundan verdikleri dolarlarıda kendi üretimi malları pazarlarken geri alıyorlar.
Ben zannetmiyorum. Atatürk'ün yaptığı çoğu devrimi yapmazlardı..Atatürk çoğu ülkenin kendi halkına uyguladığı politikayı kendi ülkesine uygulamıştır. Yani avrupa ülkeleri nasıl kendi milletini kayırdıysa atamızda bizi kayırmıştır diyebiliriz.

allah aşkına artık bir rahat bırakın adamı yattığı yerde,bin pişman olmuştur yaptıklarına adam yapmış yapacaağını bu millet için ,bırakında rahat uyusun ,bir fatiha okuyun

Abdülhamit zaten okulu medreseleri açan ve onun yeniliklerini kulnnn atatürk .bnde çok koruyordum canm mantıklı gelmyenler ve gerçekler fikrimi değiştirdi.cnm harf devrimine gerek varmıydı 600 yıllık ülkenin dilini neden değişir ? Bizim dilimizi yabancılar çabuk öğreniyor ama biz yıllarıımızı versek zor öğreniyoruz neden acaba .alfabemiz saçma çünkü .diğer diller birbirine yakın alfabeleri çünkü .bırakın kurtarma vs.attan düştü gazi oldu .hangi savaşa katılmış sizde inandınız . Nyse ya

Abdülhamit zaten okulu medreseleri açan ve onun yeniliklerini kulnnn atatürk .bnde çok koruyordum canm mantıklı gelmyenler ve gerçekler fikrimi değiştirdi.cnm harf devrimine gerek varmıydı 600 yıllık ülkenin dilini neden değişir ? Bizim dilimizi yabancılar çabuk öğreniyor ama biz yıllarıımızı versek zor öğreniyoruz neden acaba .alfabemiz saçma çünkü .diğer diller birbirine yakın alfabeleri çünkü .bırakın kurtarma vs.attan düştü gazi oldu .hangi savaşa katılmış sizde inandınız . Nyse ya
Ne saçmalıyosun acaba kendinde inandın mı bu söylediklerine

Çok tuhaf bugün dindar geçinen o taptığınız yöneticiyse insanların gözünü çıkarıyor.Devleti tek başına ele geçirip zevki sefa içinde yüzüyor ve insanlara iftira atıp darbe planıymış bilmemneymiş diyerek kanser hastası yaşlı insanları o hapishanelerde öldürüyor.Son zamanların da bile rahat bırakmıyor.Atatürke gıcık oluyor milletini satan osmanlıyı el üstünde tutuyor.Biraz da insanlık kazansın artık.Ben de bunu istiyorum.Atatürk ne yapmış kİ onaylanmayacak? Bugün yobaz kesim bu ülkenin kanunları çerçevesinde istediği gibi yaşıyabilir ama eğer şeriat gelirse o zaman diğer insanlara yaşama hakkı tanınmaz.
Pardon yobazlık kafanızda sizin .kapalı olunca yobazmı olunuyr cahil cahil konuşma . Tarih mezunuyum .sana burda anlatacak hâlim yok şeriat ne alaka Osmanlı da kadın hakkı daha çok bu ülke Osmanlı kurdu cnm daha 100 yıl bile dolmadı tc .akıl oyunlarınızı kendinize saklayın .millet gözünü açmış siz kapatın .dünya lideri diye bişy mi var arkdşm düşmanımız Olan ülke kalkıp Atatürk'e saygı duyuyorsa sinsilik vardır. .aç da Lozan barış antlaşmasını oku birz bilmm anlatmısın.100 yıl rahat olmak için ülkemizde nereleri kaybettik 2013 de ortaya çıkacak .ingşlizler istanbul bizim derse şaşırma kiracıyız .nyse saygı duyarım ama insana yobazlıkla hakaret içerikli konuşmayın

Kapanmak yobazlık mı dedim ben önce okumasını öğren ve haddini bil! Sıktınız artık.Evet bugünkü duruma bakıldığında ağzını beş karoş açıp tayyipn her dediğini alkışlayan bir yobaz kesim var.Tarih okumuşsun ama boşa okumuşsunatıp tutuyorsun .Bundan sonrada muhattabım değilsin.Önce insan olun...:KK56:

Yobazlık ondan kasıt sadece oda değil . Benim bilgimle mukayese bile olamazsın sen önce neyi savunduğunu mantıklı düşün .haddimide bilirim siz bilmezseniz bildiririm. Bu arada ben kapalı değilim .karşıda değilim. Ben Tayyip dedimmi ? Sende onu çarpıtma . Insanların düşünce ve görüşlerine saygınız olsun kimseye çirkeflikle bağırarak aşağılayarak üstün tutar gibi takım tutar gibi savunma mekanizmanızı yönlendirmeyiniz .hrkrs haddini bilecek tabi . Millet salk değil şimdiye kadar kimse senn savunduğun baştaykn birşy diyemediyse sizinde saygınız ve birşy deme hakkınz yok Tayyip diye saygısızlığınız belli kim olursa olsun ben saygı duyarım .tayyibi tutan yobaz kusura bakma da sen Ne oluyorsun milliyetçiyim ben bnm atam Osmanlı Fatih Sultan gibi büyük insanlardır . Itirazın mı var .

Yobazlık ondan kasıt sadece oda değil . Benim bilgimle mukayese bile olamazsın sen önce neyi savunduğunu mantıklı düşün .haddimide bilirim siz bilmezseniz bildiririm. Bu arada ben kapalı değilim .karşıda değilim. Ben Tayyip dedimmi ? Sende onu çarpıtma . Insanların düşünce ve görüşlerine saygınız olsun kimseye çirkeflikle bağırarak aşağılayarak üstün tutar gibi takım tutar gibi savunma mekanizmanızı yönlendirmeyiniz .hrkrs haddini bilecek tabi . Millet salk değil şimdiye kadar kimse senn savunduğun baştaykn birşy diyemediyse sizinde saygınız ve birşy deme hakkınz yok Tayyip diye saygısızlığınız belli kim olursa olsun ben saygı duyarım .tayyibi tutan yobaz kusura bakma da sen Ne oluyorsun milliyetçiyim ben bnm atam Osmanlı Fatih Sultan gibi büyük insanlardır . Itirazın mı var .
İlkten siz bana cahil dediniz neyse önceki mesajım için üzgünüm sözlerini geri aldım kırdıysam özür dilerim. Yalnız söylediklerimin arkasındayım.Yani gerçekleri saptırıyorsunuz.Görmek istediğiniz gibi.Osmanlı deyip duruyorsunuz .Osmanlı bir kere denenmiş başarısız olmuş bir daha diriltmenin anlamı nedir.Fatihi söyleyip duruyorsunuz .İstanbulu almış güzel.Ama zaten bitik bizans gibi bir devletin elinden alınmış.Bir sürü imkansızlıklarla bu vatanı 4-5 tane güçlü devletin elinden kurtarmakla bir tutamazsınız.Atatürkün büyüklüğü başkadır.Yazık günahtır adamın hakkını yiyorsunuz.Sanki şeriat olan ülkelere bakın ne durumdalar.Ben ne desem de ok yaydan çıkmış üzülüyorum yapılan haksızlıklara kimse görmüyor agzında sakız etmiş dinle alakası yok.Sadece göstermelik.Şu kubilayı öldüren pis herif vardı ya onu da İngilizler tutmuştu bugün aynı şey devam ediyor gibi geliyor bana.

İlkten siz bana cahil dediniz neyse önceki mesajım için üzgünüm sözlerini geri aldım kırdıysam özür dilerim. Yalnız söylediklerimin arkasındayım.Yani gerçekleri saptırıyorsunuz.Görmek istediğiniz gibi.Osmanlı deyip duruyorsunuz .Osmanlı bir kere denenmiş başarısız olmuş bir daha diriltmenin anlamı nedir.Fatihi söyleyip duruyorsunuz .İstanbulu almış güzel.Ama zaten bitik bizans gibi bir devletin elinden alınmış.Bir sürü imkansızlıklarla bu vatanı 4-5 tane güçlü devletin elinden kurtarmakla bir tutamazsınız.Atatürkün büyüklüğü başkadır.Yazık günahtır adamın hakkını yiyorsunuz.Sanki şeriat olan ülkelere bakın ne durumdalar.Ben ne desem de ok yaydan çıkmış üzülüyorum yapılan haksızlıklara kimse görmüyor agzında sakız etmiş dinle alakası yok.Sadece göstermelik.Şu kubilayı öldüren pis herif vardı ya onu da İngilizler tutmuştu bugün aynı şey devam ediyor gibi geliyor bana.
Ha şöyle saygılı şeklde fikirlerimizi paylaşalım .sen 600 yıllık hükumete bir kere denenmiş başarısız mı olmuş diyorsun .yazık ya tamm Atatürk'te sonuçta yönetmiş bişey demiyorm saygım var ama gerçkler de var hangi ülkede putlaştırlmş insan var? Ayrıca İngilizler istanbulu işgal ettiğinde bi kurşun sıkmadan geri dönmeleri Atatürk'ten korktukları içinmi ? Sen bunları cevapla güzel .yok çünkü toprakları küçülttü buyrun bu kdr sizin Lozan imzalandı 100 yıl geçerli bi anlaşmadır tarih bilgin yoksa söyliym .nereleri verdk kendi toprağımızda kiracıyız cnm bu sükuneti nasıl sağlandı atatürk bn varkn rahat olayım dedi üst akıllarla iş birliği yaptı . En basiti onca hükümet geldi ayrıca burası müslümn ülkesi her ülkede olduğu gibi her dinden mezhepten kişilerde var .atatürk gayri Müslüm İngiliz ermeni Yahudi insanları alıp soy adı kanunu çıkardı .bınları uyduruyomuyum google yazsan yine çıkar .

Ha şöyle saygılı şeklde fikirlerimizi paylaşalım .sen 600 yıllık hükumete bir kere denenmiş başarısız mı olmuş diyorsun .yazık ya tamm Atatürk'te sonuçta yönetmiş bişey demiyorm saygım var ama gerçkler de var hangi ülkede putlaştırlmş insan var? Ayrıca İngilizler istanbulu işgal ettiğinde bi kurşun sıkmadan geri dönmeleri Atatürk'ten korktukları içinmi ? Sen bunları cevapla güzel .yok çünkü toprakları küçülttü buyrun bu kdr sizin Lozan imzalandı 100 yıl geçerli bi anlaşmadır tarih bilgin yoksa söyliym .nereleri verdk kendi toprağımızda kiracıyız cnm bu sükuneti nasıl sağlandı atatürk bn varkn rahat olayım dedi üst akıllarla iş birliği yaptı . En basiti onca hükümet geldi ayrıca burası müslümn ülkesi her ülkede olduğu gibi her dinden mezhepten kişilerde var .atatürk gayri Müslüm İngiliz ermeni Yahudi insanları alıp soy adı kanunu çıkardı .bınları uyduruyomuyum google yazsan yine çıkar .
İngilizler neden 100yıl kiraya versinler ne saçma. İngilizler neden kurşn atmadan döndüler İstanbuldan.Çünkü 1. Dünya savaşından sonra zaten pek çok kayıları vardı..Çanakkale de teknolojileri bizden çok saha ileri olmasına rağmen iki defa yenildiler.Atatürk ben varken rahat mı olayım dedi hahahaha .Adam sol gözünü savaşta büyük ölçüde kaybettiği ,hayatını bu ülke için cephelerde savaşarak geçirdi.Başka sorunuz var mı? Atatürk gayri müslümleri almak için soyadı kanunu çıkartmadı. Atatürkü putlaştırmıyoruz.O da insan hataları da olabilir ama bu ülke içinçok fazla şey yapmış hakkını yiyemem iftira atamam.O çok iyi bir yönetici.Şahsen benim için önce Allah sonra Atatürk gelir. Bir insan hem dindar hem de Atatürkçü olabilir.Tavsiye ederim güzel bir şey.

Bu topikte ya hakaret, ya siyaset, ya polemik yaşanıp duruyor, topu tüfeği 16 sayfa ama maşallah hep kavga hep kavga...

X